| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (39)
Obiekty w okolicy
Floriańska 18
23
m
Kraków
Floriańska 12 - św. Tomasza 19
25
m
Kraków
Floriańska 17
27
m
Kraków
Floriańska 19
34
m
Kraków
Floriańska 10
37
m
Kraków

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Hotel "Pod Różą"

Zbudowano: XV wiek
Dawniej: Kamienica Provanów
Zabytek: -
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mar
 
Nie ma wspólczesnych zdjęć budynków przy Floriańskiej w Krakowie :(( Co na to Hellrid i Leszek?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korek.
2014-06-03 22:32:16 (12 lat temu)
Hellrid
 
do mar: Ja jestem rozpoznawaczem kanapowym :)))
2014-06-03 22:37:33 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do mar: Chyba wrocławska ekipa będzie musiała dopomóc :]
2014-06-03 22:45:12 (12 lat temu)
mar
 
do Hellrid: :(((
2014-06-03 22:38:02 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Hellrid: Do tej pory znałam tylko pieski kanapowe a teraz i detektywa ;)
2014-06-03 22:42:51 (12 lat temu)
Hellrid
 
do mar: Nie chce nic obiecać :)
2014-06-03 22:40:04 (12 lat temu)
Co prawda sam zamiescilem zdjecie "Hotelu Pod Róza" przy ul. Tomasza. Niemniej wlasciwy adres tego hotelu to ul.Floriańska 14, 33-332 Kraków,
Tak przynajmniej wynika z folderu tego hotelu.
2014-08-17 20:49:52 (11 lat temu)
do cracusiac: Ten adres jest już wpisany ale budynek hotelu stoi jeszcze przy ulicy św. Tomasza na posesji nr 16 - ją dopisałem do adresu kamienicy.
2014-08-17 20:53:01 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: O ile wiem za adres przyjmuje sie wejscie do hotelu. Tutaj mamy na zdjeciu jedynie jakis lokal.
2014-08-17 20:59:36 (11 lat temu)
do cracusiac: My na stronie traktujemy jako całość obiekty - ta kamienica stoi przy dwóch ulicach i ma adresy tych dwóch ulic. W budynku mieści się hotel i jakieś sklepy - dla ułatwienia obiekty nazywamy od instytucji która się w nich mieści jeżeli to jest jakaś znana firma - stąd nazwa "Hotel Pod Różą" ale budynek w którym mieści się hotel - stoi też przy ulicy św. Tomasza 16. Na dobrą sprawę można by było nazwać ten obiekt "św. Tomasza 16 - Floriańska 14" ale po nazwie hotelu łatwiej dotrzeć i na fotopolskę z googla i nam na stronie.
2014-08-17 21:04:24 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Ciekawe jak turysta będzie szukał hotelu przy ul. Tomasza.
To i tak dobrze, gdyż w Wiedniu spotkałem budynki z trzema adresami, dochodził do tego jeszcze adres placu do którego dochodziły ulice.
2014-08-17 21:11:03 (11 lat temu)
do cracusiac: Turysta sobie poradzi - jak będzie szukał hotelu to nie trafi na Fotopolskę, są inne strony od tego, wiem bo czasem jestem turystą :)

A z trzema adresami jest też trochę budynków w Krakowie - dzisiaj trafiłem na jeden z nich - - bardzo duży budynek, zajmuje prawie połowę kwartału.
2014-08-17 22:32:00 (11 lat temu)
Tutaj mamy akurat wejscie do hotelu od strony ul.Florianskiej 14.
Widze ze udalo sie zdobyc "ultraszeroki kąt".lub sprawka Photoshopa.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodano
2014-08-17 20:54:04 (11 lat temu)
do cracusiac: O tak. 14mm ogniskowej przy "pełnej klatce" to bardzo duże pole widzenia - 114 stopni na dłuższym boku. Ma to swoje wady jak zniekształcenia kształtów na krawędzi zdjęć (obiektyw prostoliniowy) - niestety jak pisałem pod innym zdjęciem - obiektyw jesienią pojedzie do naprawy bo się zdecentrował...

W każdym bądź razie prostoliniowy szeroki kąt jest idealny do zdjęć architektury.
2014-08-17 20:59:11 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Do Nikona F3 mialem 17mm, musialem dokupic matówke z liniami podluznymi i poprzecznymi, bodajze typ E. Wtedy to sie fotografowalo, obecnie to pstrykam.
2014-08-17 21:22:56 (11 lat temu)
do cracusiac: Teraz nie trzeba już kupować matówek z siatką - wystarczy włączyć opcję w aparacie i już mamy linie - ba, mam dwa aparaty - tego Nikona i kompakta i każdy z nich ma poziomnice - bardzo przydatny gadżet...
2014-08-17 22:27:38 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Dlatego dla mnie jest to tylko pstrykanie.
Zeby nie bylo nieporozumien, fotografowalem na duzych kliszach, wiekszosc na formacie 6x6 i nieco na malym obrazku. Do tego duzy labor gdzie moglem robic odbitki do ok 2x3m
2014-08-17 22:57:19 (11 lat temu)
do cracusiac: No to do każdego zdjęcia musiałeś się zapewne mocno przyłożyć i wcześniej wybrać dokładnie kadr. Mam kolegę, zapalonego fotografa który w wolne dni wychodzi z wielkoformatowym aparatem na ulicę i robi nim zdjęcia. Myślę, że żaden normalnoformatowy "cyfrak" nie przebije w ilości szczegółów zdjęcia z analogowego wielkoformatowca - to kwestia praw optyki, obiektywy mają swoją maksymalną rozdzielczość której żadna technika nie przeskoczy.
2014-08-17 23:12:41 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Niestety analogowa forma fotografii odchodzi powoli do lamusa. Wymagala "nieco" wysilku i duzo wiedzy ze strony fotografa.
2014-08-17 23:47:20 (11 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 11 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Zawadka Brzostecka myszyniec stary myszyniec stary myszyniec myszyniec Brzostek rozogi kraków kraków Szczebrzeszyn zespół szkół olszyna rozogi olszyna stradomska Carolinum węgorzewo węgorzewo katowice ul. warszawska 1 not not partynicka postmodernizm byczeń byczń górnik bytom muszyna willa muszyna Rakoniewice zabrze Łódź pomorska 51 KAmienica dmuszewskiego siechnice siechnice rynek rynek