| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...4950515253545556575859...3182931830następna
ul. Wolności
Zabrze
Desperado
Bobolin
Dana
Niestety, nie udało mi się namierzyć żadnego z budynków :(
2022-06-04 07:22:42 (4 lata temu)
do Dana : Dworu na pewno nie ma (zdjęcie górne). Może kiedyś jeszcze jakieś stare zdjęcia się pojawią.
2022-06-04 13:05:34 (4 lata temu)
Terror
+2 głosów:2
Rządcówka (lewy górny róg) to budynek nr 7, stara szkoła (prawy dół) nr 11. Niestety właściciele usilnie dbają żeby w wkrótce nikt się nie domyślił że to te same obiekty.
2025-07-18 14:38:50 (11 miesięcy temu)
do Terror: Wielkie dzięki!
2025-07-18 17:02:21 (11 miesięcy temu)
Bartosz_Sołtys_Bobolina
+2 głosów:2
Lewy dół Bobolin nr 12 dwór u góry już nie istnieje aczkolwiek jeszcze w latach 70 istniał potem został rozebrany chyba ze względów technicznych
2026-06-12 19:06:44 (9 dni temu)
do Bartosz_Sołtys_Bobolina: Dzięki za podpowiedzi. Czy wiadomo, co mieściło się w przeszłości w budynku 12 ? Założyłam obiekty dla tego budynku i nieistniejącego już dworu.
2026-06-12 20:41:21 (9 dni temu)
Urząd Miejski - Rada Miasta
Radom
rob3rttc
PaPu
+2 głosów:2
To pocztówka wydawnictwa "M. L. K. V. Budapest-Radom" z 1917 r. (jedna z kilkunastu w serii). Autor fotografii nie jest podany.
2026-06-12 11:43:49 (10 dni temu)
do PaPu: Datowanie poprawione, dzięki.
2026-06-12 19:02:13 (9 dni temu)
yani
+1 głosów:1
do rob3rttc:
Data wydania pocztówki określa tylko górną granicę wykonania zdjęcia.
2026-06-12 19:56:49 (9 dni temu)
al. Piłsudskiego Józefa, marsz.
Gdynia
bonczek_hydroforgroup
Hellrid
+1 głosów:1
Na stronie o rejestracjach samochodowych można doczytać:

"CCCC–LL - od 1964r, pierwsza litera to wyróżnik województwa rejestracji, druga litera i cyfry to wyróżnik powiatu, miasta lub dzielnicy rejestracji pojazdu (z użycia były wyłączone litery: N i Y)"

GK - to Gdańsk (miasto).
2015-10-12 21:20:58 (10 lat temu)
do Hellrid: A autko to pierwszy model Polskiego Fiata 125p, produkowany bodajże w latach 1968-1970.
2015-10-12 21:47:07 (10 lat temu)
do Neo[EZN]: Do modelu roku 1972,
2015-10-12 23:41:15 (10 lat temu)
YouPiter
+1 głosów:1
Pierwszy model to ten produkowany rok z najwęższą kratką wylotową powietrza, osadzoną na tylnym słupku
2015-10-13 13:40:59 (10 lat temu)
O ile pamietam w PEWEXie mozna bylo go kupic za ok 1500$.
2015-10-13 13:45:01 (10 lat temu)
do YouPiter: I ten właśnie ma taką :)
2015-10-13 21:24:47 (10 lat temu)
do Neo[EZN]: Dokładnie, potem a następnie
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2015-10-14 10:31:49 (10 lat temu)
Kineskop
+1 głosów:1
Bardzo podobny do tego budynku ale stacja paliw za cholerę mi nie pasuje
2025-08-02 21:23:35 (10 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
+1 głosów:1
do cracusiac: Tak, coś koło tego. Z tym że Pewex w zasadzie samochodów nie sprzedawał, samochody za dulary to albo Bank Pekao albo CHZ Polmot.
2025-08-03 04:08:50 (10 miesięcy temu)
Krzyś_
+1 głosów:1
do Kineskop: Musiały być dwie stacje niedaleko siebie, drzewo (pochyły konar pochylony w kierunku ulicy) i słup pasują idealnie:
2025-08-03 21:46:56 (10 miesięcy temu)
do Krzyś_: Pasuje ale stacja była wiele lat po drugiej stronie ulicy, nie znalazłem ani jednego zdjęcia ze stacją w miejscu które przedstawione jest na zdjęciu.
