26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Aleja Muzyków
1

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Aleja Muzyków

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...9101112131415...5758następna
ulec
 
+1 głosów:1
Do Rosarium to jest kawałek od tej fontanny. Bardziej jest ona w pobliżu Przystani (widocznej e tle).
2022-09-30 02:20:46 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Przy ławkach widoczny przykład architektury serowej ;)
2022-09-30 11:01:19 (3 lata temu)
4elza
 
Zmieniłam nazwę obiektu (było "Fontanna 1").
2026-01-16 06:36:55 (5 miesięcy temu)
ulec
 
+2 głosów:2
To jest Stadion Śląski:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka linku
2026-01-15 13:14:26 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do ulec:
Skorygowane.
2026-01-15 15:37:17 (5 miesięcy temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Niezła fotka. Piszą, że brama wylądowała w ZOO w 1958.
2021-12-03 09:38:25 (4 lata temu)
ulec
 
+2 głosów:2
Zdjęcie flipnięte. Czyli to nie Rebel Garden Cafe tylko budynek kas.
2025-04-30 12:39:34 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
Wymiana.
2026-01-14 17:00:13 (5 miesięcy temu)
reden
 
do fantom: Zmieniłem datowanie na 1958 rok.
2021-12-03 09:52:19 (4 lata temu)
PiotrW
 
do fantom: Aż cud, że nie tak jak reszta "cegieł" w Dąbrowie Górniczej.
2025-04-30 16:38:19 (rok temu)
PiotrW
 
do ulec: Tak
2025-04-30 16:38:47 (rok temu)
ulec
 
+1 głosów:1
do ulec: TU w lepszej jakości: . Tylko trzeba je lustrzanie odbić, bo jest flipnięte.
2026-01-14 15:46:40 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do ulec: Zdjęcie trzeba obrócić. Planetarium musi być przy lewym marginesie.
2026-01-14 16:34:42 (5 miesięcy temu)
Czy są na halę jakieś plany, czy ona sobie jeszcze postoi w takim stanie?
2022-01-22 00:09:07 (4 lata temu)
Znalazłam informację, że autorem zdjęcia jest W. Prośniewski.
2024-05-17 06:09:53 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Milena Sontowska: W takim stanie jak na zdjęciu to już nie - od tego czasu był jeden duży pożar i odbudowa po nim.
A co do obecnego stanu to rzecz jasna konieczny remont, ale taka konieczność dotyczy wielu obiektów Parku, a widoków na finansowanie brak.
2022-01-22 08:19:14 (4 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Znaczy no, oczywiście chodziło mi o stan obecny :)
2022-01-23 00:07:39 (4 lata temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Dzisiejsza informacja o stanie obiektu . Obecny obiekt stwarza zagrożenie. Powinien być rozebrany i wzniesiony od nowa w pierwotnym kształcie.
2025-12-04 00:14:04 (6 miesięcy temu)
reden
 
+1 głosów:1
do da signa: Zmieniłem autora.
2024-05-17 08:10:20 (2 lata temu)
4elza
 
Jedno z ładniejszych zdjęć bramy.
2026-01-16 06:58:47 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Niestety, niepolecam ten punkt..mam barzo negatiwną opinie na obsluge. Kiedy bylyśmy w parku, jednym z mojich planów bylo wyprubowanie ich piwa. Piękna pogoda, cieplutko, idealne warunky na dwa rtzy browarky. Przy wejściu byla tablica informująca nas, źe musimy poczekać na personal który nas zaprowadzi na miejsce. W środku pusto, jeden kelner za ładą, i chyba 4 kelnerky. Po 10 minutach nas zauwaźono i zaprowadzono na widoczny taras. Na tarasie byl 3 stoliky zajęte...kelnerka nam przyniosla karte podań i odeszla. Po 15 minutach odeszli sme i my z Izką, bez wyprubowania piwa....Ledwo sme się z pragnienia dopelzali do tego punktu . I tam bardzo przyjemna obsluga, wybór dobrze nalanych piw...fajna atmosfera. Poprostu w Przystani się bawią na Hogo-Fogo, i słoma jim wychodzi z butów ☺☺☺
2025-10-22 19:29:47 (8 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ja tak 2 lata temu wyszedłem z "Rajskich Ogrodów" na Ostrowie Tumskim.
2025-10-22 20:55:53 (8 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Smutne na tym jest, źe wyszedlem z tej restauracji i niezrobilem zdjięć wnętrza, i warto by było ☺
2025-10-22 21:02:00 (8 miesięcy temu)
ulec
 
+2 głosów:2
To w Ogrodzie Różanym (Rosarium).
2025-10-23 10:15:12 (8 miesięcy temu)
Desperado
 
+4 głosów:4
Dziś wielkie święto! :) Obchodzimy 70. urodziny Planetarium Śląskiego - największe i najstarsze planetarium w Polsce zostało otwarte 4.12.1955 r.
2025-12-04 14:55:02 (6 miesięcy temu)
fantom
 
+1 głosów:1
W oddali widoczne osiedle domków fińskich, które zniknie za dwadzieścia kilka lat podczas budowy wieżowców Tysiąclecie Górnego.
2026-01-10 19:32:06 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
Też flipnięte. Kasy, patrząc od środka ZOO, znajdują się po lewej stronie bramy.
2026-01-15 13:16:01 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
Moim zdaniem wystarczy popatrzeć na lwa, aby ocenić czy flipnięte, czy nie. :))
2026-01-15 14:04:24 (5 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
W kwestii flipnięcia czy nie:
- kadr nie obejmuje miejsca gdzie się drugi budynek znajduje więc nie ma możliwości osądzenia czy w momencie robienia zdjecia istniał czy też nie
- oba budynki kasowe istniały już w 1961 (patrz mapa 1:5000 dostępna na ORSiP). Zdjecie jest późniejsze bo już "Tauzen"budują
- biorąc pod uwagę przedłużenie osi alei wychodzacej z bramy ZOO pierwsze bloki osiedla powstawały na zachód od wspomnianej osi
- sylwetka lwa wieńczącego bramę nie jest symetryczna - gdy patrzymy na nią z tyłu jest wygięta podobnie do "("
Wniosek - zdjęcie nie jest flipnięte.
2026-01-15 14:11:49 (5 miesięcy temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
A skos budowanego bloku nie wystarczy? One wszystkie tam mają jedno ustawienie - tak jak ten na zdjęciu.
2026-01-15 20:07:17 (5 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
Tutaj widać, po której stronie przy zworniku jest ciemniejszy bloczek:
2026-01-15 21:41:54 (5 miesięcy temu)
ulec
 
BTW. Co było w tym budynku przed Rebel Garden? Bo mi się coś kojarzy, że swego czasu przez okna można było oglądać jakiś mały gatunek krokodyli.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poprawa
2026-01-15 23:48:38 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Dodałam znacznik na budynku restauracji, bo przypisanie główne w tym przypadku nie jest słuszne.
2026-01-16 07:08:01 (5 miesięcy temu)
ulec
 
+1 głosów:1
do PiotrW: Nie jest flipnięte. Może pierwotnie kasy były tam gdzie jest Rebel Garden Cafe lub się tamtędy wychodziło, bo faktycznie tamta brama jest chyba otwarta.
2026-01-15 13:25:21 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do ulec: A jednak. Historycznie pierwszy był budowany budynek obecnych kas. Gdyby to był budynek Garden Cafe to na zdjęciu powinien być widoczny już drugi budynek.
2026-01-15 13:51:04 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do ulec: Zresztą popatrz na swoje poprzednie zdjęcie, te z widocznym planetarium. Widać że pierwszy jest budynek obecnych kas.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-01-15 13:54:37 (5 miesięcy temu)
do PiotrW: OK, ale z tego zdjęcia nie wynika by jednocześnie nie budowano drugiego budynku. Całe założenie - brama, płot, budynki jest spójne i sądzę że powstało w jednym czasie, co zresztą potwierdza zdjęcie - widać oba budynki w stanie surowym, bramę, płot w budowie (brak jeszcze części stalowej) i rozgardiasz placu budowy co wskazuje że zdjęcie zrobiono przed otwarciem ZOO.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-01-15 14:14:27 (5 miesięcy temu)
do yani: Dokładnie tak ;)
2026-01-15 14:14:40 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do Jarosław Dubowski: Moim zdaniem Tauzena zaczęto budować od strony Katowic w kierunku Chorzowa, a więc z lewej strony bramy ZOO patrząc od środka.
2026-01-15 14:22:07 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do Jarosław Dubowski: Jeszcze dopiszę. Na horyzoncie widać kopalnię Kleofas która też była "bliżej" Chorzowa.
2026-01-15 14:31:55 (5 miesięcy temu)
ulec
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Jeszcze ukształtowanie terenu- wzgórze widoczne nad budynkiem po prawej stronie kadru to miejsce gdzie dziś stoją kukurydze.
A bloki na Tauzenie są orientowane podłużnie na kierunku północ- południe.
2026-01-15 16:33:58 (5 miesięcy temu)
do PiotrW: W ogólnym pojęciu zaczęto od osiedla dolnego, ale jego zachodniej części.
2026-01-15 14:30:56 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do PiotrW:
Lew ma lewą przednią łapę niżej, a prawą wyżej. Tu mamy lwa ewidentnie od dupy strony, więc...?
2026-01-15 14:53:17 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do Jarosław Dubowski: Właśnie, i to co widzisz to jest Tauzen Dolny który musi się zaczynać od linii do Kleofasa i ciągnie się w lewo w kierunku Katowic.. A zdjęcie pokazuje budynki bliżej Chorzowa.
2026-01-15 18:32:37 (5 miesięcy temu)
do PiotrW: Bliżej Chorzowa, ale jak wyrysujesz linię od bramy ZOO do kopalnianej kotłowni to pokryje się ona z osią Alei Żyrafy, więc tu nic nie wywnioskujesz ;)
2026-01-15 14:41:01 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do Jarosław Dubowski: No właśnie o to mi chodzi. Tauzena zaczęto budować na lewo od tej linii, zaczynając na wysokości Wesołego Miasteczka, posuwając sie w prawo w kierunku Chorzowa burząc Finy.
2026-01-15 18:26:57 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do yani: Bo jest od dupy strony sfoczony. Pobierz sobie zdjęcie, odbij w poziomie i będziesz miał obraz współczesnego budynku kas.
2026-01-15 18:41:07 (5 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
do PiotrW:
Jak odwrócisz foto, to lew będzie miał prawą przednią łapę niżej, a lewą wyżej - odwrotnie, niż w rzeczywistości.
Na zdjęciu jest Rebel Cafe, a nie kasy, ale widzę, że niektórych nic nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne...
2026-01-15 19:09:42 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do yani: Najlepiej będzie tak. Znajdę chwilę, wsiądę w auto i podjadę do ZOO, najlepiej w którąś środę bo wtedy starzyki wchodzą za darmo i zrobię zdjęcia. Na moim powiększeniu tych łap nie widzę na tyle wyraźnie by stwierdzić jak ten lew wygląda stoi na zdjęciu. Zdjęcie na pewno pokazuje ówczesne kasy i trzeba sobie zadać pytanie po kiego kasy przenosić do innego budynku by zrobić lokal a nie zrobić lokalu w pustym "budynku".
2026-01-15 19:50:14 (5 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do yani: Warto też zwrócić uwagę na ogon.
2026-01-15 19:58:16 (5 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do PiotrW: Kasy wielokrotnie wędrowały z prawa na lewo przy kolejnych remontach tych budynków. Pierwotnie oba wybudowano jako budynki kas i mialy odpowiednie do tego celu okienka.
2026-01-15 19:57:33 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do Jarosław Dubowski: Do ZOO chodzę od od pierwszo-klasisty, parę razy w roku i nie przypominam sobie kas po lewej stronie.
2026-01-15 20:17:00 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski:
I jeszcze łeb lwa - nieco przechylony na jego prawą stronę.
2026-01-15 20:04:31 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do verbensis: To nie jest to miejsce (na linku). Na przeciwko Alei Żyrafy jest i zawsze był wjazd do tTauzena i budynki tam są w głębi osiedla.
2026-01-15 20:13:50 (5 miesięcy temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do PiotrW: Ja nie mówię, że to ujęcie z tego samego miejsca, ja mówię, że wszystkie bloki naprzeciw wjazdu do ZOO stoją w jednym skosie, odpowiadającym temu ze zdjęcia powyżej:
2026-01-15 20:23:39 (5 miesięcy temu)
ulec
 
+2 głosów:2
do PiotrW: To jeszcze takie zdjęcie z drona: . Zrobione nad skrzyżowaniem Alei Żyrafy i Promenady J. Ziętka.
2026-01-15 20:51:56 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do ulec: Ale co ten dron ma pokazać. To wszystko znam z autopsji..
2026-01-16 09:27:04 (5 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do ulec: Krokodyli nie kojarzę, natomiast pamiętam biuro obsługujące zbiorowe zwiedzanie w tym sprzedaż biletów dla wycieczek.
2026-01-16 09:04:58 (5 miesięcy temu)
575 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Aleja Muzyków - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego