26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Abramowskiego
42
42

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Abramowskiego

Dawniej: Gubernatorska, Hermann-von-Salza-Strasse
Ulica Edwarda Abramowskiego w Łodzi ma około 500 metrów długości, biegnie równoleżnikowo od skrzyżowania z ul. Henryka Sienkiewicza (Centrum) do ul. Jana Kilińskiego (Centrum).

* Przed 1925 rokiem ulica nosiła nazwę Gubernatorska. Następnie patronem ulicy stał się Edward Abramowski. W czasie wojny zmieniono nazwę ulicy na Hermann-von-Salza-Strasse.
* Po wojnie powrócono do dzisiejszej nazwy ulicy.
Wikipedia
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Bałuciorz
 
+2 głosów:2
Ulica mająca jedną z najgorszych opinii w mieście. Nie miałbym odwagi się tam wybrać na zdjęcia. Chociaż w takie mrozy drechy siedzą w domu
2012-02-06 11:58:59 (14 lat temu)
Władysław Ruszkowski
 
+1 głosów:1
Do Bałuciorz : to wybierz się do Wrocławia, w tzw „trójkąt bermudzki”. Jeśli mnie nie wierzysz, to potwierdź informację u Festunga
2012-02-06 12:05:16 (14 lat temu)
† Festung
 
+4 głosów:4
do Bałuciorz: Polecam założenie kamizelki odblaskowej, biały hełm też jest wskazany. Warto mieć przygotowany krótki i zgrabny tekst, jakby co. Pogadaj z Kavikvsem, ma duże doświadczenie w tych sprawach.
2012-02-06 12:09:57 (14 lat temu)
do † Festung: Kiedyś jadąc rowerem Traugutta, zadzwonił do mnie kumpel Zaaferowany rozmową skręciłem w prawo (pewnie w Mierniczą albo Prądzyńskiego), żeby się schować przed hałasem ulicy. Po zakończeniu około 20 minutowej pogawędki i rozejrzeniu dookoła zorientowałem się gdzie jestem. "Miałem serce w przełyku lecz nic mi się nie stało"
2012-02-06 12:24:07 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: To są mity. Gorzej bywa na niektórych nowych osiedlach gdzie grasują blokersi. Ja w trójkącie bywałem tysiące razy i nigdy żadnej przykrej przygody nie miałem, a bywałem o różnych porach dnia i nocy. Z aparatem też tam niejednokrotnie chodziłem, robiłem zdjęcia i nie przeszkadzało to nikomu, wprost przeciwnie, ludziska prosili aby je opublikować w gazecie to może ktoś zauważy ten zapomniany przez miasto (władze) zakątek i coś zacznie w końcu robić aby przywrócić mu cywilizowany wygląd.
2012-02-06 12:36:37 (14 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: Pozdrowienia z ulicy Traugutta :) Mieszkam tu od paru miesięcy i myślałem, że okoliczna ludność będzie upierdliwa ale okazało się, że nie jest tak źle - choć faktycznie wyraźnie widać, że jest tu znacznie więcej "lumpów" czy pijaków. Raz wybrałem się po 21 do okolicznego Carrefour Express i prawie każdy kto stał w kolejce do kasy był pijany - ja, jako jeden z nielicznych nie miałem w koszyku flaszki albo wina.

No ale - mimo tego, że ludność na ogół bardziej "bezpośrednia" niż na Gajowicach na których mieszkałem od urodzenia - to jest spokojnie - najciekawsze jest to, że na owych Gajowicach znacznie częściej słyszałem jak się ktoś bił albo "darł mordę" niż na Traugutta.
2012-02-06 12:56:17 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: Nigdy nie znasz dnia ani godziny- kapiszona można dostać w najmniej spodziewanym miejscu i czasie. Najlepszym panaceum na niebezpieczne plenery jest pewność siebie. Tubylcy natychmiast wyczują strach i niezdecydowanie.
2012-02-06 14:01:35 (14 lat temu)
Tomasz Górny (Nemo5576)
 
+1 głosów:1
do Kavikvs: Ja tam robiłem zdjęcia w najdzikszych miejscach Zabrza i jakoś nigdy problemów nie było. Spokój, usmiech, pewność siebie i nie ma problemów.
2012-02-06 16:41:48 (14 lat temu)
† Festung
 
+6 głosów:6
do Władysław Ruszkowski: Dresy to pryszcz, najgorsi są ciecie.Na podwórkach kwartałów kamienic, ogromnie interesujących z naszego, fotopolskiego widzenia, zagnieździło się szereg różnych firm, pewnie niektóre szemrane. Największe draki są tam, gdzie są jakieś większe zakłady naprawiające samochody. W ogóle to aparat fotograficzny działa na ciecia tak jak płachta na byka.
2012-02-06 23:25:22 (14 lat temu)
Rafał T
 
+1 głosów:1
Syf, kiła i korniki : )
2020-08-21 19:46:34 (5 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Zeto: Nie można utożsamiać Pasażu Abramowskiego (d. Park przy Brzeźnej) tylko z "katakumbami". A tak wynika z treści opisu dołączonego do obiektu Pasażu. Moi zdaniem "katakumby" powinny występować jako samoistny obiekt przypięty do ul. Abramowskiego i jednocześnie jako podobiekt Pasażu z racji włączenia tego miejsca w jego obręb.
Ten zespół komórek powstał na pasie terenu, którego połowę od strony ul. Abramowskiego stanowiły fragmenty posesji zlokalizowanych przy tej ulicy z istniejącymi tam wcześniej starymi komórkami, a drugą połowę pas wydzielony z długiej na prawie pół kilometra działki zajętej przez nieużytki, na których urządzono potem park, poza ogrodem Barcińskiego sięgającym zaledwie 120 m w głąb od strony ul. Kilińskiego.
2020-08-21 21:20:13 (5 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Zeto: Co do opisu obiektu katakumb: kamienice przy Abramowskiego nigdy nie miały oficyn.
2020-08-22 22:27:01 (5 lat temu)
zeto
 
do blaggio.: Autorowi opisu w wikipedii chodziło zapewne o tradycyjne komórki, tyle że niefortunnie nazwali je oficynami. W końcu mieszkańcy musieli gdzieś składować opał do ogrzewania mieszkań i przygotowywania posiłków (nie wiem jak tam było z gazem). Jak mogą wyglądać takie "oficyny" można w wielu miejscach w Łodzi do dziś obejrzeć. Choćby tutaj
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2020-08-23 14:48:49 (5 lat temu)
do zeto: Chyba tylko tak to można interpretować. Komórki w formie niewielkich parterowych budynków oczywiście musiały być, tym bardziej że większość kamienic chyba nie ma podpiwniczenia.
2020-08-23 16:03:59 (5 lat temu)
zeto
 
do blaggio.: Przypadkiem byłem kiedyś w jednej z tych kamienic, w piwnicy. I była tam po prostu woda ;-)
2020-08-23 20:53:58 (5 lat temu)
Joanna Syrenka
 
+1 głosów:1
Tak brzydkie, że aż piękne...
2020-08-24 00:04:17 (5 lat temu)
To co ... ? ... Te zielone drzwi to atrapy namalowane na ścianie ... ? ... Nie byłem w tym rejonie wieki całe ... Miałem tam kiedyś koleżankę i bywałem tam regularnie ... To gdzie lokatorzy trzymają teraz opał ... ? Czy już się nie pali w tych kamienicach ... Od strony Kilińskiego widzę następne atrapy - wnęki po komórkach zasypane ziemią ... To teraz ludzie nie potrzebują komórek ... ? A np. rower to gdzie trzymają ... ? Wnoszą na 4-te piętro ... ? A sanki dla dziecka ?
2025-01-16 17:11:22 (rok temu)
Dziękuję Koledze za BŁYSKAWICZNĄ odpowiedź ...Sądzę że prócz wbijania Tu zdjęć - dany Użytkownik jest za nie odpowiedzialny i na zapytania innych Użytkowników Portalu powinien odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości , czy zaspokoić ciekawość ... Ale może się mylę ... Czy Portal jest dla nas, czy my dla Portalu ... ? Jeżeli Autor nie ma już obowiązku po publikacji zajmować się swoimi pracami - to przepraszam ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Krótki zwięzły dopisek
2025-01-29 11:18:36 (rok temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do sawickimarcin: Marcinie hamuj, ostatnio się ponownie zbyt denerwujeś. Przyślo Ci do glowy, źe niektórzy uźytkownicy poprostu mają inne zajięcia niź się na co dzień logować na fotopolskę ? Nik niejest zoobiązany do natych miastowej odpowiedzi, to jest tylko kwestia ochoty. Nieszukaj w tym nic innego....
2025-01-29 15:33:42 (rok temu)
do vetinari: Ja wiem że Ty jesteś oazą spokoju i wszystko załagadzasz ... Chwała Ci za to. Pytanie zadałem nieomal dwa tygodnie temu ... Autor zdjęcia pod którym dyskutujemy umieścił w tym czasie kilka zdjęć, logował się kilkakrotnie, jednak na moje proste pytanie nie odpowiedział ... Szkoda ... Tak jak zauważyłem - po prostu nie ma obowiązku pilotować i obsługiwać swoich prac po umieszczeniu ich na FP ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dopisek
2025-01-29 16:47:33 (rok temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
do sawickimarcin: Niejestem oazą spokoju, zylko jestem zdania źe wchodząc w świat wirtualny, niepotrzebuje, i nie tylko ja, wchodzić w podobne diskusie albo ich stwarzać. od tego mamy facebook albo diskusie pod róźnymy artikulamy prasowymi. Fotopolska powina być portalem, gdzie mają mieć miejsce tylko diskusie na temat, z kulturą. Niesciągajmy sem brud świata naokolo, nieszukajmy to czego nas dziely ale tego co nas łączy ☺
2025-01-29 17:21:58 (rok temu)
do vetinari: Dostajesz ode mnie wielkiego plusa za to. ;-)
2025-01-29 18:41:19 (rok temu)
do vetinari: Oj, żeby te Twoje słowa wszyscy stosowali nasz portal byłby inny ... Jest kilka osób które lubią "uszczypnąć" i najgorsze jest to ze są to niektórzy Administratorzy ... :(
2025-01-29 22:10:58 (rok temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia rok temu)
Ulica Abramowskiego - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie