| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...4546474849505152535455...3182931830następna
Przejście kolektora deszczowego pod Kanałem Miejskim
Wrocław
Kram
Neo[EZN]
+3 głosów:3
Na kucaka dałoby radę nim przejść tylko ciekawe jak daleko?
2026-01-16 22:18:43 (5 miesięcy temu)
Kram
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Nie jest tak źle. Mamy do dyspozycji kanał o tzw. przekroju dzwonowym, wysokości 1,8 m i szerok. 1,2m, a dojść możemy do komory przelewu burzowego, na skrzyżowaniu z ul. Zakładową, a potem możemy sobie wybrać jedną z rur betonowych o średnicy 2 m i udać się w dowolnym kierunku świata. Idąc na północ, wychodzimy wylotem przy wodzie dolnej jazu Różanka.Przy okazji korekta. Rysunek przedstawia syfon kanalizacji ogólnospławnej (Dücker, Mischwasserkanal)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2026-06-13 08:52:49 (9 dni temu)
yani
+1 głosów:1
do Kram:
Na odwrót - wysokość 1,2 m, szerokość 1,8 m - tak wynika z rysunku.
2026-06-13 11:39:57 (9 dni temu)
Kram
+2 głosów:2
do yani: Racja! Z tego rysunku też wynika że h=1,20 m, b=1,80 m i tu też stoi jak byk i to nawet otwartym tekstem. PRZEPRASZAM.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: interpunkcja
2026-06-13 12:56:15 (8 dni temu)
do Kram: Regen-Auslass to aby nie przelew burzowy?
2026-06-13 13:07:36 (8 dni temu)
do Jarosław Dubowski: Po dokładniejszym sprawdzeniu okazuje się, że jest to przejście burzowca syfonem, pod Kanałem Miejskim a przelew burzowy jest wcześniej, na skrzyżowaniu z ul. Zakładową. Natomiast Regen-Auslass to byłby wylot burzowca a on faktycznie znajduje się przy dolnym stanowisku jazu. To co na rysunku to raczej przekrój syfonu gdzieś, na odcinku pod dnem kanału. Przelew to byłby "Überlauf".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2026-06-13 15:48:34 (8 dni temu)
Radzymińska 2
Warszawa
Bogdan JS
@ Bogdan JS - Mam pytanie: czy to oprogramowanie Sony tak zaingerowało w to zdjęcie, czy używałeś jakiegoś programu opartego na AI do obróbki?
2026-06-12 15:54:01 (9 dni temu)
do yani: Nie używam żadnego AI, to zdjęcie jest tylko wyprostowane. Tu wrzucam oryginał zdjęcia (potem skasuję):
2026-06-12 16:35:53 (9 dni temu)
do Bogdan JS:
Dzięki za odpowiedź. Czyli wygląda, że to oprogramowanie aparatu tak ingeruje. Zniekształcone twarze ludzi, znaczek na Mitsubishi, który wygląda jak logo Autobianchi i jeszcze parę innych szczegółów...
A przy okazji - jesteś zadowolony z tego RX100? Osobiście mam wrażenie, że Twój Cannon miał trochę lepszą jakość zdjęć.
2026-06-12 17:42:22 (9 dni temu)
do yani: Jestem zadowolony z RX100, choć to nie ideał. Myślę, że z Canona i Sony jakość zdjęć jest zbliżona. W Canonie denerwowało mnie to, że zdjęcia były lekko za ciemne, przy słabym świetle wymagały prawie zawsze rozjaśniania, przy dobrym świetle miejsca zacienione były zbyt czarne. Sony w mojej opinii bardziej oddaje naturalne kolory, ale ma jedną dużą wadę, mianowicie przy kontrastowych zdjęciach miejsca jasne prześwietla aż do zupełnej białości. Sony ma tą zaletę, że ma dwa razy większy zoom optyczny niż Canon. Z Canona też jeszcze czasem korzystam, szczególnie kiedy robię zdjęcia w słoneczny dzień w lesie. W takim przypadku na zdjęciach z Sony wszystkie jasne prześwity są najczęściej po prostu białymi plamami. To wszystko oczywiście moje subiektywne wrażenia.
2026-06-13 06:10:06 (9 dni temu)
yani
+1 głosów:1
do Bogdan JS:
Dzięki za informacje. Pisząc o jakości miałem na myśli głównie ostrość zdjęć, nie sprecyzowałem tego.
2026-06-13 11:33:50 (9 dni temu)
Askofer
+1 głosów:1
do Bogdan JS: Może w Canonie masz włączoną korekcję ekspozycji np - 2EV a powinno być ustawione na 0 (zero) i dlatego ci może nie doświetla zdjęć . A w jakich plikach twoje Sony zapisuje zdjęcia na karcie w JPG-Standard (optimal) czy JPG -wysoka jakość ? bo te twarze to naprawdę nie ciekawie wyglądają, to może być też wina dużej kompresji zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korek
2026-06-13 12:16:26 (9 dni temu)
Bogdan JS
+1 głosów:1
do Askofer: Canon ma korekcję ekspozycji głównie na 0, czasem trochę w jedną lub drugą, to zależy od warunków. To lekkie przyciemnienie zdjęć jednak przy 0. Jest to efekt ledwo dostrzegalny, ale jak już go dostrzegłem, to mnie denerwował. Zauważyłem go dopiero przy porównywaniu zdjęć tych samych obiektów zrobionych z różnych aparatów podczas wyjazdów z rodziną lub przyjaciółmi. Zarówno w Canonie jak i Sony jakość JPG mam ustawioną na najwyższą. Z reguły wszystko mam ustawione na neutralne wartości, czasem tylko reguluję balans bieli. Muszę dokładnie przysiąść i sprawdzić wszystkie ustawienia, są ich dziesiątki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupeł.
2026-06-13 13:08:48 (8 dni temu)
Bogdan JS
+3 głosów:3
Być może wykryłem problem. Miałem włączoną opcję AF Twarz / Oczy. Doczytałem się, że to może wywoływać takie efekty - "Wykrywanie twarzy i śledzenie (Eye AF): Funkcja śledzenia oczu i twarzy może w ułamku sekundy korygować i wyostrzać kadr. Jeśli człowiek w oddali jest mały, a aparat zidentyfikuje jego twarz, system może próbować ją „dociągnąć” lub zoptymalizować ostrość, co przy specyficznym świetle wygląda niekiedy jak ingerencja cyfrowa".
2026-06-13 13:54:14 (8 dni temu)
Ratusz
Wrocław
labeo7
AB 1937 - Caro Lindner - Eisenhand. - u. Eisenbau G. m. b. H. I. Markische Strasse 22-26 T. 233 11.12 czyli mieli siedzibę gdzieś tutaj - komentarz dotyczy tej przyczepy.
2026-06-13 13:43:19 (8 dni temu)
Epitafia i płyty nagrobne
Frombork
piotr brzezina
Epitafium Adama Zygmunta Konarskiego.
2026-06-13 11:47:15 (9 dni temu)
piotr brzezina
+1 głosów:1
do da signa: Dzięki, zmieniłem opis zdjęcia
2026-06-13 13:39:13 (8 dni temu)
Lotnisko Rakowice-Czyżyny
Kraków
bonczek_hydroforgroup
yani
+2 głosów:2
Lotnisko w Krakowie.
2026-01-13 16:47:05 (5 miesięcy temu)
Nadal w niezidentyfikowanych?
2026-01-22 21:48:47 (4 miesiące temu)
cracusiac
+2 głosów:2
Moje zdjęcie.
2026-01-23 01:05:37 (4 miesiące temu)
Przypisałem.
2026-06-13 13:25:07 (8 dni temu)
Lotnisko Toruń - Bielany
Toruń
bonczek_hydroforgroup
yani
+1 głosów:1
Przypisałem.
2026-06-13 13:23:48 (8 dni temu)
Lotnisko Toruń - Bielany
Toruń
bonczek_hydroforgroup
Woj11
+3 głosów:3
Od 1970 zawody samochodowe i motocyklowe odbywały się na toruńskim lotnisku
2026-01-13 16:37:29 (5 miesięcy temu)
do Woj11:
Przypisane.
2026-06-13 13:22:10 (8 dni temu)
POLSKA - zdjęcia niezidentyfikowane
sawickimarcin
Brak numeru rejestracyjnego na przednim błotniku formalnie zniesiono w 1969
2026-06-12 21:53:16 (9 dni temu)
do Woj11: WFM-ka wygląda, jakby była tuż po kapitalnym remoncie (ma np. nowiutką kanapę od WSK) - może więc n-ry rejestracyjne jeszcze nie domalowane (nie mogę się też dopatrzyć logo na baku, ale może to kwestia słabego ekranu)?
2026-06-13 12:57:40 (8 dni temu)
Woj11
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Raczej nie jest to kwestia ekranu
2026-06-13 13:15:57 (8 dni temu)
Tunel Trasy W-Z
Warszawa
Mariusz Brzeziński
nyskadolniak
+1 głosów:1
Grodzkiej tu nie widać (jest za barierką po prawej). Po prostu Al. Solidarności.
2026-06-13 12:39:14 (9 dni temu)
yani
+1 głosów:1
do nyskadolniak:
Opis też nie bardzo... :)
To nie wiadukt nad Trasą WZ, a tunel Trasy.
2026-06-13 13:03:41 (8 dni temu)
Ołtarz św. Adriana
Gdańsk
Mariusz Brzeziński
Ołtarz św. Rajnolda.
2026-06-13 12:54:23 (8 dni temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...4546474849505152535455...3182931830następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: ciechanów ciechanów krynica morska latarnia mikołó konstytucji 3 maja 12 waliców tarczyn tarczyn tarczyn tarczyn jagiellońska jagiellońska tarczyn tarczyn kiszewo łabędy łabędy kwiatów polskich grójec tarczyn tarczyn brzoski Wroclaw Wroclaw warszawa pl. bernardyński warszawa pl. bernardyński stromiec Kołaki Kościelne katowice ul. Młyńska katowice ul. Młyńska katowice ul. Młyńska katowice ul. młyńska 2 katowice ul. młyńska 2 polańczyk mauer mauer