| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Perony

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia1234następna
Pudelek
 
Już nie istnieje, zniszczono ją podczas "remontu" peronów. Prawdopodobnie też to nie była tablica przedwojenna (bo wówczas to były "Katowice"), ale z okresu II w. św.
2017-04-25 11:34:32 (9 lat temu)
Gandalf
 
do Pudelek: Jak najbardziej mogła być przedwojenna, do 1921 roku też były Kattowitz.
2017-04-25 13:32:59 (9 lat temu)
Pudelek
 
do Gandalf: no tak, tyle, że pod pojęciem "przedwojenne" wziąłem pod uwagę okres międzywojenny :) Więc faktycznie może to być "przedwojenne".
2017-04-25 16:16:06 (9 lat temu)
skrzypa
 
do Pudelek: No to dobrze że ja dużo czasu spędzam na opolskim dworcu i taka fotka się chociaż ostała ;-)
2017-05-01 18:22:26 (9 lat temu)
Gandalf
 
do skrzypa: Jako ciekawostkę dodam, że dotarłem do dokumentu z którego wynika że Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytów przed rozpoczęciem remontu peronów otrzymał informację o tym i innych zabytkowych elementach wyposażenia peronów i w odpowiedzi oświadczył że: "W przypadku podjęcia przez inwestora prac remontowych w tym obszarze będzie podejmował działania mające na celu ochronę wskazanych elementów wyposażenia peronów". Bez komentarza :(
2017-05-01 18:54:32 (9 lat temu)
skrzypa
 
do Gandalf: A jesteście pewni że tego już nie ma ?
2017-05-01 20:19:15 (9 lat temu)
do skrzypa: Nie ma bo była awantura.
2017-05-01 20:20:57 (9 lat temu)
Gandalf
 
do skrzypa: Oparłem się na informacji użytkownika "Pudelek", ale postaram się naocznie sprawdzić :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2017-05-01 20:23:49 (9 lat temu)
skrzypa
 
do Gandalf: A inne też wykosili np : ten ?
2017-05-01 20:35:29 (9 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do skrzypa: Płyta którą podlinkowałeś na razie się uchowała, jak również druga z podobnym napisem: obie są blisko budynku dawnej ekspedycji pocztowej a tego terenu remont nie obejmował, niestety płyty z tego tu zdjęcia nie znalazłem.
2017-05-04 16:50:38 (9 lat temu)
do Gandalf: Pamiętam, że przy okazji awantury o ruchome drzwi z Biedronki była również awantura o tą płytę. I skończyło sie jak zwykle. Nikt nie chciał powiedzieć w czyim ogrodzie wylądowała :)
2017-05-04 17:20:23 (9 lat temu)
Pudelek
 
do Desperado: swojego czasu była wielka akcja na Wyborczej aby skłonić PKP do oszczędzenia tych elementów. Właśnie wypowiadał się konserwator, specjaliści i PKP, twierdząc, że wszystko będzie zachowane. Faktycznie, uchowała się większość elementów na głównych peronach, ale te płytki zniszczona. Sprawa szybko uchichła, ani media ani nikt inny już jej nie podejmował, a GW potem nawet napisała jaki to piękny teraz dworzec po remoncie :P

I słusznie Gandalf zauważył - te płyty się uchowały, bo tam nie remontowali. Zasada była taka, że to co metalowe (studzienki itp.) to się uratowało, płyty rozwalono. Nota bene tych płyt z Groszowic jest całkiem sporo także na mieście, ale tych z Kattowitz żal.
2017-05-06 13:30:14 (9 lat temu)
Młynarski jak do Stolycy dojedzie to będzie mógł zaśpiewać "Niedziele na Głównym" ;)
2014-12-22 19:18:19 (11 lat temu)
foxi
 
Teraz na tym torze pojawia się Pendolino
2016-06-04 13:13:02 (10 lat temu)
foxi
 
2017-03-16 09:31:36 (9 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Już nie dojedzie.
2017-03-16 09:47:29 (9 lat temu)
foxi
 
