26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Lublinek

Religia
Edukacja
Kolej
Woda
Kultura
 
Zieleń
Transport
Budowle
Przemysł
Obszar nr 29 Lublinek.
Granica dzielnic Polesie/Górna – tory PKP – Al. Waltera-Janke – planowane przedłużenie al. Waltera-Janke - granica dzielnic Polesie/Górna.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456następna
Obok terminala znajduje się sortownia odpadów, co powoduje, że turystów przybywających do Łodzi wita niezwykły fetor
2014-08-18 12:03:35 (11 lat temu)
fantom
 
do Bałuciorz: To ciekawe że turyści przybywają do Łodzi. Sam jestem turystą, ale nigdy jak dotąd, nie przybyłem do Łodzi.
2014-08-18 12:07:09 (11 lat temu)
do Bałuciorz: Nie jestem specjalistą od lotnictwa,ale z tego co pamiętam ptaki na terenie (zwłaszcza nad terenem) lotniska nie są za bardzo pożądane. Ich niezapowiedziana wizyta we wnętrzu silnika lotniczego, zwłaszcza w czasie lotu może spowodować znaczne problemy.
Z tego co wiem takie sortownie odpadów, wysypiska to miejsca o szczególnym nasileniu bytowania ptactwa, które tam szuka pożywienia.
Ciekawe jak to sąsiedztwo wpływa na ruch lotniczy, i jakie są tworzone zabezpieczenia przed wizytami ptaków na lotnisku (może sokoły, a może systemy odstraszania elektroakustycznego).
2014-08-18 12:09:24 (11 lat temu)
do fantom: Tak, bo w Łodzi tylko syf, kiła i mogiła, drechy, żule i emeryci, i każdy rozsądny człowiek omija to miasto szerokim łukiem, bo najlepszym wypadku zostanie pobity albo okradziony.
2014-08-18 12:15:01 (11 lat temu)
fantom
 
do Bałuciorz: To tak samo jak u mnie na dzielnicy.
2014-08-18 12:20:01 (11 lat temu)
mag
 
do Bałuciorz: To wychodzi na to, że jestem ....?
Zniechęcasz do przyjazdów :), choć ostatnimi razy bywałem tu niedobrowolnie. Niczego złego nie doświadczyłem/zauważyłem, łażąc po ulicach.
2014-08-18 14:38:58 (11 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
Ja Ci dam pętlę!
2014-09-09 09:06:58 (11 lat temu)
do Bałuciorz: ????! :-)
2014-09-09 18:57:21 (11 lat temu)
do blaggio.: W Łodzi są krańcówki
2014-09-10 11:06:49 (11 lat temu)
do Bałuciorz: Ha ha ha :-))) Spodziewałem się takiej odpowiedzi. Na FP jesteśmy już znani w tej kwestii ;-)
No ale gdyby skupić się tylko na samym "obiekcie drogowym" to użyte określenie jest jak najbardziej prawidłowe i występuje nawet w normach technicznych, które określają minimalne wymagania (m.in. promienie łuków), jakie powinien spełniać taki obiekt.
2014-09-10 21:38:36 (11 lat temu)
do blaggio.: W normach technicznych występuje pojęcie ścieżki rowerowe, a nie drogi, co nie oznacza, że mamy takie pojęcie popularyzować.
2014-09-11 11:26:42 (11 lat temu)
do Bałuciorz: Przy takim ruchu, jaki obserwuje się ostatnio na tych drogach rowerowych, trzeba będzie chyba wprowadzić pojęcie "rowerostrady" lub "welostrady", bo niedługo gdzieniegdzie będą potrzebne pod dwa pasy ruchu w każdym kierunku, żeby jeżdżący mogli wyprzedzać i nie dochodziło do zderzeń czołowych, i żeby były odizolowane od ruchu pieszego.
2014-09-11 20:41:39 (11 lat temu)
Z czego ta konstrukcja jest wykonana nie wiem, może z aluminium? Może ktoś zna odpowiedź na to pytanie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta interpunkcji
2014-09-08 23:27:52 (11 lat temu)
mag
 
2014-09-09 00:13:08 (11 lat temu)
mag
 
do blaggio.: ...trzeba było pomacać :)
2014-09-09 00:16:09 (11 lat temu)
do mag : Może zrobimy zrzutkę? ;-))
2014-09-09 00:15:45 (11 lat temu)
Posesje Króla 74a i Króla 74 (z małym domem mieszkalnym za żywopłotem zaraz po prawej na zdjęciu) już w 1902 r. po wybudowaniu linii kolejowej zostały pozbawione dostępu do drogi-obecnej ulicy Króla. Dojazd do budynku Króla 74 możliwy jest od ul. Sieciowej. Ścieżka widoczna na pierwszym planie biegnie u podnóża nasypu kolejowego. Na GoogleMaps miejsce to mylnie przyporządkowano do ul. Sztormowej.
2014-12-06 19:38:24 (11 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
Bez obrazy ale mamy drugiego Karola K.
2014-12-06 19:42:55 (11 lat temu)
blaggio.
 
+7 głosów:7
do piotr brzezina : Ha,ha,ha, podoba mi się to porównanie. Dziś miałem mały kaprys wstawić fotki "pod Kolegę Karola". Raz na jakiś czas można sobie na to pozwolić, zamiast klepać nijakie domki jeden za drugim stojące gdzieś przy nieznanej ulicy. A tak na marginesie: zdjęcia Kolegi Karola Kaczmarka mimo, że odbiegają treścią i formą nieco od przyjętej na FP konwencji i tak mają swoją wartość.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta gramatyczna
2014-12-06 20:32:00 (11 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Jak się wstawi raz na jaki czas to nic nie robi. Ty się odezwiesz na komentarz i dasz się przekonać ( tak myślę) . K.K niestety nie czyta komentarzy, albo czyta i ma nas w d.... Jego zdjęcia maja jakąś wartość ale nie na FP. Jak by tak zrobił panoramę ulicy a potem wstawiał obiekty to by było super. Podejrzewam że on naklepał tych zdjęć multum nie myśląc jeszcze o FP, że on miał inny pomysł na te zdjęcia. Teraz jak się tu dostał to chce te zdjęcia spożytkować ( nie słuchając rad innych ) Ale zaczyna trochę kombinować Jak by mu skrócili limit dzienny dodawanych zdjęć, to Karol by miał czas na poprawienie tych zdjęć (jakościowo) a tak klepie te zdjęcia jak karabin maszynowy. Trochę się rozpisałem i chciałbym żeby Karol to przeczytał. Mam nadzieję ze się nie obraziłeś za te porównanie Ciebie do K.K.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2014-12-06 20:52:27 (11 lat temu)
blaggio.
 
+4 głosów:4
do piotr brzezina : Gdzie bym miał się obrażać. Co prawda nie wszystkie moje zdjęcia na FP wpasowują się w główny nurt, ale wystarczy sprawdzić, że daleko mi jeszcze do Kolegi Karola.
Wielu z nas reprezentuje specyficzne podejście i myślę, że to dobrze, że tak jest. Ty na przykład jesteś rekordzistą w liczbie zamieszczanych zdjęć cmentarzy, Dariush preferuje budowy, kto inny lubi zdejmować stare chałupy itd., tak samo Karol Kaczmarek. Ważne jest przy tym, żeby trzymać się kilku podstawowych zasad obowiązujących tutaj. Rzeczywiście zdjęcia Karola nie były wykonywane z myślą o prezentacji na FP, dlatego powinny przedtem przejść selekcję, ale co tam - każdy odpowiada za siebie. Pojawiając się na FP mamy jakiś cel. Jeśli dla Karola jedynym celem jest wysłanie swoich zdjęć w przestrzeń Internetu i nie zależy mu na tym, z jakim spotka się to przyjęciem, to jego sprawa.
2014-12-06 21:57:36 (11 lat temu)
Do Zeto:
Pozwoliłem sobie trochę pomieszać w przypisaniach i znacznikach, mam nadzieję, że mi wybaczysz :-)
Zmieniłem adresy budynków mieszkalnych przy stacji na właściwe, na Sanitariuszek (można sprawdzić zgodność na GSV). Przypisałem domy jako obiekty również do ul. Ikara, ale skasowałem przypisania samych zdjęć do tej ulicy.
Usunąłem liniowy znacznik nastawni Lb1, a zamiast tego zaznaczyłem wszystkie pozostałe przydatki ulicy Ikara (dawniej ul.Ikara nie odchodziła od razu za podstacją energetyczną w kierunku wschodnim, tylko obchodziła łukiem całą bocznicę podstacji, do dziś pozostał jedynie fragment do posesji Ikara 4, poza tym dołożyłem odcinek na tyłach ul. Szkutniczej, przy którym obecnie usytuowane są posesje Ikara 4, 4a i 4b, oraz przedłużyłem odnogę ul. Ikara biegnącą wzdłuż torów aż do ul. Pilotów).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek dotyczący przypisania domów
2015-02-04 22:02:10 (11 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
Tradycyjnie - dwóch właścicieli dwa różne kolory, różne typy okien
2015-02-05 10:20:30 (11 lat temu)
zeto
 
do blaggio.: Dzięki wielkie. Budynki były wcześniej przypisane do Sanitariuszek, ale spojrzałem na mapę InterSIT i wyszło mi, że są one w obrębie SIM Lublinek i w związku z tym uznałem, że nie należy przypisywać je do Łaskowic i Sanitariuszek, no i pozmieniałem na Ikara, która to ulica cała jest w SIM Lublinek. W końcu pogubiłem się i wyszedł galimatias.Tej linii Lb 1 za boga nie mogłem wykasować. Jeszcze raz dzięki:))
2015-02-05 00:10:43 (11 lat temu)
Pierwotnie było tu gospodarstwo, po lewej stronie podwórka były budynki gospodarcze. Zabudowania związane są z rodziną Franciszka Plocka, działacza niepodległościowego, społecznika, posła na Sejm i senatora w II RP.
2015-02-08 20:09:17 (11 lat temu)
Utworzyłem obiekt Kompleks budynków lotniska przedwojennego jako podobiekt Portu oraz pomnik i pozostałe budynki przypisałem dodatkowo jako podobiekty Kompleksu.
2015-05-02 07:18:36 (11 lat temu)
pinezka
 
górka "zmalała" po przebudowie i zjeżdżanie tutaj na sankach straciło sens :(
2016-04-12 13:47:06 (10 lat temu)
To tego zdjęcia jeszcze nie było na FP? Myślałem, że już są wszystkie.
To do lotniska też, chyba, że miałeś jakieś wątpliwości.
2016-10-17 19:51:53 (9 lat temu)
zeto
 
do blaggio.: Miałem, bo nie znalazłem tego zdjęcia na fp - do tej pory(:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2016-10-17 20:29:05 (9 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Musisz zdecydowanie zmienić datowanie. Ikarusy 620 były eksploatowane do 1978 r. Jednocześnie na Wyszyńskiego widać dwa tory tramwajowe wybudowane na początkowym odcinku ulicy w 1976 r., dalej za autobusem przechodzą one już w stary tor pojedynczy (widać samochody parkujące na wolnym jeszcze terenie), dopiero latem 1978 r. pociągnięto drugi tor dalej. Najprawdopodobniej jest to zdjęcie z wiosny 1977 r. Przyjąłbym datowanie 1976-78.
2016-11-15 19:55:28 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
55 Dyskusji (ostatnia 9 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Lublinek
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Szczecin Szczecin sieniawka emilii plater noteć śluzy noteć park zdrojowy duszniki-zdrój duszniki-zdrój postepowa Opoczno łomża łomża Rynek starego miasta 2 zary zamek Zary mapy Opolska Opolska Zary Mapy Zary mapy narutowicza radom Miechów Miechów szczecin szczecin szczec szczec zamość zamość dolna dolna jaworzno jaworzno dolna ludna lubaszcz