2025-08-08 11:44:27 (10 miesięcy temu)
do Krzyś_: Tej stacji nie ma na żadnej fotce, jeśli trafiłem lokalizacje to musiała być tam bardzo krótko


2025-08-08 18:09:14 (10 miesięcy temu)
do Kineskop: Stcja paliw zgodnie z przepisami wtedy obowiązującymi powinna być zlokalizowana min 50 m od budynków użyteczności publicznej.Tam biegł także kolektor deszczówki a na swerze, do kompletu, umieszczona była stacja red-pom ( strefa zagrożenia wybuchem 15 dp). Musieliby by to wszystko poprzestawiać aby ją tam zlokalizować. Chyba, że dostali odstępstwa.Tylko dlaczego by ją tam mieli stawiać jak była stacja kawałek dalej? Kuzynki śp już się nie spytam ale ja tam jej nie pamiętam.
2025-08-09 09:41:24 (10 miesięcy temu)
do grgrz: No właśnie, twoje dane techniczne jeszcze bardziej przeczą temu zdjęciu, żeby ona była chociaż tymczasowa ale wygląda na normalną postawioną tam na stałe
2025-08-09 22:13:03 (10 miesięcy temu)
do Kineskop: Widziałeś jeszcze te? . Może masz lepszy wzrok. Na żadnym, w tym czasie, CPN nie widzę.
2025-08-11 10:11:10 (10 miesięcy temu)
grgrz
+1 głosów:1
do Kineskop: Bywając rzadko na Czołgistów idąc z SKM nic takiego tam sobie nie przypominam. Może ktoś jest z tych okolic i się odezwie.
2025-08-11 10:13:55 (10 miesięcy temu)
Kineskop
+1 głosów:1
do grgrz: Wzrok mam akurat tragiczny ale tej stacji w tym miejscu jeszcze na żadnym zdjęciu tez nie widziałem. Cóż, trzeba czekać
2025-08-12 18:16:51 (10 miesięcy temu)
Poraj
+7 głosów:7
Niestety, muszę sprostować opis zdjęcia. Zostało ono zrobione w 2010 r. i przedstawia dekoracje do filmu "Czarny Czwartek". Prawdziwa stacja benzynowa stała niegdyś po drugiej stronie ulicy Świętojańskiej, przy widocznej w tle kamienicy
2026-06-10 08:27:09 (12 dni temu)
do Poraj: Tego jeszcze nie mieliśmy - stacja jako element scenografii. Ale miejsce rozpoznane poprawnie :-)
2026-06-10 13:13:20 (12 dni temu)
do Poraj: Nareszcie się wyjaśniło, obstawiałem fotomontaż ale nie mogłem uzasadnić sobie powodu, ciekawe czemu stacje zrobili w innym miejscu niż faktyczne w którym stała jakieś pół wieku
2026-06-11 19:31:43 (10 dni temu)
do Kineskop: Może temu ż w filmie rządzi światło a oryginalne miejsce było słabe pod tym względem.
2026-06-11 21:08:34 (10 dni temu)
do Jarosław Dubowski: Nie wiem, to jest miejsce po oryginalnej stacji w 2011 r.
2026-06-11 21:46:16 (10 dni temu)
do Kineskop:
Może dlatego, że oryginalną stację trzeba by było zamknąć na czas zdjęć. Pewnie taniej było zbudować dekorację.
Swoją drogą, jak się teraz uważniej przyjrzeć, to widać, że to atrapa.
2026-06-11 22:55:12 (10 dni temu)
do yani: Właśnie doczytałem że stację zlikwidowano w 2007 roku a wyglądała tak: . Co do atrapy, według mnie była ok - kałuża oleju pod Fiatem, uwalony krawężnik i syfiaste ściany :) , tylko ten fiat jakiś taki za bardzo zadbany. W tym zdjęciu, od samego początku podejrzana była sygnalizacja świetlna jak na tamte lata ale jak pisałem wcześniej nie mogłem ogarnąć o co w tym chodzi
2026-06-12 18:16:34 (9 dni temu)
do Kineskop:
Dykta w oknie, dystrybutory bez pistoletów - to OK? :))
2026-06-12 18:34:24 (9 dni temu)
Tu podaję lokację zdjęć które na nich kręcono dla filmu "Czarny czwartek" jest tam al. Józefa Piłsudskiego
Okres zdjęciowy: 16 lutego - 31 marca 2010.
Lokacje: Gdynia (ulica Janka Wiśniewskiego w okolicach stacji kolejki podmiejskiej Gdynia Stocznia, peron oraz kładka na torami kolei; ulica Morska; tunel na ulicy Podjazd; przejścia podziemne na perony i dworzec PKP; skrzyżowanie ul. 10 Lutego i Świętojańskiej; Kościół NMP - Kolegiata Gdyńska; Urząd Miasta Gdyni przy al. Piłsudskiego i parking przed Urzędem; Cmentarz Komunalny na Witominie; Szpital Morski im. PCK; wnętrza zabytkowego budynku Banku Polskiego na ul. 3 Maja 25; gmach Dowództwa Marynarki Wojennej; bloki przy ul. Steyera), Gdańsk (nieczynny Szpital Kliniczny na ul. Łąkowej), Warszawa (były gabinet Wiesława Gomułki w ex-gmachu PZPR).
Hala zdjęciowa, w której zbudowano scenografię (sala posiedzeń egzekutywy Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Gdańsku, mieszkanie Drywów, gabinet J. Mariańskiego) mieściła się w budynku Dworca Morskiego w Gdyni.
2026-06-12 18:54:48 (9 dni temu)
do yani: Dykta w oknie jak najbardziej, utknął mi w pamięci autobus Jelcz albo krótki Ikarus z dyktą zamiast tylnego okna, koniec lat 80 albo początek 90, kierunek Karwiny w Gdyni, jeździł z tą dyktą bardzo długi okres. Nie wiem czemu to zapamiętałem, zapewne jako gówniarz miałem z tego ubaw. Co do dystrybutorów bez pistoletów, no fakt, powinny być ale przyznasz że kałuża pod Fiatem całkiem im wyszła :)
2026-06-12 19:17:57 (9 dni temu)
do Askofer: Gdybym ten film obejrzał, zapewne by mnie lokalizacja tej stacji mocno zirytowała i bym to pamiętał ale dla mnie film i muzyka skończyły się na początku lat 90
2026-06-12 19:20:37 (9 dni temu)
do Kineskop:
Ta kałuża to błoto, którym zakryli asfalt, pewnie dla uwiarygodnienia, bo kiedyś stacjach benzynowych musiała być trylinka albo kostka brukowa - asfalt by się kleił od benzyny i ropy. Dziś stosuję się na stacjach wylewany beton albo kostkę betonową.
2026-06-12 19:54:43 (9 dni temu)
Wnętrza bazyliki
Święta Lipka
Michał Kazimierski
Relikwiarz z relikwiami św. Ignacego Loyoli
2026-06-12 18:27:23 (9 dni temu)
do Woj11: Dopisałem, dzięki.
2026-06-12 18:46:08 (9 dni temu)
Most
Prełuki
marek45
Rzeka Osława (Prełuki)
Prełuki
morganghost
Rzeka Osława (Prełuki)
Prełuki
morganghost
Bród na Osławie II
Prełuki
marek45
Bród - Potok Kołodzialny
Prełuki
marek45
Najnowsze komentarze
poprzednia12...4950515253545556575859...3182931830następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Lipno zielona budka Gnadenfeld kraków kraków zielona budka Kościuszki 57 Milanówek kalinowszczyzna krapkowice papiernia krapkowice papiernia wybrze ze wysoiańskiego 36 katowice ul. wita stwosza 1 kalinowszczyzna gorzkowice rynek duszniki rynek duszniki kinowa rynek duszniki kalinowszczyzna Portus kinowa poznań z lotu ptaka kalinowszyzna poznań obornicka poznań CPN rybakiewicz gdynia gdynia piątkowska poznań ciechanów ciechanów krynica morska latarnia mikołó konstytucji 3 maja 12 waliców tarczyn