24.06.2026 - naprawiono problem z niewczytywaniem zdjęć (pokazywały się dopiero po odświeżeniu strony).
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stenek
 
piękne malowanie
2020-02-02 10:45:27 (6 lat temu)
do Stenek: Dostałem zgodę ze mogę wykonać zdjęcia tych malowideł ze statywu (oczywiście bez błysku) i muszę się tam wybrać, ale czekam na czas :-)
2020-02-02 11:33:07 (6 lat temu)
Stenek
 
do piotr brzezina : No to super, taką zgodę czasem niełatwo jest uzyskać
W PRL w wielu miejscach typu np. muzea był zakaz robienia zdjęć, wtedy chodziło chyba o to, żeby sobie ktoś nie zrobił np. widokówki, którą potem by sprzedawał w dużych ilościach z zyskiem, takie tłumaczenie pamiętam z tamtych czasów, nie wiem, czy to tak było
2020-02-02 12:41:42 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Stenek: Niedawno gościu pobierał zdjęcia z fotopolski i przerabiał na widokówki i tym handlował po 2 zł, nawet nie przycinał tylko z logiem fp.i autora zdjęć.
2020-02-02 12:49:42 (6 lat temu)
do piotr brzezina : Źartujeś....to chyba ten przypadek co opowiadal Bronek Miech w Ligotce ?
2020-02-02 12:53:25 (6 lat temu)
Stenek
 
do piotr brzezina : o jasny gwint! co za bezczelność i wręcz bezmyślność, czego to ludzie nie wymyślą
Ciekawe, czy admin FP na to zareagował ???
2020-02-02 15:04:10 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Może ponad rok temu to było, nawet głośne, podejrzewam że są tu fp co pamiętają.
2020-02-02 12:56:56 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Stenek: I co chceś zrobić, pamietam na ta diskusie z Bronkem na spotkaniu w Ligotce. To walśnie on znalazl swoje zdjiecia na targach jak je ten cwaniak zprzedawal, i z logem fotopolski i z jego imieniem. Zanim sie dowolaś prawa to facet zniknie. To jest teź odwrotna, ciemniejsia strona naszej pracy...
2020-02-02 15:16:36 (6 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do vetinari: TAk ostatnio nawołujesz do ochrony prawa (jak wstawiałem śmieszny kawałek mapy z bodaj ZUMI), a teraz, gdy łamie się prawa FP, chcesz odpuszczasz? Słaba konsekwencja. Jeśli to jest naruszenie praw portalu FP, to admin FP powinien sie skonsultować ze swoim prawnikiem i podjąć odpowiednie kroki prawne. Ale REAGOWAĆ.
Tak Veti, da się coś zrobić, da się reagować, a nie spuszczać bezradnie ramiona i mówić: - a co chceś zrobić?
2020-02-02 15:42:38 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Stenek: To źe oficialnie dodaleś odbitke z inego portalu na publicznie dodtepny portal, tz. na fotopolske bez zgody i pozwolenia od administratora albo wlaścicile tego portalu narazileś jak siebie tak portal na problem prawny który jest odrazu widziany i tym latwiej znaleźony. To źe na targach straoci znalazl Bronek swoje zdjieia jest zupelnie inna situacjia. Co mial zrobić ? Zatrzymać faceta na sile i dzwonić po policie ? I tym sie podać na oskarźenie o naruszenie prawa wolnego poruszania ???
Natomiast, kiedy sie nasze zdjiecia pokazuja w oficialnych materialach inwestora, w prasie, i sa dodane bez opisu źe sa pobierane z fotopolski, tutaj juź moźeś coś zrobić, i nie raz juź sie tak robilo. Ale w przypadku osoby priwatnej...szukaj wiatru w polu...nic innego Ci niepozostaje.
2020-02-02 15:59:33 (6 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: Ależ nie Veti, żadnego szukania wiatru w polu. Nie podchodzisz do tego gościa na targach staroci i wogóle z nim nie gadasz. Ponieważ na targach jest zawsze dużo ludzi, więc masz prawo zrobić temu gościowi zdjęcie, oczywiście lekko z dala, na tle grupy kilku osób, oraz, być może, da się też zrobić zdjęcia wystawionych zdjęć w tym głównie tych, które gość ukradł i przerobił. Z takim materiałem zdjęciowym idziesz do organizatora, pokazując mu zarówno to zdjęcie przerobione, jak i zdjęcie na portalu FP oraz zdjęcie "pacjenta", który dokonał plagiatu (być może organizator zna tego jegomościa i byłoby już wiadomo kto zacz) i zgłaszasz organizatorowi targów naruszenie praw autorskich. Nie wiem, czy uczestnicy targów wystawiający tam swój towar muszą się wpierw jakoś formalnie tam przedstawić organizatorowi i opłacić miejsce, czy tylko przychodzą, rozkładają swoje manele i ewentualnie płacą jakąś opłatę organizatorowi. Organizator może (z naciskiem na może) podjąć, dalsze działania po Twoim zgłoszeniu lub nie, tego to nie wiem, pewnie nie będzie tym zainteresowany.
Np.
W Jeleniej Górze obowiązuje regulamin uczestnictwa , cytuję:

