| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (18)
Obiekty w okolicy
Jagiellońska 11
31
m
Warszawa
Okrzei 24
37
m
Warszawa
Jagiellońska 15
49
m
Warszawa
Jagiellońska 9
58
m
Warszawa
Okrzei 28
60
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dom "Pod Sowami"

Architekci: Henryk Stifelman (23 realizacji), Stanisław Weiss (14 realizacji)
Zbudowano: 1906
Dawniej: Kamienica Massalskich
1 subskrypcja
Narożna kamienica przy Okrzei 26, zwana jest "Domem pod Sowami". Jest to jedna z najciekawszych kamienic – nie tylko Pragi, ale i całej Warszawy.
Zwieńczenie fasady zdobią rzeźby sów z rozpostartymi skrzydłami. Elewacja została obłożona ceramiczną okładziną, bogato zdobiona płaskorzeźbami i rzeźbami sów, nietoperzy, gryfów, w narożu od poziomu drugiego piętra znajduje się wykusz basztowy, kiedyś zwieńczony hełmem.
Przed ostatnią wojną na parterze domu "Pod Sowami" znajdowała się restauracja "U Abrama", należąca do Abrahama Kronenberga. Właściciel ten, nękany przez nacjonalistycznych bojówkarzy niszczeniem szyldu, ostatecznie miał zmienić własne imię i nazwę lokalu na "U Adolfa", co podobno akurat zbiegło się z przejęciem władzy w Niemczech przez
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Choć fotka ogromniasta nietoperzy ani sów nie dojrzałem :)
2013-11-10 21:37:09 (12 lat temu)
Czeskie piwo Krusowice, dociera aż do Warszawy, znane w Jeleniej Górze, ale my blisko...
2013-11-10 21:39:53 (12 lat temu)
Do NEONa - niniejszym zgałaszamy niedoróbkę. Przy podmianie pliku wchodzi stare logo i podpis.
2013-11-10 21:42:29 (12 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Kamienne ptaszydła zdjęto w 2011 r. na czas remontu, rzekomo są w renowacji. W ogóle to dziwny remont, dokładnie rok temu wszystko było tak samo. Na praskich forach pałowali się mocno ws. tej "renowacji" - miały tu być cuda niewidy. Na razie cisza.
2013-11-10 22:18:25 (12 lat temu)
WW
 
do Dariusz Łukasik: Nieładnie tak kaleczyć czeskie literki.
2013-11-10 21:46:15 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Wiem o tym, jak zrobimy porządek z serwerem to zajmę się m.in. tą sprawą.
2013-11-10 22:15:09 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do † Festung: Dzięki. A już myślałem żem ślepy.
2013-11-10 22:40:14 (12 lat temu)
Rado-NDM
 
+1 głosów:1
do † Festung: Odtworzenie tej fasady to nie lada wyzwanie, podejrzewam, że skończy się na warstwie styropianu i tynku.
2013-11-10 22:50:10 (12 lat temu)
maj
 
Jak widać przez siatki zabezpieczające, elewacja już odnowiona, teraz kombinują coś z nadbudową.
2017-07-02 09:44:28 (8 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do maj: A czy to nie jest rysunek elewacji?
2017-07-02 11:21:59 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Chyba masz rację, tak to wygląda.
2017-07-02 11:23:47 (8 lat temu)
Mikrob
 
To musi być bardzo młody golf jak na te datowanie zdjęcia.
2018-11-30 06:44:41 (7 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
Nie chcę udawać fachowca, ale kojarzę, że fiat 125p, stojący z prawej strony ma kierunkowskazy boczne w takim kształcie, w jakim je produkowano od 1983 roku.
2018-11-30 08:45:21 (7 lat temu)
fantom
 
+3 głosów:3
Na zdjęciu jest Golf I - pierwsza generacja, produkowany 1974-1983.
Fiat ze zdjęcia ma chyba już te nowe kierunkowskazy, produkowane po 83 - sądząc po kształcie i lokalizacji.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: spacja
2018-11-30 09:20:10 (7 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
Z prawej strony stoi Opel Rekord D, produkowany w latach 1972 - 1977.
VW Golf na pierwszym planie najwcześniej z końca 1980, o czym świadczą tylne lampy.
2018-11-30 15:03:13 (7 lat temu)
Datowanie zmieniłam. Co z pozostałymi zdjęciami z tej serii?
2018-11-30 17:07:27 (7 lat temu)
do Mikrob: Volkswagen Golf – samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany przez niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen AG od 1974 roku. pl.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf . Moze w tym przedziale lat bliżej będzie do 1978, albo jeszzce kilka lat później. Jesli potrafi pan ustalic dokładny rok, chętnie zmienię datowanie.
2018-11-30 07:34:44 (7 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
do da signa: Czekam na fachowców samochodowych, może rozpoznają nawet jaki to model. W każdym razie to aktualne datowanie jest możliwe ale może da się doprecyzować.
2018-11-30 08:17:53 (7 lat temu)
do fantom: czyli jaka data?
2018-11-30 09:54:30 (7 lat temu)
do fantom: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-11-30 09:54:38 (7 lat temu)
do fantom: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-11-30 09:54:39 (7 lat temu)
do fantom: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-11-30 09:54:39 (7 lat temu)
Jazzek
 
do fantom: Widać chyba jeszcze fragment poloneza (od 1978), ale nie zmieni to już dolnej granicy. Jeszcze pozostaje do ustalenia marka i model czwartego auta :)
2018-11-30 10:21:12 (7 lat temu)
fantom
 
do da signa: Dowód malutki, ale wygląda ze po 83r.
2018-11-30 09:59:59 (7 lat temu)
Mikrob
 
do da signa: Czyli na pewno dolna to 1983. Ja czułem również, że to będzie trochę później ze względu na wygląd świateł sygnalizacji - takie własnie z lat 80-tych. Reszta z serii tych świetnych fotek raczej też wymaga skorygowania dat. Ciekawe jeszcze co to za wóz przed fiatem?
2018-11-30 10:01:52 (7 lat temu)
roox
 
do Jazzek: A to nie jest Ford Taunus TC2 albo TC3? Bryła nadwozia podobna. Zresztą moim zdaniem to zdjęcie to pierwsza połowa lat 80-tych. a nie lata siedemdziesiąte.
2018-11-30 11:25:21 (7 lat temu)
Mikrob
 
+2 głosów:2
do roox: To już ustaliliśmy. Datowałbym 83-85.
2018-11-30 11:27:11 (7 lat temu)
fantom
 
do da signa: Trudno jest bez analizowania poszczególnych zdjęć zadecydować. Nie są z jednego dnia. Choć być może są z podobnego okresu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2018-11-30 17:32:10 (7 lat temu)
do fantom: Wiem, zachęcam do analizowania :)
2018-11-30 18:02:15 (7 lat temu)
Rado-NDM
 
+1 głosów:1
Chyba jeszcze nie "po" bo brak kopułki.
2018-08-12 18:20:12 (7 lat temu)
Parę lat temu, kiedy właściciele kamienicy, zdecydowali się na jej remont, rozesłali apel, czy ktoś nie ma przedwojennego zdjęcia tego budynku.
Chodziło głównie o odtworzenie kopuły. Nie wiem jak sprawa się skończyła. Być może takie zdjęcie nie istnieje. W takiej sytuacji, albo zostawią
budynek w takim stanie jak na fotografii,powyżej albo utworzą kopułę będącą fantazją architekta.
2018-08-13 08:44:40 (7 lat temu)
Skoro kopuły nie ma na żadnym zdjęciu, to może nigdy nie istniała.
2018-08-13 08:57:48 (7 lat temu)
2018-08-13 09:51:13 (7 lat temu)
maj
 
+1 głosów:1
do Rado-NDM: To co ja ,mam napisać , będzie po remoncie jak nałożą hełm na wykusz a jak przykryją denkiem tak jak było ostatnio?
2018-08-12 19:59:23 (7 lat temu)
Rado-NDM
 
+1 głosów:1
do maj: Ale Ty tak na poważnie się przejąłeś? Widzisz, nie pomyślałem żeby dodać uśmieszek na końcu swojej wypowiedzi i od razu została potraktowana jako jakiś przytyk lub pretensja.
2018-08-12 20:27:32 (7 lat temu)
maj
 
do Rado-NDM: Spoko, żartowałem
2018-08-12 21:08:48 (7 lat temu)
do da signa: Chodzi o to, że nie ma żadnego przedwojennego zdjęcia tego budynku.Ja przynajmniej takiego nie widziałem.
2018-08-13 09:14:56 (7 lat temu)
Rado-NDM
 
+1 głosów:1
do da signa: Na zdjęciu lotniczym z 1935 widać, że coś tam było .
2018-08-13 10:16:41 (7 lat temu)
do Vitautas: Rozumiem. A skad wiadomo,że kopuła była?
2018-08-13 09:18:34 (7 lat temu)
do da signa: Skoro właściciele ogłosili taki apel, to musieli mieć do tego podstawy. Pewnie mieli taką informację w dokumentach, ale brak było rysunku czy fotografii.
2018-08-13 09:27:34 (7 lat temu)
roox
 
+2 głosów:2
do da signa: Kopułke widac nawet tu
2018-08-14 18:14:54 (7 lat temu)
do Vitautas: Wirzialam taki rysunek. Ale to zapewne ta artystyczna wizja.
2018-08-13 09:43:40 (7 lat temu)
do roox: I widać, że wcale nie była mała.
2018-08-14 20:16:41 (7 lat temu)
ylooC
 
Sprawdź proszę pocztę, przesłałem Ci zapytanie dot. tej fotografii.
2025-03-29 19:28:20 (rok temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do ylooC: Już :)
2025-03-29 19:52:59 (rok temu)
ylooC
 
do da signa: Dziękuję, na skrzynce masz kopię wiadomości jaką wysłałem. :D
2025-03-29 21:46:53 (rok temu)
do ylooC: Również dziękuję :)
2025-03-29 21:49:30 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do da signa: Jak widać, jest wiele osób które pytają o wykorzystanie zdjęć. Wszelkie prośby przekazujemy bezpośrednio do autorów. Tak jak w tym przypadku. Jeszcze raz dziękuję
2025-03-29 21:51:16 (rok temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Dom "Pod Sowami" w remoncie.
Dom "Pod Sowami" po remoncie
18
1983-1985
1983
-
2009
1983
-
2011
2010
-
2012
2011
-
2018
2013
-
2018
2018
-
2019
2018
-
2020
2025
-
2025
2019
-
2025
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: wybrze ze wysoiańskiego 36 katowice ul. wita stwosza 1 kalinowszczyzna gorzkowice rynek duszniki rynek duszniki kinowa rynek duszniki kalinowszczyzna Portus kinowa poznań z lotu ptaka kalinowszyzna poznań obornicka poznań CPN rybakiewicz gdynia gdynia piątkowska poznań ciechanów ciechanów krynica morska latarnia mikołó konstytucji 3 maja 12 waliców tarczyn tarczyn tarczyn tarczyn jagiellońska jagiellońska tarczyn tarczyn kiszewo łabędy łabędy