26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Radiostacja

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
Obszar nr 3 Radiostacja.
Kopcińskiego – Strykowska – granica dzielnic Śródmieście/Bałuty – granica dzielnic Śródmieście/Widzew – Kopcińskiego.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...262728293031323334następna
No ja się (może głupio spytam) której licencji CC?
2009-10-31 18:41:00 (16 lat temu)
fck
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): Nie ja zakładałem, więc zbiorczo. Zdjęcia z wiki z reguły mają CC-BY-SA 2.0, 2.5 i 3.0 w różnych kombinacjach. Rodzi się pytanie na przyszłość, dopisywać wersję licencji CC? Stworzyć nowe źródła wyodrębniając licencje? Zostawić tak, jak jest? Zdjęcia podpisywać tylko pod źródło wikipedia?
2009-11-01 12:20:44 (16 lat temu)
do fck: Licencję trzeba pisać dokładnie. CC-BY i CC-BY-SA-NC-ND to dwie różne licencje. Trzeba także podawać wersję bo CC-BY-SA-1,5 i CC-BY-SA-3.0 także się różnią (dość subtelnie, ale jednak). Jeśli na wiki jest do wyboru kilka licencji to trzeba po prostu wybrać dowolna z nich. No i na koniec nieważne jaka ta licencja by była, to zdjęcie ma jakiegoś autora i niepodanie go z definicji sprawia że naruszamy prawa autorskie. Trzeba by to pouzupełniać :/
2009-11-01 12:30:45 (16 lat temu)
fck
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): O cholera, okazuje się, że w niektórych fotkach zapomniałem wpisać autora, żeby imię i nazwisko pojawiło się na zdjęciu.. pojutrze zabiorę się za to :)
2009-11-01 22:01:35 (16 lat temu)
do fck: A no. Warto to poprawić żeby psów na nas nie wieszali a "Człowiek Nikt" nie został wypatroszony na zlocie Wikipedii :)
2009-11-02 00:28:19 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Człowieka zwanego "Pierwszym Militarystą Wiki" nie odważą się wypatroszyć :P A tak poważnie. Szanujmy prawa autorskie innych. Podanie licencji i autora grafiki czy tekstu to chyba nie jest taki wielki wysiłek w porównaniu z wysiłkiem autora który stworzył to dzieło, a później udostępnił je innym.
2009-11-02 00:48:07 (16 lat temu)
do Tomasz Górny (Nemo5576): Zgadza się. Dlatego teraz już nie powinno być takich problemów - trzeba będzie tylko powoli naprawiać błędy z przeszłości - na szczęście niezbyt odległej.
2009-11-02 00:51:25 (16 lat temu)
zeto
 
Przed wojną Państwowa Szkoła Przemysłowa Żeńska...
2010-03-05 15:32:53 (16 lat temu)
WW
 
Za duże zdjęcie - do zmniejszenia. W l. 1945-1977 urzędowała tu Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych, dziś w gmachu na ul. Wojska Polskiego jako ASP im. Wł. Strzemińskiego.
2010-03-09 01:14:18 (16 lat temu)
zeto
 
Budynek powstał w 1903 r. jako gimnazjum dla dziewcząt. W okresie międzywojennym, po odzyskaniu niepodległości, część pomieszczeń zajmowała Rada Miejska - tu była jej sala obrad i biura...
2010-05-01 11:25:48 (16 lat temu)
WW
 
Bezmyślnie zniszczony w PRL-u płot odbudowany został po 1996 r.
2010-05-04 08:23:55 (16 lat temu)
zeto
 
Budynek wzniesiony w latach 1878 - 1881 dla Towarzystwa Kredytowego Miejskiego. Był to jeden z reprezentacyjnych gmachów Łodzi. Bezpośrednio po II wojnie mieścił się tu sztab Armii Czerwonej, a potem przez długie lata znajdował się tu Instytut Stomatologii AM. Nie remontowany budynek został doprowadzony do takiego stanu, z którego na szczęście wyprowadził go już aktualny użytkownik...
2010-05-01 11:31:44 (16 lat temu)
Zielony dach:).
2010-03-05 14:56:52 (16 lat temu)
do Danuta B.: To pewnie te słynne wiszące ogrody ;)
2010-03-05 15:00:36 (16 lat temu)
† ☻
 
Widoczne na pocztówce kopuły kościołów to cerkwie św. Aleksandra z lewej i św. Olgi z prawej strony. W lewej części zdjęcia Park Moniuszki.
2010-03-16 08:23:48 (16 lat temu)
... a w prawej części zdjęcia, skrzyżowanie ulicy Dzielnej ( Narutowicza ) i Skwerowej ( P.O.W. ) Zdjęcie może pochodzić z wcześniejszego okresu bo nie widać na nim Hotelu Palast ( Polonia ) który wybudowano w latach 1910-1912
2010-03-16 14:22:45 (16 lat temu)
Pocztówka powstała przed 1909 r ponieważ nie ma na niej kamienicy R. Lipschitza na rogu ul. Narutowicza i Olgińskiej ( Piramowicza ) która została wzniesiona w latach 1908-1909 i stoi do dziś. PS. Ciekawa historia z tym drewnianym brukiem i zakazem ruchu. Nigdy o tym nie słyszałem, co nie znaczy, że tak nie było. Tramwajów ten zakaz chyba nie dotyczył.
2010-03-21 19:20:17 (16 lat temu)
WW
 
Niemieckie nazwy tego trzeba pisać z myślnikiem - poprawiłem.
2010-03-22 11:34:27 (16 lat temu)
WW
 
do WW: Trochę się w tym miejscu zmieniło - rozpoczęte przed wojną w wielkomiejskim stylu skrzyżowanie uzupełniono pod koniec lat 50. dość kulturalnym blokiem-kamienicą na niezabudowanym tu jeszcze rogu po prawej stronie. Niestety, przed ostatecznym upadkiem urbanistyki w Polsce nie zdołano zabudować ostatniego rogu - dziś mamy tu ohydny postój taksówek, stację benzynową i Tesco Express. Balkony w narożnym budynku szpitala sypały się, więc skrócono je od dołu o połowę, co zaburzyło architekturę budynku. Nie ma już oczywiście ani drzew, ani trawnika.
2010-04-21 21:52:13 (16 lat temu)
mar
 
2010-04-21 22:02:16 (16 lat temu)
zeto
 
W okresie międzywojennym mieściła się tu sala obrad i biura Rady Miejskiej...
2010-03-23 23:08:34 (16 lat temu)
Na jednym z tych podwórek po lewej, swoją cukiernie miała Granowska. Robiła najpyszniejsze lody w mieście. Bardzo długo trzeba było stać w kolejce by je polizać, hm, może właśnie dlatego tak smakowały. :-) Ps. Teraz je jedzą w Kanadzie. :-(
2010-04-27 00:11:42 (16 lat temu)
WW
 
Tak jest, zdjęcie jeszcze przed bezsensownym wyburzeniem kamienic południowej strony ul. Narutowicza. Dziś mamy tam pomnik polskiej urbanistyki - obrzydliwy parking ze stróżującymi pijakami i pole chwastów, który jako toaletę wykorzystują psy z całej okolicy.
2010-04-27 22:58:07 (16 lat temu)
Sorki za jakość, poleciała \"niedopieszczona\" wersja. :-(
2010-05-17 18:39:07 (16 lat temu)
Pokaż na mapie
334 Dyskusji (ostatnia 16 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Radiostacja
12
ul. Banacha
Nowopołudniowa
ul. Jaracza Stefana
Cegielniana
ul. Krzywickiego
Stachiewicza
ul. Lumumby
Bystrzycka, Wulfilastrasse, Dolne Stoki
al. Palki Grzegorza
Trębacka (pd fragment), Strykowska
ul. Pilarskiego
Brasławska
ul. Pomorska
Średnia, Nowotki
ro. Solidarności
Rondo Waryńskiego
 
 
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: sochonie hermine braunsteiner żelechowa wirty Orzechow Orzechow sandomierz katedra kamienica pod sowami kamienica pod sowami sandomierz katedra brukowa warszawa kijowska warszawa lublin 1940 sklep gs stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje