26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (8)
Najbliższe atrakcje turystyczne
Wieża wodna
765
m
Katowice
Kościół św. Jadwigi Śląskiej
1685
m
Katowice
Kościół św. Antoniego z Padwy
2535
m
Katowice
Wieża ciśnień Huty Uthemann
2549
m
Katowice
Willa Woźniaków
2746
m
Sosnowiec

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Osiedle Robotnicze Borki

Obiekt jest w trakcie wyburzania
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1859
Zabudowa osiedla jest złożona z dwukondygnacyjnych obiektów o prostej architekturze, w trój-szeregowym układzie urbanistycznym, typowa dla osiedla patronackiego. Część z nich została wtórnie przebudowana, a dwa wyburzono między 2014 a 2015 r. Budynki pierwotnie nie posiadały warstwy tynku i charakteryzowały się widoczną ceglaną elewacją. Każdy dom wzniesiono na planie prostokąta, z zewnętrzną klatką schodową. Budynki nakryto dwuspadowym dachem. Pierwotnie do osiedla prowadziła brama wjazdowa w formie łuku nad drogą, a domy były połączone murami. Wewnątrz całego założenia urbanistycznego znajdowały się specjalne piece do pieczenia chleba, sklep, a także komórki i chlewiki.We wnętrzach części obiektów istniały drewniane klatki schodowe wraz z balustradami.
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
4elza
 
Większość budynków ma pozakładane indywidualne obiekty, a według mnie powinny one stanowić podobiekty Osiedla jako takiego.
2019-10-24 07:47:56 (6 lat temu)
mamik
 
do 4elza: Moim zdanie nie. Jest ulica i do niej przypisano budynki i tak powinno pozostać. Zwłaszcza, że to osiedle to zabudowa przy jednej ulicy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2019-10-24 08:18:48 (6 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do mamik: Przecież jedno z drugim sie nie kłóci. Ostatecznie budynki mogą być również podobiektami osiedla niezaleznie od przypisania każdego z nich z osobna do ulicy.
2019-10-24 22:32:22 (6 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Ale po co robić osiedle które i tak składa się z obiektów przy jednej ulicy? To dublowanie obiektów moim zdaniem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2019-10-25 08:24:41 (6 lat temu)
4elza
 
do mamik: Żeby coś ciekawego napisać o tym osiedlu? Jak dotychczas nikt się nie pokusił.
2019-10-25 18:15:06 (6 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do mamik: Chciałbym uścislić myśl wyrażoną wcześniej: tworzenie oddzielnego obiektu dla osiedla po to, by do niego przypisać dodatkowo budynki ma uzasadnienie wtedy, gdy tworzą one zaprojektowany w całości jednolity architektonicznie zespół; dla zwykłego zbiorowiska budynków reprezentujących rózne style i wzniesionych w różnych okresach oczywiście nie ma to sensu. Obiekt osiedla ma służyć ukazaniu wspólnych cech budynków je tworzących i układu, w jakim zostały zaprojektowane.
2019-10-25 21:57:22 (6 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do 4elza: To można zamieścić w opisie ulicy. Rozumiem intencje ale tutaj ulica pokrywa się z osiedlem.
2019-10-25 21:59:13 (6 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dokładnie o to chodzi, osiedle jest jednolite kompozycyjnie, stanowi swoistą enklawę zamieszkałą przez określoną grupę społeczną i jako całość zasługuje na wyodrębnienie. Dzięki:-)
2019-10-26 12:05:11 (6 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do mamik: Budynki osiedla to może 35% zabudowy ulicy, więc nie można utożsamiać osiedla z ulicą. A gdyby na osiedlu były dwie ulice, czy to by coś zmieniło? Tu nie chodzi przecież tylko o zwykłe porządkowanie obiektów, wtedy równałoby sie to dublowaniu - raz ulica, drugi raz osiedle. Zebranie budynków osiedla pod szyldem obiektu ma służyć czemuś więcej, jak napisała Elza.
2019-10-25 22:24:51 (6 lat temu)
mamik
 
do blaggio.: W takiej formie jak teraz ok. Chodziło mi o uniknięcie przypisywania każdego budynku i do ulicy i do osiedla.
2019-10-26 12:53:18 (6 lat temu)
do mamik: Tu masz przykład "obiektu" osiedla w najbardziej rozwiniętej formie, który zapewne znasz: . Czy w tym przypadku miałbyś podobne zastrzeżenia? Czy pod omawianym względem ma znaczenie, czy chodzi o jedną ulicę, czy o kilka?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie linku
2019-10-26 19:48:59 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 6 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Warszawa Śródmieście dworzec Warszawa Śródmieście Giełda zbożowa dworzec warszawa śródmieście Gdańsk, Ułańska Osiedle Błonie plac strzegmoski Osiedle Błonie wiśniowa głowno Bydgoszcz Osiedle Błonie fala fala śniegockiej Pałac w Mańczycach Warszawa Śródmieście Brenna Pałac w Kujawach mława mława mława Gliwice Chorzowska pilczyce pilczyce leśnica kruczkowskiego biedronka biedronka Gliwice Czechowice Gliwice Gliwice twarda Krasne żarki Lipowiec