| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Archiwum NARA
1
3
4
5
67
100

GX100

m
215
387
825
844

GX844

m
862

TU862

m
Więcej (77)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Lotnisko w Czechowcach, użyte m.in w 1939 przez 56 Eskadra Towarzysząca; północne przedmieścia Lidy; na północy widać przecięcie torów kolejowych i Drogi z Lidy do Wilna w okolicach dzisiejszych ulic Zahukova (?) i Sosnowa
2020-06-14 13:38:40 (6 lat temu)
alkali
 
Witam,
Zdjęcie, zapewne omyłkowo, zostało błędnie podpisane. To oczywiście Ełk, a nie Elbląg. Widać przepływającą przez miasto rzekę Ełk, a po prawej stronie zdjęcia Jezioro Selmęt Wielki.
2017-06-05 18:12:16 (9 lat temu)
Trochę ucięte samo miasto, ciekawe czy są gdzieś pozostałe części tego zdjęcia?
2018-12-22 23:26:48 (7 lat temu)
Esski, nie rozumiem po co ten przytyk. Nie kwestionuję tego czy wrzucasz całe zdjęcia, spytałem tylko czy są może dostępne pozostałe jego części, czy też zachowało się tylko to jedno.
2018-12-26 11:02:52 (7 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do wilczywilk: No, jestem bardzo ciekaw gdzież też mogą być "pozostałe części tego zdjęcia" skoro skanuję i publikuję każde w całości.
2018-12-22 23:39:06 (7 lat temu)
Szczerze mówiąc, dopiero teraz dostrzegłem, że przy dzisiejszej ul. Chłopskiej i Obrońców Wybrzeża, było osiedle. Kiedy w latach 65-66 chodziłem do SP 71 na ul. Zgody II, to wracając do domu mijałem właśnie na Chłopskiej, betonowy zbiornik p-poż tu widoczny jako czarny kwadracik. Mowa oczywiście o ulicy będącej u samej góry zdjęcia czyli współczesnych Bora-Komorowskiego i Obrońców Wybrzeża..
2017-06-05 06:59:23 (9 lat temu)
Tamtych lat nie mogę pamiętać bo urodziłem się w 1969. Ale pamiętam z początku lat 1970tych że jak się szło od nas z Lumumby w kierunku ul. Czerwonego Sztandaru, po prawej był taki zadrzewiony kawałek który uważałem wtedy za cmentarz - widać go na tym zdjęciu, ale żadna mapa ani inne źródło nie potwierdza w tym miejscu cmentarza
2017-06-05 20:30:44 (9 lat temu)
Kapitalne są te hangary na lotnisku u wylotu Heeresanger (dzisiejszej Al. Legionów). Ciekawe że istniał też duży hangar w miejscu gdzie dziś jest Galeria Zaspa (wcześniej ETC) ale to chyba nie ten który stoi do dziś
2017-06-05 20:40:17 (9 lat temu)
do Pomuchelskopp: Hangar jest ten sam co i teraz, tylko te w lewo oprócz dwóch ostatnich (na cele aeroklubu) były zdaje się jakiś czas po wojnie wyburzone. Co do tej zieleni to ten dwór (gdzie teraz jest Leclerc) to spory czas jeszcze istniał, natomiast nic nie pamiętam by omawiano ten teren jako cmentarz. Zresztą jesienią 1966 zacząłem chodzić do SP 25 na Lumumby i siłą rzeczy tereny Małego Przymorza były rzadko przeze mnie odwiedzane. Z czasów 1 klasy pamiętam oczywiście tereny wzdłuż dzisiejszej Obrońców Wybrzeża jako pola żyta, przez które wiodły tory kolejki wąskotorowej wożącej prefabrykaty do budowy Przymorza z zakładów znajdujących się właśnie gdzie dziś mamy Leclerca, Decathlon i "Cztery oceany".
2017-06-06 09:26:48 (9 lat temu)
elmis
 
do † Yanek: Dwór też pamiętam. Kilka drzew rosnących obok niego pozostało przed Leclerkirm.
2017-06-06 09:32:57 (9 lat temu)
do † Yanek: Dom w miejscu Leclerca pamiętam doskonale (stał chyba do ok. 1990 r.?) ale ta zieleń o której piszę, była po drugiej stronie Chłopskiej - tak pomiędzy "punktowcami" Chłopska 25 i 27 a starą jezdnią ul. Czerwonego Sztandaru (czyli obecnie Bora-Komorowskiego)
2017-06-06 19:02:16 (9 lat temu)
do † Yanek: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-06-06 19:02:18 (9 lat temu)
beaviso
 
do † Yanek: To nie jest ten sam hangar (ETC). Dzisiejszy (tzn. powojenny) stoi w miejscu wysadzonego przez Niemców na 1-2 dni przed walkami o lotnisko, t.j. ok. 23.03.1945 - zresztą sąsiednie także wysadzono.
2021-01-11 17:54:38 (5 lat temu)
Cześć,
Lautenburg to Lidzbark Welski a nie Warmiński, tu na zdjęciu jest zdjęcie obszaru między Borkami a Ciborzem.
2019-04-11 08:20:36 (7 lat temu)
Andriej Iwanowicz
 
