| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
ul. Augustyniaka
ul. Bardowskiego
ul. Ciepła
ul. Drewnowska
ul. Długosza Jana
ul. Floriańska
ul. Gazowa
ul. Górna
ul. Kasprzaka Marcina
ul. Lorentza
ul. Odolanowska
ul. Ogrodowa
ul. Okrzei
ul. Ossowskiego
ul. Pietrusińskiego
ul. Rychlińskiego
ul. Srebrzyńska
ul. Towarowa
ul. Wapienna
ul. Waryńskiego
ul. Włókniarzy
ul. Zana
ul. Zimna

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

SIM Koziny

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
Obszar nr 38 Koziny.
Tory PKP – granica dzielnic Polesie /Bałuty – granica dzielnic Polesie/Śródmieście – Ogrodowa – Srebrzyńska – tory PKP.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...20212223242526...3536następna
mag
 
RUCH, fot. Siudecki, obieg rok 1951
2015-08-30 21:59:56 (10 lat temu)
PEŻ
 
do mag : Raczej 1961.
2015-08-30 22:01:04 (10 lat temu)
mag
 
do PEŻ: Tak, datownik trochę rozmazany...
2015-08-30 22:27:10 (10 lat temu)
Lekkie wyniesienie jezdni ulicy widoczne w oddali wynika z dostosowania jej niwelety do niwelety przecinającej kiedyś jezdnię w tym miejscu bocznicy kolejowej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2015-08-17 23:34:13 (10 lat temu)
Nie mogę sobie przypomnieć, co było w tym budynku pierwotnie...
2015-02-21 22:02:34 (11 lat temu)
Esen3
 
+1 głosów:1
Pierwotnie w budynku była pralnia.
2015-09-03 22:46:25 (10 lat temu)
do Esen3: No tak, coś takiego tkwiło mi w podświadomości, ale znikąd nie miałem potwierdzenia, dzięki.
2015-09-04 02:54:48 (10 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
Ja bym jednak dał nazwę temu obiektowi. Mimo, że nie istnieje to jest to dość istotny obiekt dla historii miasta.
2015-08-05 10:28:07 (10 lat temu)
do Bałuciorz: Niby racja, ale ja bym poczekał, może kiedyś trafi się jakieś zdjęcie archiwalne, i wtedy taka nazwa byłaby bardziej sensowna.
2015-08-05 22:34:16 (10 lat temu)
do Bałuciorz: I dzięki Zeto masz - nazwa już jest.
2015-08-07 22:36:43 (10 lat temu)
zeto
 
+1 głosów:1
Znalazłem takie zdjątko, ale gdzieś powinienem mieć także widok całego budynku z nowszych czasów.
2015-08-07 22:31:24 (10 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Próbowałem bez uprzedniego przygotowania dokopać się wśród zielska porastającego tor do zwrotnicy, od której odchodziła bocznica do zakładów Poznańskiego, ale nie udało się. Z racji bliskiego sąsiedztwa ulicy być może została przysypana warstwą ziemi. Ale jeszcze będę próbował.
2015-08-17 23:02:19 (10 lat temu)
Jako ciekawostkę wyszperaną w Internecie przytoczę wyjątki z opracowania wyników kontroli NIK przeprowadzonej w listopadzie 2012 r. pod kątem „Utrzymania terenów nieruchomości gruntowych w aspekcie walorów krajobrazowych i estetycznych” należących do PKP Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Łodzi. Kontrola wykazała m.in. następujące nieprawidłowości: nieefektywne usuwanie zbędnej roślinności (…) w torach postojowych na stacji Łódź Kaliska i w międzytorzu przed kładką dla pieszych prowadzącą do Parku „Zdrowie”. Naczelnik Sekcji Eksploatacji PKP PLK odniósł się do tych stwierdzeń następująco: … Wykoszenie traw i krzewów w międzytorzu przed kładką miało miejsce w maju 2012 r. (…) W rejonie w/w kładki część torów jest wyłączona z eksploatacji. Tory te ze względów ekonomicznych nie są odchwaszczane tak często jak tory czynne. (…) od lat nie prowadzono na nich poważniejszych remontów i napraw, co spowodowało bardzo silne ukorzenienie roślinności, w następstwie czego występuje bardzo szybkie jej odrastanie po wycince.

Wniosek z tego jest taki: utrzymanie tych torów formalnie podlega takim samym przepisom jak utrzymanie innych torów i powinny być one regularnie oczyszczane. Jednak w rzeczywistości kontrola NIK nie przyniosła efektu, bo na początku 2014 r. teren ten jeszcze wyglądał tak jak na zdjęciu . Dopiero kilka miesięcy później wykonano w minimalnym zakresie prace porządkowe. I dzięki temu możliwe było wykonanie tego zdjęcia powyżej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawienie linku
2015-08-20 22:22:21 (10 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Kontrole NIK mają to do siebie, że nikt z nich sobie nic nie robi, bo za niestosowanie się do zaleceń pokontrolnych, nie ma żadnych kar. Jest to jedna z wielu instytucji państwowych, które są chyba tylko po to, żeby były mniejsze wskaźniki bezrobocia.
2015-08-21 15:51:53 (10 lat temu)
Esen3
 
+1 głosów:1
Kładka została zbudowana przed IIWŚ. Początkowo w miejscu gdzie zaczyna się zachodnie przęsło były schody, takie same jak od strony Al. Włókniarzy, tylko prosto. Przy wprowadzaniu trakcji elektrycznej kładka została podwyższona o dobudowane betonowe fundamenty. W drugiej połowie lat 80. XXw zlikwidowano zapory i przejście dla pieszych w poziomie torów. Zburzono budynek dróżnika (w jego miejscu jest teraz 3. tor), przebudowano kładkę wydłużając ją o zachodnie przęsło. Prace były związane z planem budowy dodatkowej 2. pary torów do Zgierza. Komuna upadła i torów nie zbudowano.
2015-09-03 11:09:38 (10 lat temu)
do Esen3: Dzięki za uzupełniające informacje :) Pytanie o pochodzenie takiej mieszanej konstrukcji kładki zadałem sobie ponownie podczas sporządzania opisu kładki jako obiektu i wytłumaczyłem to sobie tym, że powstał ten dodatkowy tor, ale tego, że miała być druga para torów do Zgierza nie pamiętałem. Rzeczywiście tak było.
2015-09-04 02:43:59 (10 lat temu)
Esen3
 
+1 głosów:1
Do końca istnienia przejścia z zaporami, czyli do połowy lat 80. XXw. dróżnik pracował w budynku którego już nie ma, a znajdował się w miejscu toru wyciągowego (ostatniego od strony zachodniej).
2015-09-03 11:13:46 (10 lat temu)
Esen3
 
do blaggio: Tak, był na północnej stronie
2015-09-03 22:44:32 (10 lat temu)
do Esen3: Zgadza się. O ile się nie mylę, posterunek był po północnej stronie przejazdu.
2015-09-03 19:56:46 (10 lat temu)
zeto
 
+1 głosów:1
Myślę, że Blaggio, znający to osiedle, dokona bardziej precyzyjnego przypisania.
2015-09-02 22:44:36 (10 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do zeto: Czyżby to były te same trzepaki, co na zdjęciu ? Ścieżki i placyki zarosły po tylu latach, trzepaki trwają?, aż trudno w to uwierzyć.
2015-09-02 22:50:46 (10 lat temu)
zeto
 
do blaggio.: Wygląda na to, że trzepaki przedwojenne:) Taka sama konstrukcja, bez wydłużonej górnej rury, jak to się robi obecnie (patrzę na trzepak pod moim blokiem).
2015-09-02 23:35:34 (10 lat temu)
do zeto: No i stoją dokładnie w tych samych miejscach, w takim samym ustawieniu. Jeśli to prawda, to powinny być prawnie chronione jako zabytki :)
2015-09-02 23:40:50 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
352 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Koziny
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: werba gdynia lotnicze gdynia lotnicze Gdynia lotnicze Gdynia z lotu ptaka warszawa aleje jerozolimskie katowice katowice radomyśl nad sanem radomyśl wielki katowice chorzowska chorzów chorzów chorzów chorzów ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ august soller węgrzce Zamosc Zamosc mieszkowice rymanów niedźwiedzia rymanów przemyśl przemyśl Turkusowa koscioł sw mikołaja wrocław Mazwoiecka 11 poligon brus Łódź Łódź