26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Droga ekspresowa S3 (woj. dolnośląskie)
PE
4
WD
17
WD
19
WD
20
WD
21
WD
23
WD
34
WD
43
WD
45
WS
40
42
43
45
46
48

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Droga ekspresowa S3 na terenie województwa dolnośląskiego to odcinek między wiaduktem drogowym WD-10 w Mieszkowie (powiat polkowicki) a granicą Polski z Czechami (na południe od Lubawki). Docelowo droga na tym odcinku będzie dwujezdniowa, czteropasowa, z wyjątkiem trasy między Lubinem a Polkowicami, która będzie sześciopasowa. /Petroniusz/

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Uściśliłem nazwę budowy i przypisałem obiekt do folderu drogi S3.
2021-06-08 22:53:21 (5 lat temu)
esski
 
Nic fotopolskim zbiorom złego nie uczynisz, gdy widoczki te wkleisz ze zdesydowanie większą ilością pixeli.
2021-06-20 20:11:14 (5 lat temu)
Petroniusz
 
+3 głosów:3
do esski : W te pędy spieszę się poprawić i większą ilością pikseli uraczyć. :)
2021-06-20 20:18:39 (5 lat temu)
do esski : ... a doceni to ten który przesiądzie się na monitor 4k - kilka lat i większość z nas będzie takie mieć.
2021-06-20 22:03:17 (5 lat temu)
do Neo[EZN]: Większość moich zdjęć ma ponad 4,5 k pikseli. Dajcie znać, gdzie jest granica, będę się stosował. Piksele pikselami a jaka jest sugestia co do rozmiaru, tzw. "wagi" zdjęcia (kB, MB)? A może to nie ma znaczenia, więc nie ma tematu.
2021-06-20 22:48:09 (5 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Petroniusz: Tu masz "granicę" skan z negatywu.. aby było cokolwiek widać, poprosiłęm autora o więcej.. .. kiedy bedzie mało.. to dołożę jeszcze więcej....Tu zaś marna sklejka z kilku fotek.... tak achło na serwer, że się zatykał swego czasu .. ale przeszło...Także nie szczyp się i wklejaj dla przyszłych pokoleń...
2021-06-20 23:07:21 (5 lat temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Założyłam obiekt wiaduktu, przypisałam do trasy S3 . Nie wiem, jak go oznaczyć, żeby wskoczył na "swoje" miejsce na liście obiektów.
2026-05-26 07:14:28 (30 dni temu)
polskup
 
+4 głosów:4
do da signa: Nie wiedziałem, że są takie oznaczenia, ale się dowiedziałem. I w ciągu 5 minut z ignoranta stałem się ekspertem :) A piszę to dlatego, że oznaczenia u nas są po części do kitu. Ponieważ symbole te powinny różnić się w zależności od rodzaju budowli inżynieryjnej. I tak:
WS – wiadukt w ciągu drogi ekspresowej
WA – wiadukt w ciągu autostrady
WD – wiadukt drogowy nad daną drogą
MS – most w ciągu drogi ekspresowej
MA – most w ciągu autostrady
WK – wiadukt kolejowy nad daną drogą
ES – estakada w ciągu drogi ekspresowej
EA – estakada w ciągu autostrady
TS – tunel w ciągu drogi ekspresowej

Z przejściami dla zwierząt jeszcze czegoś nie łapię:
PZD – przejście dla zwierząt (dolne)
PZG – przejście dla zwierząt (górne, tzw. ekodukt), ale
PE (Przejście Ekologiczne) – obiekty o charakterze leśnym/naturalnym.
PG (Przejście Górne) – szerokie wiadukty porośnięte roślinnością, tzw. zielone mosty.
PD (Przejście Dolne) – tunele, estakady lub poszerzone przepusty pod drogą

A u nas każdy wiadukt to WD, a przejście dla zwierząt to PE-4, choć moim zdaniem powinno być PG vel PZG.
Liczba to oczywiście kilometr drogi.
Może znajdzie się ktoś, kto wyjaśni te niuanse?
W każdym razie tu będzie WS. Kilometr do ustalenia.
2026-05-26 08:43:30 (30 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do polskup: Pięknie wszystko wytłumaczone. Symbol wpisałam, liczę, że kilometry też ktoś mi podpowie.
2026-05-26 09:56:03 (30 dni temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do polskup: A skąd brać informacje o numerach tych obiektów dla wszystkich dróg A i S. Czy jest to na tyle dostępne, by każdy mógł zastosować taką nomenklaturę i w związku z tym wpasować się w układ? Bo jeśli nie jest to łatwe, to szkoda upierać się przy tym, bo i tak będzie bałagan.
2026-05-26 20:24:05 (30 dni temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Numer to kilometr bieżący drogi. Ja się nie upieram przy tym systemie. Da signa postawiła problem, więc przewąchałem temat, nie bez wątpliwości. Rzeczywiście nie znalazłem jednoznacznego wytłumaczenia, tylko rozmaite strzępy opisów. Mnie się nie podoba jedno - drogi podobnie jak tory powinny, jeśli w ogóle, mieć uporządkowane obiekty według rosnącego kilometrażu, a nie pogrupowane w obiekty i te dopiero wg kilometrażu (a tak będzie, jeśli na początku będzie symbol literowy).
2026-05-26 20:32:55 (30 dni temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 30 dni temu)
Droga ekspresowa S3 (woj. dolnośląskie) - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 PE-4
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina Kraków nosal nosal Balzera Balzera 14 Balzera toruń strzałowa toruń okólna toruń toruń