| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - SIM Centrum
ul. 10 Lutego
ul. 6 Sierpnia
ul. Abramowskiego
ul. Brzeźna
ul. Czerwona
ul. Gdańska
ul. Harcerzy Legionistów
ul. Hotelowa
ul. Jaracza Stefana
ul. Jezuitów
ul. Józewskiego Henryka
ul. Katedralny Jana Pawła II
ul. Kilińskiego Jana
ul. Komuny Paryskiej
ul. Kostki Stanisława, św.
ul. Kościuszki Tadeusza
ul. Legionów
ul. Mickiewicza Adama
ul. Miecznikowskiego
ul. Moniuszki Stanisława
ul. Narutowicza Gabriela
ul. Nawrot
ul. Nowomiejska
ul. Ogrodowa
ul. Orla
ul. PCK
ul. Piotrkowska
ul. Piłsudskiego Józefa, marsz.
ul. Pomorska
ul. Próchnika Adama
ul. Północna
ul. Radwańska
ul. Rewolucji 1905 r.
ul. Roosevelta Franklina Delano
ul. Rostworowskiego
ul. Rubinsteina Artura
ul. Rynkowskiej
ul. Schillera Leona
ul. Sienkiewicza Henryka
ul. Skorupki Ignacego, ks.
ul. Solna
ul. Struga Andrzeja
ul. Szletyńskiego
ul. Thatcher Margaret
ul. Traugutta Romualda
ul. Tuwima Juliana
ul. Tylna
ul. Tymienieckiego Wincentego, bp
ul. Wachowicz-Napiórkowskiej
ul. Walickiego
ul. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
ul. Wigury Stanisława
ul. Więckowskiego Stanisława, płk. dr.
ul. Wolności
ul. Wschodnia
ul. Wólczańska
ul. Włókiennicza
ul. ZHP
ul. Zachodnia
ul. Zamenhofa Ludwika
ul. Zielona
ul. Związku Strzeleckiego „Strzelec”
ul. Żwirki Franciszka

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

SIM Centrum

1 subskrypcja
Zdrowie
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
Krajobraz
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Obszar nr 1 Centrum
Granica dzielnic Śródmieście/Polesie – Granica dzielnic Śródmieście/Bałuty – Kilińskiego –granica dzielnic Śródmieście/Widzew - granica dzielnic Śródmieście/Górna - granica dzielnic Śródmieście/Polesie.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...19202122232425...256257następna
Dana
 
+1 głosów:1
Spotkałam z datownikiem z 5.12.1901.
2025-08-30 09:18:57 (9 miesięcy temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
Podmieniłem na lepszą jakość.
2025-08-27 20:51:22 (9 miesięcy temu)
Michał. K
 
+2 głosów:2
Podmieniłem na lepszą jakość.
2025-08-27 21:09:56 (9 miesięcy temu)
Lapkov
 
+4 głosów:4
Zainteresowanym polecam lekturę styczniowego numeru ilustrowanego miesięcznika "Architektura i Budownictwo" z roku 1935. W dziale "Kronika konkursów" (strony 17-29) prezentowane są zwycięskie prace "Konkursu powszechnego SARP na projekt szkicowy Okręgowego Szpitala Wojskowego w Łodzi".

Skan numeru AiB nr. 1 1935 r. dostępny jest w postaci PDF (można też pobrać) na stronie Biblioteki Cyfrowej Politechniki Warszawskiej:


Pozdrawiam
2025-08-21 18:59:00 (10 miesięcy temu)
zeto
 
+1 głosów:1
do Lapkov: W 1937 roku nastąpiło otwarcie szpitala, a w Architektura i Budownictwo nr 7/1939 zamieszczono obszerny reportaż, zdjęcie z którego są na stronie szpitala.w FP. Natomiast prace konkursowe są interesujące tak, czy inaczej. Dzięki.
2025-08-22 21:31:27 (9 miesięcy temu)
zeto
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-08-28 23:47:26 (9 miesięcy temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Do Pewu: Wybaczcie, ale nie mogłem powstrzymać się. Oglądam to miejsca pierwszy raz od czasu, gdy w dzieciństwie tu uczyłem się pływać. ;-)
2025-08-25 19:52:25 (9 miesięcy temu)
pewu
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Szansę na skorzystanie z tego basenu przegapiłem w liceum, kiedy to awaryjnie zajęcia odbyły się na YMCE, a ja nie mogłem uczestniczyć. Niedługo potem już nikt nigdy więcej tam nie pływał ;)
2025-08-26 08:45:10 (9 miesięcy temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
To są pozostałości kamienicy pod nr 22 > .
2025-08-25 19:43:51 (9 miesięcy temu)
pewu
 
do blaggio.: Super! Dzięki za oznaczenie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-08-26 08:40:37 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Raczej nagrobek, pomnik
2025-08-27 17:56:20 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Woj11: Wybacz, moją uper..., ale jako syn pomnikarza, stwierdzam to nie jest grobowiec
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Interpunkcja
2025-08-27 20:49:33 (9 miesięcy temu)
do Woj11: Czyli grobowiec = pieczara?
2025-08-27 21:52:57 (9 miesięcy temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Via SJP:
1. okazały, najczęściej wolno stojący budynek z kamienia lub murowany, pełniący rolę grobu dla osoby zasłużonej dla jakiegoś ogółu;
2. typ grobu, w którym trumny nie zasypuje się ziemią, a jedynie przykrywa kamienną płytą
2025-08-27 21:57:24 (9 miesięcy temu)
polskup
 
do verbensis: Słownik PWN z 2004 podaje: książk. «okazały grób z murowaną lub kamienną częścią nadziemną, z płytą, kapliczką, krzyżem, posągiem itp.»
a obecny: okazały grób murowany lub z kamienia 2463001.html
To chyba jedno z tych wieloznacznych słów, których znaczenie zależy od wielu czynników :)
Mnie sie podoba takie: Grobowiec to budowla służąca do pochówku zmarłych osób, zwykle o większych rozmiarach niż pojedynczy grób
2025-08-27 22:08:32 (9 miesięcy temu)
do polskup: No właśnie. I to coś na zdjęciu wygląda jak grobowiec (duże, z oprawą kamienną), aczkolwiek jest tam pojedynczy pochówek ziemny, więc - zwłaszcza z przesłaniającą dół konstrukcji roślinnością - sprawa nie jest jednoznaczna. ;)
2025-08-27 22:15:40 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do verbensis: Proszę nie brać tego za reklamę, ani czarny humor
2025-08-27 22:20:33 (9 miesięcy temu)
polskup
 
do verbensis: Fascynujące jest to, że jako ludzie mamy jakieś wyobrażenie desygnatu danego słowa, bazujące na jakiejś cesze, która jest dla nas istotna, albo po prostu wbiła nam się w głowę. I używamy tego słowa przez lata, aż tu nagle okazuje się, że... Dam taki przykład, w pewnym sensie pokrewny. Każdy ma jakieś wyobrażenie kościoła. Chcę zobaczyć kościół - ktoś cię pyta na Żoliborzu, dajmy na to. I prowadzisz go do Dzieciątka Jezus na Czarnieckiego. I tu następuje konsternacja :) Bo to nie kościół, tylko zabudowa szeregowa.
2025-08-27 22:41:28 (9 miesięcy temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do Woj11: Wszystko ok, widzę że jest "ostra" :-) wymiana zdań, po zmianie nazwy fajnie by było napisać coś w stylu. Michał zmieniłem początek opisu z grobowca na nagrobek. To jest naprawdę wielki problem z takim info dla autora tej publikacji ?
2025-08-27 22:31:44 (9 miesięcy temu)
do Woj11: No to inna para kaloszy - a ja myślałem, że chodzi o to co zacytował verbensis z SJP.
2025-08-27 22:42:10 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
do Michał. K: Dla jasności. Nie mam uprawnień do dokonywania takich zmian.
2025-08-28 07:14:34 (9 miesięcy temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do Michał. K: W kwestii korekty opisów osób aktywnych na portalu obowiązywała zasada nie poprawiania opisów, tylko informowania zainteresowanego o takiej potrzebie. Także tutaj kolega Michał ma rację. Jego opis został zmieniony bez żadnego komentarza. Z drugiej strony , niejednokrotnie uwagi wpisywane pod zdjęciami pozostawały bez odzewu, nawet przez wiele lat. Dlatego admini zaczęli od razu korygować sami opisy. Pewnie i tutaj , któryś z nich zrobił to bezwiednie, dla dobra portalu :) Myślę, że nie ma się o co obrażać:) Ja to nawet jestem zadowolona, jak czytam komentarz, ze cos trzeba poprawić , wchodzę na zdjęcie a tam już wszystko zrobione. :)
2025-08-28 18:50:22 (9 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do da signa: Ale przyznasz, że zmienianie tekstu pod zdjęciem przez admina z własnej inicjatywy bezwzględnie wymaga poinformowania o tym. Chyba, że chodzi o drobny oczywisty błąd lub dodanie czegoś, co nie zmienia sensu całości, a bez wątpliwości poprawia zrozumienie go. Nie można z góry zakładać, że wszystko wie się lepiej traktując milcząco autora z wyższością.
2025-08-28 19:17:23 (9 miesięcy temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Oczywiście, uwaga na ten temat powinna być w komentarzu. Ale nie spodziewam się, że zabrakło jej z powodu wyższości, a raczej nieuwagi.
2025-08-28 19:25:21 (9 miesięcy temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do da signa: Bez wątpienia. ;-)
Po prostu podczepiłem się z własnym kazaniem do ludu.
2025-08-28 19:34:12 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
Moim zdaniem minimum 1972 (Skoda)
2025-08-27 20:06:30 (9 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do Woj11: Klamki kasetowe - minimum 1973.
2025-08-27 20:14:21 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Liczyłem na Ciebie (z komórki ciężko), dzięki
2025-08-27 20:19:17 (9 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Czyli nie pierwszy i nie ostatni raz APŁ pisząc 1960-1970 jest w błędzie :-(
2025-08-27 20:42:15 (9 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do Michał. K: Datują "po łebkach" - spojrzał na garbatą Warszawę i już - lata 60-te. A wystarczyłoby przyjrzeć się modzie, nawet bez znajomości detali kolejnych modeli Skody. :)
2025-08-27 20:50:33 (9 miesięcy temu)
† ML
 
W ciemno.😊 Marszałkowska?
2025-08-28 22:12:02 (9 miesięcy temu)
beznik
 
+1 głosów:1
Może być Marszałkowska. Ale nie wojsko, a raczej któraś z organizacji rezerwistów.
2025-08-28 22:17:23 (9 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
Nie wygląda to na Warszawę. Może Poznań, może Łódź? I tory jakby normalne, a nie szerokie.
2025-08-29 00:29:49 (9 miesięcy temu)
yani
 
+3 głosów:3
2025-08-29 01:15:21 (9 miesięcy temu)
do beznik: Na aukcji zapisano, że to Legia.
2025-08-28 22:19:56 (9 miesięcy temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do yani: Bardzo dobre oko, rzekłbym. :)
2025-08-29 01:20:52 (9 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
2568 Dyskusji (ostatnia 9 miesięcy temu)
SIM Centrum - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy SIM Centrum
123
ul. 6 Sierpnia
Św. Benedykta, 22 Lipca
ul. Abramowskiego
Gubernatorska, Hermann-von-Salza-Strasse
ul. Czerwona
Rothgarnstrasse
ul. Gdańska
Długa, Lange Strasse, Danziger Strasse
ul. Jaracza Stefana
Cegielniana
pl. Katedralny Jana Pawła II
Rynek Fabryczny, Szpitalny, Skorupki, Katedralny
ul. Kilińskiego Jana
Widzewska, Buschlinie
pl. Komuny Paryskiej
Świętokrzyska (strona południowa i wschodnia)
al. Kościuszki Tadeusza
Spacerowa (Promenada), Nowospacerowa (na południe od ul. Struga), Hermann-Göring-Strasse
ul. Legionów
Konstantynowska, 11 Listopada, Obrońców Stalingradu, Konstantiner Strasse, Gen.-Litzmann-Strasse
al. Mickiewicza Adama
Św. Anny, Bandurskiego
 
 
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: łódź plac szpitalny łódź, plac szpitalny Hoffmanowej 19 Rzeszów łódź, plac szpitalny lotnicze lotnicze traugutta 70 Świętokrzyski urząd wojewódzki traugutta traugutta juchowo sieldce sieldce izabelów Zebrzydowice traugutta 70 zaniemyśl piątkowo złota brama złota złota sztynort brzeg brzeg sztynort Sienna Piaseczyńska dolna piaseczyńska dolna nowowiejska 11 gdańsk bzowa jeżyce podwale jelenia góra podwale jelenia gora podwale jelenia gora