Przed Wojciechem Młynarskim stoi pierwszy wykonawca festiwalu Tadeusz Chyła, który śpiewał „Balladę o żeglarzu”. W trakcie występu pękła mu struna w tej gitarze. Zdawało się, że to zły prognostyk, że występ będzie nieudany. Tymczasem było wspaniale, publiczność bawiła się świetnie.< komentarz Tadeusz Horoszkiewicz, więcej na
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2017-03-16 11:01:36 (9 lat temu)
Jerzy51
 
+2 głosów:2
Do jaxan : Dziwni kibice ,bez szalików :)
2014-02-12 12:06:48 (12 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
Dobrze, ze fotografa oszczedzili.
2016-03-10 09:13:38 (10 lat temu)
foxi
 
2017-09-18 08:15:14 (8 lat temu)
Gandalf
 
Są jeszcze schody łączące peron z wiaduktem.
2016-02-17 18:59:56 (10 lat temu)
piotr brzezina
 
+5 głosów:5
Prawdopodobnie 28-10-1974 wyjeżdżałem z tego dworca do cywila ( prawdopodobnie bo nic nie pamiętam). Pamiętam tylko to że jechałem pociągiem.
2016-02-17 19:49:44 (10 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : To i tak dużo pamiętasz cha, cha :-)
2016-02-17 21:18:26 (10 lat temu)
do piotr brzezina : :))))
2016-02-17 21:20:26 (10 lat temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
do skrzypa: Pamiętam dlatego że często się budziłem, na końcu i tak za daleko pojechałem bo do Katowic.
2016-02-17 21:45:48 (10 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
Festiwalowi goście też drzewiej stąd odjeżdżali do Warszawy ;-) Łazuczka i inni....
2016-02-17 21:51:48 (10 lat temu)
Oderstr.
 
+1 głosów:1
do foxi: Jan Pietrzak wiele lat po którymś festiwalu, tak go wspomniał: "Obudziłem się na działkach, pokryty warstwą cementu". Moim zdaniem tego nikt nie przebije.
2016-02-17 21:58:38 (10 lat temu)
Lokomotywa Ty2,pociąg do ???,na tablicy jest rozkład jazdy.Godzina chyba 14,10???
2016-02-17 23:12:34 (10 lat temu)
To se ne vrati...taki też jeździł i do Nysy przez moje Chmielowice :)
2016-02-18 10:15:24 (10 lat temu)
Pomyslec ze obecnie tzw "pietrowe" wagony sa ogromnym hitem np w Austrii.
2016-03-10 09:15:19 (10 lat temu)
skrzypa
 
do cracusiac: U nas też się jeszcze zdarzają
2016-03-10 10:06:20 (10 lat temu)
do skrzypa: W Niemczech sa jak najbardziej aktualne i nowoczesne;
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2016-03-10 10:24:57 (10 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do cracusiac: W Polsce też są aktualne i nowoczesne:
2016-03-10 10:59:21 (10 lat temu)
do Gandalf: Nie jezdze pociagami, wiec nie wiedzialem o tym. Porownalem jedynie do tych, ktore mam w pamieci, czyli lata 70te.
2016-03-10 11:03:41 (10 lat temu)
skrzypa
 
do cracusiac: Takie jeszcze śmigają nowszy model tych z lat 70-tych i 80-tych
2016-03-10 13:38:07 (10 lat temu)
do skrzypa: Ja pamietam te blaszaki jak z pierwszego zdjecia. Chyba byly z DDR. Niemniej byla piekna jazda z Goleszowa do Wisly Glebce, co za widoki z gory.
2016-03-10 13:48:05 (10 lat temu)
skrzypa
 
do cracusiac: No tak za łebka jak się jechało takim piętrowym składem to nie było innej opcji jak podróż na górze :-) . Tak produkowane były w DDR .
2016-03-11 16:20:46 (10 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
Trzeba tu dopisać autora zdjęcia, podobnie jak na to George Woods - PKP Steam Ok22 24 Opole 9.10.75 -
2018-02-23 12:49:45 (8 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do foxi: Autor zdjęcia dodany.
2018-02-23 16:35:49 (8 lat temu)
Gandalf
 
EN57 stoi przy peronie 4 a nie przy 2.
2017-02-13 11:30:41 (9 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
Pociągi z 5 peronu nie jeżdżą do Kędzierzyna-Koźla, skład prawdopodobnie odjedzie do Nysy.
2017-02-13 11:45:22 (9 lat temu)
do Gandalf: Poprawione.
2017-02-26 10:35:57 (9 lat temu)
Nostalgia...
2017-06-12 09:22:25 (9 lat temu)
Pudelek
 
do Tomi_Opole: szynobusy mogłyby się psuć częściej ;)
2017-06-12 12:50:30 (9 lat temu)
Tego typu wagony sa jak najbardziej aktualnie uzywane np w Austrii.
2017-06-12 13:10:14 (9 lat temu)
Pudelek
 
do cracusiac: bo to jest świetne rozwiązanie - piętrowy wagon (albo cały skład jak np. w Czechach) jest doskonały dla linii podmiejskich ze zwiększoną ilością pasażerów. Tyle, że w Polsce chyba kojarzy się z komuną - jak kiedyś taki wjechał w Warszawie jako część TLK to przerażeni ludzie biegli do "normalnych wagonów". Oni mieli sardynki, my pusto ;)
2017-06-12 13:35:03 (9 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Piekne....☺
2020-01-01 13:50:36 (6 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
do vetinari: I jakże ...polskie;)
2020-01-01 14:03:15 (6 lat temu)
Gandalf
 
2020-01-02 14:53:05 (6 lat temu)
Clipo66
 
jakbym wiedział ze ta figurka jest bym jej nie dodawał, ogólnie ciężko się nawiguje w tym servisie, tyle szukałem i nie znalazłem tej figurki, pewnie nie potrafię tu nic odszukać
2020-01-02 14:58:41 (6 lat temu)
Gandalf
 
do Clipo66: Nawigacja jest prosta, potrzeba po prostu nabyć wprawy, a zdjęć nigdy za wiele. Spróbuj może utworzyć obiekt figury na 2. peronie i tam podpiąć to zdjęcie ;-)
2020-01-02 15:06:23 (6 lat temu)
Clipo66
 
+1 głosów:1
no nie wiem czy jest taka prosta, po moim niku widać jaki mam pesel, i sieci działam od kiedy internet istnieje w PL, to jeszcze nie bardzo załapałem o co tu chodzi. A stawianie obiektu dopiero zamierzam potrenować, myślę postawić obiekt przy ul. zielonej cmentarz na królewskiej wsi, bo jak szukałem nie było go, chyba że nie znalazłem
2020-01-02 15:12:06 (6 lat temu)
Gandalf
 
do Clipo66: No to czekam na cmentarz przy Zielonej, figurce sam utworzę obiekt :)
2020-01-02 15:18:53 (6 lat temu)
do Clipo66: Spoko, wejdzieś w sprawe po jakymś czasu, ja sie teź nauczylem podsawowe rzeczy po paru latach. Idealne jest, ale jak dla mnie, szukaniu oniektów na mapie. Otworzyś mape, wlaczyś mape klasiczna, tam sa zamiast zdjieć ikiony obiektów, klikaś na ikone i masz otworzony obiekt. Ocziwiście, problem powstaje, jak ktoś byl leniem i dodal obiekt bez znacznika na mapie. Pozdrawiam ☺
2020-01-02 16:41:15 (6 lat temu)
esski
 
Dla miłośników koleji przyda sie w opisie tendzrak OKl27-50.
2020-03-04 20:44:18 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
36 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Perony - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: jelenia góra jelenia góra chojnice chojnice rzeźby Wilczyska żyrafa nbp nbp ulica zwierzyniecka kraków kraków kraków gidle krapkowice krapkowice rostarzewo ul. Długa, Gdańsk wołomin ul. Junikowska plany miasta żary skowieszyn Wojtkowa hel hel byczyna gorzkowice gorzkowice urząd marszałkowski urząd marszałkowski urząd marszałkowski racibórz racibórz kup kup sanok konopnickiej