| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (1)
Obiekty w okolicy
Parking (Uniwersytetu Medycznego)
36
m
Lublin
Collegium Biomedicum Uniwersytetu ...
73
m
Lublin
Collegium Maius Uniwersytetu Medyc...
77
m
Lublin
Biernackiego 17
83
m
Lublin
Ogród Farmako­gnostyczny
87
m
Lublin

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pomnik żołnierzy Pawła Sapiehy

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1656
W przewodniku „Lublin” pod red. Bernarda Nowaka czytamy: „Pierwszy obelisk wzniesiono w 1656 r. Przypuszczalnie został ufundowany przez dragonów szwedzkich dla uczczenia śmierci pułkownika, który zginął w potyczce z wojskami Sapiehy. Podczas remontu w 1910 umieszczono na cokole tablicę z patriotycznym napisem, całkowicie zmieniającym wcześniejszą intencję fundatorów: »Poległym żołnierzom polskim w bitwie ze Szwedami pod dowództwem P. Sapiehy wojewody wileńskiego w r. 1656 «. Od tego czasu obelisk funkcjonuje w świadomości mieszkańców Lublina jako upamiętniający heroiczny czyn polskiego oręża”.
Paweł Jan Sapieha herbu Lis (1609-1665) to hetman wielki litewski i wojewoda wileński od 1656, wojewoda witebski od 1646, podstoli wielki litewski od 1645, oboźny
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Tego pomnika już nie ma, powinien mieć rangę nieistniejącego. Nazwa obecna to pomnik ; POMNIK ŻOŁNIERZY POLSKICH POLEGŁYCH W WALCE ZE SZWEDAMI.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówki
2023-02-15 22:37:05 (3 lata temu)
fantom
 
do Waldemar S: Posiadając możliwość edycji obiektów - możesz to skorygować, mając pewność.
A o zmianie poinformować w komentarzu.
2023-02-15 22:40:42 (3 lata temu)
do fantom: Nie mam możliwości edycji obiektów niestety, a pewność mam bo zasięgnąłem wiedzy w wykazie pomników i tablic miejskiego konserwatora zbytków.
2023-02-15 22:44:21 (3 lata temu)
fantom
 
do Waldemar S: To dziwne, bo w ustawieniach konta jest info że masz edycję wszystkich zdjęć i obiektów.
Gdy otwierasz dany obiekt, to w pasku u góry powinien być przycisk: "edytuj".
2023-02-15 22:47:41 (3 lata temu)
do fantom:
Zalogowany jako: Waldemar S | wyloguj | b147812 | dodaj zdjęcie film zoom | | architekt | dodaj podobiekt | dodaj artykuł | usuń | edytuj mapę to wszystko co mam na górnym pasku jak twierdzisz
2023-02-15 22:53:08 (3 lata temu)
fantom
 
do Waldemar S: A spróbuj się wylogować i zalogować i zobacz czy się "edytuj" pojawi.
2023-02-15 22:57:50 (3 lata temu)
do fantom: Nie ma niestety.
2023-02-15 23:00:33 (3 lata temu)
do fantom: Zalogowany jako: Waldemar S | wyloguj | b147812 | dodaj zdjęcie film zoom | | architekt | dodaj podobiekt | dodaj artykuł | usuń | edytuj mapę dalej jest tylko to
2023-02-15 23:02:17 (3 lata temu)
fantom
 
do Waldemar S: W takim razie jest to jakiś problem techniczny wymagający pomocy Neo. Włączoną masz edycję wszystkich zdjęć i obiektów. Ja więcej nic nie mogę zrobić.
2023-02-15 23:03:03 (3 lata temu)
do fantom: Dziękuję Ci za poświęcony dla mnie czas :)
2023-02-15 23:03:44 (3 lata temu)
do fantom: Zalogowałem się na koncie Waldemara i miałem przycisk do edycji obiektu -
2023-02-21 22:21:46 (3 lata temu)
fantom
 
do Waldemar S: Zgłoszę to rano na forum ADM.
2023-02-15 23:28:57 (3 lata temu)
do fantom: O.K. dziękuję.
2023-02-15 23:29:21 (3 lata temu)
fantom
 
do Neo[EZN]: Ale on wklejał pasek z przyciskami i go nie miał. Ja już nic z tego nie kapuję.
2023-02-21 22:29:22 (3 lata temu)
ylooC
 
do fantom: Dodałem mu uprawnienia do pow. lubelskiego - może to pomoże. Ale dziwne, że w pasku na górze, jak wkleja, to widać "| |" przerwę na "edytuj" ....
2023-02-21 22:58:54 (3 lata temu)
fantom
 
do ylooC: Może pomoże. Zobaczymy co powie.
2023-02-21 23:02:50 (3 lata temu)
Nemezis
 
Proszę ADM o zmianę nazwy obiektu pomnika na widoczną na tablicy Miejsca Pamięci Narodowej.
2025-06-03 17:02:26 (rok temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Nemezis: Dlaczego ? Obiektem jest pomnik, który stoi w Miejscu Pamięci Narodowej. Na tabliczce widać nazwę pomnika, co wszystko powinno tłumaczyć. Jeżeli pomnik stałby w parku, to nie byłby parkiem a jednak pomnikiem.
2025-06-03 17:09:31 (rok temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia rok temu)
Pomnik żołnierzy Pawła Sapiehy przy ul. Jaczewskiego. Pierwszy pomnik wzniesiono w 1656 r. Prawdopodobnie ufundowany był przez Szwedów ku czci pułkownika, kt...
Pomnik żołnierzy Pawła Sapiehy. W tle zabudowania szpitala przy ul. Biernackiego.
1913
-
2023
1913
-
2023
2023
-
2025
2024
-
2026
2025
-
2026
2026
-
2026
2026
-
2026
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Gryfice plac Zwycięstwa 9 szkoła szkoła ul. Chodkiewicza bydgoszcz antoniego z padwy ul. Chodkiewicza ul. Chodkiewicza sułów ul. Chodkiewicza trzcińsko 86 trzcińsko 87 Sułów Babinek Babinek szkoła Babinek Babinek ustroń cmentarz Tarnów Tarnów al. Mickiewicza Bydgoszcz radomsko radomsko Marcinkowice Marcinkowice al. Mickiewicza Bydgoszcz stare bogaczowice al. Mickiewicza Bydgoszcz park jordana krakó park jordana Gorzkowice Chlapowskiego warszawa CPN Żary pl inwalidów Żary Myśliwska Wrocław Plac Powstańców Śląskich