| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Arcyksiążęcy Browar Zamkowy

Makieta browaru

OBIEKTY - Arcyksiążęcy Browar Zamkowy

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Stenek
 
Oceniających śpieszę uprzedzić, że zdjęcie było robione przez szybę (obiekt zamknięty do zwiedzania), stąd gorsza jakość zdjęcia
2017-09-24 00:22:19 (8 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Stenku...ile masz naprawde lat ? I ile mialeś jak robileś to zdjiecie ? :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek .-)
2017-09-25 08:06:37 (8 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
To sklepienia dawnych stajni rozebranych w latach 70 tych XIX w.
2017-09-25 11:41:10 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do vetinari: Pewnie weszła mu data wykonania skanu.
2017-09-25 08:54:10 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: No raczej tak....:-)
2017-09-25 09:07:24 (8 lat temu)
czesil
 
+3 głosów:3
Szkoda, że komórką robione, bo taki lekko mydlany jest ten obraz.
2017-09-25 11:43:39 (8 lat temu)
Stenek
 
Gdzieś tam, hen w oddali robię zdjęcie ;-)
2017-09-24 00:25:47 (8 lat temu)
Stenek
 
Liczyłem, że na koniec zwiedzania, dadzą nam choć łyk piwa, ale kajż też tam, na nic nie dali :-(

PS - jest tam tych cystern chyba ze setka albo więcej
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2017-09-24 00:36:21 (8 lat temu)
Jorg
 
+1 głosów:1
A mnie dali, nawet dwa a może trzy. Ale to było 50 lat temu !
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: data
2017-09-24 13:31:44 (8 lat temu)
Chyba nie minęło nawet dziesięć lat od czasu gdy byłem uczestnikiem wycieczki sfinalizowanej poczęstunkiem w browarnej piwnicy. Niedługo później miałem okazję znów zwiedzać cieszyński browar i tym razem każdemu uczestnikowi wręczano talon na zakup Brackiego we wskazanych restauracjach, barach. Było pewne rozczarowanie, ale niech tam... Będąc ostatni raz na podobnej wycieczce już takich gestów nie było.
2017-09-24 20:26:42 (8 lat temu)
do Stenek: Nieco ponad 3 lata temu (był jeszcze p. Janusz K.) byłem ze zorganizowaną grupą na wycieczce w browarze i na jej zakończenie każdy mógł podczas prelekcji pana Janusza zdegustować warzone w cieszyńskim browarze piwa, wraz z porterem. Każde z piw nalewano po ok.150 ml. do małych kubeczków. Degustacja obejmowała Brackie, Portera, IPA, Mastne i chyba (?) Koźlaka dubeltowego. Dzień był deszczowy. Siedzieliśmy pod parasolami reklamowymi na zewnątrz browaru. Było bardzo przyjemnie i panie na dolewkę przynosiły kolejne kubeczki. Prelekcja p. Janusza była bardzo ciekawa. Mam nawet jakieś zdjęcia, ale najlepsze nie są ;). Dzisiejsza mnogość rodzajów piw z Brackiego Browaru raczej nie napawa mnie optymizmem. Samo Brackie klasyczne jest niezmiennie dobre, ale warzone w Żywcu Brackie Pils, to dla mnie jakieś nieporozumienie jest.
W ubiegłym roku byłem po sąsiedzku na wycieczce w znanym chyba wszystkim z pogranicza browarze w Nošovicach (m.in. Radegast - Ryze hořké i inne) w RC. Browar koncernowy, ale przyjęcie doskonałe. Degustacja była w restauracji na najwyższym piętrze połączona z gawędami pana, który piwo nalewał. Myśleliśmy, że naleją po małym jasnym, a tu.... komu się skończyło, natychmiast przynoszono na "wafel" kolejny kufel, i to półlitrowy, napełniony do 3/4 pojemności. Świeże, prosto z linii. Niby koncernowe, ale było doskonałe. Bardzo miło wspominam obydwie wycieczki
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcde
2017-09-24 20:49:39 (8 lat temu)
Stenek
 
do Jorg: Na dyć, jo mioł tak samo, byli my tam ze szkolną wycieczką na lekcji chemii - wycieczka była naukowa. A po niej, szło się na miasto na piwo, wtedy było w małych butelkach, "oranżadówkach", pamiętasz to?
2017-09-24 13:38:00 (8 lat temu)
Jorg
 
do Stenek: A jakże mam nie pamiętać. Tylko że my mieli już po 18 lat i będący z nami na wycieczce opiekun ( był dochodzącym nauczycielem - inżynierem z Celmy ) przymknął oko na kufelek piwa prosto z kadzi. A może to były dwa kufelki ( browar miał na stanie takie rzeczy, no bo co to za wycieczka do browaru, bez degustacji ). To tak jakby do "Olzy " pójść na wycieczkę i nie skosztować Prince Polo.
2017-09-24 19:57:33 (8 lat temu)
Stenek
 
do paulus60: Powiem tak - zwiedzanie browaru z przewodnikiem nie było za darmo, coś tam zapłaciłem za wejście.
Ale przy tak dużej ilości piwa w browarze, skromny poczęstunek w małych plastikowych kubeczkach to chyba kanon tego typu eventów, lecz tu go zabrakło, wielki Minus dla Browaru, którego nic by to zupełnie nie kosztowało, a zwiedzający wynieśli by bardzo miłe wspomnienia, ja takich nie wyniosłem, a browarowi pewnie nie zależy na opinii zwiedzających bo chyba mają niezły zysk, inaczej dbali by bardziej o zwiedzających.

PS - oto dowód na to, jak gust nie podlega dyskusji.
Paulus chwali Brackie, a ja śmiem twierdzić, że Brackie (to zwykłe), jest dużo gorsze niż z przed paru lat, tego się pić nie da. Natomiast Brackie - Pils (robione "z Czechami") jest ekstra smaczne, mimo, że tańsze od klasyka ;-))))
2017-09-24 21:11:05 (8 lat temu)
Stenek
 
I tu kolejna moja FotoZagadka - jakie to są butelki? - bardziej szczegółowo nie pytam, bo by się wydało ;-))))))))))))))
2017-09-24 00:23:14 (8 lat temu)
Szklane ?
2017-09-25 10:33:25 (8 lat temu)
do Stenek: Litrowe ?
2017-09-25 08:04:06 (8 lat temu)
do Stenek: Bronotne flaszki do piwa.
2017-09-25 15:22:50 (8 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Oceniających śpieszę uprzedzić, że zdjęcie było robione obiektywem szerokokątnym, i KorFot tego nie naprostuje, bo się starałem to zrobić (wychodzą inne skrzywienia)
2017-09-24 00:21:23 (8 lat temu)
Jeszcze niedawno piwo wożono cysternami do Żywca, gdzie w tamtejszym browarze rozlewano je do butelek i....ponownie przywożono do sklepów Cieszyna i innych miejscowości regionu. Dobrze, że browar cieszyński doczekał się własnej linii rozlewniczej. Przy okazji, w związku z tym, z rynku zniknęło Brackie w puszkach. Jest już tylko w butelkach i w kegach.
2017-09-24 20:56:40 (8 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Dopiero w tym roku dowiedziałem się przypadkowo, że do piwa dodaje się żółci bydlęcej zamiast chmielu. Oczywiście nie chodzi mi o ten browar, ale o problem.
2017-09-24 21:12:26 (8 lat temu)
Przy piwku się dowiedziałem. Nieznajomy gościu, który się przedstawił jako były celnik, wyjawił że żółć bydlęcą cysternami wwożą do kraju.
2017-09-25 09:00:13 (8 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
A ja jednak trochę bym wyprostował:
2017-09-25 10:01:10 (8 lat temu)
Stenek
 
