| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
OBIEKTY - Ulica Malinowa
2a
2b
2b
3
5
8

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Malinowa

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
+1 głosów:2
Hehe... fajny pomysł z tą ławką :-)
2014-01-06 07:59:14 (12 lat temu)
czesil
 
Witamy nowego Fotopolanina :-) Brynnioka?
2014-01-06 08:00:08 (12 lat temu)
Hellrid
 
+2 głosów:2
Utopiec to niezbyt pasująca postać do "zbliżania ludzi", utopce jako złe demony występowały w jeziorach i rzekach przyczyniając się niejako do topienia ludzi...
2014-01-06 08:32:32 (12 lat temu)
stoik
 
mają Brackie. cennik wiadomo, dosyć z Księżyca. ale inicjatywa kwitnie.
2025-06-28 13:04:27 (11 miesięcy temu)
do stoik: Ceny mają "turystyczne".
2025-06-28 15:28:56 (11 miesięcy temu)
do stoik: To stary logotyp Brackiego. To piwo już nie istnieje. Pils z Żywca (mają prawa do nazwy) o tej samej nazwie z dopiskiem "Žatecky Pils" to już zupełnie inny napój. Nie ma co porównywać. Dawne Brackie z Cieszyna to było dobre piwo. Obecne to typowy koncern beer co nie znaczy że jest złe. Co kto lubi.
Niezły jest aktualnie produkowany w Cieszynie "Cieszyn Pilsner".

Proszę nie traktować tego jako reklamy. Zwykła refleksja.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta
2025-07-03 09:29:17 (11 miesięcy temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: mam wujka w Ustce, kupuje ryby prosto z kutra.
2025-06-28 15:35:31 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: mniejsza o wątki rodzinne - będąc przejazdem w Krakowie, zahaczcie o opactwo w Mogile. poczujecie ducha historii. Trzyniec jest nieco lepiej znany.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-07-03 00:08:12 (11 miesięcy temu)
do stoik: Rozumiem Wojtku, że w kontekście opactwa na myśli miałeś Tyniec, a nie Trzyniec. Domyślam się, że to zwykła literówka.
2025-07-03 01:40:21 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do paulus60: sorry. wszystko przez ten upał.mój organizm nie działa powyżej 30 stopni.
2025-07-03 20:14:54 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do paulus60: nie pijcie tych podróbek Brackiego. słabe z każdej strony. sztucery, piwo typu piwo. normalny koncerniak, który niesłusznie nosi w nazwie słowo Brackie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-07-03 20:16:40 (11 miesięcy temu)
ulec
 
do stoik: Kolega, który bywał w Wiśle na przełomie wieków dość często mi opowiadał, że piwo Brackie nazywane było żebrackie, ponieważ było najtańsze w miejscowych knajpach.
2025-07-03 22:25:00 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do ulec: mój kolega z Polski mówił, że to piwo robione na gwoździach. faktycznie miało taki lekko metaliczny posmak :) ale szło przywyknąć. oryginalnego Brackiego już się nie robi. raz w Krakowie byłem w barze na placu handlowym Rybitwy, Tam Brackie było bardzo poważane.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-07-04 21:45:47 (11 miesięcy temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do ulec: Nigdy się z takim określeniem nie spotkałem. Urodziłem się w Wiśle, a od 64 lat mieszkam obok, w Ustroniu (z pięcioletnią przerwą na Cieszyn). Niejedno piwo w życiu wypiłem, w tym sporo Brackiego. Zawsze było to piwo dobrej jakości, choć nie wszystkim odpowiadał jego wyraźnie gorzki smak i lekko metaliczny posmak. W barach czy restauracjach było nieco tańsze od żywieckiego, ale niewiele. Cienkie, słabe, mętnawe to było cieszyńskie Herbowe z lat 80. Trzeba było czasem nieźle się sprężać by dobiec do toalety po wypiciu kufla czy butelki tego "specyfiku" i to nie z powodu parcia na pęcherz czy odruchu wymiotnego. W tamtych kryzysowych czasach mawiano, że nawet najgorsze piwo jest lepsze od tego, którego nie ma :)) Być może przyjezdni używali nazwy "żebrackie" mówiąc o Brackim. Miejscowi raczej na pewno tak go nie nazywali. Brackie to była piwna wizytówka regionu cieszyńskiego.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-07-04 21:50:50 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do paulus60: odpowiem pokrótce - dawne Brackie miało taki dość specyficzny metalowy posmak. sors, że nie ten... mieszkając przez dziesięć lat w Krakowie - Brackie podawali w wyjątkowo ekskluzywnych lokalach. ogólnie trudno byoł go znaleźć ze dwa trzy miejsca na taką metropolię. .sors, ale to był temat dla wtajemniczonych. nie mogę ujawnić:))) Jak wszyscy wiedzą Grupa Żywiec zamordowała brutalnie Piwo Brackie, a to co teraz Wam wciskają pod nazwą Brackie Pils ma niewiele wspólnego z piwem. Z Brackim na pewno.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-07-07 23:52:32 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: Browar Cieszyn już nie podlega pod Żywiec. A wyrabiają tam takie wynalazki które ogólnie nie nadają się do spożycia. Ale to może tylko moja opinia :) P.Koperski dobrze wypowiadał się o Brackim.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-07-08 00:18:50 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: a tak w ogóle trzeba wykasować tego stoika bo nic ino jakieś głupoty wypisuje :)
2025-07-18 12:54:29 (11 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 11 miesięcy temu)
2024
-
2024
2024
-
2024
Ulica Malinowa - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Hoffmanowej 19 Rzeszów łódź, plac szpitalny lotnicze lotnicze traugutta 70 Świętokrzyski urząd wojewódzki traugutta traugutta juchowo sieldce sieldce izabelów Zebrzydowice traugutta 70 zaniemyśl piątkowo złota brama złota złota sztynort brzeg brzeg sztynort Sienna Piaseczyńska dolna piaseczyńska dolna nowowiejska 11 gdańsk bzowa jeżyce podwale jelenia góra podwale jelenia gora podwale jelenia gora łokieć Poznań ul. Obornicka