+1 głosów:1
To też trzeba obrócić, tym razem o 90 stopni w lewo.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2026-01-13 13:45:45 (5 miesięcy temu)
Kubaa
 
+1 głosów:1
Fotografia przedstawiaj nieistniejącą już część miejscowości Kłomino, a dokładnie ten fragment: Zdjęcie należałoby też obrócić o 180 stopni :).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2018-05-09 22:32:10 (8 lat temu)
Kubaa
 
@esski, miałeś może przyjemność skanować zdjęcie lotnicze zachodniej części Kłomina z murowanymi koszarami?
2023-02-10 15:53:57 (3 lata temu)
Tak jak napisał Kuba parę lat temu, zdjęcie wypadałoby obrócić o 180 stopni.
2026-01-13 13:43:20 (5 miesięcy temu)
elev07
 
2023-02-10 17:50:57 (3 lata temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Kubaa: Jeśli takiego skanu tu nie ma, to jeszcze się tym nie zajmowałem. Jeśli cokolwiek takiego jest w zbiorach NARA, to można sprawdzić, Kłomino leży w sektorze 53N016E , tu masz link do zbioru tego rejonu
2023-02-10 18:21:12 (3 lata temu)
Kubaa
 
do elev07: Te zdjęcie kojarzę, je kiedyś Igor Aleynikow (nie wiem czy nie przekręciłem nazwiska) wstawił na FB w dobrej jakości. Mnie natomiast interesuje fotografia lotnicza Kłomina datowana na 1942 rok. :)
2023-02-10 18:59:15 (3 lata temu)
Kubaa
 
do esski : OK, dziękuje za odpowiedź.
2023-02-10 18:49:59 (3 lata temu)
śmietan
 
+1 głosów:1
Lotnisko w Bagiczu.
2019-02-14 21:36:47 (7 lat temu)
Na górze po prawej stronie osiedle wojskowe dla obsługi lotniska. Dzisiejsze założenie opiera się o ulice : Orlą, Narciarską i Sikorskiego.
2020-10-17 18:54:03 (5 lat temu)
To nie są Bielany tylko lotnisko gdzie znajduje się aktualnie Centralny Cmentarz komunalny
2019-01-24 22:22:36 (7 lat temu)
Na tym zdjęciu widać ciekawą rzecz. Nie ma już etablissement "Kaiser Friedrich Park" przy ulicy Gądowskiej - - myślałem, że zostało zniszczone w czasie wojny a tu niespodzianka - w 1944 roku już nie istniało. Zlikwidowano też końcowy odcinek ulicy Gądowskiej wraz z kilkoma budynkami dawnej wsi Gądów Mały - - musiało to się stać w latach 30. lub już w czasie wojny (to jest bardziej prawdopodobna wersja).

Ładnie widać też fabrykę na Kuźnikach (po wojnie "Pilmet"), pętlę tramwajową i autobusową przy porcie lotniczym i dawny wiadukt między Muchoborem Małym a Popowicami (odpowiednik "Gądowianki").

Zastanawiają mnie dwie budowle przy ulicy Chociebuskiej (Nowy Dwór) - wygląda to tak jak piwnice budynków które były w trakcie budowy (i które nigdy nie zostały ukończone).
2017-09-24 18:56:33 (8 lat temu)
czarek
 
Na skraju po prawej stronie widać wiadukt Strzegomska - Na Ostatnim Groszu , widok po wojnie
2017-09-24 20:29:23 (8 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
Co ciekawe na terenie ogródków działkowych przy cmentarzu żydowskim są jeśli dobrze interpretuje stojanki na samoloty i jeden samolot...
2020-02-06 06:15:31 (6 lat temu)
25 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: KAPTUR karpacz karpacz gdańsk, skarpowa jelenia góra jelenia góra dworzec bobolice gdańska łódź Bobolice bobolice boboloice gdańska 61 zwałka zwałka wrocław wrocław Czerniaków rynek duszniki kiełczów Czerniaków salwator plac piastowski 31 Przeczyca Dębica Jasło Jasło Ppieścirogi stare rynek duszniki Salwatorska pieścirogi Hermsdorf Hermsdorf rynek duszniki Zawadka Brzostecka Zawadka Brzostecka