26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Ulica 10 Lutego

2010 - Czarny Czwartek

OBIEKTY - Ulica 10 Lutego
2
2A
4
5
6
7
8
9
10
11
16
17
17a
18
19
20
22
21
23
23
24
25
26
27
29
30
32
33
35
35A
37
39

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica 10 Lutego

Dawniej: Hermann Goering Strasse
Z chwilą powstania kąpieliska w Gdyni jedyną drogą, którą można było doń dojechać ze stacji kolejowej wiodła przez krętą i wąską ulicą Wiejską (obecnie Starowiejska), a następnie około 250 metrów ulicą św. Jana i krótkim odcinkiem drogi w kierunku Kurhausu. Istniejący wówczas dojazd był niewygodny i niezbyt reprezentacyjny. Zdecydowano więc o wytyczeniu nowej drogi, od stacji kolejowej biegnącej tak, aby od strony południowej ominąć wiejskie zabudowania starego siedliska, prosto przez szczere pole do Domu Kuracyjnego. Nową ulicę nazywano aleją Kuracyjną (Kurhausalee) lub Zdrojową. Aleja Kuracyjna była wówczas bitą piaszczystą drogą o szerokości 13 m, z jezdnią 5,5 m i chodnikami po obu stronach o szerokości 2 m, obsadzoną po obu stronach podwójnymi
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345678910następna
Prolands
 
+2 głosów:2
Na zdjęciu widoczny w budowie budynek Morska 11 (na portalu b71556). Uprzejmie proszę o oznaczenie. Dosyć unikatowe zdjęcie przedstawiające ten właśnie budynek w budowie.
2024-05-09 21:45:09 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Oświetlenie ulicy świetlówkami - to lata 60-te.
2024-05-09 22:12:58 (2 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Dopisałem do Trolejbusów w Gdyni
2024-05-10 10:56:25 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Trzeci z rzędu samochód to Skoda 1200 - 1952+.
2024-08-24 21:25:30 (rok temu)
GdyniA
 
+1 głosów:1
Jedyny żyrandol zachowany w oryginale do dzisiejszych czasów, pozostałe wiszące w tej przestrzeni to całkiem zgrabna replika z lat 70.
2025-06-15 14:04:17 (rok temu)
fantom
 
+1 głosów:1
2023-11-21 20:29:58 (2 lata temu)
Pośrodku dozymetrysta z radiometrem DP-11B, używanym do wykrywania skażeń promieniotwórczych -
2024-07-20 10:59:48 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Świetlówki - 1959+
2024-07-20 12:50:23 (rok temu)
Manu
 
+1 głosów:1
Oczywiscie Skwer Kosciuszki, nie 10 Lutego
2024-05-08 04:54:50 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
To zdjęcie na pewno kilka lat wcześniejsze niż to

- brak neonu, niższe drzewa.
2024-04-28 12:07:11 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
To może być nawet zdjęcie przedwojenne, ale to musiałby się wrzucający wypowiedzieć...
2024-04-28 19:53:09 (2 lata temu)
Prolands
 
+1 głosów:1
do yani: Racja. Zrobilem korekcje opisu i zakresu dat - zdjecie nie ukazuje Interclubu, jednak niekoreslony biznes ktory byl tam przed Interclubem. Niestety nie widze zadnego szyldu. Wydaje mi sie ze gorna granica dat to otwarcie Interclubu 1957. Byc moze zdjecie tuz po otwarciu przed zasiedleniem przez pierwszy biznes, kawiarnie Nowa Europa w 1935.

Tutaj ciekawy artykul o budynku, jednak nie pomogl mi on sprecyzowac datowania:
2024-04-28 20:42:22 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do Prolands: Co do Interclubu. Pierwsze, historycze wydanie "Jazzu" (01.1956) podaje info o jego istnieniu i działalności. Zatem w 1955 musiał już istnieć
2024-04-28 20:55:33 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Mając na uwadze widoczną na zdjęciu motoryzację, proponowałbym lata 1961-65.
2024-04-28 12:01:30 (2 lata temu)
Manu
 
+2 głosów:2
Bank jakiego Gospodarstwa? hahaha
2024-09-11 22:38:32 (rok temu)
Manu
 
+1 głosów:1
Ukonczenie budowy budynku ZUS bylo w roku 1936
2024-09-11 22:41:23 (rok temu)
yani
 
Przed chwilą nazwa była - PekaO SA. Teraz jest - PKO SA. Nie ma takich banków.
Nie wiem co tam jest teraz, ale na Google SV widać bank Pekao S.A.
2024-09-11 23:01:04 (rok temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Dzięki za poprawki :)
2024-09-12 08:31:56 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Manu: Pewnie miało być Krajowego... ;)
2024-09-12 08:21:16 (rok temu)
mamik
 
do yani: Zmieniłem nazwę na zgodną ze stroną banku oddział jest ale bez numeru
2024-09-12 08:27:30 (rok temu)
Manu
 
do Dana : W 1937 roku budynek ZUS byl juz od roku wykonczony, a tu jest jeszcze w budowie
2024-09-12 21:12:44 (rok temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do Manu: Poprawione
2024-09-13 08:58:07 (rok temu)
Tam od dawna nie ma już liceum...
2025-03-28 18:19:45 (rok temu)
vetinari
 
+6 głosów:6
Te czarne ramky na bokach są raczej zbędnę....☺
2026-03-20 19:07:04 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+7 głosów:7
do vetinari: Tak na marginesie: jakoś ostatnio już odpuściliśmy konsekwentne napominanie w sprawie tzw. prostowania zdjęć. Co raz to nowi użytkownicy pojawiający się na FP już jadą na całego bez tego. Niektórzy wręcz otwarcie olewają to.
O ile przy ciasnych zdjęciach podwórkowych, czy takich jak to zdjęcie, można jeszcze to wybaczyć, to co do reszty chyba nie. Czyżbyśmy już całkiem zmienili poglądy w tej kwestii?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-03-20 20:53:13 (3 miesiące temu)
do vetinari: Jasne. Na dniach poprawie by tych ramek nie bylo.
2026-03-20 23:31:28 (3 miesiące temu)
Wykusz Warszawski
 
+1 głosów:1
do vetinari: Usunąłem ramki :)
2026-03-22 11:57:35 (3 miesiące temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do blaggio.: Ok, i co proponujesz Blaźeju ? Jeźeli autor niereaguje, albo ma w (_._) to co ? Jakoś ostatnio teź niemam ochoty do ciglego wypominania...podam Ci przyklad dla czego. Ostatnio mialem uwage na temat przypisiwania zdjięć "tramwajowych" i do konkretnych ulic i pomimo tego źe minimalnie juź dwa razy autotowy podalem instrukcjie co i jak (rozumiem źe mój Polski jest niedoskonaly) to wynik....nic... Nie tylko źe niedociągnieto dopisania do konkretnej ulicy, to nawed grupa ze Szczecinie jakoś prześla w hibernacjie i nieraguje na tą situacjie.....
Co do zdjięcia powyźej...niejest to zdjięcie z podwórka, tam jest solidna przestrzeń na zrobienie takiego zdjięcia, źe moźna się później pobawić z prostowaniem. Tak, jestem troche "wypalony" Doślem do wniosku źe tak naprawde, niewyprostowane zdjięcia, nieprzypisane prawidlowo juź nikogo nieobchodzą....
2026-03-20 21:12:31 (3 miesiące temu)
do blaggio.: A po czym można poznać, ze to zdjęcie było prostowane? Nie wydaje mi się bym je kiedykolwiek przerabiał. Ramki wynikały tylko z tego, że kiedyś IG wymagał zdjęć kwadratowych. Oczywiście wezmę sobie do serca by nie prostować zdjęć (jak rozumiem chodzi o zmienianie perspektywy na zdjęciu?).
2026-03-20 23:36:53 (3 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Odpuściliśmy, bo użytkownicy albo nie reagują w ogóle, albo reagują niegrzecznie, albo nie mają świadomości, że korekta dystorsji jest konieczna i nie wiedzą w czym rzecz.
Wielokrotnie zwracałam na to uwagę, tu kilka przykładów różnych reakcji:



i taka "perełka" na koniec ;-)

Oczywiście skorygowanie perspektywy nie zawsze jest możliwe, z różnych przyczyn, głównie ze względu na odległość fotografującego od danego obiektu, brak odpowiedniego sprzętu, zbyt mały format, etc, tyle, że regulamin określa to dosyć jednoznacznie:
"§11. Zdjęcia współczesne dodawane na stronę winny być prawidłowo naświetlone, o naturalnych barwach, przemyślanie skadrowane, ostre, bez ramek i bez zbędnych zapędów artystycznych.../".
Oczywiście jest to też kwestia estetyki (i z góry przepraszam za porównanie) - jeśli komuś np u siebie w domu nie przeszkadzają brudne naczynia, porozrzucane ciuchy, niedomknięte szafki, niedopałki w popielniczce (co jest obrzydliwe), albo kolorystyka wnętrza "gryząca" się z umeblowaniem, czy przy wyjściu na zewnątrz, ubiór kompletnie nie pasujący w zestawieniu, to taka osoba również nie będzie przywiązywać wagi do prostowania zdjęć, ponieważ to nie ma dla niej żadnego znaczenia.
2026-03-22 07:00:52 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+4 głosów:4
do vetinari: I właśnie tu jest pies pogrzebany. Nieliczne głosy sprzeciwu wobec nieprawidłowości, to za mało, żeby odnieść skutek. Niezbędne jest solidarne działanie nie tyko adminów, ale i pozostałych stałych użytkowników, i nie tylko w poruszonej przeze mnie kwestii. Konieczny jest nieustanny napór. Trzeba porzucić przekonanie, że gdy widzi się skierowany do kogoś np. Twój komentarz, to to wystarczy i nie trzeba się już włączać. Dopiero, gdy kilka osób, niekoniecznie jednocześnie, uderzy, to może to komuś wreszcie trafi do rozumu. Dlatego, jak zapewne zauważyłeś, ja wchodząc w rolę złego policjanta staram się teraz nie patyczkować. Szkoda, że nie widzę przy tym żadnego wsparcia.
2026-03-20 22:39:17 (3 miesiące temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do blaggio.: Przyznaje się źe ostatnio mam troche więcej na glowie problemów. Fotopolska byla i jest dla mnie miejscem gzie moge wylączycz...zrelaksować... Niemialem poprostu ochote psuć sobie te reśtky humoru i ironii co mi pozostaly..... Kaźdy mamy swojich 15minut...I tak śczerze, troche się pogubilem w tym, co mamy jako admini wlaśnie robić z uźytkownikiem który naprz.,świadomo narusza ustalony limit zdjięć na dobę...Za swoje uwagy ostatnio przaczytalem sporo wyzwysk i oskarźeń na moją osobę.... no to po co mam się staracz. Nieczuje sparcie i sęns mojej-naszej roboty.... Tak jak piszę, narazie jestem raczej wypalony....ale pozbieram się, tylko potrzebuje troche czasu ☺
2026-03-20 22:59:30 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+4 głosów:4
do vetinari: Może dołącz do mnie jako zły policjant, chociaż nie ukrywam, że może to być powodem jeszcze większej frustracji, bo wobec niektórych (wiadomo, kogo mam na myśli) przydałby się już prokurator i sędzia. Tyle, że u nas prokurator nie istnieje, a sędzia jest mniej groźny, niż policjant. ;-)
2026-03-20 23:07:14 (3 miesiące temu)
polskup
 
+3 głosów:3
do blaggio.: Te działania prawne należałoby zacząć od napisania aktualnego, obowiązującego kodeksu. Po pierwsze dlatego, aby mieć ułatwione zadanie wskazywania przewinienia. Po drugie dlatego, aby ustalić jednolity front. Dobrze pamiętam, zaledwie sprzed roku, jak po jakimś moim pomyśle sami "braliście się za łby", bo nie było jednoznacznej koncepcji. A po trzecie proponuję stworzyć przewodnik dla nowych użytkowników. Taki, w którym będzie wyjaśnione, czego się od ludzi oczekuje względem portalu i jakie zachowania są niemile widziane. Taki trochę, ale nie zrozumcie mnie źle - jak w korporacji. To mogłaby być praca zbiorowa - najpierw zarys, potem poprawki i uzupełnienia. Mogę spróbować to zacząć, ale nie obiecuję, że się uda :)
2026-03-20 23:47:01 (3 miesiące temu)
chrzan233
 
+2 głosów:2
do Wykusz Warszawski: Myślę, że źle zrozumiałeś. Staramy się na portal dodawać zdjęcia po korekcji perspektywy, jeśli tego wymagają. Np. zdjęcie takie jak powyższe, czy też to: powinno być wyprostowane.
2026-03-21 00:17:43 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do polskup: Twój postulat jest jak najbardziej zasadny. Z tym, że jak zapewne już miałeś okazję dowiedzieć się, zbiór wytycznych, różnych reguł i procedur, wskazań, nakazów i zakazów oraz ustaleń nieformalnych jest u nas bardzo bogaty. Są wśród nich rzeczy podstawowe i mniej ważne. Żeby w przekazie, który powinien być przyswojony przez każdego użytkownika, zawrzeć wszystko, należałoby ten zestaw odpowiednio zredagować. Poprzez analogię do oficjalnej systematyki prawnej zacząć od konstytucji-regulaminu zawierającego tylko same podstawy poprzez działy odwołujące się do niektórych punktów regulaminu zajmujące się bardziej szczegółowym rozwinięciem, w tym np. "kodeks karny" i dodać jeszcze do tego wyjaśnienia w specyficznych kwestiach. Wszystko sprzęgnięte ze sobą za pomocą odnośników. Nie da rady wszystkiego wepchnąć do regulaminu, który powinien być na tyle zwięzły, żeby jego objętość nie zniechęcała do zapoznania się z nim, co jest warunkiem założenia konta na FP. Bo inaczej może to prowadzić do potwierdzania fikcji bez faktycznego zapoznania się. Trzeba założyć, że delikwent/ka może potrzebować trochę czasu na przyswojenie sobie wszystkiego, jeśli oczywiście podejdzie do tego odpowiedzialnie. Może doprecyzowywać wiedzę z własnej potrzeby, albo po drodze poprzez kierowanie go do odpowiednich paragrafów podczas wytykania mu błędów lub wykroczeń.
2026-03-21 18:53:32 (3 miesiące temu)
Wykusz Warszawski
 
+5 głosów:5
do chrzan233 : Ahaaa... w drugą stronę. Okey. Rozumiem. To muszę pochylić się nad tematem. Postaram się zatem pilnować by zdjęcia były wyprostowane, aczkolwiek jak rozumiem, żeby z tym nie przeginać i nie wykrzywiać nazbyt rzeczywistości. :)
2026-03-21 01:09:08 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+5 głosów:5
do Wykusz Warszawski: Twoje zdjęcie posłużyło mi tylko jako pretekst do podjęcia tematu. Co prawda szybki przegląd Twoich innych zdjęć pozwolił stwierdzić, że należysz do tzw. grupy celowej, której tak naprawdę dotyczył mój komentarz. Ale w Twoim przypadku wystarczy chyba tylko pouczenie. ;-)

Na FP przyjęto, że nie powinny tu trafiać surowe zdjęcia bez korekty perspektywy pionowej. Korekta nazwana trochę mylnie "prostowaniem zdjęć" obejmuje doprowadzenie do pionu linii/krawędzi będących w naturze pionowymi. Oczywiście przed tym niezależnie zdjęcie powinno być wypionowane/wypoziomowane, czyli nieprzekrzywione np. względem linii horyzontu. Taka korekta to jest pewne przybliżenie widoku, do tego, co widzimy w rzeczywistości. Najlepiej sprawdza się to przy średnich i dalszych odległościach od obiektu na zdjęciu. Przy takim ujęciu, jak tu, bardziej pasowałaby tylko częściowa korekta, czyli zostawienie pewnej zbieżności tych krawędzi pionowych. Niestety trzeba robić to z odpowiednim wyczuciem, żeby otrzymać naturalny efekt. Aby "prostowanie" było możliwe bez szkody dla tego, co głównie chcemy pokazać, kadr powinien być odpowiednio szerszy, bo prostowanie zawsze wiąże się z utratą części kadru. Przy tym trzeba zwrócić uwagę na zachowanie naturalnych proporcji obiektów na zdjęciu. Nie miejsce tu na opisywanie różnych trików używanych w celu uzyskania pożądanego rezultatu przy jednoczesnej minimalizacji strat, ale na jeden ze sposobów tylko zwrócę uwagę, czyli odejście od typowego formatu zdjęcia. Np. ze zdjęcia tylko takim sposobem można coś uratować, jeśli chcemy je "wyprostować". Oprócz innych programów graficznych przydatnych do tego mogę polecić program naszego kolegi możliwy do pobrania tu: .
2026-03-21 18:06:11 (3 miesiące temu)
Wykusz Warszawski
 
+3 głosów:3
do blaggio.: Jasna sprawa. Popracuję nad prostowaniem zdjęć. Szczerze to po prostu rozumiałem to dokładnie na opak. Sądziłem, że nie kultywuje się prostowania zdjęć bo to "zmienia rzeczywistość".
2026-03-21 19:20:56 (3 miesiące temu)
Ismena
 
do blaggio.: Temat wprawdzie na forum, ale jeśli już wypłynął, to przy okazji też zapytam. Używałam wcześniej ShiftN na starym komputerze i było ok. Potem musiałam zmienić komputer (Windows 10) i tu nie działa mi ani ShiftN, ani Korfot. Czy wiesz może jak to obejść?
2026-03-21 20:37:21 (3 miesiące temu)
polskup
 
do blaggio.: W żadnym wypadku powyższe nie może być realizowane w momencie zakładania konta. Jak zauważyłem, pewna ilość osób zakłada konto aby skomentować jakieś zdjęcie, podzielić się informacjami na temat jakiegoś obiektu, miejsca czy wydarzenia. Sam zresztą zaczynałem jako taki właśnie delikwent. I zapewniam, że niczego nie czytałem :) Na tym etapie kandydat na fotopolanina musi się dowiedzieć w 3 zdaniach, co tu się w ogóle wyrabia i po co żeśmy się zebrali oraz zgodzić na przestrzeganie regulaminu, do którego ma link. Co do metodyki, z doświadczenia wiem, że najlepszy jest algorytm ze schematem blokowym, tłumaczący większość opcji i przypadków. Najlepszy, bo zawiera cała procedurę "na jednej kartce" i prowadzi żółtodzioba za rękę. Można tam zawrzeć np. konieczność obrócenia zdjęcia (już się przyzwyczaiłem, więc nie czepiam się Stwórcy, że nie zaiplementował modułu, ale dla osób wychowanych na innych serwisach jest to swoisty szok) czy sposób wyboru przypisania. Nie chcę teraz przedłużać, bo to temat-rzeka, o ile nie ocean. W każdym razie bez narzędzi, o których piszemy, proces edukacyjny fotopolskiego narybku jest trudniejszy, żmudniejszy i niesie za sobą ryzyko konfliktów.
2026-03-21 20:13:19 (3 miesiące temu)
Ismena
 
do Wykusz Warszawski: Zmienia rzeczywistość, ale cieszy oko ;)
2026-03-21 20:39:47 (3 miesiące temu)
do polskup: O ile dobrze pamiętam, ja również z regulaminem zapoznawałem się później i być może taka sytuacja występuje nagminnie.
Czyli zakładasz, że niezależnie od tego, czy regulamin będzie wprost wyłożony, czy pod dodatkowym linkiem, bo najpierw musi delikwent kliknąć link "do trzech zdań", i tak na 10 osób może 1-2 zapoznają się z nim od razu. Ważne, że delikwent kliknął zgodę i można na niego w każdej chwili hulnąć za złamanie regulaminu.
2026-03-21 21:09:31 (3 miesiące temu)
do Ismena: Wersja ShiftN 4.0 jest obsługiwana przez Windows 10. Tak samo Korfot, co można sprawdzić na stronie . Może w komentarzach tam znajdziesz podpowiedź. Ewentualnie możesz sama zadać pytanie koledze Pawłowi.
2026-03-21 21:32:23 (3 miesiące temu)
polskup
 
+3 głosów:3
do blaggio.: Przede wszystkim uważam, że o gniewnej stronie FotoPolski delikwent powinien się dowiadywać dopiero wtedy, kiedy umyślnie (albo z nieuleczalnej ignorancji) robi rzeczy naganne. Zakładam, że jednak ludzie przystępują do Społeczności, aby miło i pożytecznie spędzać czas, a nie być opieprzanymi za rzeczy, o których nie mają pojęcia. Portal, Społeczność i zasady są tak specyficzne, że trzeba dać czas, aby przywyknęli i dać możliwość zapoznania się "w praniu". Ponieważ nie obejdzie się bez prowadzenia za rękę, myślę, że pojemność pralki to max. 10 zdjęć dziennie. Chodzi o to, aby delikwent na dzień dobry wiedział, że FotoPolska to nie tylko zdjęcia. A ta część zajmuje bardzo dużo czasu. Znacznie więcej niż upload obrazka.
Od czasu, kiedy za robienie zdjęć wzięli się ludzie nie mający pojęcia o fotografii (a zaczęło się to od hasła: Ty naciskasz guzik - my robimy resztę. Kodak) trudno liczyć na dobre kadry. Gwóźdź do trumny wbiły aparaty wbudowane we wszystko, a najbardziej pionowe smartfony. I fotografują pionowo, bo tak lepiej się trzyma telefon. Obraz jest jak nadęty balon, bo obiektyw ma wielkość główki od szpilki i ambicję uchwycenia wszystkiego, co dookoła. Więc rzadko się trafia, nawet z naszej półki wiekowej, osoba, która to rozumie. I nawet trudno o to kogokolwiek winić. Najwięcej błędów popełnia nie ta osoba, która nie wie, ale ta, której się wydaje, że wie.
Natomiast część mapowo-bazodanowa, że tak powiem, dla większości ludzi jest jakąś abstrakcją. I wymaga czasu. Tym bardziej, że wiele elementów: typy obiektów, sposób obsługi edytora mapy - wymagają najzwyczajniej obycia i wyćwiczenia.
2026-03-21 22:10:05 (3 miesiące temu)
Ismena
 
do blaggio.: Dzięki, jeszcze spróbuję coś pokombinować, bo na teraz mam to jako "potencjalnie niechciane aplikacje", które nijak nie chcą się otworzyć.
2026-03-21 21:43:08 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Ismena: W komentarzach na stronie Korfota zauważyłem pytanie chyba w identycznej kwestii. Sprawdź, jak była odpowiedź Pawła.
2026-03-21 22:08:54 (3 miesiące temu)
do 4elza: Ale czy zdjęcia archiwalne też prostujemy? Czy to na przykład powinno być wyprostowane?

A co jeśli tak jest oryginalnie wykonana fotografia?
2026-03-22 12:00:15 (3 miesiące temu)
do Wykusz Warszawski: Super, ja przesunulem znacznik ☺
2026-03-22 12:12:03 (3 miesiące temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Wykusz Warszawski: Unikamy prostawaniu archiwalnych zdjięć, tak samo jak przesadnej obróbce w programie grafycznym. Jeźeli ktoś ma potrzebe obrobić, moźe sobie ściągnąć i pobawić się na swojim komputerze. Archiwalne zdjięcia nam pokazują rzeczywistoścz na chwile obecną i tam się lyczy kaźdy ściegól, który by podczas prostowania zniknól.
2026-03-22 12:05:27 (3 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Wykusz Warszawski:
Zdjęć archiwalnych absolutnie nie prostujemy, bo wiąże się to zawsze z utratą części kadru, a co za tym idzie - cennych szczegółów zdjęcia.
2026-03-22 12:08:04 (3 miesiące temu)
do yani: Zgadzam się całkowicie :)
2026-03-22 13:47:59 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
95 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Ulica 10 Lutego w Gdyni.
Adolf Hitler Platz, czyli obecny , w poprzek biegnie ul. Świętojańska a w lewym dolnym rogu widać fragment ul. 10 Lutego.
1913
-
1929
1913
-
1930
1920
-
1930
1925
-
1930
1927
-
1930
1930
-
1930
1930
-
1930
1930
-
1930
1923
-
1939
1923
-
1939
Ulica 10 Lutego - obiekty i wydarzenia
17 17a
39
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina