26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat strzeliński
TEMATY - Rynek

Blok śródrynkowy (tret)

Pierzeja południowa

Pierzeja zachodnia

Wydarzenia w Rynku

Pierzeja północna

Pierzeja wschodnia

OBIEKTY - Rynek
2

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek

Dawniej: Ring
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...2324następna
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Nie wcześniej niż 1934 - Opel 2 liter.
2024-04-24 23:27:32 (2 lata temu)
gregorr
 
Targowisko na Rynku działało od ok 1989r do 1995, więc datowanie trzeba by zmienić.
2013-01-02 05:22:09 (13 lat temu)
gregorr
 
Upieram się przy swoim okresie datowania. Pani na innym zdjęciu ma gustowny ortalion (zapewne różowy) - typowy strój z lat 90. A dźwig, o którym wspominasz zapewne służył do budowy bloków przy ul. św.Jana. Inna poszlaka - małe fiaty zaparkowane na Rynku. Nie znam się za bardzo na ich histori, jednak model te pochodzą raczej z drugiej połowy lat 80, niż z początku produkcji. Samo datowanie można zawęzić. Jednak jestem pewien, że w latach 70/80 nie było żadnego targowiska na Rynku.
2013-01-02 14:15:55 (13 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
To najwcześniej koniec lat 80-ych - Polonez Truck na parkingu po prawej (1988+).
2024-08-04 20:26:59 (rok temu)
BAL†
 
do gregorr: Wiesz przecież że miałem zakład w rynku, nie przypominam sobie aby było aż tak długo, chociaż często tu bywałem. Wydaje mi się że nie masz racji - skonsultuję to z kolegami i znajomymi z rynku i wówczas zadecyduję co do datowania.
2013-01-02 11:39:25 (13 lat temu)
BAL†
 
do gregorr: W 1995 roku przy zakładzie otworzyliśmy sklep spożywczy, targowiska wtedy już dawno nie było.
2013-01-02 11:46:14 (13 lat temu)
BAL†
 
do gregorr: Grzesiu datowanie jest dobre - nie zwróciłeś uwagi na istotny szczegół, ramię dźwigu wystające ponad budynek. Zainteresuj się kiedy budowano punktowce ul. Kościelnej, a to wyjaśni Ci resztę :)
2013-01-02 13:36:42 (13 lat temu)
mietok
 
do gregorr: Grzegorz ma rację ! Targowisko powstało w Rynku dopiero po odwilży politycznej . W tych latach co podajesz ,targowisko mieściło się na ul. Ogrodowej.
2013-01-02 19:36:24 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
23 września o godz. 13 nastąpi uroczyste otwarcie odbudowanego ratusza. Dla chętnych zorganizowano nieco wcześniej bo 15 września (jutro), w godzinach 12-16 zwiedzanie wnętrz z przewodnikiem.
2023-09-14 10:41:01 (2 lata temu)
do ZPKSoft: Czy będzie winda na wieże?
2023-09-14 11:02:00 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
do cracusiac: Niestety nie, wieża pozostała bez windy.
2023-09-14 11:08:32 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
Narożnik północno - wschodni rynku.
2023-09-05 20:40:51 (2 lata temu)
Świetne pieczywo w piekarni obok ratusza.
2023-09-28 18:57:07 (2 lata temu)
To pieczywo coś się przypaliło ;)
2023-09-28 19:57:51 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
do cracusiac: Obok ratusza ? Ratusz stoi samotnie w Rynku, może w sklepie w pierzei południowej ? A co ciekawe to zrobiłeś Jurku pierwsze zdjęcie nocne nowego ratusza. Takie oświetlenie jest od niedawna.
2023-09-28 19:52:01 (2 lata temu)
do ZPKSoft: Wracałem do domu. Określenie "obok ratusza" ma dość szerokie znaczenie.
2023-09-28 21:07:32 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+5 głosów:5
Wszystkim Koleżankom i Kolegom w tym magicznym czasie Świąt życzymy wiele zdrowia, radosnych chwil w towarzystwie bliskich i przyjaciół. Niech Boże Narodzenie przyniesie wiele uśmiechów i napełni serce ciepłem. Aby dane Wam było odpocząć od zgiełku i problemów życia codziennego, z naładowaniem baterii tak własnych jak i w aparatach fotograficznych ;-). Zosia i Paweł
2023-12-23 16:20:08 (2 lata temu)
Dana
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Dzięki za miłe i serdeczne słowa i też kieruję do Was i wszystkich sympatycznych Fotopolanek i Fotopolan (a tylko takich mamy) najlepsze życzenia świąteczne! Dużo radości przy choince!
2023-12-23 20:24:34 (2 lata temu)
Fonik1
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Dzięki! Życzę pięknej i radosnej Wigilii, w trakcie której wszyscy poczujemy dobroć rodziny i przyjaciół, niechaj ta Wigilia pozostanie w naszych sercach do następnego roku a w międzyczasie niech spełnią się wszystkie nasze cele i marzenia, wesołych świąt!
2023-12-23 20:32:06 (2 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft:
Wzajemnie - Wesołych Świąt!
2023-12-24 00:34:47 (2 lata temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Dużo radości Zosiu i udanego świętowania :-)
2023-12-24 05:25:23 (2 lata temu)
legion
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Z leżnoscë Gòdów żëczimë wszëtczim wiele ùbëtkù, redotë, zdrowiô i błogòsławieństwa Jezësa, chtëren rodzy sã w betlejemsczim kùmkù.
Wszëtczégò bëlnégò !
(Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim wiele pokoju, radości, zdrowia i błogosławieństwa Jezusa, który rodzi się w betlejemskim żłóbku.
Wszystkiego najlepszego !)
2023-12-24 12:03:58 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
2024-03-30 17:03:46 (2 lata temu)
Zachowane fragmenty kamiennych murów pomiędzy Młynarską i Floriana zupełnie nie pasują do tej makiety
2024-03-30 19:23:04 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
do Mariusz Brzeziński: Ale zgadza Ci się z ryciną Wenera ?
2024-03-30 19:33:28 (2 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Ło matko to mój konik, ja też tak chcę - zbudować łuk, którego siła ciążenia przeniosłaby się na te kamienie, i trzymała wiarę że się nie zawali pod nim i nad nim ;)
2024-05-15 21:57:58 (2 lata temu)
Zosiu, nie gniewaj się, zaskoczyłem, bo sobie przypomniałem

2024-05-15 22:01:01 (2 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Ciekawe, bo rzecz jest w tym, jak się rozkłada siła ciążenia przy każdej budowli. Zaciekawia, że nie wpada tutaj Dubowski Jarosław, który na wszystkim się zna :)
Łuk jest jak koło, jest kapitalnym osiągnięciem ludzkiego umysłu.
2024-05-15 22:21:07 (2 lata temu)
Czy to jest bilet na wieżę?
2024-05-27 11:10:56 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Nie, wejście na wieżę zawsze było bezpłatne i nie drukowano biletów.
2024-05-27 17:04:39 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
235 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Strzeliński Rynek i okolice z piękną zabudową, która już nie istnieje. Widok od strony południowej na północ.
Środek strzelińskiego Rynku z małym skwerem i sezonowym punktem gastronomicznym. Ciekawostką jest talerz na drzewie ;-)
1900
-
1920
1900
-
1925
1900
-
1930
1900
-
1930
1920
-
1930
1925
-
1935
1925
-
1935
1930
-
1940
1935
-
1950
1945
-
1950
Rynek - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie