26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Perony

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia1234następna
ylooC
 
+1 głosów:1
Podmiana na trochę lepsze
2020-05-09 22:08:42 (6 lat temu)
Gandalf
 
2020-03-05 17:39:59 (6 lat temu)
foxi
 
15 lat dojeżdżałem z Brzegu do Opola tą żółto-niebieską gąsieniczką ;-)
2020-03-08 09:28:42 (6 lat temu)
Kolejarze nazywają je Kible.
2020-03-15 15:12:59 (6 lat temu)
Czy ktoś z opolan wie kiedy zniknęło to uskrzydlone koło ze szczytu budynku dworcowego?
2020-03-12 13:49:18 (6 lat temu)
do ritterswalder: Kiedyś była o tym dyskusja na FB. Podczas niej doszli do wniosku, że wydarzyło się to podczas remontu na początku 90.
2020-03-12 14:23:19 (6 lat temu)
Jest klimat.....brawo...
2020-10-01 18:01:50 (5 lat temu)
mala uwaga, podobne obiekty, tak jak tutaj peron 1, są podobiektami obiektu Dworca kolejowego. Albo to jest podobiekt Stacjia kolejowa, albo jak tu, w Opolu ma Obiekt dworca podobiekty peronów. Dodalem pod peron 1, ☺☺☺.
2020-10-01 18:06:10 (5 lat temu)
Piotr Kostuś
 
+1 głosów:1
do vetinari: bardzo dziękuję :)
2020-10-01 18:11:29 (5 lat temu)
do Piotr Kostuś: Nie ma za co, jesteś krótko na portalu, więc mój komentarz jest tylko drobną wskazuwką co i jak się edituje i dodaje. W razie problemów, zadaj swoją uwage albo pytanie w komentarzu pod zdjięciem, i napewno się znajdzie pomoc.
2020-10-01 18:19:25 (5 lat temu)
Gandalf
 
Warto dodać, że przy nowo powstającym peronie 1A, który ma usprawnić ruch pociągów na stacji Opole Główne.
2021-02-14 13:47:06 (5 lat temu)
Pudelek
 
do Gandalf: A to nawet nie wiedziałem, że ma tam powstać nowy peron. Czy on coś usprawni? No nie wiem, w końcu będzie przy "ślepym torze", chyba niewiele to zmieni.
2021-02-14 18:06:57 (5 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do Pudelek: Na pewno usprawni, fakt ze jest to peron końcowy, ale przeznaczony jest właśnie dla pociągów rozpoczynających i kończących swój bieg w Opolu które do tej pory korzystały z przelotowych peronów 2 i 5 blokując na nich ruch na pewien czas.
2021-02-14 19:20:32 (5 lat temu)
Ładnie to wygląda,tylko że ruch jest jaki jest i ten peron końcowy wcale nie był potrzebny,dostali unijne dotacje i nie wiedzą na co je wydać tak samo jak z nowym mostem na Odrze,śmiechu warte są pseudo tłumaczenia że pociągi będą tamtędy przejeżdżać z prędkością 160 km na godzinę bo gdyby tak faktycznie było to z mostu kolejowego na Odrze jest tak blisko do dworca że żaden skład nie byłby w stanie tak szybko wychamować,no ale każda wymówka jest dobra.
2021-04-16 14:24:05 (5 lat temu)
To ja
 
+1 głosów:1
Zjadło literkę b i wyszła udowa :}
2021-05-09 20:26:16 (5 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do To ja: Dzięki, poprawione :)
2021-05-09 20:31:19 (5 lat temu)
Gandalf
 
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale tor przy nowo budowanym peronie 1a ma podkłady betonowe, natomiast tor 3 przy peronie 1 ma podkłady drewniane. Czyżby był to wynik ingerencji konserwatora zabytków ?
2021-05-13 14:50:05 (5 lat temu)
Clipo66
 
do Gandalf: Bez znaczenia i tak są praktycznie schowane w ziemi, może chodzi o amortyzacje, tor przelotowy z drewna, końcowy z betonu bo tańszy.
2021-05-13 15:07:40 (5 lat temu)
Gandalf
 
do Clipo66: Jak widać na załączonym obrazku oba tory są końcowe.
2021-05-13 18:12:50 (5 lat temu)
Clipo66
 
Te zderzaki końcowe w porównaniu do PRL-owskich jakieś delikatne się wydają, rower to bym o nie pewnie oparł.
2021-05-24 17:17:30 (5 lat temu)
do Clipo66: No....w tym przypadku trzeba być ciągle przygotowany z aparatem
2021-05-24 17:41:04 (5 lat temu)
Clipo66
 
do vetinari: Widzisz, zderzaki za słabe były 🤣
2021-05-24 17:56:59 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
36 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Perony - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie