26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Abramowskiego
42
42

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Abramowskiego

Dawniej: Gubernatorska, Hermann-von-Salza-Strasse
Ulica Edwarda Abramowskiego w Łodzi ma około 500 metrów długości, biegnie równoleżnikowo od skrzyżowania z ul. Henryka Sienkiewicza (Centrum) do ul. Jana Kilińskiego (Centrum).

* Przed 1925 rokiem ulica nosiła nazwę Gubernatorska. Następnie patronem ulicy stał się Edward Abramowski. W czasie wojny zmieniono nazwę ulicy na Hermann-von-Salza-Strasse.
* Po wojnie powrócono do dzisiejszej nazwy ulicy.
Wikipedia
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Bałuciorz
 
+2 głosów:2
Ulica mająca jedną z najgorszych opinii w mieście. Nie miałbym odwagi się tam wybrać na zdjęcia. Chociaż w takie mrozy drechy siedzą w domu
2012-02-06 11:58:59 (14 lat temu)
Władysław Ruszkowski
 
+1 głosów:1
Do Bałuciorz : to wybierz się do Wrocławia, w tzw „trójkąt bermudzki”. Jeśli mnie nie wierzysz, to potwierdź informację u Festunga
2012-02-06 12:05:16 (14 lat temu)
† Festung
 
+4 głosów:4
do Bałuciorz: Polecam założenie kamizelki odblaskowej, biały hełm też jest wskazany. Warto mieć przygotowany krótki i zgrabny tekst, jakby co. Pogadaj z Kavikvsem, ma duże doświadczenie w tych sprawach.
2012-02-06 12:09:57 (14 lat temu)
do † Festung: Kiedyś jadąc rowerem Traugutta, zadzwonił do mnie kumpel Zaaferowany rozmową skręciłem w prawo (pewnie w Mierniczą albo Prądzyńskiego), żeby się schować przed hałasem ulicy. Po zakończeniu około 20 minutowej pogawędki i rozejrzeniu dookoła zorientowałem się gdzie jestem. "Miałem serce w przełyku lecz nic mi się nie stało"
2012-02-06 12:24:07 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: To są mity. Gorzej bywa na niektórych nowych osiedlach gdzie grasują blokersi. Ja w trójkącie bywałem tysiące razy i nigdy żadnej przykrej przygody nie miałem, a bywałem o różnych porach dnia i nocy. Z aparatem też tam niejednokrotnie chodziłem, robiłem zdjęcia i nie przeszkadzało to nikomu, wprost przeciwnie, ludziska prosili aby je opublikować w gazecie to może ktoś zauważy ten zapomniany przez miasto (władze) zakątek i coś zacznie w końcu robić aby przywrócić mu cywilizowany wygląd.
2012-02-06 12:36:37 (14 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: Pozdrowienia z ulicy Traugutta :) Mieszkam tu od paru miesięcy i myślałem, że okoliczna ludność będzie upierdliwa ale okazało się, że nie jest tak źle - choć faktycznie wyraźnie widać, że jest tu znacznie więcej "lumpów" czy pijaków. Raz wybrałem się po 21 do okolicznego Carrefour Express i prawie każdy kto stał w kolejce do kasy był pijany - ja, jako jeden z nielicznych nie miałem w koszyku flaszki albo wina.

No ale - mimo tego, że ludność na ogół bardziej "bezpośrednia" niż na Gajowicach na których mieszkałem od urodzenia - to jest spokojnie - najciekawsze jest to, że na owych Gajowicach znacznie częściej słyszałem jak się ktoś bił albo "darł mordę" niż na Traugutta.
2012-02-06 12:56:17 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: Nigdy nie znasz dnia ani godziny- kapiszona można dostać w najmniej spodziewanym miejscu i czasie. Najlepszym panaceum na niebezpieczne plenery jest pewność siebie. Tubylcy natychmiast wyczują strach i niezdecydowanie.
2012-02-06 14:01:35 (14 lat temu)
Tomasz Górny (Nemo5576)
 
+1 głosów:1
do Kavikvs: Ja tam robiłem zdjęcia w najdzikszych miejscach Zabrza i jakoś nigdy problemów nie było. Spokój, usmiech, pewność siebie i nie ma problemów.
2012-02-06 16:41:48 (14 lat temu)
† Festung
 
+6 głosów:6
do Władysław Ruszkowski: Dresy to pryszcz, najgorsi są ciecie.Na podwórkach kwartałów kamienic, ogromnie interesujących z naszego, fotopolskiego widzenia, zagnieździło się szereg różnych firm, pewnie niektóre szemrane. Największe draki są tam, gdzie są jakieś większe zakłady naprawiające samochody. W ogóle to aparat fotograficzny działa na ciecia tak jak płachta na byka.
2012-02-06 23:25:22 (14 lat temu)
Rafał T
 
+1 głosów:1
Syf, kiła i korniki : )
2020-08-21 19:46:34 (5 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Zeto: Nie można utożsamiać Pasażu Abramowskiego (d. Park przy Brzeźnej) tylko z "katakumbami". A tak wynika z treści opisu dołączonego do obiektu Pasażu. Moi zdaniem "katakumby" powinny występować jako samoistny obiekt przypięty do ul. Abramowskiego i jednocześnie jako podobiekt Pasażu z racji włączenia tego miejsca w jego obręb.
Ten zespół komórek powstał na pasie terenu, którego połowę od strony ul. Abramowskiego stanowiły fragmenty posesji zlokalizowanych przy tej ulicy z istniejącymi tam wcześniej starymi komórkami, a drugą połowę pas wydzielony z długiej na prawie pół kilometra działki zajętej przez nieużytki, na których urządzono potem park, poza ogrodem Barcińskiego sięgającym zaledwie 120 m w głąb od strony ul. Kilińskiego.
2020-08-21 21:20:13 (5 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Zeto: Co do opisu obiektu katakumb: kamienice przy Abramowskiego nigdy nie miały oficyn.
2020-08-22 22:27:01 (5 lat temu)
zeto
 
do blaggio.: Autorowi opisu w wikipedii chodziło zapewne o tradycyjne komórki, tyle że niefortunnie nazwali je oficynami. W końcu mieszkańcy musieli gdzieś składować opał do ogrzewania mieszkań i przygotowywania posiłków (nie wiem jak tam było z gazem). Jak mogą wyglądać takie "oficyny" można w wielu miejscach w Łodzi do dziś obejrzeć. Choćby tutaj
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2020-08-23 14:48:49 (5 lat temu)
do zeto: Chyba tylko tak to można interpretować. Komórki w formie niewielkich parterowych budynków oczywiście musiały być, tym bardziej że większość kamienic chyba nie ma podpiwniczenia.
2020-08-23 16:03:59 (5 lat temu)
zeto
 
do blaggio.: Przypadkiem byłem kiedyś w jednej z tych kamienic, w piwnicy. I była tam po prostu woda ;-)
2020-08-23 20:53:58 (5 lat temu)
Joanna Syrenka
 
+1 głosów:1
Tak brzydkie, że aż piękne...
2020-08-24 00:04:17 (5 lat temu)
To co ... ? ... Te zielone drzwi to atrapy namalowane na ścianie ... ? ... Nie byłem w tym rejonie wieki całe ... Miałem tam kiedyś koleżankę i bywałem tam regularnie ... To gdzie lokatorzy trzymają teraz opał ... ? Czy już się nie pali w tych kamienicach ... Od strony Kilińskiego widzę następne atrapy - wnęki po komórkach zasypane ziemią ... To teraz ludzie nie potrzebują komórek ... ? A np. rower to gdzie trzymają ... ? Wnoszą na 4-te piętro ... ? A sanki dla dziecka ?
2025-01-16 17:11:22 (rok temu)
Dziękuję Koledze za BŁYSKAWICZNĄ odpowiedź ...Sądzę że prócz wbijania Tu zdjęć - dany Użytkownik jest za nie odpowiedzialny i na zapytania innych Użytkowników Portalu powinien odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości , czy zaspokoić ciekawość ... Ale może się mylę ... Czy Portal jest dla nas, czy my dla Portalu ... ? Jeżeli Autor nie ma już obowiązku po publikacji zajmować się swoimi pracami - to przepraszam ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Krótki zwięzły dopisek
2025-01-29 11:18:36 (rok temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do sawickimarcin: Marcinie hamuj, ostatnio się ponownie zbyt denerwujeś. Przyślo Ci do glowy, źe niektórzy uźytkownicy poprostu mają inne zajięcia niź się na co dzień logować na fotopolskę ? Nik niejest zoobiązany do natych miastowej odpowiedzi, to jest tylko kwestia ochoty. Nieszukaj w tym nic innego....
2025-01-29 15:33:42 (rok temu)
do vetinari: Ja wiem że Ty jesteś oazą spokoju i wszystko załagadzasz ... Chwała Ci za to. Pytanie zadałem nieomal dwa tygodnie temu ... Autor zdjęcia pod którym dyskutujemy umieścił w tym czasie kilka zdjęć, logował się kilkakrotnie, jednak na moje proste pytanie nie odpowiedział ... Szkoda ... Tak jak zauważyłem - po prostu nie ma obowiązku pilotować i obsługiwać swoich prac po umieszczeniu ich na FP ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dopisek
2025-01-29 16:47:33 (rok temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
do sawickimarcin: Niejestem oazą spokoju, zylko jestem zdania źe wchodząc w świat wirtualny, niepotrzebuje, i nie tylko ja, wchodzić w podobne diskusie albo ich stwarzać. od tego mamy facebook albo diskusie pod róźnymy artikulamy prasowymi. Fotopolska powina być portalem, gdzie mają mieć miejsce tylko diskusie na temat, z kulturą. Niesciągajmy sem brud świata naokolo, nieszukajmy to czego nas dziely ale tego co nas łączy ☺
2025-01-29 17:21:58 (rok temu)
do vetinari: Dostajesz ode mnie wielkiego plusa za to. ;-)
2025-01-29 18:41:19 (rok temu)
do vetinari: Oj, żeby te Twoje słowa wszyscy stosowali nasz portal byłby inny ... Jest kilka osób które lubią "uszczypnąć" i najgorsze jest to ze są to niektórzy Administratorzy ... :(
2025-01-29 22:10:58 (rok temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia rok temu)
Ulica Abramowskiego - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego