26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Aleja Muzyków
1

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Aleja Muzyków

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...78910111213...5758następna
A ta rzeźba istnieje? Gdzie teraz jest zlokalizowana?
2026-01-19 20:53:55 (5 miesięcy temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do Jarosław Dubowski: Tej rzeźby niestety już nie ma
2026-01-19 21:01:24 (5 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Woj11: Dzięki za potwierdzenie, ustawiam status "†".
2026-01-19 21:15:36 (5 miesięcy temu)
ulec
 
To jest pierwsza rzeźba Dziewczyny z dzbanem. Z prawej strony widać ogródek restauracji Parkowej (starej- .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-10-26 00:56:21 (rok temu)
4elza
 
To jest fontanna z figurą klęczącego młodzieńca, autorstwa Alberta-Ernesta Carrier-Belleuse’a.
2026-01-19 08:59:32 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Skorygowałam przypisanie.
2026-01-20 07:36:52 (5 miesięcy temu)
do ulec: Z dzbanem - jak ten był jeszcze misą ;)
2024-10-26 15:42:51 (rok temu)
ChoKa
 
+2 głosów:2
do ulec: Rzeźba "Dziewczyna z dzbanem" powstała w 2006 roku. To jest zupełnie inna rzeźba
2024-10-28 09:28:51 (rok temu)
ulec
 
do ChoKa: Tak to jest inna rzeźba. Chodziło mi o to, że stała w tym samym miejscu co Dziewczyna z dzbanem.
2024-10-30 00:11:04 (rok temu)
4elza
 
Skorygowałam przypisanie.
2026-01-19 08:09:32 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Zmieniłam nazwę obiektu.
2026-01-16 06:34:39 (5 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Tu też sery ;)
2026-01-16 17:33:03 (5 miesięcy temu)
do 4elza: A jaka była poprzednio? Bo patrzę na GSV z 2021 i rzeżby "Pawie" nie widze w miejscu gdzie była, pytanie jak wyglada jej lokalizacja A.D. 2026?
2026-01-19 20:52:44 (5 miesięcy temu)
4elza
 
do Jarosław Dubowski: Te "sery" mają jakiś obiekt?, bo nie widzę, a jest kilka zdjęć przypisanych ogólnie, np...


2026-01-19 07:41:09 (5 miesięcy temu)
do 4elza: Sery obiektu nie mają, zresztą dziś nie istnieją - sugeruję zmianę nazwy obiektu na "Fontannna i jej otoczenie".
2026-01-19 20:50:52 (5 miesięcy temu)
4elza
 
do Jarosław Dubowski: "Fontanna 1" lub 2, nie pamiętam, która była która.
Co do nazwy, to jest tych fontann w Parku Śląskim sześć, a za chwilę założę kolejny obiekt dla siódmej, wobec czego zostawiłabym tak jak jest, bo "Fontannna i jej otoczenie" trochę mało precyzyjnie. Znacznika chyba nie było, a czy w ogóle istnieją obecnie - nie wiem.

Natomiast "serom" założyłabym obiekt "Instalacja artystyczna", ze statusem nie istnieje.
Tu jest kolejna z tych dwóch:
2026-01-20 07:19:49 (5 miesięcy temu)
do 4elza: Na obecną chwilę lokalizacja jest w odniesieniu do nieistniejącego obiektu - rzeżby "Pawie" już tu nie ma.
2026-01-20 07:37:59 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Niestety nie wiem, który to staw... Pomoc mile widziana.
2026-01-18 08:56:59 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Mamy w zoo obiekty z nazwami "Pawilon..." i "Budynek..." dotyczące zwierząt, może należałoby to ujednolicić...
2026-01-20 08:24:02 (5 miesięcy temu)
2026-01-18 09:38:51 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Bogdan JS: Dzięki, założyłam, przypisałam.
2026-01-19 06:37:29 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Mamy gdzieś obiekt tej rzeźby, nie mogę znaleźć...
2026-01-19 07:06:48 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Nazwa obiektu restauracji brzmiała: "Kawiarnia "Stylowa", zmieniłam na obowiązującą obecnie, a wcześniejszą dopisałam w polu "Dawniej". Tyle, że nie jestem pewna czy ta "Stylowa" kiedykolwiek istniała...
2026-01-20 06:50:29 (5 miesięcy temu)
ulec
 
do 4elza: Rzeźba obecnie stoi gdzie indziej. Jest już obiekt: porządzoną dokumentację przedstawiono w odrębnym opracowaniu. Tu o rzeźbie: . Chociaż jest błąd, bo dawny pawilon informacyjny nie jest budynkiem dyrekcji.
2026-01-19 11:58:50 (5 miesięcy temu)
4elza
 
do ulec: Tak, znalazłam już wcześniej, dzięki. Dodałam opis obiektu.
2026-01-20 06:35:00 (5 miesięcy temu)
do 4elza: Istniała. Była też (krótko) "Pod złotym Kogutem".
2026-01-20 08:11:13 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Ok, dopisałam koguta.
2026-01-20 08:36:46 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
To jest restauracja "Marysin Dwór", Parkowa to inny obiekt, aczkolwiek tak samo się nazywały. Skorygowałam przypisanie.
2026-01-20 06:54:37 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Zmieniłam nazwę obiektu (było wcześniej "Pingwiny").
2026-01-18 08:28:07 (5 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do 4elza: Elzo, pominęłabym słowo "dla". Popatrz jak brzmią inne nazwy. Podobnie mamy w innych ogrodach zoologicznych. Przyznaję się, że wszystkiego nie sprawdzałam ;-)
2026-01-18 09:00:51 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Zosiu, uważam, że nazwa "Wybieg dla pingwinów" jest prawidłowa. To miejsce nie stanowi własności zwierząt (jakichkolwiek), ale jest dla nich przeznaczone.
Np: "Wybieg niedźwiedzi" to forma potoczna i niepoprawna gramatycznie, aczkolwiek często używana w mediach, czy innych publikacjach w skróconej formie („Wybieg niedźwiedzi polarnych”) w nagłówkach.

Oczywiście, jeśli Ty lub ktokolwiek inny uważa, że tak być nie powinno, to już inna sprawa.

Kilka przykładów właściwego zapisu:




(spotkaliście się kiedyś z określeniem "wybieg psów"?...
2026-01-19 06:35:16 (5 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
do 4elza: Obie formy są poprawne, bardziej tu chodzi o jednolitość nazewnictwa naszych obiektów. Nawet na stronie poszczególnych ogrodów zoologicznych możesz spotkać różne wersje. Teraz znalazłam przykład ze stolicy . Nie wykluczam też regionalizmu ;-) Dobrze by było aby jeszcze inni Fotopolanie zabrali głos.
2026-01-19 08:38:23 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Ja bym proponowal inną nazwe tego obiektu, Pawilon pingwinów. Caly obiekt zajmuje mimo inne basen, pomieścienia techniczne, pomieśczenia dla pingwinów. pod obiektem się znajduje pomieśczenie gdzie moźna ogłądacz pingwinów pod wodą.
2026-01-19 09:38:45 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+3 głosów:3
do vetinari: Jak najbardziej. Koryguję nazwę.
2026-01-19 09:46:10 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do 4elza: ☺☺☺ w tym tygodniu dodam paru zdjięć tego obiektu ☺
2026-01-19 09:58:10 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Założyłam obiekt fontanny, przypisałam zdjęcia.
2026-01-20 07:35:52 (5 miesięcy temu)
ulec
 
+2 głosów:2
To nie jest dyrekcja zoo tylko Parku Śląskiego:
2026-01-19 01:53:03 (5 miesięcy temu)
4elza
 
do ulec: Dziękuję za obydwa.
2026-01-19 06:36:34 (5 miesięcy temu)
ulec
 
do 4elza: Bardzo proszę. :-) Swoją drogą ciekawe, że nie ma żadnego współczesnego zdjęcia budynku. Chyba, że jest, ale nie przypisane do obiektu.
2026-01-19 10:06:40 (5 miesięcy temu)
575 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Aleja Muzyków - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina