26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Pako45
 
Mam wrażenie że już takie jest
2012-08-24 12:50:27 (13 lat temu)
Proszę o podmianę na lepszą jakość i datację
2025-09-19 19:47:49 (9 miesięcy temu)
Czy na tablicy nad wejściem napisano "Stare Kolibki"?
2025-09-22 12:16:09 (9 miesięcy temu)
do Pako45: Hmm, możliwe ale póki co nie znalazłem. Jeśli tak to kubeł czeka ;). A propos, ten drewniany posterunek istniał do roku 1938, kiedy to został rozebrany i na jego miejscu wybudowano wiekszy, murowany, natomiast część drewnianych elementów wykorzystano do przebudowy posterunku granicznego przy plaży.
2012-08-24 12:55:04 (13 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do Michał. K: Datowanie 1921 było właściwe - na zdjęciu żołnierze strzegących m.in. granicy polsko-gdańskiej
Batalionów Celnych (1921-22).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-09-19 20:06:36 (9 miesięcy temu)
2025-09-19 20:19:51 (9 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Ale , jak tak jest faktycznie to proszę zmień datację.
2025-09-19 20:21:09 (9 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Michał. K:
A może tam data to jest średnia, wynikająca z podanego tam wyżej okresu: 1918-1939?
2025-09-19 20:23:54 (9 miesięcy temu)
do Michał. K: A ja widzę co jest na zdjęciu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzupełnienie
2025-09-19 20:38:55 (9 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Ok.
2025-09-19 20:44:59 (9 miesięcy temu)
do Pomuchelskopp: Cofam pytanie, napis jest prawdopodobnie taki sam jak na zdjęciu z 1927 "Strażnica Kolibki"
2025-09-22 12:23:57 (9 miesięcy temu)
Fot. Franz Wandtke 1906-1914.
2025-09-19 18:39:23 (9 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Michał. K:
Skorygowane.
2025-09-19 20:12:58 (9 miesięcy temu)
do yani: Yani, to jeszcze prośba...., jak zrobię podmianę bo mam dodane teraz takie uprawnienia, to fajnie by było dodać też możliwość usunięcia swojego wcześniej wstawionego. Tak to idzie ono w oczekiwanie na usunięcie do adminów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Składnia zdania
2025-09-19 20:16:30 (9 miesięcy temu)
yani
 
do Michał. K:
Ale własne zdjęcia każdy może sam usuwać przecież...
2025-09-19 20:19:16 (9 miesięcy temu)
do yani: Ja nie mogę: 2 pytania, czy tak i opis słowny i idzie do adminów.
2025-09-19 20:31:30 (9 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Michał. K:
Ale masz u góry nad zdjęciem "usuń"?
2025-09-19 20:32:34 (9 miesięcy temu)
fantom
 
do yani: Musi mieć, bo przed chwilą usunął kilka swoich fotek.
2025-09-19 20:34:07 (9 miesięcy temu)
do yani: Mam.
2025-09-19 20:44:27 (9 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do fantom:
Chyba już wiem o co chodzi... Ale nawet admini nie mają możliwości natychmiastowego usuwania - wszystko przechodzi przez kosz.
2025-09-19 20:37:03 (9 miesięcy temu)
do yani: Tak by chyba o to latało, ja usuwam , a wszystko idzie w zatwierdzenie.
2025-09-19 20:42:17 (9 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Michał. K:
To wszystko w porządku, to normalna i jedyna procedura.
2025-09-19 20:57:40 (9 miesięcy temu)
mszyma
 
+1 głosów:1
Jak dla mnie - obecna Al. Zwycięstwa na wysokości posesji 218, po lewej widoczny (chyba?) budynek 216, i wtedy w głębi widoczna Szkoła Zegarskiego.
2026-03-22 20:47:00 (3 miesiące temu)
do mszyma: Dziękuję, przypisane.
2026-03-22 21:54:22 (3 miesiące temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Przypisałam przystanek do linii kolejowych i koryguję znacznik na mapie.
2023-03-17 10:36:57 (3 lata temu)
Fonik1
 
Witam, mam małą prośbę- mógłby ktoś proszę nadać znacznik na mapce dla obiektu?
2023-03-04 00:08:47 (3 lata temu)
HMarek
 
do Fonik1: Dodane, możemy dać Ci uprawnienia do samodzielnego dodawania znaczników.
2023-03-04 00:10:57 (3 lata temu)
Fonik1
 
do HMarek: Dzięki za znacznik i faktycznie mi się to przyda- mam w planach w nieokreślonym czasie (kiedy akurat będę mógł) porobić troszkę zdjęć i jak sprawdzałem okolicę, w której chcę to zrobić tak jest ona średnio udokumentowana na FP a dzięki temu nie będę musiał prosić o znaczniki (oczywiście kierując się filozofią najpierw zrozum, potem rób- gdy będę musiał sobie obejrzę tutorial jak poprawnie nadawać znaczniki)
2023-03-04 00:15:59 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
2023-11-23 14:55:25 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: No właśnie nie rozumiem, bo numery są przy Świętojańskiej a link Fantoma to aleja Zwycięstwa. I obie lokalizacje są prawidłowe.
2023-11-23 15:00:06 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Desperado: Budynek ma adres przy Świętojańskiej, chociaż stoi przy Zwycięstwa.
2023-11-23 15:27:30 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
do Desperado: Pewnie zmienił się układ ulic a adresy pozostały.
2023-11-23 15:44:01 (2 lata temu)
Fa2i
 
Trochę mi jego hauer nie pasuje na żołnierza polskiego
2024-06-03 07:49:07 (2 lata temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
do Fa2i: hełmy wz. 16 z I wojny światowej były używane przez WP m.in. przez 10 Brygadę Kawalerii. Zobacz na patki z wężykiem przy kołnierzu - Niemcy takich nie mieli :)
2024-06-03 08:12:52 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: Poza 10 Brygadą, która miała hełmy wz. 16 podczas września (jako jedyna). W połowie lat 30-tych używał ich też KOP
2024-06-03 08:40:58 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
2026-02-02 15:51:41 (4 miesiące temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
Zapewne Al.Zwycięstwa po stronie parzystej, w tle skm a u góry szelki dla Trolejbusów, prawdopodobnie teren dzisiejszego CH klif
2026-05-16 19:31:04 (miesiąc temu)
Tam jest widoczny jakiś numer na tabliczce. 203? 208?
2026-05-17 09:58:42 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Kineskop: No tak, w oddali po prawej przystanek SKM i dom, który znam, Świerkowa 56. Dałem znacznik zdjęcia na mapie.
2026-05-16 20:23:13 (miesiąc temu)
do blaggio.: A po lewej widać w prześwicie między domami sieć trakcyjną SKMki stosunkowo niedaleko tego domu. Czy to się nie kłóci z teorią lokacji tego domku na terenie obecnego CH Klif?
2026-05-17 09:55:59 (miesiąc temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Też ten do obstawiałem ale przez tą dobudówkę parteru ie miałem pewności
2026-05-17 18:50:01 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Lokalizacja zaproponowana przeze mnie poprzez danie na mapie znacznika miejsca zrobienia zdjęcia wskazuje na to, że od domów do torów było ok. 120-140 m. Widok chyba nie odbiega za bardzo od tego pomiaru.
2026-05-17 12:15:45 (miesiąc temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Oj, nie doczytałem i odniosłem wrażenie że oznaczyłeś Świerkową 56. I stąd mi nie pasowało.
2026-05-17 14:47:06 (miesiąc temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
Poprawiłem wszystkie trzy.
2026-05-23 10:28:56 (miesiąc temu)
Po prawej dawna karczma w Kolibkach.
2026-05-23 11:03:37 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Marcin Wójcik: Dodałem znacznik karczmy na zdjęciu.
2026-05-23 18:44:23 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
27 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Aleja Zwycięstwa - obiekty i wydarzenia
232 234
291
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego