26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Amfiteatr im. Anny German
Obiekty w okolicy
Zielonogórski Ośrodek Kultury
82
m
Zielona Góra
Rzeźba Baby
85
m
Zielona Góra
Ptasia 42
101
m
Zielona Góra
Bachusik Artifex ZOKus
113
m
Zielona Góra
Parking
147
m
Zielona Góra

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Amfiteatr im Anny German w Zielonej Górze to dawny Waldtheatr położony w malowniczym parku na Wzgórzach Piastowskich ,którego kształtowanie rozpoczęto już w roku 1889. Początkowo była to niewielka i naturalnie usytuowana scena z widownią na kilkaset miejsc, gdzie mieszkańcy miasta spotykali się podczas ludowych letnich festynów. Dopiero na początku lat 70-tych XX wieku amfiteatr rozbudowano i unowocześniono. Oddany został do użytku w maju 1973 r. Obiekt składa się ze sceny , otwartej widowni na 5 tys. widzów , z sali widowiskowej pod sceną , z patio wewnątrz budynku, hoteliku i kawiarni. Znany przede wszystkim z Festiwalu Piosenki Rosyjskiej.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
selene
 
wznowiony festiwal ale nie wiadomo na jak długo bo nie którzy Radni zgłosili wniosek o nie finansowanie festiwali z miejskich pieniędzy.
2011-01-22 15:08:36 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do selene: Znasz adres tego przybytku?
2011-01-22 15:11:46 (15 lat temu)
selene
 
+1 głosów:1
To jest osiedle Piastowskie
2011-01-22 15:18:53 (15 lat temu)
Gdy piosenka szła do wojska, to śpiewała cała Polska.... dalej nie pamiętam.
2011-01-22 18:06:53 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: ... i całe szczęście. Ja znam inny kawałek: \"Wojsko, wojsko, maszeruje wojsko, twoi chłopcy Polsko....raz, dwa, trzy...(czy coś tam).
2011-01-22 18:11:13 (15 lat temu)
dzidek1960
 
+2 głosów:2
do Kavikvs: Coś się Tobie i Danucie pomyliło z tekstami, to co cytujecie to z festiwali piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu :) Tu królowała Kalinka i piosenki Pugaczowej.
2011-01-22 18:54:48 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do dzidek1960: Fakt. Polecam link w opisie.
2011-01-22 19:37:38 (15 lat temu)
do dzidek1960: Racja! Ale czas leci, zlewają się te igrzyska w jedną magmę:). A były tam jakieś przeboje, które każdy znać musiał, choćby nie chciał?
2011-01-22 19:39:44 (15 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
Jak to, radzieckiej? To, rozumiem, jakieś jaja?
2011-07-16 23:10:50 (14 lat temu)
selene
 
To z przyzwyczajenia ...
2011-07-16 23:24:36 (14 lat temu)
zuf
 
+2 głosów:2
Dla mojego taty istnieje jeszcze Czechosłowacja :)
2011-07-17 00:01:12 (14 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do zuf: A dla wielu Wrocławian (dla mnie też) - plac PKWN i kilka innych miejsc ;)
2011-07-17 00:06:25 (14 lat temu)
WSP
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: A najlepsze lody przy Świerczewskiego na Komandorskiej, czy jeszcze tam takie są?
2011-07-19 18:05:01 (14 lat temu)
† KazimierzP
 
+1 głosów:1
Na Świerczewskiego, czy na Komandorskiej? Bo we Wrocławiu były doskonałe lody u Kruty przy Świerczewskiego, a potem już pod zupełnie innym właścicielem są lody przy Komandorskiej. Kilkadziesiąt metrów odległości, ale to był zupełnie inny świat!;-)
2011-07-19 18:23:11 (14 lat temu)
zuf
 
2011-07-19 19:01:26 (14 lat temu)
Kriss
 
Było państwo radzieckie i festiwal również tak się prawidłowo nazywał tak samo jak groby żołnierzy z okresu pierwszej wojny światowej będą grobami żołnierzy rosyjskich a drugiej radzieckich ,tak mi się w każdym bądź razie wydaje
2011-07-19 22:35:11 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Wczoraj próbowałam obejrzeć rosyjski film z 2009 r. Rozpoczął się piosenką rapera... Trzeba było przełączyć na inny kanał.
2011-07-30 13:52:53 (14 lat temu)
Wredna?
2012-06-14 22:19:44 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: We własnej osobie :) Miala okazję wystapić na scenie. Tyle, że widownia prawie pusta.
2012-06-14 22:23:17 (14 lat temu)
do ZPKSoft: A czemu nie nadaje na fotopolsce?
2012-06-14 22:31:13 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do Danuta B.: To ją zapytaj, bo ja nie wiem.
2012-06-14 22:34:24 (14 lat temu)
Założyłem obiekt dla widocznej rzeźby i dopisałem do niego Twoje zdjęcie.
2021-06-14 19:54:53 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do Petroniusz: Dzięki.
2021-06-14 20:44:44 (5 lat temu)
Wieża dla oświetlenia?
2012-09-21 20:52:48 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Zastanawia mnie ten słupomaszt z bocznymi podestami co kawałek. Czyżby na reflektory? To by była specyficzna wieżowa rampa świetlna. Widać go też na sąsiednim zdjęciu po lewej
2012-09-21 21:09:42 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
O kurcze, jak pisałem ten komentarz, to jeszcze nie widziałem tekstu Danuty, ale heca, piszemy o tym samym niemal w jednym i tym samym czasie, to się rzadko zdarza, może "puścimy Totka"? tylko numery by trza jakieś wydukać i wpisać na kupony ;-) ;-)
2012-09-21 21:11:45 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do Stenek: Przyślij mi swoje 3 cyfry, ja dam Ci swoje - wyślemy, będą dwie szóstki!
2012-09-21 21:14:17 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: No już się robi! Niech będą: 8 i 9 i 7, nietrudno zgadnąć, skąd je mam, nie? ;-)
2012-09-21 21:15:45 (13 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do Stenek: Chyba trafiony, zatopiony:




Rampa świetlna.
Jak tam się rozejrzysz po tej stronie, to jest kopalnia wiedzy! Są zdjęcia dawnych i obecnych gwiazd! polecam, np. widzę tam Michała Bajora w wieku ... 16 lat! No i zespoły, które kiedyś słuchałem, np. ProContra ( )
! Rewelka, warto czasem zabłądzić w sieci. Ja zatem już coś wygrałem ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2012-09-21 21:23:16 (13 lat temu)
Kanny ładnie zakwitły:).
2012-09-21 20:51:21 (13 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
No, jak tu ktoś nie znajdzie swojego rzędu, gdzie ma na bilecie wskazane miejsce, to jest gapa i burak ;-)
2012-09-21 21:13:56 (13 lat temu)
Skany z małych widokówek, nie wiem czy warto takie wrzucać, bo mam jeszcze z Zielonej Góry 10 sztuk??
2014-05-18 13:48:16 (12 lat temu)
esski
 
A bywały jakieś mniejsze jak takie zwykłe, dostępne w kiosku "Ruchu"?
2014-05-18 14:21:39 (12 lat temu)
do esski : Tak, harmonijka składająca sie z kilkunastu małych widokówek o wymiarze jednej 10,5 cm/ 7 cm.
2014-05-18 14:44:19 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
Wózki dla Tereski ;-)
2024-10-02 13:46:58 (rok temu)
TW40
 
do ZPKSoft: Już je sobie zabieram ;-)
2024-10-02 23:34:12 (rok temu)
Pokaż na mapie
10 Dyskusji (ostatnia rok temu)
1973 r - Przygotowania do IX Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Amfiteatrze po generalnym remoncie.
Widok na scenę zielonogórskiego amfiteatru, który został oddany do użytku w 1973 r. Występ młodej "artystki" z okazji "Dnia Dziecka".
1950
-
1972
1950
-
1973
1973
-
1973
1973
-
1973
1973
-
1973
1974
-
1975
1974
-
1976
1976
-
1978
1976
-
1978
1977
-
1978
Amfiteatr im. Anny German - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica