| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Restauracja "Dworek Cieszyński"
Obiekty w okolicy
Kładka przy Dworku Cieszyńskim
19
m
Cieszyn
Przykopa x
37
m
Cieszyn
Głęboka 39a
40
m
Cieszyn
Przykopa 16A
45
m
Cieszyn
Podwórko
53
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Restauracja "Dworek Cieszyński"

Obiekt jest w trakcie remontu
Zbudowano: I poł.XIXw.
Zabytek: A-218/77 z 1.12 1977r.
1 subskrypcja

W 1901 r. zmarł tu rzeźnik Lorenz Solarczyk - zapewne brat Valentina http://fotopolska.eu/81350,obiekt.html w wieku 39 lat. Pochowany został na cmentarzu szpitalnym.
Podobne obiekty w Cieszynie: http://slaskie.fotopolska.eu/47892,obiekt.html http://slaskie.fotopolska.eu/28216,obiekt.html http://slaskie.fotopolska.eu/41779,obiekt.html

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
czesil
 
Jeszcze bez przybudówki. Super!
2018-11-19 19:51:56 (7 lat temu)
Miałam okienko z widokiem dokładnie na kładkę.
2018-11-19 19:54:06 (7 lat temu)
stoik
 
Przypominam iż jeszcze przed pamiętną powodzią tu przechowywano bezcenne księgozbiory. Dużo przed powstaniem Książnicy. W związku z powodzią zostały ewakuowane siłami Straży do Instytutu Technik na UŚ. Bo mieli w miarę suche piwnice. I tam się poniewierały te bezcenne rękopisy i inkunabuły. Niektóre bardzo unikalne. Książnica Cieszyńska powstała nieco później. Howgh. Ale sie wygadałem.
2026-04-18 14:11:59 (2 miesiące temu)
stoik
 
do stoik: nieco to przypomina historię dwóch zabytkowych karawanów z zakładu pogrzebowego Skudrzyka, które cudem jakimś ocalały w magazynach cieszyńskiej elektrowni. ktoś je postawił do kąta i umarł. A że Was tak niezbyt za bardzo interesuje to co ja mówię, zapewniam że nie mam potrzeby żeby ktoś mnie czytał. Jak będę miał taki odpał, to napiszę książkę. O czym mówię - bezcenny księgozbiór został na szczęście w porę wyniesiony, a Dyrektor Krzysztof Szelong był uczniem pierwszej klasy maturalnej mojej Mamy. Z LO II im. N. Kopernika, profil humanistyczny. Jak się zapewne już wszyscy idioci domyślili, Mama była tam nauczycielką. Na szczęście tylko kilka razy wpadła na zastępstwo. Mówić idioci nie miałem na myśli tych którzy nie zasługują na nazwę idiotów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-04-18 14:17:01 (2 miesiące temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Danusiu moje gratulacje wygrałaś szampana Obiecałem i muszę dotrzymać umowy.
2019-09-07 17:45:56 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Przelomowe zdjiecie w historii portalu
2019-09-07 17:47:52 (6 lat temu)
do piotr brzezina : No tak, słowo się rzekło. Teraz tylko czas i miejsce :)
2019-09-07 18:56:00 (6 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: dlaczego przełomowe ?
2019-09-07 20:17:02 (6 lat temu)
do da signa: Odezwę się
2019-09-07 19:07:06 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Stenek: No, Danusia jest po roku pracy na portalu pierwsza w uźytkownikach ☺☺☺
2019-09-07 23:43:50 (6 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: nie rozumiem - pierwsza w czym?
2019-09-08 13:03:11 (6 lat temu)
fantom
 
do Stenek: We wszystkim ;)
2019-09-08 14:03:19 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Stenek: Tak jak napisano powyźej. Danka za rok dzialaności na portalu poskoczyla na pierwsze miejsce w uźytkownikach. Co świadczy o tym, źe fotopolska niejest tylko sprawa meska, źe jesteśmy gendrowie wyrównani, i źe jak sie staraś...to masz ☺☺☺
2019-09-08 17:36:17 (6 lat temu)
Stenek
 
do fantom: Dzięki za głębokie i szczegółowe wyjaśnienie, ale jednak zaczekam na konkretne info od Vetiego
2019-09-08 14:37:37 (6 lat temu)
vigo
 
do Stenek: Stenku, wejdź w Menu i naciśnij zakładkę Użytkownicy - i wszystko będzie jasne ;-)
2019-09-08 14:51:54 (6 lat temu)
Stenek
 
do vigo: Vigo, dzięki Ci, to jest jasna i zrozumiała odpowiedź. Mnie tu zbyt często nie ma, więc mam prawo zapomnieć wszystkie właściwości i niuanse FP ;-)
2019-09-08 19:02:58 (6 lat temu)
Stenek
 
świetne ujęcie!
2020-03-15 23:26:52 (6 lat temu)
Zaliczona
2020-03-16 18:47:00 (6 lat temu)
fralat
 
do Stenek: Dzięki.
2020-03-16 18:40:24 (6 lat temu)
fralat
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Będę musiał przyjechać bez wycieczki:-)
2020-03-16 18:50:10 (6 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
jak na współczesne zdjęcie, to szkoda, że takie nieostre, może ręka Jurkowi drgnęła na tak piękny widok?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-07-04 21:17:05 (5 lat temu)
JureK
 
do Stenek: Mogła , bo to było 8 lat temu:) Są to niestety zdjęcia z odzysku z płyty, którą udało mi się reanimować,bo (jak już tu pisałem) padł mi dysk zewnętrzny z prawie 1 TB zdjęć. Spróbuję jeszcze może co pomajstrować z tym zdjęciem,Może będzie lepiej....
2020-07-04 21:53:25 (5 lat temu)
JureK
 
do Stenek: Spojrzyj swoim bystryn okiem.Myślę,że trochę lepiej, ale więcej nie chcę już manipulować.Wtedy byłem w dworku na imprezie i mogłem mieć zaburzone widzenie:) Tak z ciekawości zapytam, czy jest tam jeszcze wspaniała rolada cieszyńska z pomidorami , przyrządzana przez osobistego kucharza Szefa Sztabu Generalnego WP ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2020-07-04 22:25:26 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do JureK: Oj, tego to nie wiem, nie byłem tam jeszcze, może ktoś inny wie ??
PS - ostrość lepsze, dzięki ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-07-05 19:15:03 (5 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Stenek: Ja tam byłam, ale akurat rolady nie jadłam :)
2020-07-05 19:23:37 (5 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do da signa: Polecam słodką roladę - strucel jabłkowy na gorąco z bitą śmietaną i do tego kawę po wiedeńsku. W Cafe Muzeum w Cieszynie :-)
2020-07-05 23:45:42 (5 lat temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do Stenek: Kawa po wiedeńsku pychotka, a do tego jadłam bezę. Następnym razem na strucel się skuszę :)
2020-07-06 07:28:15 (5 lat temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do Stenek: Strudel ☺
2020-07-06 08:13:27 (5 lat temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do da signa: A później siłownia, albo fitness:-D
2020-07-06 07:35:10 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do paulus60: u nas sie mówi strucel a nikierzy prawiom na to sztrucel. Potem trza wyjsc na Wieżę Zamkową i kalorie wypalone :=)
2020-07-06 14:46:31 (5 lat temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do Stenek: Na dyć jo od urodzynio miyszkóm tu "u nas" i dycki na taki "placek" godało sie "sztrudel", a sztrucel - sztrucla to była ta plecióno dłógo bułka z rogalikowego ciasta z posypkóm. :) Niech uż tak zostanie. :) Cosi mi sie zdo, że coby ty kaloryje spolić, to by nie starczyło wylyź po schodach na Wieże Zamkowóm. Musiałaby być wielko jak Burdż Chalifa abo Empire State Buliding, a co najmjynij jak Eiffla.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcde
2020-07-06 16:13:50 (5 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do paulus60: paulus - 100000000% racji, to jo żech to popyrtoł, bo mało kiedy drzistom po naszymu, dobrześ to łopisoł. Tuż wybocz starszymu panoczkowi :-)
2020-07-07 00:20:27 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Gdzież by stara pani Grań se pomyślała, że kiedyś w jej domu będzie taki dworek ...........
2020-07-04 21:14:48 (5 lat temu)
stoik
 
Osoby widoczne na zdjęciu wyraziły zgodę na obecność na zdjęciu. A jak widać byli zagadani i mieli to serdecznie gdzies tam, że się bawię aparatem :) Jedni z ostatnich normalnych ludzi w tym kraju.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcdef
2021-04-24 22:42:59 (5 lat temu)
stoik
 
Nie wiem dlaczego, ale budynek ponownie popada w ruinę. Jak nie wymienią gontów, czy nie zrobią czegoś z dachem, to niedobrze,
2025-01-07 19:36:20 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Tu jest dobrze widoczny stan dachu gnotowego , który naprawde juź byl w tragycznym stanie. Dodam jeścze jako smutną ciekawoścz, źe w ześlym tygodniu skradzino firmie która wlaśnie remontuje dach narzędzia i zprzęd o wartości 20 000 zł.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link ☺
2025-08-01 09:27:30 (10 miesięcy temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do vetinari: gontowego :) taki stąd wniosek, żeby nie ułatwiać życia złodziejom.
2025-08-01 22:50:31 (10 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: znając.. wystarczy się przejść po okolicznych lombardach, a sprzęt się odnajdzie. a tak apropo Veti. Rotunda jest pokryta gontem, a nie jakimś gniotem. gont wyrabiają jeszcze nieliczni górale. w kwestii ścisłości.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edytcja
2025-08-02 23:30:41 (10 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: dla dobicia tematu opowiem Wam dowcip. kobieta się się pyta mężczyznę w Urzędzie Pracy, kim Pan jest z zawodu. Mechooptykiem. Acha, to Pan pracuje w IT, komputerach ? Nie. Obtykam chałupy mchem.
2025-08-02 23:45:44 (10 miesięcy temu)
stoik
 
widzę, że Vetinari utrwalił wymianę pokrycia dachowego. były gonty. teraz chyba na pewno robią to z dachówek. nie mam pojęcia, co tam dalej będzie, ale najwyraźniej Dworek Cieszyński powraca do życia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-09-01 19:39:13 (9 miesięcy temu)
PiotrW
 
Może wróci do dawnej świetności; lubiłem ich kuchnię i desery.
2026-04-17 21:41:27 (2 miesiące temu)
stoik
 
do PiotrW: także. miałem tam imprezę z okazji 20 lat matury. tylko tu się technicy spierają, że dach pierwotnie był okryty gontem.a obecna konstrukcja poważnie może nie udźwignąć dachówki. tzn. odwrotnie. jako iż pracowałem kiedyś na dachach, konstrukcja więźby może nie wytrzymać wagi kilku ton dachówek. z gontem to na lajcie. z tego co słyszałem, ale ogólnie nic nie wiem, tym się zajmują jacyś niezbyt odpowiedzialni ludzie. ale miejsce zacne. dawno nie byłem, ale chyba mają nawet taki piec na drewno do wypieku pizzy. Ażeby nikt nic nie mówił, to potwierdzam, że dobre jedzenie i zimne piwo po przystępnych cenach. To patio bardzo dobrze się komponuje z otoczeniem, a w lecie można posiedzieć na ogródku i cieszyć się odgłosem tuż obok płynącej Młynówki. Nieomal wiersz napisałem :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-04-17 22:45:27 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Przedmioty związane z Restauracja "Dworek Cieszyński"
Restauracja "Dworek Cieszyński" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: podwale jelenia gora podwale jelenia gora łokieć Poznań ul. Obornicka jelenia góra grunwaldzka łokieć Dźwiniacz poznan poznan poznan poznan mamik mamik kolsko fryzjerski warszawa warszawa jelenia góra jelenia góra Paulin Paulin Meller polsport Piaseczyńska Mietków jelenia góra leśna kielce jagiellońska 42 kielce jagiellońska 42 jelenia góra łabska 7 jelenia góra łabska sopot grunwaldzka sopot grunwaldzka cieplice łabska sopot sopot