26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Radiostacja

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
Obszar nr 3 Radiostacja.
Kopcińskiego – Strykowska – granica dzielnic Śródmieście/Bałuty – granica dzielnic Śródmieście/Widzew – Kopcińskiego.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...262728293031323334następna
zeto
 
Stadion lekkoatletyczny w latach, kiedy zrobiono to zdjęcie dopiero był w planach, a może jeszcze nie:-). Ja tutaj widzę głównie budynek klubowy i korty tenisowe. Przyszły stadion lekkoatletyczny to ten fragmencik po lewej stronie. Przyszła kryta bieżnia stanie dopiero za jakiś czas na przodzie, wzdłuż kortów...
2011-03-03 08:28:07 (15 lat temu)
WW
 
Schlageter pisał się przez jedno t - poprawiłem.
2010-10-23 23:18:35 (15 lat temu)
zeto
 
do WW: Dzięki:)
2010-10-24 13:10:56 (15 lat temu)
zeto
 
Współny adres z kinem Bałtyk i z Filharmonią wskazuje, że Tabarin mieścił się gdzieś przy Narutowicza 20. Czy ktoś wie coś więcej?
2010-10-24 14:01:17 (15 lat temu)
Trudna sprawa,
2010-10-24 17:09:29 (15 lat temu)
Restauracja działała jeszcze w latach 80. (?) ale nie pamiętam jak się nazywała. Wchodziło się do niej z \"tunelu\" prowadzącego do kina Bałtyk.
2010-10-25 09:53:25 (15 lat temu)
zeto
 
do bolo1910: Czyli mieściła się w gmachu filharmonii...?
2010-10-25 12:23:52 (15 lat temu)
do zeto: Tak.
2010-10-25 12:56:21 (15 lat temu)
zeto
 
Tabarin mieścił się na parterze, sala koncertowa na pietrze.
2011-02-27 19:44:06 (15 lat temu)
zeto
 
+1 głosów:1
Hotel jaki jest, każdy widzi, Dla mnie na tym zdjęciu najciekawszy jest widoczny na dole wóz konny, a właściwie kryty furgon. Jeszcze do końca lat 50-tych takimi wybitymi blachą (dla utrzymania w czystości) furgonami dostarczano do sklepów pieczywo lub mięso. A potem pojawiły się samochody dostawcze i koniki zniknęły z miejskiego pejzażu. Dorożki jeszcze próbowały konkurować przez jakiś czas z taksówkami, ale i one wkrótce zostały zepchnięte do roli wozów przewożących zakupione meble lub inne objętościowe towary (postój dorożek był m.in. na pl. Niepodległości - na jednym ze zdjęć z początków lat 60. można wypatrzeć tych ostatnich Mohikanów...).
2011-04-01 21:04:20 (15 lat temu)
zeto
 
do zeto: O tutaj jeszcze stoją dorożki:
2011-04-01 21:06:32 (15 lat temu)
Od zawsze była przerwa w zabudowie czy kamienicę wyburzono?
2011-01-22 20:58:46 (15 lat temu)
WW
 
do Jarosław Dubowski: To są jedynie oficyny, których nie było widać z ulicy. Wszystkie kamienice frontowe zostały wyburzone w celu zbudowania tego pięknego pasa jezdni, który widzimy na dole - absurd.
2011-01-22 21:01:44 (15 lat temu)
zeto
 
Od 4 czerwca 2010 r. plac przed gmachem telewizji, czyli ten właśnie plac, nosi nazwę \"Plac 4 Czerwca 1989 r.\"
2011-01-22 20:21:16 (15 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do zeto: Tak, typowy przykład powszechnej w Polsce \"urbanistyki nominalnej\". Znajdujemy kawałek niezabudowanego terenu zarosłego zachwaszczoną trawą, będącego przypadkową pozostałością po wyburzeniach lat minionych, i nazywamy go uroczyście \"placem\" (4 czerwca, ofiar Katynia, bł. X czy kogo tam jeszcze). W ten sposób zdegenerowana przestrzeń miejska magicznie staje się atrakcyjnym miejscem publicznym, a kosztuje to tylko tyle, co koszt postawienia tablicy. Ja teraz spoglądam na \"plac 4 Czerwca\" i jego rozdeptaną przez okoliczne psy trawę zupełnie inaczej - z radością i spokojem.
2011-01-22 20:57:48 (15 lat temu)
zeto
 
do WW: Aleś sobie ulżył :) Niemniej - póki co, do kolejnej odmiany - jest to nazwany kawałek Łodzi. Trzeba go zatem wciągnąć do bazy FP
2011-01-22 21:10:26 (15 lat temu)
Tu bym trochę postarzał tą pocztówkę na `75 - `83 - ostatni rok użytkowania tablic dwuliterowych,no i same unikalne bryki,właśnie z tamtych lat :)
2011-01-22 21:19:46 (15 lat temu)
Nie podoba mi się ten 1970 r :(
2011-01-18 15:39:56 (15 lat temu)
...a mi `50.Raczej `57 - po prawej Mikrus`57 - `60.Oczywiście,zwrócenie uwagi to tylko powód,że wyostrza się uwaga oglądających,a Ty Kriss - brawo,oby tak dalej :)
2011-01-18 16:04:24 (15 lat temu)
WW
 
do YouPiter: Tak jest, Kriss nam tu serwuje małe cudeńka.
2011-01-18 20:50:15 (15 lat temu)
Sarlacc1976
 
+1 głosów:1
Zdjęcie także z książki Ginsberta to jest rok 1961.
2011-01-19 19:02:52 (15 lat temu)
2011-01-18 15:14:55 (15 lat temu)
Kriss
 
Mistrzu i spadło na mnie światło ,to zdjęcie mnie męczyło bardzo długo nie wiem dlaczego kojarzyłem je z Piotrkowską ,tak masz racje to przecież Narutowicza
2011-01-18 15:16:31 (15 lat temu)
Ul. Narutowicza (KMPiK).
2011-01-18 16:05:01 (15 lat temu)
do bolo1910: Dubelek :)
2011-01-18 16:08:49 (15 lat temu)
I znów grzebiąc w datach odnośnie wyprodukowanych tu samochodów twierdzę,że mamy tutaj rok najwcześniej `83,widząc napis OKW nr20,może być nawet do `89.
2011-01-18 16:24:37 (15 lat temu)
Kriss
 
do bolo1910: bolo gdzie bo nie mogę znaleźć
2011-01-18 18:39:11 (15 lat temu)
do Kriss: Zdublowałem komentarz ;-)
2011-01-18 19:30:43 (15 lat temu)
`75?Maluchy z plastikami po bokach,Skody,Merol,Łada,niestety lata 70 to nie będą :(
2011-01-18 20:23:23 (15 lat temu)
do YouPiter: Pierwsze dwa wagony 105NW Konstal sprowadzono do Łodzi w 1977 r., kolejne to już 805N. Myślę, że te listwy przy maluchu to dobry trop. ;-)
2011-01-18 22:32:01 (15 lat temu)
pawulon
 
Za Dacią po prawej stoi Łada 2104 Nova, którą zaczęto produkować w 1984 r.
2011-01-18 22:39:21 (15 lat temu)
do pawulon: 105NW jeździł po Łodzi do 1995 r.
2011-01-18 22:55:17 (15 lat temu)
Jeśli mamy rację i są to lata 1984-95, to może zdjęcie zrobiono w czerwcu 1989 r.
2011-01-19 10:10:54 (15 lat temu)
zeto
 
do bolo1910: Dokładnie. Zdjęcie jest zrobione w okresie tuż przed lub tuż po słynnych wyborach z czerwca 1989. To po nich pani Szczepkowska wygłosiła swoją słynną sentencje o końcu komunizmu w Polsce...
2011-01-19 17:01:57 (15 lat temu)
zeto
 
do zeto: Drugie zdjęcie z tego okresu jest tutaj:
2011-01-19 17:06:12 (15 lat temu)
do zeto: Gdybyś wiedział jeszcze, którego dnia między 4 a 18 czerwca padał deszcz, to może uda się ustalić dokładną datę zrobienia zdjęcia. ;-)
2011-01-19 18:48:48 (15 lat temu)
Julo
 
do bolo1910: We Wrocławiu wtedy prawie na pewno wcale nie padało. Ale może padało w Łodzi?
2011-01-19 18:54:04 (15 lat temu)
do Julo: Widać kałużę, więc chyba padało.
2011-01-19 19:07:10 (15 lat temu)
zeto
 
do bolo1910: Takie wiadomości (i jeszcze więcej innych) posiada stacja meteo na lotnisku Lublinek :)
2011-01-19 20:01:04 (15 lat temu)
do zeto: W tym okresie było aż 10 dni deszczowych. Tak duże kałuże mogły powstać po opadach w dniu 03.06. 23,3 mm w pozostałe dni opady nie przekraczały 9 mm (07.06.). Niestety 03.06. to sobota a tu ruch duży, chyba, że pracująca sobota.
2011-01-19 22:23:03 (15 lat temu)
zeto
 
do bolo1910: Może właśnie jest to dzień wyborów 4.06 i stąd duża frekwencja w lokalu wyborczym w empiku... a kałuże pozostały po rzeczywiście obfitym opadzie z dnia poprzedniego. 18. to była już tylko dogrywka przy słabej frekwencji...

Tam, gdzie widziałem wcześniej te zdjęcia, w internecie, były opisane jako robione właśnie w okresie wyborów przez jakiegoś zagranicznego fotografa.
2011-01-19 22:36:28 (15 lat temu)
do zeto: 04.06., hm, postawię browarka na tą datę. ;-)
2011-01-19 23:00:00 (15 lat temu)
zeto
 
do bolo1910: Przyłączam się :)
2011-01-22 11:40:46 (15 lat temu)
do zeto: Obawiam się, że nawet nie powąchamy tego browarka, tu jest zbyt dużo samochodów jak na niedzielę. Otwarty sklep, dostawczak, skrzynki na chodniku, torby z zakupami w rękach przechodniów na drugim zdjęciu, też nie wskazują na niedzielę :(
2011-01-22 16:41:20 (15 lat temu)
zeto
 
do bolo1910: Ja tam jestem optymistą i nawet nie czekając na rozstrzygnięcie już sięgam po szklaneczkę :)
2011-01-22 21:13:30 (15 lat temu)
WW
 
TW, skąd wiemy, że to Józefa?
2011-01-21 12:51:24 (15 lat temu)

To chyba poprzez porównanie ze zdjęciem Neo.
2011-01-21 13:00:32 (15 lat temu)
WW
 
do YouPiter: Porównanie pokazuje akurat wyraźnie, że to nie jest to samo miejsce. Mój typ: róg Konstytucyjnej i Stylonowej, ale bez gwarancji :)
2011-01-21 13:11:33 (15 lat temu)
No,z Łodzi nie jestem,budynek wydawałby się być taki sam.
2011-01-21 14:10:51 (15 lat temu)
Myślę, że WW ma rację, że to ul. Stylonowa przy Konstytucyjnej.
2011-01-21 15:30:50 (15 lat temu)
TW40
 
Przepisane; wszystkie bloki na jedno kopyto a wydają się oryginalne (kształt balkonów) to można się nabrać ;-)
2011-01-21 19:02:31 (15 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do TW40: Ależ TW, skoro narożnik, to przypisać należy do obu ulic. Naprawiam ten błąd.
2011-01-21 20:23:59 (15 lat temu)
WW
 
Widok na dzisiejszą Kopcińskiego i Tkacką, wykonany chyba z okolic Wierzbowej?
2011-01-22 21:25:14 (15 lat temu)
zeto
 
do WW: Osiedle \"oficerskie\". Masz rację, że to okolice Wierzbowej, gdzie do dziś ZWiK ma swoją bazę i siedzibę...
2011-01-22 21:31:40 (15 lat temu)
Wierzbowa 52, ZWiK.
2011-01-22 21:33:05 (15 lat temu)
zeto
 
do bolo1910: Jestem za...
2011-01-23 10:32:01 (15 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do zeto: Nie przypisane do Kopcińskiego i Tkackiej - naprawiam błąd.
2011-01-23 16:41:36 (15 lat temu)
Dopisałem do obiektu.
2011-01-23 20:53:31 (15 lat temu)
WW
 
2011-03-10 20:03:02 (15 lat temu)
TW40
 
do WW: Nie mogę być sędzią we własnej sprawie ale to chyba ciut lepsze...
2011-03-10 21:45:16 (15 lat temu)
WW
 
do TW40: Twoje jest ostrzejsze, ale chyba tamto jest mniej skompresowane. A doostrzyć zawsze można...
2011-03-10 22:17:58 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
334 Dyskusji (ostatnia 15 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Radiostacja
12
ul. Banacha
Nowopołudniowa
ul. Jaracza Stefana
Cegielniana
ul. Krzywickiego
Stachiewicza
ul. Lumumby
Bystrzycka, Wulfilastrasse, Dolne Stoki
al. Palki Grzegorza
Trębacka (pd fragment), Strykowska
ul. Pilarskiego
Brasławska
ul. Pomorska
Średnia, Nowotki
ro. Solidarności
Rondo Waryńskiego
 
 
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: poznań ul. babimojska igloopol grunwald bydgoszcz bydgoszcz marszałkowska 115 junikowo zwycięstwa 30 gliwice zwycięstwa 30 gliwice kock 1969 kock 1969 edward1 edward1 poznań poznań poznań poznań Zielona Góra Szkoła Podstawowa nr 17 bydgoszcz długa okrzei Zielona Góra Strzelecka wiśle rezyde malbork malbork kołobrzeska 44 Zielona Góra Dąbrowskiego 12 człuchowska 106 Redlin redlino ruch chorzów kostrzyn Zielona Góra Zielona Góra racibórz racibórz Bałuckiego 16