"Przyjmujemy jedynie zgłoszenia przesyłane E-MAILEM na adres: jarmarkstaroci@gmail.com. Zawierające: imię i nazwisko wystawcy, numer lub numery stanowisk oraz kontakt zwrotny.
Złożenie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem rezerwacji.
Po weryfikacji (pierwszeństwo mają ci wystawcy którzy najczęściej zajmowali to samo miejsce) rezerwacja zostanie potwierdzona w ciągu kilku dni od dokonania zgłoszenia, nie później niż do dnia 06.2019 r.
W ciągu 5 dni od potwierdzenia rezerwacji należy bezwzględnie przesłać wypełnioną Kartę Wystawcy wraz z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz uiścić opłatę za zarezerwowane stanowiska zgodnie z obowiązującym cennikiem zawartym w Regulaminie."

Niestety, targi staroci w Cieszynie mają "słabsze" uregulowania, tam osoby wystawiające są anonimowe:

REGULAMIN CIESZYŃSKIEGO TARGU STAROCI =>
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-02-02 19:35:23 (6 lat temu)
Stenek
 
do Stenek: Doczytałem co nieco w necie:
I jest tak: autor może dochodzić swoich praw autorskich. Nie będę już tej strony cytował, można doczytać.
Wygląda na to, ze mając zgromadzony taki materiał dowodowy, o którym wyżej pisałem , można sprawę zgłosić Policji, ale prawnikiem nie jestem, więc pewności nie mam
NIE jest jednak tak drogi Veti, jak piszesz: "... w przypadku osoby priwatnej...szukaj wiatru w polu...nic innego Ci niepozostaje" Tak nie jest.
2020-02-02 19:55:24 (6 lat temu)
1 Dyskusja (ostatnia 6 lat temu)
2020
-
2020
2020
-
2020
2020
-
2020
2020
-
2020
2020
-
2020
2020
-
2021
2020
-
2022
2022
-
2022
2022
-
2022
2022
-
2022
2022
-
2026
2022
-
2026
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Niegoriełoje Bydgoszcz iwan Bydgoszcz Bydgoszcz Cmentarz Bydgoszcz ewangelicki sokoły Cmentarz Bydgoszcz Imielnica Bonisław Bonisław Trzepowo Bronowo Zalesie Zalesie Ciachcin komandorska młyn maria,wrocław eisnehower Sępólno Krajeńskie służewska 5 ostropa Służewska 3 wilhelminka samborowice pałac podedwórze podedwórze białuty wodzisław śląski wodzisław śląski wodzisław wodzisław danków danków danków danków Zabrze Rokitnica