do paulus60: Otóż ta linia nie pracuje codziennie. Nawet podejrzewam, że niektóre gatunki piwa z tego browaru nadal są butelkowane w Żywcu, pewności nie mam, ale tak zrozumiałem z wypowiedzi przewodnika, który o tym opowiadał
2017-09-24 21:04:11 (8 lat temu)
Stenek
 
do Wacław Grabkowski: no cóż, w pogoni za zyskiem, robi się i takie "rzeczy"
2017-09-24 23:25:24 (8 lat temu)
do Wacław Grabkowski: No...nie wiem jak u was w polsce, ale u nas sie czasami na niekture piwa mluwi źe to sa..."chcanky"...tz, bydlece odchody moczowe(?) Teraz, po tej informaciji juź rozumem...Straśne i smutne razem....
2017-09-25 08:03:15 (8 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Wacku a co powiesz o tym
2017-09-25 09:34:08 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: W środe jade na festiwal piwny, zapitam sie co i jak...Wiadomo źe dziśaj robienie piwa jest raczej sprawa przygotowanych przetworów,(granule, suśone coś tam) ale moźe ta źólć w piwie jest ostatnim naturalnym skladnikiem...:-)
2017-09-25 09:06:43 (8 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Dwa kraje, Brazylia i Argentyna, najwięksi na świecie producenci wołowiny, dotychczas miały góry odpadów, z których niczego nie można było zrobić...do czasu, aż popłynęły zamówienia z Europy na żółć bydlecą, ale z tego co mi mówił kolega pracujący w wielkiej hurtowni piwa, jest ona sproszkowana, nie napiszę który koncern (udziały ma b. znana rodzina) to zużywa, nie wszystkie stosują, grupa piwowarska z południa Polski nie (podobno) , do hurtowni tej jest przywożona piwo z od wszystkich producentów w kraju, a wraz z nim wiele interesujących wiadomości, odnośnie piwa, a właściwie już mamy producentów "napojów piwopodobnych o zawartości % alkoholu).Sprawa zrobiła się już dość głośna..jaka jest reakcja koncernów ...proszę zwrócić uwagę na reklamy, czy są tam gigantyczne kadzie z kwasiaka, na setki tysięcy hektolitrów napojów piwnopodobnych, schodzących na dobę z taśmy?...ktoś to wszystko musi kupić...
2017-09-25 10:12:18 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Może i woda jest "sztuczna", skoro mamy wino w proszku jako dodatek do herbaty "z prądem" w saszetkach.
2017-09-25 09:09:01 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Skoro moźna w Polsce robicz original Pilsner Urquell...czemu nie...:-)
2017-09-25 09:18:27 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Po tej dyskusji Paweł powiedział, że nie będzie już pił piwa skoro ono zawiera "takie" składniki ;-) Zobaczymy ...
2017-09-25 09:28:35 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Ja sie poświace i nadal bede śukal dobrych piw. Teraz bylem w środkowych czechach kolo Pragy...co tam bede opowiadal jak niemoźna przekazać tego smaku piwa Klášter
2017-09-25 09:31:59 (8 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: Vetim fajny ten browar :))) Kominy na ucięte dwa na dachu
Ciekaw jestem, ile w piwie czasem może być dodatku .......... szczurów, bo w każdej piwnicy są, a w browarze, jak wpadną w nałóg, to są i są ........... ;-))))))))))))))))))))
Nie wiem, czy są
2017-09-25 17:56:57 (8 lat temu)
do Eugeniusz S.: Dziekuje...nadal mam nadzieje :-)
2017-09-25 09:35:48 (8 lat temu)
do Eugeniusz S.: Oooo!, teraz nie wiem komu wierzyć.
2017-09-25 10:07:14 (8 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Tojest tak jak z tym olejem z wątroby rekina tych rekinów już by nie było.
2017-09-25 10:11:16 (8 lat temu)
Stenek
 
do vigo: Tak, Vigo, prostowałem, ale zawsze coś zostaje krzywego, u Ciebie okno ;-))))
2017-09-25 17:57:48 (8 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Dzięki za info. Jednak coś jest na rzeczy. Ja temu celnikowi uwierzyłem i już znalazłem swoje piwo. Nie powiem tylko jakie, bo byłaby to reklama.
2017-09-26 10:37:04 (8 lat temu)
vigo
 
do Stenek: Mnie raczej chodziło o zachowanie pionu, wydaje mi się, że tak jest bardziej naturalnie... ;-)
2017-09-25 18:28:55 (8 lat temu)
Stenek
 
do vigo: to jak chcesz, to go podmień
2017-09-25 18:59:51 (8 lat temu)
Stenek
 
Jak tam wszedłeś ??
2022-04-26 21:54:46 (4 lata temu)
atom
 
do Stenek: W ramach zwiedzania z przewodnikiem. I chyba tam mi się najbardziej podobało :-)
2022-04-26 22:11:06 (4 lata temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do atom: To chyba teraz ta trasa jest diametralnie inna albo jest kilka tras. ktoś wie? Byłem parę lat temu, ale wielu pomieszczeń nie widziałem oraz piwnic, a spodziewam się, że zakamarki tam są niezłe i mocno klimatyczne ;-)
2022-04-26 22:35:55 (4 lata temu)
Czyba do leźakowania....
2022-04-26 20:13:53 (4 lata temu)
atom
 
+1 głosów:1
do vetinari: Może... Nie bardzo się na tym znam.
2022-04-26 21:32:09 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do atom: Ja teź raczej jestem konzumentem ☺ Chociaź...mam wraźenie źe się teraz Bratckie troche pogorszylo. Czy raczej, niemam gdzie wysmakować dobrze nalane....Mam ten Browar doslownie pare metrów od domu, i bylem tam chyba tylko 2 razy. No, pod świecznikiem najwięcej cieniu ☺☺☺
2022-04-26 21:38:03 (4 lata temu)
legion
 
+7 głosów:7
"Ma jednak naród polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody po polsku piwem zwany. Ale nie ma nadeń lepszego dla pokrzepienia ciała. Jest nie tylko rozkoszą mieszkańców, lecz i cudzoziemców". (Jan Długosz)
2022-04-28 11:23:54 (4 lata temu)
Rafał Struś
 
+3 głosów:3
Ja to w sumie nie wybrzydzam, bo napiję się każdego :-)
2022-05-05 22:38:17 (4 lata temu)
stoik
 
do legion: wpadł mi ostatnio w ręce numer wiadomiości tramwajowych. z okazji rocznicy browaru. zacytuję z pamięci. uwaga. piwo z jęczmienia uczynione pili ubożsi, jako za swój codzienny napitek to uważając. szlachta natomiast piwa pszeniczne piła, bo jęczmiennym piwem raczyć się nie godzi :)
2022-05-05 22:29:56 (4 lata temu)
legion
 
+1 głosów:1
do Rafał Struś: "Każde piwo to dzieło sztuki". (Adrian Tierney Jones)
2022-05-06 00:50:02 (4 lata temu)
18 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Wykute wejście do zamurowanego kiedyś korytarza. W 2010r. media obiegła wiadomość o odkryciu tajemniczego przejścia w browarnych piwnicach. Odgruzowano je...
Drożdże w trakcie pracy na brzeczce.
1920
-
2004
1920
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2010
2009
-
2010
2010
-
2015
2010
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Mietków rurki z kremem zaręba zaręba Biskupa Tomasza 16 ursynów północny popowice grajewo Halinów jeziorsko Bydgoszcz Bydgoszcz ołyka kwk makoszowy bydgoszcz bydgoszcz żmigród żmigród krynica krynica żmigród żmigród krynica pensjonat żary żary malbork malbork Ostrołęka Nowomiejska Ostrołęka Ostrołęka frenzel żary Ostrołęka frenzel żary ostrołęka wojska polskiego 28