| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Lublinek

Religia
Edukacja
Kolej
Woda
Kultura
 
Zieleń
Transport
Budowle
Przemysł
Obszar nr 29 Lublinek.
Granica dzielnic Polesie/Górna – tory PKP – Al. Waltera-Janke – planowane przedłużenie al. Waltera-Janke - granica dzielnic Polesie/Górna.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456następna
zeto
 
Pierwszy samolot, Boeing 737, na lotnisku Lublinek po pierwszym etapie jego rozbudowy, umożliwiającym lądowania i starty takich samolotów.
2012-09-20 10:31:34 (13 lat temu)
WW
 
"Bociany" na rogu Wyszyńskiego i Bratysławskiej, w głębi al. Waltera-Janke.
2012-01-24 19:49:37 (14 lat temu)
Obiekt już był, przepisałem.
2012-01-25 11:15:49 (14 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: Tylko że ten nie jest już przypisany także do Bratysławskiej.
2012-01-25 11:36:26 (14 lat temu)
pawulon
 
2012-01-25 11:41:57 (14 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do pawulon: No, jeżeli już, to do obu, chociaż radni mają nie po kolei w głowie, żeby nazwać osiedlowy parking "placem Witosa".
2012-01-25 11:51:43 (14 lat temu)
pawulon
 
do WW: No cóż, ale nazwali i ten pomnik właśnie na nim stoi ;)
2012-01-25 11:54:00 (14 lat temu)
do WW: A z jakiej paki ma do niej być przypisany - skoro stoi na rogu Wyszyńskiego i Waltera-Janke. Róg Wyszyńskiego i Bratysławskiej nie istnieje bo to jeden ciąg ulic
2012-01-25 12:59:21 (14 lat temu)
do Bałuciorz: No cóż Retkinia jeszcze nie raz mnie zaskoczy a nad jej rozplanowaniem będą się głowić kolejne pokolenia. Widzę, że Bratysławski ciągnie się jeszcze za torami
2012-01-25 13:05:31 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: Otóż to, otóż to...
2012-01-25 23:21:07 (14 lat temu)
do Bałuciorz: Bratysławska to ta ulica po której przechodzą piesi.
2013-02-13 01:02:59 (13 lat temu)
do WW: Plac Witosa to jest to wyciągnięte na kierunku północ-południe rondo. Przynajmniej kilka lat temu stały tam jeszcze tablice z nazwami tego placu.
2013-02-13 01:07:20 (13 lat temu)
zeto
 
Może ktoś, kto może, poprawi przypisanie ulic: Waltera-Janke i Bratysławskiej do Retkini, a nie do Lublinka. Mnie się nie udało.
2013-11-09 13:27:19 (12 lat temu)
zeto
 
+1 głosów:1
W Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy Gdańskiej 13 otwarto wystawę "Lotnictwo w Łodzi" z okazji 100. rocznicy pierwszego lotu samolotem nad Łodzią: . Wśród zdjęć zgromadzonych na wystawie można również dostrzec "zapożyczenia" z FP. Niestety , podając źródła skąd zaczerpnięto eksponaty, organizatorzy jakoś zapomnieli o FP. Jest tam m.in. powyższe zdjęcie.
2012-09-26 23:13:34 (13 lat temu)
WW
 
do zeto: To niemiło dosyć. A skąd pewność, że to od nas?
2012-09-27 09:38:09 (13 lat temu)
zeto
 
do WW: Przed wstawieniem nieco zdjęcie oczyściłem, a ponieważ mam nadal oryginał, to na 100% mogę stwierdzić skąd zdjęcie wzięto. I jeszcze przynajmniej jedno. Co mnie tylko cieszy, bo świadczy o jakości wstawianych tutaj zdjęć historycznych. Skoro nawet poważne instytucje nie mają ich w zbiorach... Mają oczywiście dużo innych, o których my możemy tylko śnić.
2012-09-27 20:02:58 (13 lat temu)
zeto
 
+1 głosów:1
Na dole, kończąca się pętlą autobusową ulica św. Franciszka z A. i prostopadła do niej, po przekątnej, ul. Czahary. I kilka innych, mniejszych uliczek. Widoczny również kanał Jasienia z mostem w ul. Prądzyńskiego i w głębi drugim mostem w ul. Dubois. Na środku, u góry, hale Wojskowych Zakłądów Lotniczych. Na samej górze zabudowania Chocianowic i Łaskowic.
2013-05-08 23:01:56 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do zeto: Wstyd się przyznać, ale nigdy tu nie byłem.
2013-05-08 23:14:57 (13 lat temu)
do WW: Jak tu byłem pierwszy raz rowerem, gdzieś w 96-98 roku to krańcówka była na łące.
2013-05-10 09:20:45 (13 lat temu)
2013-11-06 14:34:07 (12 lat temu)
zeto
 
do Bałuciorz: Ten sam budynek, tylko tutaj widziany od strony lotniska, no i we wcześniejszej formie.
2013-11-06 15:24:54 (12 lat temu)
Ta droga z płyt "Jomb" na pierwszym planie, to końcowy odcinek ul. Wróblewskiego oderwany "od macierzy" po wybudowaniu al. Bandurskiego. Ul. Króla zaczyna się w połowie zakrętu widocznego dalej, tam gdzie przecinała kiedyś drogę granica pomiędzy Karolewem a Retkinią.
2014-03-24 22:16:22 (12 lat temu)
do blaggio.: Oo, dobrze wiedzieć, obecnie jest to jednak oznaczone w terenie jak i na mapie ŁOG jako ulica Króla
2014-03-25 23:06:32 (12 lat temu)
do blaggio.: Kolego. Jesteś w dużym błędzie. Ulica Wróblewskiego kończyła się dawniej, jak i obecnie, jeszcze przed al.Bandurskiego. Na dowód tego sprawdź adres stacji prostownikowej zasilającej tramwaje na Retkini i Karolewie. Mimo nazwy "Wróblewskiego" oficjalny jej adres to ul. Wł.Króla 2 :D
Ponadto w miejscu obecnej zachodniej jezdni al. Bandurskiego mieścił się kiedyś Dom Starców, którego adres był Koczaskiego 4, czyli jakby obecnie Wł.Króla 4.
2014-03-26 01:11:33 (12 lat temu)
do Bałuciorz: Ten obiekt to GPZ Retkinia - ul. Wł. Króla 1

GPZ dla niewtajemniczonych - Główny Punkt Zasilania - Stacja transformatorowo-rozdzielcza zasilana napięciem 110kV lub wyższym.
2014-03-26 01:13:25 (12 lat temu)
do Bałuciorz: Fakt, tabliczkę z nazwą widać z daleka, ale tak jest dopiero od kilku lat. Myślę, że po prostu tak jest prościej i logiczniej. Tym bardziej, że na tym odcinku nigdy nie było żadnej posesji należącej do Wróblewskiego, więc teraz nie było komplikacji ze zmianą numeracji. Na Króla (dawniej Koczaskiego) pierwsze domy o nr 1 z jednej i nr 2 z drugiej stały dopiero w połowie zakrętu.
2014-03-26 20:38:02 (12 lat temu)
do krzysztofbla: Kolego, informacje, jakie podajesz są jak najbardziej prawdziwe, ale jedno nie przeczy drugiemu. Zwróć uwagę (można sprawdzić choćby na www.mapa.lodz.pl jak również na niektórych przedwojennych planach Łodzi, gdzie zaznaczono granice działek) na to, że działki wytyczone po wschodniej stronie ul. Króla jeszcze za czasów, gdy grunty te należały do wsi Rokicie sięgały aż do dawnego strumienia Karolewki. Działki nr 2 czy nr 4 ciągnęły się prawie równolegle do Wróblewskiego i to, że dom starców stał ponad 100 m od ul. Króla, a tylko pięćdziesiąt parę od Wróblewskiego o niczym nie świadczy, front tej działki był przy Króla (mowa o tym odcinku od połowy zakrętu) i tylko z tej ulicy był do niej dostęp. To samo dotyczy tej stacji prostownikowej, działka na której stoi przytyka do Wróblewskiego, ale zaczyna się przy Króla i dlatego ma taki adres, choć teraz jest odcięta od tej ulicy nową aleją. A wczytując dokładniej w numerację działek na ww. stronie widzimy, że działka uliczna Wróblewskiego przed al. Bandurskiego ma nr 353/16, a ten sporny kikutek za Bandurskiego ma nr 353/11. Ul. Króla (ta wg wersji wcześniejszej) ma już całkiem inne numery. Przed wojną granica miasta biegła od południa wzdłuż Karolewki do Wróblewskiego (Kątnej), potem wzdłuż tej ulicy po jej południowej stronie do miejsca, o którym wspomniałem na początku i tam skręcała na północ - ten sporny odcinek był w mieście a dom starców już nie.
2014-03-26 21:20:50 (12 lat temu)
Ciekawe, że od kiedy pamiętam zawsze na planach ta droga nazywała się Laskowicka, chociaż od zawsze prowadziła do Łaskowic (z Rokicia).
2014-05-30 09:31:36 (12 lat temu)
Szkoda, że tak pusto tutaj...
2014-08-17 23:41:25 (11 lat temu)
Pamiętam czasy, gdy Terminal nr 1 był wyszykowany, ale otwierali go tylko na kilka godzin dziennie. Wydawało się wtedy, że to inwestycja na wyrost.
2014-08-17 23:45:56 (11 lat temu)
A najbliższy taras widokowy jest we Wrocławiu - tak chyba brzmiał jeden ze słynnych cytatów z filmu.
2014-08-18 00:06:54 (11 lat temu)
Nie zdewastowany, tylko ząb czasu zrobił swoje.
2014-08-18 11:11:19 (11 lat temu)
fantom
 
do antypuszka©: A dokładnie woda, mróz i kiepski klej do płytek zrobiły swoje.
2014-08-18 11:30:16 (11 lat temu)
do blaggio.: O obecnym też tak gadają
2014-08-18 12:06:59 (11 lat temu)
do antypuszka©: Dewastacja nie musi być celowa, może być w wyniku zaniedbania obiektu
2014-08-18 12:10:18 (11 lat temu)
Świetny pomysł!
2014-08-18 12:07:53 (11 lat temu)
Jak rozumiem fotomontaż. Bo odległości pomiędzy lądującymi maszynami tego typu jednak są znacznie większe, niż te widoczne na zdjęciu. Zdjęcie - dobra robota.
2014-08-18 12:11:16 (11 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Jak wszyscy zaczną wrzucać fotomontaże to się dopiero jazda zacznie.
2014-08-18 12:15:13 (11 lat temu)
do Andrzej G: Fotomontaż najprostszy z możliwych - panorama. Nawet się specjalnie nie trzeba wysilać, żeby zrobić coś takiego.
2014-08-18 12:16:29 (11 lat temu)
do Bałuciorz: Trzeba się wysilać. A jakże. Trzeba być np. w tym miejscu, i to dodatkowo w czasie gdy coś takiego ląduje. Ja mam do najbliższych lotnisk, gdzie odbywa się ruch lotniczy coś około 100 km, i nie za bardzo mam chęć i czas tam jeździ na zdjęcia (nie jestem spoterem).
2014-08-18 12:18:30 (11 lat temu)
do Bałuciorz: To już rozumiem, że panoramujesz od prawej. Ja standardowo od lewej, dlatego nie wpadłem na tą prawdę oczywistą. :-)
2014-08-18 12:20:49 (11 lat temu)
Pokaż na mapie
55 Dyskusji (ostatnia 11 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Lublinek
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Cieszyn, ul. Ligonia 4 Cieszyn, ul. Ligonia Cieszyn, ul. Jordana Cieszyn, ul. Wysoka służewo trzebnica ratusz sępolno wrocław mapy sępolno wrocław Człopa Strzyzewice wygiełzów wygiełzów gajowa 43 Meduza skoczni targowis Żary Żary Żary Żary Żary Żary Żary dworzec PKS Żary dworzec PKS złoczew pałac złoczew klasztor złoczew złoczew jezuicka senatorska kraków kościuszki kraków salwator złoczew złoczew złoczew