26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica 1 Maja
1
2
3
3
5
4
4
5
6
6
6a
7
8
8a
9
10
12e
10/1
11
13
14
15
17
18
19
19 ofkm
000m
20
20
21
22
23
24
25
26
26
28
27
Więcej (58)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica 1 Maja

Dawniej: Zimmer Strasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...2021następna
da signa
 
+2 głosów:2
Czytam obecnie książkę pt. "Złodzieje żarówek " autorstwa Tomasza Różyckiego i wydaje mi się, że akcja toczy się w tej okolicy. Kamieniołom u stóp blokowiska.
2025-03-24 13:13:50 (rok temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Bar "Kubuś", od dzisiaj ponownie karmi :) W nowej szacie po 47 latach działalności :)
2025-02-18 20:28:03 (rok temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
Informuję jedynie, kto nie wie, że znowu można fotografować co tylko dusza zapragnie. Rząd wycofał się z tej ustawy i uznał za niebyłą. Również MON. Doszli do wniosku, że podczas dzisiejszej defilady, wykonano by pół miliona nielegalnych zdjęć :)
2025-08-15 23:15:39 (10 miesięcy temu)
Polska z lotu ptaka
 
+1 głosów:1
do Desperado: Nie do końca to jest prawda bo zostawili zakaz fotografowania jednostek wojskowych i dopisali, że nie można również transmitować obrazu (ale za to zakaz nie dotyczy nagrywania z wnętrza pojazdu) ale tak oprócz tego to prawie cała ta idiotyczna ustawa została "zaorana". Oby tylko nie wróciła za 2 lata... We Wrocławskim MPWiK pewnie żałoba bo pierwsi rzucili się do oblepiania płotów zakazami, nawet jakichś zupełnie nie mających żadnego strategicznego znaczenia przepompowni :-D
2025-08-15 23:27:43 (10 miesięcy temu)
foxi
 
+1 głosów:1
Radni z Klub Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego przedstawią na najbliższej sesji w czwartek 25 stycznia 2024 roku Rady Miasta projekt uchwały dotyczący oficjalnego nadania dla ukończonego w grudniu placu dworcowego imienia zmarłej legendarnej polskiej wokalistki - Olgi "Kory" Sipowicz.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2024-01-24 14:39:07 (2 lata temu)
Woj11
 
do foxi: Czyli sprawa ciągnie się 10 lat ;)
2024-01-24 14:41:56 (2 lata temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do foxi: Była legendarna jako Olga Jackowska
2024-01-24 16:00:39 (2 lata temu)
zygmunt_ra
 
+3 głosów:3
do Jazzek: Nie da się ukryć, bo jako autorka występowała albo jako Olga/Kora Jackowska, albo Kora a na scenach to już chyba tylko pod tym drugim pseudonimem - i tak Ją zapamiętano. Ta nazwa placu faktycznie brzmi tak jakby o kogoś innego chodziło. To trochę tak jakby nadać ulicy nazwę Aleksandra Głowackiego zamiast Bolesława Prusa. Metrykalnie niby się zgadza, ale wielu by nie kojarzyło nazwy ulicy z autorem "Lalki".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-10-08 23:32:04 (8 miesięcy temu)
da signa
 
+3 głosów:3
A tutaj to już do jutra czekać trzeba :)
2025-11-16 13:44:10 (7 miesięcy temu)
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
do da signa: Pół wieku temu jak zabrakło biletów i miejsca w autobusie to biegłem na wylotówkę (oczywiście wcześniej musiało zabraknąć pociągu).
2025-11-16 14:24:50 (7 miesięcy temu)
Na wyświetlaczu czas opolski i czas przeszły ?
2025-11-16 12:15:23 (7 miesięcy temu)
Gandalf
 
do Mariusz Brzeziński: Nie, 7:36 to czas aktualny, 14:00 godzina odjazdu autobusu do Prudnika.
2025-11-16 13:23:34 (7 miesięcy temu)
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
do Gandalf: Dzięki! Przez sześć i pół godziny oczekiwania na autobus warto założyć kolejkę społeczną.
2025-11-16 13:35:22 (7 miesięcy temu)
Asortyment się też nie zmienia. Od zawsze była tam elektronika i zakład naprawczy HiFi. Teraz mają speca od napraw z Jełowej.
2025-02-17 20:06:38 (rok temu)
foxi
 
Podobne klimaty były u pana Przybeckiego na Krakowskiej -
2025-02-18 09:09:55 (rok temu)
foxi
 
do Desperado: Potwierdzam, wielokrotnie korzystałem z jego usług i wiedzy ;-)
2025-02-18 08:39:15 (rok temu)
do foxi: Bo Heniek to mistrz, choć przy Unitrze marudzi, że się nie opłaca :)
2025-02-18 09:35:54 (rok temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
2025-11-02 23:31:23 (7 miesięcy temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do Desperado: Przypisuję. Podziękowania!
2025-11-03 00:13:39 (7 miesięcy temu)
Gandalf
 
+2 głosów:2
Jest podobiekt "Wnętrze", przenieś tam to zdjęcie.
2025-11-16 11:15:48 (7 miesięcy temu)
Desperado
 
+5 głosów:5
Ale gdzie na zdjęciu jest centrum przesiadkowe ?
2026-03-29 22:35:34 (2 miesiące temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Nadal nie wyprostowane przypisanie ?
2026-04-09 21:17:12 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
207 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Popularna ulicówka 1 Maja w Opolu z nieco innej perspektywy.
Ulica 1 Maja widziana od skrzyżowania z ul. Krakowską. Po lewej nieistniejący już dziś Hotel Central. Po prawej również już dziś nieistniejący budynek w któr...
1895
-
1903
1900-1905
1895
-
1905
1900
-
1910
1900
-
1914
1905
-
1914
1910
-
1916
1910
-
1916
1913
-
1915
1913
-
1915
1914
-
1915
Ulica 1 Maja - obiekty i wydarzenia
6 6a
51
53
129
133-135a
151
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: findera szczecin findera szczecin słoneczniki rembertów Bukowiec pałac Bukowiec pałac muszyna sanok sanok sanok sanok Gryfino Gryfino teatr guliwer bugaj czemierniki Zachem bydgoszc bydgoszc Krakow Paulinska Krakow Piasek Krakow Wislna Krakow Paulinska Pilgramsdorf Krakow Dunajewskiego Pilgramsdorf grybów krużlowa plan radomia nowy sącz nowy sącz Pawia 6 Toruń Rynek kostrzyn gorzowska gliwice