24.06.2026 - naprawiono problem z niewczytywaniem zdjęć (pokazywały się dopiero po odświeżeniu strony).
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Ratusz

2020-2023- odbudowa ratusza

2023 wrzesień - otwarcie odbudowanego ratusza

Widoki z ratusza

Widoki z wieży ratuszowej

OBIEKTY - Ratusz
Obiekty w okolicy
Nowa wieża ratuszowa
8
m
Strzelin
Wnętrza
12
m
Strzelin
Stół sądowy - Strzelin
13
m
Strzelin
Kawiarnia "Ring Cafe"
26
m
Strzelin
Tablica 730 - lecia nadania praw m...
28
m
Strzelin

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ratusz

Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.
Wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Ratusz_w_Strzelinie

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...1314następna
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Neo, kolejna prośba o zajęcie się fotkami "przedmiotów". Przy przenosinach ze "zwykłych" do "przedmiotów" zderzają się już 3 fotki. Pomnik Piłsudskiego też ktoś dodał do "przedmiotów". A co z cmentarzem żydowskim - nie wiem. Nie usuwam przypisań abyś to zobaczył.
2020-09-06 21:46:28 (5 lat temu)
JureK
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: W takim razie też tego Zosiu nie ruszam, bo chciałem odpisać z miejsc, gdzie nie powinno tego być. Nie wiem dlaczego przypisuje się do innych miejsc skoro wysyłałem z pozycji "Muzeum w Koszalinie?Poprzednio też tak było tylko usunąłem przypisanie nie do innych obiektów.Pozdrawiam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poszerzenie treści
2020-09-06 21:56:54 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do JureK: Jurku, mam wrażenie, że fotki nadal się nakładają i ktoś kto doda następny "przedmiot" dołączy do tego zestawu :( W ten sposób lawinowo przybędzie nam tu przypisań. Jak dodawałam były dwa, za chwilę powstały trzy a teraz już są cztery.
2020-09-06 22:00:13 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do JureK: A ja się zastanawiałam jakl Ci się udało dodać tablicę z muzeum ;-) Zobaczywszy pozytywny przykład foto "przedmiotu" dodawałam do nich swoje, jak nie poszło to próbowałam "zwykłe" przenieść do "przedmiotów" i ... mamy to co mamy. Na razie NIE WOLNO DODAWAĆ "PRZEDMIOTÓW", czekamy na Neo.
2020-09-06 22:03:26 (5 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Zdjęcia przedmiotów zawsze zachowywały się jakoś dziwnie. Nie było ich widać w nowo dodanych np. Może w ogóle zrezygnować z takiej opcji? Zamiast konwertowac zdjęcia można by zakładać przy obiekcie podobiekt przedmioty i tam dodawać ich zdjęcia.
2020-09-06 22:09:17 (5 lat temu)
JureK
 
do da signa: Tablica muzeum też miała drugie przypisanie, ale ją odpisałem od tamtego przypisania i zostawiłem tylko właściwe. Zauważyłem to już wcześniej przy dodawaniu do "przedmiotów".Nawet to kiedyś sygnalizowałem. OK,rozumiem,że trzeba wstrzymać dopisywanie przedmiotów.
2020-09-06 22:11:27 (5 lat temu)
JureK
 
do da signa: Też tak sądzę,że lepiej byłoby zakładać jako podobiekt właściwie opisując..Byłoby to mniej skomplikowane i może nie mieszałoby.
2020-09-06 22:14:01 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do da signa: Z takich podobiektów zrezygnowano ileś tam lat temu. Rozrosły się tematy niearchitektoniczne i aby nie utracić nieraz cennych archiwaliów Neo stworzył owe "przedmioty związane z..." Prawdziwa kaszana nastąpiła przy wyłączeniu/zredukowaniu niektórych opcji w celu redukcji mulenia.
2020-09-06 22:15:04 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do JureK: Mieliśmy już takie kwiatki, zwłaszcza w Cieszynie i zaczęto dodawać wszystko jak leci, nawet bzdety.
2020-09-06 22:17:14 (5 lat temu)
JureK
 
do ZPKSoft: Ja chyba zrezygnuję z dodawania przedmiotów, chociaż czasami szkoda niektórych informacji, bo są przydatne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2020-09-06 22:19:42 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do JureK: Takie fotki jak tablica z muzeum mogłyby być dodawane jak zdjęcia "zwykłe", związane są przecież z architekturą.
2020-09-06 22:21:11 (5 lat temu)
JureK
 
do ZPKSoft: No tak, ale obawiam się komentarza"nic nie wnosi","jaki ma związek" itp., bo to nie jest obraz architektury tylko najczęściej opis
2020-09-06 22:24:27 (5 lat temu)
JureK
 
do JureK: Tą ostatnią tablicę najlepiej byłoby usunąć, bo jest słabo czytelna.Nie wiem jak to zrobić.U mnie na zdjęciu wygląda dużo lepiej...
2020-09-06 22:28:24 (5 lat temu)
JureK
 
do JureK: Dzięki nie widzialnej ręce za usunięcie tablicy i dodatkowych przypisań
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poszerzenie treści
2020-09-06 22:33:37 (5 lat temu)
do JureK: Dodaj jeszcze raz bo ty nie jesteś autorem
2020-09-06 22:37:23 (5 lat temu)
JureK
 
do JureK: Niestety przy przeniesieniu tej czarnej tablicy z "przedmiotów" do zdjęć też załapała dodatkowe przypisanie do dworca Płochocin jako "pociąg pancerny":)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2020-09-06 22:41:07 (5 lat temu)
JureK
 
do Eugeniusz S.: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2020-09-06 22:43:13 (5 lat temu)
JureK
 
do Eugeniusz S.: Ja jestem autorem, ale dodał Wojciech Domagała:)Nie roszczę pretensji:)Próbowałem, ale nic w "przedmiotach" nie dało.Trudno, niech tak zostanie,chyba Wojtek się nie obrazi:)
2020-09-06 22:55:17 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do JureK: Daj do usunięcia i dodaj powtórnie.
2020-09-06 22:57:25 (5 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Był problem - po zmianie systemu pobierania numerów zdjęć żeby nie było "zderzeń" okazało się, że zapomniałem aktualizować numery zdjęć po konwersji - ze zdjęć architektury na zdjęcia przedmiotu i odwrotnie, przez to zdjęcia po konwersji krzyżowały się z wcześniej dodanymi zdjęciami - stąd dziwne przypisania i inne dane. Po dodaniu nowych zdjęć przedmiotów te dostawały również stary numer bo licznik zdjęć był cofnięty o kilka numerów do tyłu przez ten brak aktualizacji numeracji.
2020-09-06 23:07:49 (5 lat temu)
JureK
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Neo , jesteś wielki. dzięki w imieniu własnym i Fotopoloan
2020-09-06 23:11:47 (5 lat temu)
JureK
 
do Eugeniusz S.: Nie wiem czy to ma sens.ja osobiście do tego nie przywiązuję aż takiej wagi:)
2020-09-06 23:14:46 (5 lat temu)
Co to za frenzle :-)
2020-10-11 10:57:22 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Napewno trzymają płachte która zabrania padaniu deśczu na teren.
2020-10-12 17:03:01 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Tak, ich wycięcie spowodowałoby porwanie plandeki w niebosy ;-)
2020-10-12 17:19:40 (5 lat temu)
do ZPKSoft: ☺☺☺
2020-10-12 17:25:10 (5 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
Nieduże miasto taki wysiłek finansowy...i starania o odbudowę własnej tożsamości starego, lokowanego w Średniowieczu przez piastowskiego Księcia miasta...to się ceni dziś!
2020-11-21 21:41:55 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Zniszczony rynek nie powstanie z popiołów a ratusz ma szansę. Bez odbudowy gmachu nie utrzymałaby się samotna konstrukcja wysokiej wieży, odbudowanej tak niedawno.
2020-11-21 21:50:37 (5 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Też jestem pod wrażeniem tej inwestycji. Oby inne miasta - np. Bierutów - poszły podobną drogą. Szkoda tylko że odbudowa kamienic - choćby w zmienionej formie będzie praktycznie niemożliwa bo pewnie mieszkania w tych blokach są własnościowe... W takim wariancie jedyna opcja to poczekanie wielu lat aż się te bloki rozpadną ze starości ale o to może być trudno.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodatek
2020-11-21 23:07:33 (5 lat temu)
Moźe jakiaś penetrująca izolacjia w płynie.
2020-12-11 17:57:04 (5 lat temu)
do vetinari: Zapytaj Zosie lub Pawła oni muszą wiedzieć o tej izolacji, jak się budują :-)
2020-12-11 18:01:35 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Przecieź to oni się w opisie pytają ☺☺☺
2020-12-11 18:03:17 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Przykro mi ale ten temat jest obcy, nasz dom budowano przeszło 100 lat temu ;-) A to co sami stawialiśmy miało tylko lepik na dole.
2020-12-11 18:03:30 (5 lat temu)
do vetinari: Pytanie to kamuflaż :-)
2020-12-11 18:08:12 (5 lat temu)
do piotr brzezina : Ale si sbieraś.....☺☺☺
2020-12-11 18:09:52 (5 lat temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do vetinari: Podobny kolor miał produkt "folia w płynie", jaki kiedyś kupiłem.
2020-12-11 18:50:33 (5 lat temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Widać, że ściany zewnętrzne budynku będą trójwarstwowe, bo z muru wewnętrznego z bloczków wystawione są kotwy do powiązania z murem zewnętrznym, a niebieski preparat gruntujący chyba musi mieć związek z tym, co będzie użyte jako środkowa warstwa izolacji termicznej np. pianką poliuretanowa nakładaną natryskiem. Takie rozwiązanie może mieć sens tyko wtedy, gdy zaprojektowany jest mur zewnętrzny z cegły licowej nieprzewidzianej do pokrycia tynkiem. Inaczej wystarczyłby pojedynczy mur z zewnętrznym ociepleniem ze styropianu lub wełny i tynkiem cienkowarstwowym.
2020-12-11 19:48:57 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Bingo ☺
2020-12-11 19:50:34 (5 lat temu)
do Jazzek: Poprostu chodzi o jakyś środek przygotowywujący nawierzchnie cegiel i betonu do jakieś następnej warstwy....Kiedyś budownictwo takych rzeczy nieznalo, kiedyś budynek zbudowano do okresu zimowego, i potym go pozostawiono źe by wymarzl, i dopiero na wiosne się ponownie rozpoczely prace budowlane.....
2020-12-11 19:55:00 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dzięki, już nie trzeba pytać na budowie.
2020-12-11 20:07:30 (5 lat temu)
Gdyby stary ratusz był w ten sposób zbudowany co ten to przetrwałby niejedną wojnę. Współczesne budynki są bardzo wytrzymałe.
2020-12-25 12:15:58 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
Dla Fotopolan, ich rodzin oraz sympatyków strony foto z życzeniami Do Siego Roku ze Strzelina.
Niech Nowy Rok 2021 przyniesie przede wszystkim normalność oraz zdrowie. Niech spełniają się w nim wszystkie nasze marzenia, realizują plany a każdy dzień będzie pełen dobrych myśli. Rozpocznijmy ten rok z nadzieją na zażegnanie wszelkiego zła, to najlepszy moment na uśmiech, życzliwość i wzajemne zrozumienie. Zosia i Paweł
2020-12-31 15:16:05 (5 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziękuję Zosiu, wzajemnie, niech się spełnią :-)
2020-12-31 15:19:16 (5 lat temu)
trz (tedesse)
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziękuję bardzo i wzajemnie!
2020-12-31 15:27:11 (5 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Zdrowia w Nowym Roku.
2020-12-31 15:47:57 (5 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziekuję, wzajemnie. Do Siego Roku.
2020-12-31 16:47:14 (5 lat temu)
maj
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziękuje i wzajemnie Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku
2020-12-31 16:50:45 (5 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia życzę Wam i Fotopolanom.
2020-12-31 16:56:06 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
Nepomucen ma powrócić na swoje miejsce czyli pd.-zachodni narożnik odbudowywanego ratusza. Tylko nie wiadomo czy to będzie ta sama figura, która od lat jest przy kościele na Staromiejskiej czy będzie to jej kopia.
2021-01-02 21:29:43 (5 lat temu)
Kiedy jest planowane zakończenie odbudowy?
2021-04-04 11:48:15 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do cracusiac: 30 września 2022 jednak w obecnej sytuacji pandemicznej wiele może się zdarzyć.
2021-04-04 12:14:36 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Dobre....☺
2021-04-21 19:51:14 (5 lat temu)
Kiedy oficjalnie ma być gotowy?
2021-11-11 11:10:09 (4 lata temu)
vigo
 
do cracusiac:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zły link
2021-11-11 11:11:48 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
133 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Kikut strzelińskiego ratusza na zdjęciu Ziemowita Bogatkowskiego z kwietnia 1981 r.
Wypełniam lukę w dokumentacji wieży ratuszowej, pomiędzy analogowym zdjęciem z 1992, a kolejnym z 2006 - już z nadbudówką. To stan, w którym wieża ratusza tr...
1750
-
1901
1750
-
1920
1900
-
1920
1900
-
1930
1900
-
1930
1900
-
1935
1900
-
1935
1918
-
1928
1918
-
1935
1920
-
1935
Ratusz na innych zdjęciach
1900
-
1930
1900
-
1938
1930
-
1943
1935
-
1955
1941
-
1955
1960
-
1968
1960
-
1980
1975
-
1980
Ratusz - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: mural Branitz dziwnó lutynia lutynia przejazd 11 strzałowa toruń strzałowa służewska 3 most wygoda gądó gądó pasaż wiecha zurawica toruń koszary toruń podgórska toruń podgórska toruń kujawska toruń łódzka gassy Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio ciche zbiczno tarnów, jasna rogów dworzec tarnów tarnów rogów rogów wałbrzych wałbrzych