26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica III (Chabry)

Dawniej: Osiedle Chabrów, Dzielnica Chabry
Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...891011121314...4041następna
foxi
 
2017-12-11 20:08:58 (8 lat temu)
Gandalf
 
Utworzyłem obiekt dla budynku na pierwszym planie i przypisałem do niego zdjęcie.
2022-01-16 17:16:18 (4 lata temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do foxi: A dla mnie ciekawszy na tym zdjęciu jest nieistniejący już budynek odżelaziacza wody, postawiłem znacznik.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2022-01-15 19:25:56 (4 lata temu)
foxi
 
do Gandalf: Dla nie z Opola przyda się znacznik na Okrąglaku.
2022-01-16 17:26:22 (4 lata temu)
Gandalf
 
do foxi: Jeżeli uważasz, że Okrąglak, którego wizerunek zna chyba każdy jest bardziej warty zaznaczenia niż nieistniejący już budynek odżelaziacza wody to "zrób to sam", masz takie uprawnienia.
2022-01-16 17:39:44 (4 lata temu)
foxi
 
do Gandalf: Mam tylko na swoje, na inne już nie - brak na górnej belce "notki" -
2022-01-17 10:29:06 (4 lata temu)
do foxi: Już masz.
2022-01-17 10:43:50 (4 lata temu)
foxi
 
do Desperado: Niestety nie mam, jeżeli dodałeś to być może do drugiego mojego profilu, którego nie stosuję już od dawna.
2022-01-17 12:56:18 (4 lata temu)
Gandalf
 
do foxi: Na obu kontach masz uprawnienia do edycji wszystkich zdjęć. Wyloguj się z portalu i zaloguj ponownie.
2022-01-17 13:09:47 (4 lata temu)
foxi
 
do Gandalf: Teraz TAK. Dziękuje i Pozdr. ;-)
2022-01-17 13:44:49 (4 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Chyba, że będzie ulewa i powstanie basen :)
2021-12-28 17:49:25 (4 lata temu)
foxi
 
Czy po bokach to chodniki ?
2022-01-01 17:28:08 (4 lata temu)
foxi
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-01-01 17:30:21 (4 lata temu)
foxi
 
Czy da się poprawnie odczytać datę zawodów, która widnieje nad wejściem do hali ?
2021-12-28 20:04:09 (4 lata temu)
2-28. 06.75
2022-01-06 13:10:57 (4 lata temu)
foxi
 
To model RWD-14 Czapla, inny bardzo podobny RWD-8 zobaczymy na filmiku z 1996 roku w 14 min. i 22 sek na
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2022-01-25 15:52:58 (4 lata temu)
Jazzek
 
do foxi: Tam jest jakiś zakres dat, 2-28, maj albo sierpień, chyba na same zawody na uwięzi to za szeroko
2021-12-29 09:00:44 (4 lata temu)
foxi
 
do Jazzek: Bo może to z okazji Dni Opola. Dziękuję za pomoc ;-) Trzeba sprawdzić jak to było w 1976 roku.
2021-12-29 13:15:52 (4 lata temu)
foxi
 
do Desperado: Brawo chłopaku ;-) poprawiam.
2022-01-06 13:28:22 (4 lata temu)
do foxi: I baner nad wejściem nie ma nic wspólnego z zawodami modeli latających. On zaprasza do Okrąglaka na międzynarodową wystawę plakatu "Bezpieczeństwo na drogach świata".
2022-01-06 13:39:41 (4 lata temu)
do foxi: Czy to Ty pytałeś kiedyś o ten plac dla modeli latających na terenach rekreacyjnych na Chabrów ?
2022-01-06 13:40:30 (4 lata temu)
foxi
 
do Desperado: Tak, pytałem ale mamy tam już pewien skromny dorobek fotograficzny
2022-01-06 14:08:53 (4 lata temu)
To jest po prostu doskonałe. Aby z Oleskiej skręcić w stronę Ronda, należy najpierw pojechać w stronę Plebiscytowej. I to koniecznie z lewego pasa. Dlaczego ? Bo gdy pojedziemy z prawego, to przegapimy spacjalnie zbudowany pas do zawracania (!!!) w stronę Zaodrza :)) Matko. 12 miesięczny poslizg, wydane jedynie 138 miliony i taki wstyd, że powinni się z niego podpalić. Aby pojechać w lewo, jedziemy w prawo na pas do zawracania :)))) @#(&%$()*
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2022-01-06 17:34:35 (4 lata temu)
foxi
 
do Desperado: Taka estakada w lewo i po sprawie -
2022-01-06 18:38:09 (4 lata temu)
Gandalf
 
Prawy pas tunelu przeznaczony jest dla ruchu ogólnego, lewy dla autobusów i taxi, podobnie jest na estakadzie na którą wjazd widać po lewej stronie zdjęcia.
2022-01-03 18:15:28 (4 lata temu)
foxi
 
Tory bobslejowe lub saneczkowe zimową porą ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2022-01-04 10:15:55 (4 lata temu)
Jacek S
 
do Gandalf: Ciekawe, które linie autobusowe będą tranzytem omijać to nowe centrum przesiadkowe, bo jak nie będzie takich to dla kogo te buspasy.
2022-01-03 21:23:05 (4 lata temu)
do Jacek S: Wszystkie. Chyba ani jedna linia nie zatrzymuje się na "centrum". A buspasy ? Podobno sa potrzebne dla kasy z Unii.
2022-01-03 21:47:18 (4 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Otwarto trasę 31.Xii a już 02.01 pasy na przejściu są wytarte.
2022-01-04 20:13:55 (4 lata temu)
Nie da się wstawić znaczników.
2022-01-05 21:02:30 (4 lata temu)
foxi
 
Czy zdjęć z tej serii może być więcej ?
2022-01-06 10:49:38 (4 lata temu)
foxi
 
Czy zdjęć z tej serii może być więcej ?
2022-01-06 10:54:56 (4 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Desperado: Bo to PNG, a nie jpeg.
2022-01-05 21:05:29 (4 lata temu)
do fantom: A tego nie zauważyłem. Dzięki.
2022-01-05 21:36:47 (4 lata temu)
do foxi: Pewnie może. Jedno z Chabrów sam wstawiłeś ale OBC je wydziela raz na 40 lat :) Podobnie AP w Opolu, które wycofało wszystkie zdjęcia i mapy Opola z SwA. Na pytania nie odpowiadają.
2022-01-06 12:55:27 (4 lata temu)
foxi
 
do Desperado: ???
2022-01-06 13:29:25 (4 lata temu)
2022-01-06 13:31:03 (4 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: Podmiana na większe (oryginalny wymiar) :)
2022-01-27 16:19:22 (4 lata temu)
Gandalf
 
Nie udało mi się na razie ustalić daty rozbiórki budynku, znalazłem jedynie odręczną notatkę: "W wyniku inspekcji przeprowadzonej - 1988.07.27 stwierdzono, że obiekt został rozebrany, dwa nieczytelne podpisy" co pozwoliło mi określić jedynie przedział czasowy w którym budynek został wyburzony.
2022-01-15 20:27:08 (4 lata temu)
foxi
 
10 czerwca 1978 roku
2022-01-20 18:43:55 (4 lata temu)
Askofer
 
+1 głosów:1
Co roku były takie zawody. Tylko nie wiem czy makiety zdalnie sterowane czy makiety na uwięzi.
Też się bawiłem w modelarstwo lotnicze. Zaczynałem od zwykłej akrobacji na uwięzi . W Składnicy Harcerskiej był dostępne dwa modele w zestawach do samodzielnego składania. Jeden nazywał się Akrobatek a druki Zuk czy żuczek . Akrobatek był do silnika 2,5cm/3 a Żuk do 1,5cm/3. Jak się nauczyłem latać to z kolegami robiliśmy walki powietrzne . Przyczepialiśmy do modeli wstęge z bibułki i dwa modele w kręgu wykonując różne akrobacje próbowały przeciwnikowi obciąć śmigłem częsć tej wstegi najlepiej od razu całą .To już była wyższa szkoła pilotażu. Budowa takiej makiety jak ta na zdjęciu pochłaniała mnóstwo czasu. Wtedy dostęp do materiałów był mocno skąpy. Dzisiaj wsiadasz na internet zamawiasz dowolny model z dowolną aparaturą a najczęściej FUTABA najlepsza bo japońska kupujesz silnik spalinowy czy elektryczny łączysz to w całość i można latać . Ale trzeba mieć trochę pieniędzy to hobby duzo kosztuje. Ale które hobby jest tanie ?
2022-01-20 19:18:46 (4 lata temu)
Askofer
 
+1 głosów:1
2022-01-20 20:49:36 (4 lata temu)
foxi
 
2022-01-22 11:21:33 (4 lata temu)
do foxi: O ile to były jedyne takie zawody :)
2022-01-20 18:54:43 (4 lata temu)
foxi
 
do Desperado: Zawody w roku 1978 były pierwszymi, i faktycznie powtarzano je sukcesywnie co roku prawdopodobnie. Ale do kiedy tego nie wiem.
2022-01-21 11:52:26 (4 lata temu)
foxi
 
do Askofer: Na tym torze wyłącznie samoloty na uwięzi, zdalnie sterowane RC nie miały by tu szans na swoje loty. Najbliższe tego typu i o wiele lat później w 1996 roku organizowano np na poradzieckim lotnisku w Skarbimierzu koło Brzegu - i makiety RC - -
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2022-01-21 11:58:16 (4 lata temu)
Askofer
 
do foxi: Foxi Ty tez bawiłeś się w modelarstwo lotnicze, czy to tylko przypadek to zdjęcie ?
2022-01-21 19:13:36 (4 lata temu)
Askofer
 
do foxi: De Havilland DHC1 Chipmunk to znany modelarzom samolot .Często brano jego plany do tworzenia własnie takich makiet modeli latających. Miał dobre proporcje aerodynamiczne do robienia modeli latających nie tylko makiet ale i modeli tzw sylwetkowych. Co do tej makiety to silnik pewnie z 7cm\3 może włoski Rossi.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Link
2022-01-22 17:36:57 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
Fotopudle ;-)
2022-01-26 19:38:18 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
402 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica III (Chabry)
12
ul. Astrów
Primel Weg
ul. Bzów
Flieder Weg
ul. Chabrów
Kornblumen Weg
ul. Huculska
Havelweg
ul. Irysów
Veilchen Weg
ul. Jankowskiego Jana Stanisława
Aleksandra Kowalskiego
ul. Jaśminów
Astern Weg, Astrów
ul. Konwalii
Nelken Weg
ul. Luboszycka
Kempaer Strasse, Flur Strasse, 1 Maja
ul. Maków
Reseda Weg
ul. Mikołajczyka Stanisława
Zrzeszenia Studentów Polskich
 
 
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: jamno rogau rosenau łódź łódź podczele Warszawa plac aleks strehlen strehlen kukinia kukinia Poznań ul. kramarska Pułtusk Pułtusk Pułtusk Pułtusk hel hel warszawa plac uni Wolkowysk Wolkowysk Wolkowysk ruda pabianicka ruda pabaincka ruda pabaincka gliwice gliwice lisi jar koluszki Neumühl Neumühl pilchowice Wigandsthal Warszawa okrzei potocka potocka Łowicz