26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Autobusy w Świnoujściu

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Krzyś_
 
W głębi ulicy przejazd kolejowy - powinniśmy dać radę to rozpoznać.
2023-10-15 15:45:29 (2 lata temu)
do Krzyś_: Pojedynczy krzyż św. Andrzeja, czyli przejazd raczej na jakiejś bocznicy.
2023-10-15 21:10:21 (2 lata temu)
do Krzyś_: Typuję ulicę Okólną, miejsce ok. 70 m na północ od skrzyżowania z Duńską, tam wg starej mapy odchodziła w lewo krótka droga dojazdowa do posesji pod nr 8,10 i 12. Przejazd byłby na nieistniejącej dziś bocznicy do portu rybackiego i przetwórni. Po prawej w głębi nieistniejące domy na posesji 15-15a.
2023-10-15 22:28:55 (2 lata temu)
do blaggio.: Według miejscowych, to zdjęcie zostało wykonane gdzieś tu: - Cytat: "Skrzyżowanie ul.Mostowej z ul.Wyspowa ,przystanek autobusowy przy RSP"Drób".Autobus zatrzymuje się w tym samym miejscu.Pozdrowienia"
2023-10-25 21:42:19 (2 lata temu)
do podroznikwczasie: Ale w tym przypuszczeniu pominięto najistotniejszy szczegół - przejazd kolejowy, którego w sugerowanym rejonie nie ma, i nigdy nie było.
2023-10-25 21:54:45 (2 lata temu)
podroznikwczasie
 
+3 głosów:3
do blaggio.: Według miejscowych, do 1977 roku, na Ognicy były dwa drewniane pomosty kolejowe i do nich wiodła wąskotorówka, która przebiegała przez last i przechodziła przez ul. Wyspową, zaś na górce się rozdzielała. Jedna linia wąstkotorówki szła w stronę magazynów wojskowym. Kolejką tą przewożono miny morskie na trałowce.

Sprawdziłem i na Ognicy rzeczywiście jest (była?) kolejka wąskotorowa:
"(...) W latach poprzedzających II wojnę w pobliskim lesie od 1935 r funkcjonowała duża składnica amunicyjna Kriegsmarine (Muni-Anlage Werder) z koszarami i rozległym systemem kolejki wąskotorowej, zaopatrująca jednostki pływające. W pobliżu, vis a vis obecnej stoczni, pod koniec lat 30-tych zbudowano montownię torped i min morskich (...)"
Źródło:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówki
2023-10-25 22:28:52 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do podroznikwczasie: Wiedziałem, że od stacji Przytór szła kolejka wąskotorowa do magazynów wojskowych w lesie, ale nie wiedziałem, że dochodziła aż do Swiny i do tego mogła być czynna w latach 60. Może to było tu > , czyli ok. 250 m od Wyspowej.
Faktycznie przy skrzyżowaniu z Wyspową stał kiedyś budynek po lewej stronie, a dom za autobusem to ten z twojego obrazka z GSV, zaś domy po prawej stały w miejscu dzisiejszych domów pod nr 5 i 7.
2023-10-25 23:18:32 (2 lata temu)
podroznikwczasie
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Według autochtonów, ten budynek po lewej to stary PGR. Działka po prawej należała do rodziny z nazwiskiem na literę D - tak wynikałoby z komentarza kobiety, która jako dziecko tam mieszkała. Poszukam w historii linka do grupy na FB, gdzie miejscowi omawiali to zdjęcie i jak znajdę, to podeślę :)
2023-10-25 23:29:25 (2 lata temu)
Jazzek
 
do blaggio.: Drobna uwaga, że dom nr 5 jest stary, więc może jednak się załapał na zdjęcie.
2023-10-26 10:03:29 (2 lata temu)
BERNARD51
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Z stacji Przytor prowadziła bocznica kolejowa szerokotorowa która przecinała główną szosę do Swinoujscia .Tymi torami wagony
dostarczały np. amunicje do składu na Ognicy . Z tego składu po przez kolej wąskotorową zostawała rozprowadzana i dostarczana między
innymi do nabrzeża dla trałowców w Ognicy.
2023-10-26 21:26:24 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do podroznikwczasie: Ta druga odnoga kolejki, która szła bardziej na południe i przecinała Wyspową, tez dochodziła w dwóch miejscach o Świny, a przecinała Mostową tu i tu . Czyli do tych dwóch pomostów drewnianych, ale ten przejazd widoczny na zdjęciu musiałby być trzecim.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2023-10-25 23:33:39 (2 lata temu)
podroznikwczasie
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Czyli zagadka rozwiązana? Ps. widzę tu duży potencjał na atrakcję turystyczną - wycieczki kolejką wąskotorową szlakiem baterii Goeben :)
2023-10-25 23:39:01 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do podroznikwczasie: Wydaje mi się, że te, można powiedzieć, mocne poszlaki wystarczą. Przypisuję zdjęcie. :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: przecinki
2023-10-25 23:46:53 (2 lata temu)
do Jazzek: Całkiem prawdopodobne, że to ten pierwszy z lewej.
2023-10-26 19:33:00 (2 lata temu)
Krzyś_
 
+3 głosów:3
2023-10-13 17:39:37 (2 lata temu)
do Krzyś_: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-10-13 17:49:18 (2 lata temu)
do Desperado: Gdyńska 13/14 raczej...
2023-10-13 17:53:26 (2 lata temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
Masz racje, chyba się pospieszyli, bo moim zdaniem autobus skręca tutaj w ul. Armii Krajowej, a budynek po lewej to Armii Krajowej 1. Tu jeszcze jest jakiś balkon, ale nawet w ciągu ostatnich kilku lat ten budynek bardzo się zmienił.
2023-10-13 16:57:09 (2 lata temu)
do Ismena: Masz rację, to AK 1. Ale tak go "zrewitalizowali", że chce się płakać.
2023-10-13 17:26:10 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
San H27 od 1964
2023-10-26 12:40:02 (2 lata temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
Wydaje mi się, że to przed skrzyżowaniem z Karsiborską. Między słupami coś jakby Grunwaldzka 57-57a.
2024-03-26 10:39:29 (2 lata temu)
do Woj11: Zaktualizowałem, dzięki :)
2023-10-26 13:08:02 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Ktoś za długo czekał na spóźniony autobus...
2024-01-09 21:23:25 (2 lata temu)
I nawet telefoniarz na słupie się załapał na zdjęcie...
2024-01-10 19:28:49 (2 lata temu)
Skąd pewność że Zachodniopomorskie? Równie dobrze Opolskie lub Śląskie (w części należącej przed 1939 do Niemiec)...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2024-01-10 20:29:05 (2 lata temu)
Krzyś_
 
+5 głosów:5
2024-01-11 10:50:38 (2 lata temu)
Woj11
 
do ZPKSoft: Wygląda na jakiś fotoreportaż interwencyjny, bo przystanki na obu zdjęciach są w dość opłakanym stanie
2024-01-09 21:32:39 (2 lata temu)
Krzyś_
 
+6 głosów:6
do Jarosław Dubowski: Może stwierdźmy, że zaczynamy od zachodniopomorskiego :-) Mamy blisko 500 zdjęć p. Ryfczyńskiego i na razie ani jedno nie zostało rozpoznane jako wykonane w innym województwie niż zachodniopomorskie. To już chyba istotność statystyczna :-)
2024-01-10 21:49:15 (2 lata temu)
do Krzyś_: To nie Ja - ale ktoś mówił że zdarzają się wyjątki.
2024-01-11 13:57:57 (2 lata temu)
yani
 
do Krzyś_:
Brawo!
2024-01-11 12:55:05 (2 lata temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
do Krzyś_: Oj chyba nie....nie ma faceta na słupie :) :)
2024-01-11 12:56:08 (2 lata temu)
do Desperado: Facet - poszedł na ,,fajrant,, ale gdzie znikł SŁUP ?
2024-01-11 13:54:49 (2 lata temu)
do BERNARD51: Po skablowaniu sieci telefonicznej przestał być potrzebny.
2024-01-11 15:00:57 (2 lata temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
Lata 60-te. Widać oswietlenie jarzeniowe. Dodatkowo komunikacja miejska w Świnoujściu ruszyła w lipcu 1957
2025-03-16 22:13:39 (rok temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Fotopiesek ;)
2025-03-17 10:31:22 (rok temu)
podroznikwczasie
 
+1 głosów:1
do Woj11: Dzięki, podniosłem :)
2025-03-16 22:33:13 (rok temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
1967+ (autobus San H100).
2025-06-19 10:59:03 (rok temu)
Ech, "Teatralna"... Teraz, to miejsce wygląda tak:
2025-06-19 14:14:29 (rok temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
Jeździła kiedyś taka fajna linia ze Świnoujścia do Bansin. Była o tyle wygodna, że dowoziła praktycznie "z plaży na plażę". W Świnoujściu miała przystanki na Słowackiego, w Ahlbecku też były przy samej promenadzie. Ale linię zlikwidowano już dobrych 10 lat temu i na reaktywację chyba się nie zanosi :(
2025-08-06 23:40:09 (10 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Ismena: Może linię do Bansin zlikwidowano po uruchomieniu linii kolejowej? Teraz z tego co widziałem to po niemieckiej stronie jeżdżą autobusy do granicy i po polskiej tylko do granicy. Zanosi się też na małe "przemeblowanie" linii autobusowych w Świnoujściu - - A i B znikną? (chyba że to linie sezonowe).
2025-08-07 10:21:20 (10 miesięcy temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Nie, nie dlatego. UBB jeździ do Świnoujścia od 2008, a transgraniczną linię autobusową zlikwidowano w 2015. Nie pamiętam już szczegółów, ale podobno samorządy nie mogły się dogadać w tej sprawie. Oznaczenia A i B mają być tylko do września, potem wszystkie linie będą już numerowane, z wyjątkiem nocnych (N).
2025-08-07 23:56:44 (10 miesięcy temu)
Jazzek
 
do Neo[EZN]: To będzie duża zmiana siatki połączeń, tak jak we Wrocławiu jakiś czas temu.
2025-08-09 21:53:37 (10 miesięcy temu)
8 Dyskusji (ostatnia 10 miesięcy temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: cieszyn cieszyn wolin wolin pałac kultury nauki dwór romerów dwór romerów Kawaleria5 Groß Dammer Kawaleria ul. Gwarna 19 Wrocław ul. Gwarna 17 Wrocław ul. Gwarna 15 Wrocław kowary kowary Wilczy Szaniec Galeria krakowska spokojna Elbląg, sadowa Elbląg, dąbrowskiego Elbląg, 1 maja Elbląg, kosynierów gdyńskich Elbląg, Słoneczna wiarus elbląg zielona elbląg brzeska Bełżyce elbląg trybunalska Bełżyce rynek nidzica nidzica nidzica dobczyce dobczyce pinczów