| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Centrum
ul. 1 Maja
ul. Hoffa Bogumiła
ul. Kolejowa
ul. Konopnickiej Marii
ul. Księżycowy
ul. Lipowa
ul. Olimpijska
ul. Przemysłowa
ul. Sztwiertni Jana
ul. Willowa
ul. Wodna

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Centrum

1 subskrypcja
Religia
Edukacja
Transport
Woda
Inne
 
Zieleń
Sport
Budowle
Kultura
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...789101112131415następna
Desperado
 
+2 głosów:2
Tu się chyba coś nie zgadza ?
2017-01-01 20:43:01 (9 lat temu)
mar
 
do Desperado: Co? :)
2017-01-01 21:14:52 (9 lat temu)
do Desperado: Ciekawe, co masz na myśli? Na zdjęciu wszystko jest w porządku.Chyba, że o czymś nie wiem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2017-01-02 07:12:36 (9 lat temu)
do mar: Płaski dach na budynku z lewej?
2017-01-02 06:42:56 (9 lat temu)
Rafał Chmielowiec
 
+2 głosów:2
do paulus60: Wczoraj był błędny opis zdjęcia...
2017-01-02 07:28:45 (9 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do paulus60: Wczoraj było coś o reklamie kina w Opolu :)
2017-01-02 10:54:11 (9 lat temu)
do Rafał Chmielowiec: Jasna sprawa. Wycofuję pytanie. :)
2017-01-02 07:46:40 (9 lat temu)
do Desperado: :-)
2017-01-02 11:17:28 (9 lat temu)
Szkoda, ze to zdjecie nie zrobiono z przeciwnego rogu.
2015-12-01 07:59:36 (10 lat temu)
do cracusiac: Będę w Wiśle, to zrobię, o ile mnie ktoś nie uprzedzi.
2015-12-01 09:42:33 (10 lat temu)
do paulus60: Chodzilo mnie o porownanie ze starym zdjeciem. Na tym widac ze garaz zostal nadbudowany, a co z reszta?
2015-12-01 09:54:48 (10 lat temu)
do cracusiac: Dokładnie o tym samym myślałem, dlatego chcę zrobić zdjęcie z tego samego miejsca, co to z czasów okupacji. Dziś budynek wygląda praktycznie tak samo, jak na zdjęciu powyżej. Odkąd go pamiętam, czyli od wczesnych lat 70 (wtedy już od dosyć dawna był nadbudowany), to niewiele się zmienił. W stosunku do stanu pierwotnego, oprócz nadbudowy dwu kondygnacji nad garażami, coś tam jeszcze "doklejono" od strony podwórza.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcd
2015-12-01 11:31:53 (10 lat temu)
czesil
 
Oooo! Hala targowa.
2015-12-12 22:47:08 (10 lat temu)
Dubel, choć jakość skanów i samych widokówek zdecydowanie różna. Różne datowanie, te same chmury, te same drzewa......
2016-03-13 13:40:01 (10 lat temu)
stoik
 
do czesil: to ta pusta działka na mapie ?
2015-12-13 00:43:14 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Dziękujemy vstrone za rozpoznanie.
2016-02-09 08:58:46 (10 lat temu)
czesil
 
No nareszcie coś od Fuldy :-P
2016-03-08 21:28:37 (10 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Coś z Fuldy ojca. Widać też rzeźbę niedźwiadka matki.
2016-03-09 21:02:25 (10 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Nie wiem czy w tym roku w ogóle było tyle śniegu w Wiśle?
2016-03-09 21:46:53 (10 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Było :-)
2016-03-09 23:30:42 (10 lat temu)
Obecnie sklepy, a kiedyś?
2016-04-16 00:08:56 (10 lat temu)
Czyżby na dachu fotopolanin w akcji :)
2016-04-16 10:17:51 (10 lat temu)
do Miroslaw2: Niegdyś restauracja, w latach powojennych również były tam pomieszczenia szkolne, zanim liceum wiślańskie otrzymało stałą siedzibę.
2016-04-16 17:00:12 (10 lat temu)
do trz (tedesse): O nie nie, nie te lata.
2016-04-16 11:47:19 (10 lat temu)
do trz (tedesse): Ten kolarz na dachu informuje o sklepie z akcesoriami rowerowymi.
2016-04-16 17:02:03 (10 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do paulus60: A "trz" myślał że to ja (żarcik)
2016-04-16 18:09:23 (10 lat temu)
do piotr brzezina : Tak, tak :) :):)
2016-04-16 19:18:30 (10 lat temu)
do piotr brzezina : Nie zdziwiłbym się. Wchodziłeś Piotrze nie w takie miejsca.
2016-04-16 22:19:39 (10 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Miroslaw2: Nie ma takiego roweru żeby utrzymał mnie z taką wagą .
2016-04-16 22:21:51 (10 lat temu)
Miroslaw2
 
+1 głosów:1
Super lody.
2016-04-18 21:07:52 (10 lat temu)
Stenek
 
O! Piotr w naszych stronach :))
Tam w weekend nie ma gdzie stanąć autem i usiąść przy kawie,taki tłok
2016-04-18 21:16:32 (10 lat temu)
do Stenek: Przedostatnio w Wiśle byłem 25 lat temu a teraz byłem tylko 2 dni z pracy i trafiłem na taką pogodę.
2016-04-18 21:19:23 (10 lat temu)
czesil
 
Sale w Wiśle!
2016-04-23 17:39:04 (10 lat temu)
do czesil: Nazwa sklepu "Sale" a nie "La Botina" ?
2016-04-23 18:21:07 (10 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
do czesil: Czasami się zastanawiam czy jestem w Polsce.
2016-04-23 19:26:56 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Sale, czyli wyprzedaż (z angielskiego) to dość rażące, jak na Wisłę.
2016-04-23 18:32:14 (10 lat temu)
do czesil: Czyli mam dobrze opisany czy źle ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2016-04-23 18:33:48 (10 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Dobrze opisane. Chodziło mi o ten rażący anglicyzm. Mogli napisać po polsku - wyprzedaż, kiedy już napisali obuwie.
2016-04-23 18:39:30 (10 lat temu)
esski
 
do czesil: W lutym , kiedym po kilku latach nieobecności zjechałęm ojczyznę po kręgu, dało się zauważyć dość częśto, dość liczną obecność takich płacht z napisem SALE.. Od wrocka po ścianę wschodnią
2016-04-23 18:42:01 (10 lat temu)
do czesil: Pisz jaśniej. Korzystając z okazji mam pytanie. Czym się kierujesz przy ocenianiu zdjęć , zdjęciem, ZOO - mem 19, czy pochodzeniem autora zdjęć, a może czymś innym ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2016-04-23 18:43:32 (10 lat temu)
czesil
 
do esski : Też to zauważyłem, ale myślałem, że to dotyczy raczej miast.
2016-04-23 18:44:20 (10 lat temu)
czesil
 
do piotr brzezina : 90% oceniam podług estetyki. Duży wpływ mają tu warunki pogodowe.
2016-04-23 18:47:57 (10 lat temu)
esski
 
do czesil: Miast i miasteczek... jak znajdę to może nie zapomnę.. Siedliszcze, powiat Chełm Lubelski.. mieszkańców 1500.. w Rynku płachta z napisem SALE na sklepie jakimś tam .. Zambrów talkże..Sokołów Podlaski też...
2016-04-23 18:46:43 (10 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do czesil: I tu Ci nie wieżę, Nie będę udowadniał. Pozdrawiam.
2016-04-23 18:51:31 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do czesil: A raczej podług ostatniej dyskusji pod jednym z zdjęć z regionu i zasady zoom 19...która obowiązuje...tyle znaczników dałem, i nigdy nie przestrzegam zasady zoom 19;)
2016-04-23 18:52:45 (10 lat temu)
czesil
 
do piotr brzezina : Ja też pozdrawiam.
2016-04-23 19:05:06 (10 lat temu)
czesil
 
do Dariusz Łukasik: To zależy od zdjęć lotniczych, od ich jakości. Ja też nieraz dawałem zoom 17 w tych miejscowościach, gdzie owe zdjęcia lotnicze są kiepskie, jednak w Cieszynie z racji dobrej jakości mamy zoom 19.
2016-04-23 18:58:39 (10 lat temu)
czesil
 
do Eugeniusz S.: :-)
2016-04-23 20:00:55 (10 lat temu)
do czesil: Przeczytaj mól e-mail do Ciebie
2016-04-23 20:02:46 (10 lat temu)
czesil
 
do piotr brzezina : Nic nie przyszło. Napisz na: czesil@gazeta.pl
2016-04-23 20:07:29 (10 lat temu)
Czy ktoś potrafi zlokalizować miejsce ?
2016-07-05 22:38:32 (9 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Po prawej Plac Hoffa, na wprost ul. 1 Maja, po prawej poczta
Dziś to tak wygląda:
2016-07-05 22:46:29 (9 lat temu)
Dziękuję. Widokówka opisana jako hotel "Centrum" w Wisle a takiego obiektu na FP nie ma.
2016-07-05 22:59:09 (9 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Desperado: Ulica 1 maja
2016-07-05 22:42:51 (9 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
Piękna ta willa!
2017-01-27 22:16:13 (9 lat temu)
czesil
 
Na zdjęciach panoramicznych Wisły jej nie widać?
2017-01-28 22:34:52 (9 lat temu)
Ale Rafałowi chodzi o ulicę a nie o budynek.
2017-01-28 22:41:01 (9 lat temu)
vstrone
 
+2 głosów:2
Pomocny okazał się artykuł ks. Andrzeja Wantuły pt. "Julian Ochorowicz w Wiśle" opublikowany w "Zaraniu Śląskim" 13, 1937, z. 3, s. 198. Podaje w nim, że willa "Maja" stała dokładnie za inną willą "Placówka", a ta druga była tutaj: Znalazłam tam również informację, że podczas budowy "Mai" Ochorowicz spadł z rusztowania, łamiąc sobie kilka żeber i nogę. Od tego czasu na nią utykał, ponieważ nie chciał skorzystać z pomocy lekarza z Ustronia. Zatem "Maja" już na początku w przykry sposób zaznaczyła się w życiu Ochorowicza, a po kilku latach spłonęła. No to koniec atrakcji na dzisiaj. Zagadka rozwiązana. Nie sądziłam, że tak szybko pójdzie.
2017-01-29 01:16:35 (9 lat temu)
vstrone
 
+3 głosów:3
do czesil: Dzisiaj byłby to zabytek!
2017-01-27 22:22:23 (9 lat temu)
do vstrone: Nie będzie to ulica Ochorowicza 6?
2017-01-28 10:08:56 (9 lat temu)
czesil
 
do Rafał Chmielowiec: Ochorowiczówka jest murowana a Maja była z drewnianego budulca.
2017-01-28 22:33:47 (9 lat temu)
do czesil: Teren po prawej stronie drogi, między dworcem kolejowym a pawilonami (obecnie mały park) to miejsce, gdzie Bogdan Hoff i Julian Ochorowicz wystawili szereg drewnianych pensjonatów, przeznaczonych dla letników z różnych stron Polski. Były to m.in. wille „Maja” „Placówka”. Źródło:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek :-)
2017-01-29 10:30:54 (9 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do vstrone: No proszę! Brawo!
2017-01-29 12:14:59 (9 lat temu)
149 Dyskusji (ostatnia 9 lat temu)
Centrum - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Centrum
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: maślice Ostrołęka Nowomiejska podolany zachodnia zachodnia maslice gryfice gryfice ulica Legionów Maciowakrze Maciowakrze Zgorzelec Daszyńskiego rynek duszniki kopalnia gliwice maślice rzeszów rzeszów jawor rynek jawor rynek 25 Gogole różanka dwór KAPTUR karpacz karpacz gdańsk, skarpowa jelenia góra jelenia góra dworzec bobolice gdańska łódź Bobolice bobolice boboloice gdańska 61 zwałka