| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Więcej (2)
Najbliższe atrakcje turystyczne
Diabelskie koło
688
m
Wisła
Chata Szarców
737
m
Wisła
Kościół ewangelicko-augsburski ap....
883
m
Wisła
Wiadukt kolejowy
3958
m
Wisła
Cieślar (920 m n.p.m.)
4994
m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1898
Dawniej: Pałacyk myśliwski Habsburgów, Schronisko PTTK na Przysłopie pod Baranią Górą
Zabytek: A-477/87 z 16.01.1987 r
Pałacyk Myśliwski Habsburgów w Wiśle wybudowany został na polanie Przysłop w latach 1897-1898 na polecenie arcyksięcia Fryderyka Habsburga. W miejscu tym wcześniej znajdowała się leśniczówka, a od 1855 mały domek dla myśliwych. Wiadomo, że w 1853 odbyło się na tych terenach polowanie, na którym administrator lasów arcyksiążęcych, hrabia Braidla, ustrzelił dwa głuszce. Fakt ten zainteresował arcyksięcia Albrechta Habsburga, zapalonego myśliwego, i od tego momentu całość gospodarki leśnej na tym terenie podporządkowano hodowli tego gatunku. Dotychczasowy domek myśliwski stał się za mały i w 1863 na polanie powstała nowa leśniczówka – obecna Izba Leśna. W latach 60. XIX
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
+1 głosów:1
Trudny obiekt do naświetlenia.
2013-09-25 14:51:31 (12 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do czesil: W programie graficznym można nieco rozjaśnić cienie.
2013-09-25 16:10:43 (12 lat temu)
T.Szumisławski
 
+1 głosów:1
do czesil: Przypomina mi "Szwajcarkę" z Gór Sokolich
2013-09-25 16:37:25 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do T.Szumisławski: Może trochę, ale Szwajcarka jest ładniej położona ;)
2013-09-25 17:31:25 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do T.Szumisławski: A mi dawną leśniczówkę w Nowym Dworze .
2013-09-25 20:10:41 (12 lat temu)
stoik
 
do pawulon: gdyby obiekt stał na pierwotnym miejscu - podejrzewam, że mógłby swobodnie rywalizować : )
2013-09-25 21:36:52 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Przypisane.
2015-02-24 13:47:56 (11 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
Przeniesienie tego obiektu do Wisły uratowało mu "życie", aczkolwiek patrząc z innego punktu widzenia, to zabranie spod Baraniej Góry tak doskonale wkomponowanego w krajobraz budynku i zastąpienie go tam topornym klocem betonowo-murowanym, wtrąconym w górski pejzaż, było samo w sobie bezsensem. Ale życie jak widać, pisze różne, czasem dość zaskakujące scenariusze, nawet z niezłą puentą
2015-02-24 15:42:07 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Dzieki!
2015-02-24 14:05:36 (11 lat temu)
stoik
 
do Stenek: a nawet pointą :)
2015-02-25 07:10:54 (11 lat temu)
do stoik: Puenta, pointa (fr. point = kropka) – zaskakujące sformułowanie podkreślające sens wypowiedzi lub utworu literackiego umieszczone na końcu
2015-02-25 07:27:09 (11 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do cracusiac: również jestem estetą języka. powiedz mi więc, jak dyplomatycznie powiedzieć "czasem bywasz upierdliwy" :) miłego dnia.
2015-02-25 10:21:57 (11 lat temu)
vstrone
 
Ojej, tutaj jest coś pomylone. Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego w Wiśle (zabytkowy, drewniany pałacyk myśliwski Habsburgów) - ul. Lipowa 4a, a dworzec autobusowy w Wiśle - ul. Lipowa 4 to dwa różne, oddzielne budynki, które łączy tylko wspólna ulica. Dworzec to nie podobiekt pałacyku. Poza tym, nie wydaje mi się, żeby dworzec w Wiśle zbudowano dopiero w 1998 r. On był już w pierwszej połowie lat 90. XX w., a wcześniej - nie wiem - nie mnie się tutaj wypowiadać.
2015-05-25 11:28:51 (11 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
Bardzo trudno się fotografują ciemne czy wręcz czarne budynki.
2020-02-12 20:27:14 (6 lat temu)
JureK
 
do czesil: Zgadza się, bo dostajesz mniej światła. Dobre byłoby taki obiekt doświetlić,ale...Wtedy akurat musiałem uciekać, bo zbierało się na burzę
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2020-02-12 20:52:25 (6 lat temu)
Szkoda tego pałacyku, widacz źe się za chwile wywróci.....☺
2025-07-23 10:21:54 (11 miesięcy temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: Obraźliwy
2025-09-10 15:47:59 (9 miesięcy temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do vetinari: {Po coś tam fedrowoł.
2025-07-23 10:41:10 (11 miesięcy temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do vetinari: ee tam. bądź optymistą. stara habsburska robota. myślałem, że tam jest centrum informacji turystycznej. schronisko działało pod Przysłopem. Obecnie jest to siedziba wiślańskiego oddziału PTTK. Proponuję poprawić opis.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-07-23 20:03:30 (10 miesięcy temu)
do Eugeniusz S.: ☺☺☺
2025-07-23 10:46:24 (11 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 9 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: zodiak zodiak kedzierzyn kedzierzyn park park żeromskiego 56 hotel europejski warszawa kedzierzyn kedzierzyn Tylman z Gameren kedzierzyn kedzierzyn kościół kościół petersdorf toruń, strumykowa toruń, strumykowa 11 toruń, strumykowa 11 Warszawa Ulica Grochowsk bolesława prusa borne sulinowo borne sulinowo zabrze pileckiego pruszków zabrze pileckiego Przyszowice, szkolna 5b zabrze pileckiego zabrze nck ozenna zabrze zabrze aleja róż kraków aleja róż