| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
OBIEKTY - Ulica Ustrońska
16

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Ustrońska

Ulica Ustrońska w Cieszynie, jak sama nazwa mówi była wyjazdem z miasta w kierunku Ustronia oraz Wisły. W latach pięćdziesiątych XXw. jej część od Mnisztwa do Krasnej została zamknięta a ruch w kierunku Ustronia "puszczono" nowym odcinkiem biegnącym od ul. Bielskiej na wysokości "Motelu" docelowo łączącym się z dawnym biegiem ul. Ustrońskiej pod "Zamkiem" w Krasnej. Zamknięty obecnie dla ruchu kołowego odcinek dawnej Ustrońskiej zaczyna się szlabanem na wysokości dawnych magazynów PTHW na Mnisztwie a kończy się w okolicy stawów PZW w Krasnej.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Ten sprzęt to ładowarka kołowa popularnie zwana Fadromą.
2014-01-05 21:03:45 (12 lat temu)
czesil
 
Chyba wyzionął ducha.
2010-11-17 15:22:36 (15 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Kiedyś produkowano taki sprzęt we Wrocławiu. Obecnie w miejscu zakładu straszą jakieś drobne warsztaty typu montaż haków.
2014-01-05 21:12:30 (12 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: U mnie pracuje ładowarka Ł-540 ze Stalowej Woli - daje radę zarówno z węglem, mułem jak i popiołami.
2014-01-05 21:18:29 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
Krasna czy Kraśnianka? i dlaczego w cudzysłowie?
2014-01-06 15:31:56 (12 lat temu)
palo
 
+1 głosów:1
Krasna. Cudzysłów usunięto Pawulonie
2014-01-06 17:06:09 (12 lat temu)
pawulon
 
do palo: Na jakiejś stronce było Kraśnianka (Krasna), dlatego zapytałem. Zresztą na innych też mowa jest o Kraśniance, np. , więc dalej mam dylemat która nazwa jest oficjalna, a która potoczna. Możesz mi je rozwiać? ;)
2014-01-06 19:23:57 (12 lat temu)
Hellrid
 
do pawulon: Pawulonie na geoportalu sytuacja się nieco komplikuje, Kraśnianki nie ma, ale za to od północy drogi płynie Bielowiec, a za mostem płynie już Krośnianka (literka różnicy) i łączy się z Bobrówką.
2014-01-06 19:33:57 (12 lat temu)
palo
 
+4 głosów:5
do Hellrid: Proszę nie traktować Geoportalu jako wyroczni. Zawiódł mnie niejednokrotnie, nazwy tam ujęte nie są adekwatne. Np. nazwy gór w powiecie cieszyńskim są niewłaściwe, co w konsekwencji prowadzi do powielania błędu nazewniczego w kolejnych publikacjach. (np w mapach turystycznych) dla przykładu proszę zobaczyć na Geoportalu na nazwę góry Jelenica w Ustroniu. Geo wskazuje tą nazwę na zupełnie innym pagórku a właściwa Jelenica jest kilkaset metrów bardziej na północ. Specjalnie dla Pawulona zaraz wstawię zdjęcie, które mam nadzieję wyjaśni wątpliwości.
2014-01-06 20:20:28 (12 lat temu)
pawulon
 
do palo: Będę wdzięczny ;)
2014-01-06 20:28:06 (12 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:2
do palo: Nie sądzę. To oficjalny portal, będący realizacja ustawy. Podaj przykład błędu adresowania, jeśli to możliwe.
2014-01-06 22:54:34 (12 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Dariusz Milka: Ależ tak, na geoportalu jest sporo warstw o różnej aktualności (przy czym żadna naprawdę aktualna), a ich nazewnictwo często sprzeczne, szczególnie w wypadku trzeciorzędnych obiektów pozbawionych znaczenia administracyjnego.
2014-01-06 23:02:43 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
0 głosów:1
... w zaborze ale jednak "Roku" jest po "naszemu".
2014-01-06 12:35:37 (12 lat temu)
czesil
 
Bardzo cenne odkrycie. No i opis obiektu wyśmienity!
2014-01-06 21:13:30 (12 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
0 głosów:1
do Neo[EZN]: Bo to był ten zabór w którym takie rzeczy przechodziły.
2014-01-06 13:40:35 (12 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Tylko tu nie było nigdy żadnego zaboru!
2014-01-06 14:13:42 (12 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
0 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Galicja ma w ogóle najlepsze (porozbiorowe) notowania wśród historyków a na tych terenach pozostał wciąż silny element nostalgii za C.K. Monarchią.
2014-01-06 13:53:29 (12 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Cieszyn nie leży w Galicji
2014-01-06 14:14:09 (12 lat temu)
do augiasz: Wiem, ale jako osobne Księstwo Cieszyńskie należał do C.K Monarchii?
2014-01-06 14:18:04 (12 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: To chyba oczywiste jest skoro już w roku 1653 przeszło pod panowanie Habsburgów?
2014-01-06 14:22:13 (12 lat temu)
do augiasz: Czyli wszystko jasne (dla mnie) jak tworzono Galicje, to Księstwo Cieszyńskie było już ponad 120 l w składzie państwa Habsburgów.Ok. więcej gafy nie strzele, że Cieszyn to Galicja:)
2014-01-06 14:29:11 (12 lat temu)
augiasz
 
Czyli szyna z Trzyńca
2014-01-06 12:04:28 (12 lat temu)
Hellrid
 
do augiasz: Wcześniej są jeszcze prawodpodobnie literki HT - Hutte :)
2014-01-06 12:05:59 (12 lat temu)
palo
 
do augiasz: Ciekawi mnie tylko co po niej jeździło :)
2014-01-06 12:06:54 (12 lat temu)
augiasz
 
do palo: Na pewno nie cieszyński tramwaj :)
2014-01-06 12:12:04 (12 lat temu)
czesil
 
Wysokość 280mm :-)
2014-01-06 21:14:23 (12 lat temu)
palo
 
Dla Pawulona :)
2014-01-06 20:27:00 (12 lat temu)
Czy to była droga asfaltowa? Tak się zwęża w zwykła polną drózkę?
2014-01-06 20:32:39 (12 lat temu)
A ten potoczek to wypływa praktycznie w Krasnej,dzielnicy Cieszyna stąd zapewne ta nazwa.
2014-01-06 20:40:29 (12 lat temu)
czesil
 
A ja zawsze myślałem, że ta polna droga, która dalej prowadzi to sobie ludzie wydeptali na skróty!
2014-01-06 21:23:15 (12 lat temu)
pawulon
 
do palo: I wszystko jasne, dzięki. Ale zauważ jakie bzdury piszą nawet na regionalnych portalach, sponsorowanych przez miasto i gminę, czyli tych, co wiedzieć powinni najlepiej ;)
2014-01-06 20:30:18 (12 lat temu)
palo
 
do pawulon: G....o wiedzą. Ufam tylko tubylcom ( "stelakom" po naszymu ) nazwy urzędowe to żenada.
2014-01-06 20:33:00 (12 lat temu)
palo
 
do Dariusz Łukasik: To była droga kamienna, być może brukowana. A że nie używana ponad 60 lat to teraz w większości trawiasta ;)
2014-01-06 20:34:10 (12 lat temu)
palo
 
do Dariusz Łukasik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2014-01-06 20:34:10 (12 lat temu)
pawulon
 
do palo: No cóż, nie jestem "tubylcem", więc nie dziw się że tak uparcie dopominałem się dowodu, bo po lekturze stron internetowych miałem tylko mętlik w głowie ;)
2014-01-06 20:35:56 (12 lat temu)
augiasz
 
do palo: Bruk było widać jeszcze z 10 lat temu w dalszym odcinku, zapewne został "pozyskany"
2014-01-07 07:32:34 (12 lat temu)
palo
 
+1 głosów:1
do pawulon: ależ ja przecież nic nie mówię. Jak mam dowód to dam :)
2014-01-06 20:37:54 (12 lat temu)
palo
 
do augiasz: Nie zobaczyłem ani jednej kostki brukowej. Zapewne masz rację.
2014-01-07 17:14:02 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Ulica Ustrońska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: katowice katowice radomyśl nad sanem radomyśl wielki katowice chorzowska chorzów chorzów chorzów chorzów ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ august soller węgrzce Zamosc Zamosc mieszkowice rymanów niedźwiedzia rymanów przemyśl przemyśl Turkusowa koscioł sw mikołaja wrocław Mazwoiecka 11 poligon brus Łódź Łódź komunikacji komunikacji Kochłowice kielce kielce brus