26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
ul. Fabryczna
ul. Gołębia
ul. Kilińskiego Jana
ul. Kobro
ul. Księży Młyn
ul. Magazynowa
ul. Milionowa
ul. Piłsudskiego Józefa, marsz.
ul. Popowskiego
ul. Przędzalniana
ul. Śmigłego-Rydza Edwarda
ul. Targowa
ul. Tylna
ul. Tymienieckiego Wincentego, bp
ul. Wilcza
ul. Zwycięstwa
ul. Żelazna

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

SIM Księży Młyn

Zdrowie
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Krajobraz
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
Obszar nr 5 Księży Młyn.
Al. Piłsudskiego – Al. Śmigłego Rydza – Milionowa – Granica Dzielnic Widzew/Górna – granica dzielnic Widzew/Śródmieście – Al. Piłsudskiego.

Księży Młyn to zespół fabryk włókienniczych (przede wszystkim przędzalni bawełny) i obiektów towarzyszących, budowanych na terenie Łodzi od połowy XIX wieku.

Pierwsza przędzalnia Karola Scheiblera (pochodzącego z rodziny niemieckiej), z maszyną parową o mocy 40 KM, powstała przy Wodnym Rynku (dziś Plac Zwycięstwa) obok parku Źródliska w roku 1855. W następnych latach nastąpiła rozbudowa przedsiębiorstwa w tym rejonie do postaci zabudowy fabryczno-mieszkalnej, będącej pierwszą planową tego typu w Łodzi. Całość w pierwszej fazie rozwoju stanowiła pewnego rodzaju jurydykę
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...22232425262728...4950następna
mamik
 
Nie wiem czy to fachowa nazwa, Neo będzie wiedział ;-)
2014-01-20 22:00:59 (12 lat temu)
mag
 
+1 głosów:1
Rozjazd nakładkowy, montowany tymczasowo na istniejącym torowisku.
2015-01-03 17:42:25 (11 lat temu)
Dokładnie. To był rozjazd nakładkowy, na ul. Kilińskiego w Łodzi. W tamtych latach. Przy ul. Tuwima się znajdował.
Był położony ze względu zamknięcia ul. Kilińskiego w związku z przebudową Dw. Łódź Fabryczna, budowy infrastruktury Nowego Centrum Łodzi...i w ogóle..... wiele kontrowersji w tamtym czasie.
2017-09-10 15:12:38 (8 lat temu)
do mamik: Dobrze napisałeś - dokładnie to chyba jest "rozjazd zwyczajny prawy". Gdyby jeszcze była druga zwrotnica czyli połączenie z tym sąsiednim torem bliżej fotografa to można by było to nazwać potocznie "żeberkiem" :)
2014-01-20 22:04:49 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: To jest tymczasowa kombinacja.
2014-01-21 17:39:12 (12 lat temu)
mamik
 
do blaggio.: Właśnie tak mi się wydawało, bo tramwaj tam kursuje wahadłowo, do Tuwima i z powrotem. Samochodem bym nie chciał po tym przejechać ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2014-01-21 17:44:45 (12 lat temu)
esski
 
do mag : Kiedyś, abyło to wiele lat temu, identyczny rozjazd stosowany był w razie potrzeby także we wrocku, pamiętam taki właśnie na ulicy Legnickiej i Grabiszyńskiej przy wiadukcie.
2015-01-03 17:46:40 (11 lat temu)
Stenek
 
do mag : Tak jest, taki sam był do nie dawna w Warszawie, na Obozowej, kursowały tam tramwaje "dwustronne" czyli takie, które mają drzwi (jak w metrze) z obu stron pojazdu, oraz mają na końcach pojazdu dwie kabiny motorniczego, takim nie trzeba zawracać, tylko motorniczy się przesiada do innej kabiny i ..... jedziem na Bielany ..... ;-)
2017-09-10 21:33:23 (8 lat temu)
Tory wyjazdowe z pola postojowego na miasto w prawą i lewą stronę
2017-09-10 15:21:39 (8 lat temu)
romset72
 
+1 głosów:1
Przy słupku przystankowym tam gdzie osoba stoi była portiernia i wejście na teren zajezdni.
Pierwsze zielone drzwi, zasłonięte parkanem, było wejście do biura, drugie wejście, w niskim budynku było wejście na dyspozytornię.
Obydwa budynki wewnątrz były połączone przejściem.
2017-09-10 15:29:39 (8 lat temu)
mamik
 
2017-11-27 11:04:56 (8 lat temu)
do mamik: Szkoda że na takim brzydkim tle, chyba ze to było zamierzone.
2017-11-27 11:08:12 (8 lat temu)
do mamik: Słuszne przypomnienie, dodałem informację w podpisie.
Zwykle staram się podawać, kto to stworzył.
2017-11-27 11:31:35 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Jerzyk nie jeżyk, to trochę inne zwierzaki ;-)
2017-11-27 11:48:28 (8 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Widziałem go wczoraj z autobusu i wydał mi się podobny do zwierzaka którego widziałem w Lizbonie, no i okazało się, że to ten sam autor.
2017-11-27 12:01:08 (8 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Jestem cały czerwony ze wstydu. Żeby strzelić takiego byka... >:(
2017-11-27 19:26:53 (8 lat temu)
Nie stoi przynajmniej od 50-ciu lat. Nawet na razie nie wiadomo, gdzie stał, bo numeracja się pozmieniała.
2017-05-30 16:36:05 (9 lat temu)
Po dokładniejszym rozeznaniu dochodzę do wniosku, że być może ów dom stał nie przy Niciarnianej, tylko raczej przy Szpitalnej gdzieś na południowym końcu skrajnego zachodniego szeregu domków (chodzi o południowy nieistniejący odcinek tej ulicy). Jakimś dowodem na to może być porównanie wyglądu fragmentu budynku widocznego w rogu zdjęcia z wyglądem budynku należącego do Wi-My widocznego na .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2017-05-30 17:19:27 (9 lat temu)
do blaggio.: Ja nawet nie wiem gdzie jest Niciarniana :-)
2017-05-30 17:50:59 (9 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Nie miałem złudzeń :))
Ten drugi mój komentarz skierowany jest do Kolegów fotołodzian, którzy może będą w stanie coś dodać w omawianej kwestii. Na walne "konsylium" , jak we Wrocławiu, jednak nie liczę.
2017-05-30 20:35:07 (9 lat temu)
Mkoas
 
Może warto zmienić nazwę obiektu?
2017-07-20 15:16:51 (8 lat temu)
zeto
 
A gdzie kropka przy dr ? :)))
2017-07-22 18:02:59 (8 lat temu)
zeto
 
+1 głosów:1
No, to mi się wkrętka udała :) Dołożyłem jeszcze kropkę w podpisie zdjęcia.
2017-07-22 21:08:05 (8 lat temu)
do Mkoas: Zmieniona :)
2017-07-22 00:07:44 (8 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do zeto: Qrde, ale Ty masz oko :)
Ja nie zwróciłem uwagi na to, bo po prostu bez zastanowienia skopiowałem całą nazwę ze strony szpitala. Oczywiście poprawione. Dzięki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2017-07-22 18:27:05 (8 lat temu)
vigo
 
do blaggio.: Nie dawaj się wkręcać ! Było dobrze bez kropki. Zawsze przy klawiaturze robią się dziwne błędy, których nigdy się nie robi pisząc ręcznie ;-)
2017-07-22 18:54:04 (8 lat temu)
do vigo: Może to była próba wkręcenia mnie, nie wiem. Do wybaczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o Kolegę Zeto ;)
Jednak poprawka wynika z zasady: jeśli dr Korczak, to bez kropki, jeśli zaś dr. Korczaka (dopełniacz), jak tu, to z kropką. Mam nadzieję, że nie będę musiał jeszcze raz poprawiać :)
2017-07-22 19:52:26 (8 lat temu)
vigo
 
+2 głosów:2
do blaggio.: No to się sam wkręciłem ;-))
2017-07-22 20:16:32 (8 lat temu)
pawulon
 
do zeto: Kropka w podpisie zdjęcia to nagminny błąd. Niektórzy ją dają nawet w nazwie obiektu ;)
2017-07-22 21:27:13 (8 lat temu)
do pawulon: Racja, ale Zeto chodziło o brak kropki przy dr. w podpisie, bo ja poprawiłem, zgodnie z zasadą podaną w poprzednim komentarzu, tylko błąd w nazwie w przypisaniu zdjęcia.
A propos podanej przez ciebie zasady dotyczącej kropki na końcu podpisu: co zrobić, gdy po podstawowym opisie nie będącym zdaniem, więc nie wymagającym kropki, trzeba jeszcze coś dopisać zaczynając z dużej litery, albo dodać wręcz normalne zdanie, czym oddzielić te części tekstu pod zdjęciem, czy za każdym razem zaczynać od nowego akapitu, czy po prostu oddzielić je kropką i już?
2017-07-22 21:55:42 (8 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do blaggio.: W takim przypadku możesz pisać dalej po kropce, choć ja preferuję wersję rozpoczynania od nowego akapitu.
2017-07-23 10:22:28 (8 lat temu)
ŁukaszGrzelik
 
+3 głosów:3
Świetne
2017-07-25 18:25:58 (8 lat temu)
Mkoas
 
Od strony dworca fabrycznego
2017-07-26 06:33:04 (8 lat temu)
Mkoas
 
+2 głosów:2
Ups pomyłka obiektyw był od strony Kilińskiego
2017-07-27 11:31:44 (8 lat temu)
do Mkoas: Co od strony dworca?
2017-07-26 21:56:45 (8 lat temu)
Mkoas
 
do blaggio.: Robiona fotka
2017-07-27 10:29:54 (8 lat temu)
sztrymku
 
+1 głosów:1
Kilińskiego
2017-11-29 00:36:43 (8 lat temu)
Do Mamik: Jak zauważyłem, nie masz szczęścia do pogody podczas swoich wizyt w Łodzi.
2017-11-26 19:13:53 (8 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do blaggio.: He, he, no tak wyszło. Ale mam w planie weekend w maju więc może będzie lepiej. Wczoraj do południa było ładnie
2017-11-26 19:20:28 (8 lat temu)
mamik
 
Nie wiem czy dobrze przypisałem bo obiektów w EC1 sporo. Wystawa ciekawa ale 49 zł za bilet to trochę dużo.
2017-11-29 20:24:36 (8 lat temu)
do mamik: Na razie nie ma się czym przejmować. Jednak wkrótce trzeba będzie zająć się dodaniem podobiektów i wtedy zrobi się porządek.
2017-11-29 21:40:58 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
491 Dyskusji (ostatnia 8 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Księży Młyn
12
ul. Kilińskiego Jana
Widzewska, Buschlinie
al. Piłsudskiego Józefa, marsz.
Główna, Stalina, Al. Mickiewicza (do pl. Zwycięstwa), Rokicińska, Armii Czerwonej (od pl. Zwycięstwa)
ul. Tymienieckiego Wincentego, bp
Św. Emilii, Ochotników Wojennych, 8 Marca
pl. Zwycięstwa
Wodny Rynek
Brak zdjęcia
al. Kobro
 
 
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie