| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Most Pokoju
Obiekty w okolicy
Most Czterofenigowy
27
m
Wrocław
Most Lessinga
28
m
Wrocław
Kładka pod mostem Pokoju
53
m
Wrocław
Pomnik Powrotu do Macierzy Ziem Za...
71
m
Wrocław
Wyszyńskiego 4
90
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Most Pokoju

Architekt: Jan Kmita (1 realizacja)
Zbudowano: 1954-1959
Dawniej: 1959-1966 Most Wojewódzki
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456następna
verbensis
 
+1 głosów:1
Datacja do ujednolicenia z
2024-05-17 07:14:44 (2 lata temu)
Tajemniczy Wrocław
 
+1 głosów:1
W sumie to duplikat tej, tylko w trochę lepszej jakości



Co ciekawe mam tę samą pocztówkę wysłaną w 1943, niebywale żywotna seria :)
2026-06-05 11:32:05 (17 dni temu)
Dana
 
Jedna z pocztówek z tym zdjęciem ma korespondencję z 3.09.1905
2023-10-01 09:47:34 (2 lata temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Końcówka XIX wieku. Datacja do ujednolicenia z
2024-05-17 07:13:41 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Od 1961 wzwyż (Syrena 101).
2023-08-16 18:38:45 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
vigo
 
+1 głosów:1
Podmiana.
2021-01-03 11:12:34 (5 lat temu)
labeo7
 
Ta część to bulwar Kaczyńskich.
2021-02-23 23:56:04 (5 lat temu)
Anneob
 
Mam uprzejmą prośbę do Kogoś, kompetentnego. Czy można zamieszczać zdjęcia z międzynarodowego obozu letniego z udziałem polskich dzieci? Obozu zorganizowanego na terenie (byłych) Niemiec Zachodnich w latach 60. Jeżeli tak, to, pod jakim ‘’hasłem’’. Jeśli nie, trudno. Z góry, dziękuję za pomoc :)
2021-02-25 15:19:30 (5 lat temu)
Anneob
 
do labeo7: Dziękuję. Nie wiedziałem o zmianie :)
2021-02-24 00:19:22 (5 lat temu)
fck
 
+3 głosów:3
do Anneob: Nie wiem co znaczy kompetentnego, ale jako jeden z administratorów głównych uważam, że skoro nie ma to związku z architekturą ani infrastrukturą na ziemiach polskich, to jestem na nie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit2
2021-02-25 15:31:03 (5 lat temu)
Krzyś_
 
+4 głosów:4
do Anneob: W folderze "Rozpoznane poza Polską" gromadzimy tylko te zdjęcia, które były wcześniej uznawane za wykonane w Polsce, i przez to wyprowadzamy internautów z błędu. Natomiast jeśli wiemy, że zdjęcie nie zostało wykonane w Polsce (+ miasta graniczne, Kresy), to go nie zamieszczajmy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2021-02-25 15:51:46 (5 lat temu)
Anneob
 
do fck: Byłoby tam, widać Jezioro Bodeńskie i polskie namioty wojskowe. Rozumiem, że Fotopolska obejmuje zdjęcia tylko z terenu ściśle, (plus dawne Kresy) Polski. Dziękuję za informację :)
2021-02-25 15:49:31 (5 lat temu)
Anneob
 
do Krzyś_: Jestem od na Stronie od niedawna. Dlatego, zapytałem :)
2021-02-25 16:58:34 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Coś tam zaznaczyłam.
2024-09-16 11:30:52 (rok temu)
Curz
 
+1 głosów:1
3:36 to na mój gust Curie-Skłodowskiej od mostu Zwierzynieckiego w kierunku Placu Grunwaldzkiego, potem chyba jest przystanek Kliniki, ale zaraz potem jest ujęcie przystanku na Dyrekcyjnej, pod budynkiem Dyrekcji PKP.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Nowe informacje
2025-11-17 09:55:46 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-11-17 15:55:52 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
Przy wyjeździe z pętli Cmentarz Grabiszyński widać jeszcze mur okalający dawny cmentarz.
11:20 - czemu tramwaj jedzie z otwartymi drzwiami?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: drzwi
2025-11-17 15:57:16 (7 miesięcy temu)
mirekjot
 
+3 głosów:3
Super filmik. Prawdziwe czerwone enki, jeszcze nietkniete reka szalonych spawaczy. 4N 1446 - stan fabryczny, rocznik 1962 (ostatni rok produkcji enek). Doczepa 4ND 3732 troche starsza (rocznik 1958). Drzwi na klamki, latem otwarte, bo gorac, wskoczyc lub wyskoczyc w czasie jazdy tez sie dalo. Dzis nie do pomyslenia. Jezdzilo sie takimi w Szczecinie, zanim przyszly te pozniejsze modernizacje i cala przyjemnosc znikla. Ech, czasy...
2025-11-17 16:06:46 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
Fragment od 7:58 to stara pętla "Krzyki" - z okna widać na wprost ul. Krzycką i tramwaj jadący od strony Kleciny (na filmie od lewej).
Fragment 10:00 - 10:25 (wsiadanie niewidomego) to przystanek przy Orlej a potem jazda ul. Powstańców Śl. w kierunku Świdnickiej którą oglądamy od 10:41.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-11-18 01:56:51 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
1:20 - szkoda, że nie wsiedli z kamerą do tej "9" jadącej na Gaj - zobaczylibyśmy w końcu tą trasę "widmo" pomiędzy Ślężną a Borowską .... było tak blisko a wsiedli niestety do 16 :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2025-11-18 02:00:28 (7 miesięcy temu)
HMarek
 
do Curz: Racja, to Curie-Skłodowskiej.
2025-11-17 10:06:24 (7 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Curz: Poprawiłem.
2025-11-17 10:51:09 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
do Jazzek: Wtedy drzwi jeszcze były ręcznie zamykane (widoczne są nawet uchwyty od wewnątrz) - w upalną pogodę po prostu ich nie zamykano dla lepszego przewiewu, jak mniemam.
2025-11-18 02:20:28 (7 miesięcy temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Niezupelnie nie wsiedli, bo 9ke zagral ten sam sklad, co w dalszej czesci filmu gral 16ke :)
2025-11-18 09:40:22 (7 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Też tego żałuję, niewiele brakowało no i pętla na Gaju była mniej wtedy "obłożona" tramwajami niż ta na Hallera czy na Powstańców Śląskich więc łatwiej było film kręcić ale może była mniej ciekawa :) Mnie zastanawia krótki fragment z lusterkiem - 6:53 - czy ktoś wie gdzie to jest?
2025-11-18 10:03:24 (7 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Ciekawe są te boczne tablice z trasą - trochę podobne do tych niemieckich z czasów "Breslau".
2025-11-18 10:04:33 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do mirekjot: No tak - oni w ogóle kombinowali z tymi ujęciami, bo niby tą samą scenę kręcili z różnych stron w różnych miejscach. Nie trzymali się też ówczesnej trasy "16" rzucając ją po całym mieście.
2025-11-18 16:19:22 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: 6:53 to ulica Kościuszki - mniej więcej tutaj
2025-11-18 16:11:48 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Kościuszki jest już od 6:45, te okna: - tak to zmontowane, że wsiadają na Świerczewskiego, a wysiadają na Kościuszki. Poprawiłem opis wg wskazówek Zygmunta, zweryfikujcie proszę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-11-19 10:28:07 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Jak dla mnie ok, tylko mała korekta - od 10:00 przystanek Orla to jest wzdłuż Powstańców Śl. a nie Karkonoskiej.
2025-11-19 17:27:31 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Racja, Orla zawsze mi się myli z Sowią :)
2025-11-19 17:34:17 (7 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
58 Dyskusji (ostatnia 17 dni temu)
1963
-
1970
1963
-
1972
1970
-
1973
1972
-
1976
1973
-
1976
1978
-
1980
1978
-
1984
1980
-
1990
1985
-
1993
1990
-
1993
1997
-
1998
1997
-
2000
1998
-
2002
2001
-
2004
2002
-
2004
2004
-
2005
2004
-
2006
2005
-
2006
2006
-
2006
2006
-
2006
Most Pokoju na innych zdjęciach
1958
-
2005
1958
-
2006
2005
-
2012
2007
-
2019
2014
-
2019
2019
-
2025
2019
-
2025
Most Pokoju - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Glogow Glogow ulica 4 budynek szkoły wiadukt trzebnica hilgi pałac tyszkiewiczów rymanów-zdrój SUPRAŚL chemia pawiilon Zmigrod Zmigrod Legnicka 24 Hel poręby kupieńskie Hel GRAJCAREK GRAJCAREK Borowskiego 21, Gorzów Strumykowy zakątek Nalewki dalmierz handel uliczny wigierski park wasilczyki Strumykowa 28 tartak płociczno wigry pszczyna pszczyna czarna sędziszowska długi targ tramwaje tramwaje bratkowice bratkowice