26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
ul. Augustyniaka
ul. Bardowskiego
ul. Ciepła
ul. Drewnowska
ul. Długosza Jana
ul. Floriańska
ul. Gazowa
ul. Górna
ul. Kasprzaka Marcina
ul. Lorentza
ul. Odolanowska
ul. Ogrodowa
ul. Okrzei
ul. Ossowskiego
ul. Pietrusińskiego
ul. Rychlińskiego
ul. Srebrzyńska
ul. Towarowa
ul. Wapienna
ul. Waryńskiego
ul. Włókniarzy
ul. Zana
ul. Zimna

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

SIM Koziny

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
Obszar nr 38 Koziny.
Tory PKP – granica dzielnic Polesie /Bałuty – granica dzielnic Polesie/Śródmieście – Ogrodowa – Srebrzyńska – tory PKP.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...282930313233343536następna
PEŻ
 
+1 głosów:1
Podmiana + autor.
2013-10-09 21:27:35 (12 lat temu)
Mikrob
 
+2 głosów:2
Komputery w Polsce jeszcze raczkowały a już był ZIP.
2013-10-09 21:30:34 (12 lat temu)
† ☻
 
+2 głosów:2
Na stronie jest elegancka fotografia porównawcza tego ujęcia
2010-03-15 16:06:08 (16 lat temu)
† ☻
 
+2 głosów:2
... i wiele innych ujęć naprawdę dobra robota
2010-03-15 16:09:26 (16 lat temu)
† ☻
 
+2 głosów:2
W tomie drugim Architektury Wrocławia jest ciekawy artykuł, w którym porównuje się to osiedle do Księża Małego we Wrocławiu
2013-06-10 09:09:33 (13 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
Podmiana + autor + korekta datowania. Pocztówka w nie najlepszym stanie, ale poprzednia wersja chorowała na pikselozę. Bedzie lepszy egzemplarz, to jeszcze raz zamienimy.
2012-11-27 20:40:50 (13 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
Ta kartka nie jest pognieciona, więc podmieniłem.
2012-11-28 17:35:42 (13 lat temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
do PEŻ: Skąd tak trafnie ( i na jakiej podstawie ) korygujesz te pocztówki ? Jestem pełen podziwu, gdyż co do autek nie mam zastrzeżeń. Ostatnia po prawej - niebieska syrena z bagażnikiem ,,pociągniętym" do zderzaka - dziś po ponad pół wieku osiąga kosmiczne ceny, a maniacy wyławiają ich na prawdę agonalne egzemplarze :)
2012-12-01 01:14:16 (13 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
do YouPiter: Datowanie ? Tu była sprawa jasna. Pocztówka wydana w 1969 r. Dodaję margines bezpieczeństwa w dół. Gwarancja trafności ? Około 75-80%. Zdarzają się zdjęcie robione o wiele wcześniej, ale na FP korekta takich błędów następuje dosyć szybko. Kłopotów przysparzają wielopolówki - wykorzystywano tam zdjęcia zrobione często i 10 lat wstecz niż wskazuje data wydania. Ideałem jest jeśli w oznaczeniach pocztówki widać numer zlecenia do druku zawierający ostatnie dwie cyfry danego roku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2012-12-01 09:12:37 (13 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
do PEŻ: Kolejnym elementem jest sprawa pierwszego, drugiego lub późniejszego wydania. Jeśli widzę na przykład oznaczeniu III/78, a wydawcą jest KAW, pocztówka pochodzi z popularnej miejscowości turystycznej to zakładam, że pierwszy raz się ukazała w przedziale lat 1973-1974. I zazwyczaj takie datowanie przyjmuję.
2012-12-01 09:17:39 (13 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
do PEŻ: Linkuję przypadek pokazujący problemy z datowaniem.
Pocztówka wyszła po raz pierwszy w 1985 r. - zdjęcie zostało opublikowane po raz pierwszy w 1983 r.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2012-12-01 09:23:44 (13 lat temu)
Egzemplarz aktualnie widoczny nie ma umieszczonej żadnej daty. Tylko cena 2 zł sugeruje że to późniejsze wydanie.
2012-12-01 11:26:25 (13 lat temu)
do PEŻ: Nie, no O.K. - Staranność - pierwsza klasa i nie oceniona ochronność wszystkich fotek i stały monitoring nad nimi. Tzn. masz je wszystkie, te co występują na FP i je korygujesz ? Pytam z taką dociekliwością nie młodzieniaszczą przecież, bo widzę, że ciągle coś zmieniasz u innych w fotkach. Na jakiej podstawie? Pytam z zaciekawienia oczywiście a nie jako Borewicz czy Malalanowski z partnerzykami :)
2012-12-01 18:03:24 (13 lat temu)
PEŻ
 
do YouPiter: Trafiłeś. Studiuję kolejne egzemplarze, które wpadają mi w ręce. Podmieniam na lepsze kiedy istnieje taka potrzeba, a jeśli jestem przekonany o korekcie daty, to zmieniam, zazwyczaj zawężając.
2012-12-02 13:13:27 (13 lat temu)
PEŻ
 
do PEŻ: Tak pomyślałem sobie, że przy wstawianiu lub podmienianiu pocztówek będę dodawał oznaczenia widoczne na nich. No chyba, że będzie naklejony znaczek i czytelna pieczęć pocztowa.
2012-12-02 13:26:40 (13 lat temu)
Kolego te widoki pochodzą z okresu 1939-45 i właśnie w tamtym dziale powinny zostać umieszczone.To jest okres okupacji i budowa strefy buforowej miedzy Litzmannstadt Getto a resztą miasta.
2011-08-21 01:24:51 (14 lat temu)
Mikrob
 
do Sarlacc1976: Czy teraz dobrze? A skoro czuje taką pewność w wypowiedzi to prosiłbym jeszcze o odniesienie się do tego zdjęcia: .
2011-08-21 02:25:50 (14 lat temu)
Oczywiście. Oba zdjęcia to kadry z tego samej kroniki kręconej przez Niemców.
2011-08-21 17:52:19 (14 lat temu)
do Mikrob: Czy ta kupa gruzu to przypadkiem nie browar Gehliga?
2011-09-16 15:29:31 (14 lat temu)
czarekm
 
do Sarlacc1976: Czy ktoś z Was mógłby podac gdzie można obejrzeć ta kronikę, Z góry wielkie dzieki.
2013-02-04 22:33:12 (13 lat temu)
zeto
 
do czarekm: To jest polski film dokumentalny o getcie Litzmannstadt, w którym wykorzystano fragmenty niemieckich filmów. Są tam również ujęcia pokazane na zdjęciu:
2013-02-04 23:43:55 (13 lat temu)
Dziś przeczytałem w DŁ, że ta i sąsiednia ruina mają być wyburzone do końca roku
2012-08-29 07:51:24 (13 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: Zasadnicze pytanie brzmi, co powstanie na ich miejscu. Dekompozycja tamtego rejonu jest już bardzo zaawansowana - to są przecież ostatnie budynki trzymające linię zabudowy ulicy Ogrodowej.
2012-08-29 10:27:50 (13 lat temu)
do WW: (dostęp po zalogowaniu) - plany są całkiem sensowne. Choć uważam, że wnętrze powinno być luźniejsze
2012-08-29 10:31:36 (13 lat temu)
Mieli wyburzać lada dzień, aż tu się nagle społecznicy ze Stowarzyszenia Łódzka Przestrzeń obudzili i bedom ratować "unikatowy przykład modernizmu międzywojennego"
2012-10-04 09:21:00 (13 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
Piękne są okolice największej atrakcji i w zasadzie symbolu Łodzi
2012-10-15 09:58:52 (13 lat temu)
Także to nie wiem co przedstawia (poza wujkiem Józefem).
2012-11-06 18:20:37 (13 lat temu)
Ostatnio widziałam w Warszawie obudowy ujęć wody oligiceńskiej. Podobnie przeszklone rotundy, wzniesione współcześnie, dość odbiegają przepyszną, prawie bizantyjską architekturą od tej budowli prostej w formie i eleganckiej. Może to będzie jakiś trop.
2012-11-06 18:31:00 (13 lat temu)
TW40
 
do Danuta B.: A ja byłam na prelekcji p. Józefa w Świdnicy w ...1986 r...
2012-11-06 19:10:31 (13 lat temu)
Julo
 
do TW40: A kto to pan Józef vel wujek Józef i po co mu damska torebka?
2012-11-06 19:29:36 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
do Julo: Julo, jeszcze ja pamiętam, jak chłopaki nosili torebkę dziewczyny. To była wtedy norma randkowo-niedzielna. Ja już się na tę "modę" nie załapałam.
2012-11-06 19:31:42 (13 lat temu)
do Julo: Brat autora Alojzego.
2012-11-06 20:11:31 (13 lat temu)
† ML
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Danuto B. To Ty jesteś młoda. Ja się nie dałem, ale kumple nosili i jeszcze byli z tego dumni :-)
2012-11-06 22:26:22 (13 lat temu)
mamik
 
Z niczym konkretnym z Warszawy mi się to nie kojarzy, ale skoro 1951 rok to może prawobrzeżna Warszawa gdzie mogło być więcej zachowanych oszklonych obiektów? Może coś w ZOO?
2012-11-06 23:03:31 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
2012-11-07 00:48:34 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do WW: WW jak zawsze niezawodny!
2012-11-07 09:44:13 (13 lat temu)
do WW: To możliwe, że Łódź bo pochodzi z serii zdjęć zrobionych przy wyjeździe na Spartakiadę Młodzieży w 1951 roku i w drodze powrotnej jest trochę zdjęć z Łodzi. Tylko byłoby to dość znacznie przebudowane (okna).
2012-11-07 09:51:46 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Dariusz Milka: To nie jest możliwe, lecz pewne. Głupio zdewastowany, jak tysiące innych pięknych obiektów. Trzeba przyznać, że w pierwotnym wydaniu budynek nie miał żadnej sensownej funkcji, ale przebudowę (do której doszło w l. 90.) można było zrobić o wiele kulturalniej. Jak masz więcej zdjęć z Łodzi, to nie czekaj!
2012-11-07 10:45:34 (13 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:1
do WW: Mam jeszcze kilka ale muszę znaleźć chwilę czasu żeby je powybierać i podpisać.
2012-11-07 12:49:26 (13 lat temu)
zeto
 
do Julo: Regionalista, fotografik, filmowiec, organizator kultury:


Józef Milka, Witold Milka „Pręgierze: kamienne pomniki dawnego prawa na Dolnym Śląsku”

Józef Milka „Krzyże pokutne: kamienne pomniki średniowiecznego prawa”

2012-11-07 19:50:22 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Dariusz Milka: To czekamy - to powyższe jest bardzo cenne.
2012-11-07 20:56:29 (13 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do zeto: Wszystkie pozycje w posiadaniu TW ;-)
2012-11-07 22:35:11 (13 lat temu)
do TW40: A "Mury obronne" i "Ratusze" ?
2012-11-08 10:12:08 (13 lat temu)
WW
 
Manufakturę widać mało, przede wszystkim pałac Poznańskiego, i tam go również przypisuję.
2013-01-10 14:50:05 (13 lat temu)
zeto
 
2013-05-01 16:14:12 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Nie miałem pojęcia, że tam coś takiego zbudowali...
2013-05-18 22:55:18 (13 lat temu)
do WW: No to widzę, że kolega dawna tu nie zaglądał bo budowa ciągnęła się ze 3 lat jak nie dłużej
2013-05-20 09:14:56 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: To miejsce nigdy mi nie jest po drodze, na pewno Ty (i inni) też takie mają.
2013-05-20 09:25:31 (13 lat temu)
do WW: Ja nawet jeżdżąc rowerem od około 96 roku, część Łodzi położoną na wschód od Wiskitna i na południe od stacji Łódź Olechów, odwiedziłem dopiero 2009 roku
2013-05-20 09:34:56 (13 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
Sala już otwarta. Służy tez jako studio nagrań, które miało w zeszłym tygodniu pierwszych "klientów"
2013-09-17 09:48:54 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
352 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Koziny
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: gliwice gliwice lisi jar koluszki Neumühl Neumühl pilchowice Wigandsthal Warszawa okrzei potocka potocka Łowicz Łowicz schody schody jurata schody Poznan lotnicze schody ul. Gwarna 19 Wrocław uniejów skatepark zadole Neumühl cieszyn cieszyn wolin wolin pałac kultury nauki dwór romerów dwór romerów Kawaleria5 Groß Dammer Kawaleria ul. Gwarna 19 Wrocław ul. Gwarna 17 Wrocław ul. Gwarna 15 Wrocław