26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...3839następna
Julo
 
+2 głosów:2
Podczas tych zamieszek na moście spłonął \"gazik\" (dla młodszych czytelników: GAZ-69 to była taka sowiecka wersja auta terenowego wzorowana chyba na amerykańskim Willysie, powszechnie stosowana w wojsku i milicji \"demoludów\"). Był na wschodnim pasie mostu (czyli z lewej strony na tej fotografii). Płonąc rozmiękczył asfalt i wtopiło go w nawierzchnię na tyle trwale, że dopiero nazajutrz go wyrwali z jezdni. Oglądałem jego wrak z bliska zanim go zabrano: widziałem, że miał przytroczone do nadwozia dwa 20-litrowe kanistry: jeden był otwarty, a drugi rozerwany. Pamiętam, że jak to zobaczyłem, to od razu pomyślałem, że w tej milicji (albo w WOP - nie pamiętam jakie tablice rejestracyjne tam były: albo MOA albo HWC) to dowodzą chyba półgłówki, skoro wysyłają przeciw demonstrantom samojezdne bomby zapalające.
2010-08-26 10:32:28 (15 lat temu)
Ja widzę ten temat w tym obiekcie. Przez jaki link wchodzisz? ... bo klikając na ten pod zdjęciem \"Polska - Wydarzenia\" temat \"stan wojenny\" jest widoczny.
2010-08-26 12:37:00 (15 lat temu)
Julo
 
W \"Dzienniku Dolnośląskim\" nr 3 z 26.9.1990 znalazłem to samo zdjęcie podpisane nazwiskiem Marka Grotowskiego jako autora, zatem uzupełniłem opis fotki o tę informację.
2010-11-28 15:30:23 (15 lat temu)
do Julo: A ja dodam, że chyba na początku września w któryś z weekendów zostanie zamknięty most Grunwaldzki i będą kręcone te sceny do filmu.
2010-08-26 10:53:24 (15 lat temu)
do Julo: Ten ślad po pożarze milicyjnego gazika, jak blizna na asfalcie zniknął chyba po remoncie mostu, jakoś w nowym stuleciu.
2010-08-26 13:03:17 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: Przeniosłem \"Stan Wojenny\" do działu \"Region Polska\" /dział \"wydarzenia\" ale tam temat się nie pokazuje.
2010-08-26 12:32:21 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: Teraz już widzę. Zaobserwowałem, że serwer czasem potrzebuje paru minut na pokazanie obiektu po jego utworzeniu lub zmianach.
2010-08-26 12:49:50 (15 lat temu)
do Kavikvs: To się dzieje tylko na stronie głównej jedynie w środkowej jej części oraz na stronie głównej miejscowości. Nigdzie indziej.
2010-08-26 12:53:58 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: No to dołącz do listy Region Polska. Przez jakiś czas nie było Stanu Wojennego na pewno. Sprawdzałem bardzo dokładnie obiekt po obiekcie. Już się bałem, że coś namotałem przy przenosinach.
2010-08-26 12:59:52 (15 lat temu)
do Kavikvs: Sprawdzałem i nie ma żadnego cache. Możesz to sam sprawdzić zakładając jakiś obiekt w tym obiekcie.
2010-08-26 13:05:01 (15 lat temu)
do Danuta B.: Korba od tego Gaza tkwiła w asfalcie kilka lat. Samochód stracił WOP.
2025-12-25 15:25:51 (6 miesięcy temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: Nie zakładałem tylko przeniosłem.
2010-08-26 13:15:47 (15 lat temu)
do Kavikvs: No to przenieść tymczasowo i sprawdzić :) Jeśli się od razu pokaże to nie ma żadnego cache.
2010-08-26 13:30:48 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: No właśnie tak myślałem, że nie będzie żadnego cashu za zdjęcia.
2010-08-26 15:19:40 (15 lat temu)
Tajemniczy Wrocław
 
+1 głosów:1
W sumie to duplikat tej, tylko w trochę lepszej jakości



Co ciekawe mam tę samą pocztówkę wysłaną w 1943, niebywale żywotna seria :)
2026-06-05 11:32:05 (20 dni temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana, dodatkowe przypisanie do kościoła i znaczniki
2024-10-08 18:26:37 (rok temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
To jest "Bar Odra-Pany". Przenoszę.
2026-03-11 08:33:29 (3 miesiące temu)
To jest "Bar Odra-Pany". Przenoszę.
2026-03-11 08:28:06 (3 miesiące temu)
sobol
 
Ciekawe co jest w tej rurze.?
2025-02-16 20:35:56 (rok temu)
ylooC
 
do sobol: może gaz jak to w gazociągu ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: orto
2025-02-16 20:42:14 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do ylooC: Na pewno gaz.
2025-02-16 20:43:40 (rok temu)
ylooC
 
do ZPKSoft: zmieniłem treść mojego komentarza, żeby nie było wątpliwości :D
2025-02-16 20:44:15 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Dociera woda z Nysy Kłodzkiej.
2024-09-17 17:08:42 (rok temu)
pewu
 
Czy warto przypiąć to zdjęcie do Oby Wrocław nie potrzebował własnego tematu, ale jednak jest to tematycznie powiązane.
2024-09-18 11:21:50 (rok temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
2024. Stan wody w Trestnie na godz. 10.50 UTC, czyli 12.50 u nas: 640.
1997. Stan wody w Trestnie: 724. Katastrofalne zalanie znacznej części miasta.
2010. Stan wody w Trestnie: 680. Zalany został Kozanów.

Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2024-09-19 13:00:24 (rok temu)
Wacław Grabkowski
 
+6 głosów:6
Moja sąsiadka, która przeżyła powódź 1997, ma na ogródku brzemienną kotkę.
- Kiedy urodzi, nadam jednemu z kociąt imię "Raciborek".
Pewnie na cześć zbiornika "Racibórz" :)
2024-09-23 11:53:18 (rok temu)
pewu
 
+1 głosów:1
Dokładnie o takie przypisanie mi chodziło, wybaczcie jeśli się nie wyraziłem precyzyjnie od początku. Dzięki wszystkim, teraz można łatwo znaleźć zdjęcia.
2024-09-24 08:34:50 (rok temu)
do Neo[EZN]: Neo, dzięki. Dobrze, że się na tym znasz.
Ja bym Cię prosił abyś komunikował stan wody w Trestnie.
W 1997 r. fala kulminacyjna w Trestnie zatrzymała się na wartości 724.
I wtedy nas zalało.
2024-09-17 18:46:02 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: Trestno - Stan aktualny 435 cm (17.09 18:30 UTC)
Tu możesz spoglądać:
Ponadto stronka prezentująca dane z IMGW w bardziej przystępnym ujęciu:
2024-09-17 20:48:41 (rok temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Dziękuję, będę zaglądał.
2024-09-18 11:00:06 (rok temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Ostatni odczyt z Trestna na godz. 18.20 - 579. Nie jest tak źle.
2024-09-18 20:30:30 (rok temu)
Wacław Grabkowski
 
+5 głosów:5
do Jarosław Dubowski: Już po wszystkim, wielka woda oszczędziła Wrocław.
2024-09-22 10:30:58 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: Jeszcze czytelniejszy przegląd sytuacji na Odrze i jej dopływach:
2024-09-18 15:44:10 (rok temu)
max
 
+1 głosów:1
do pewu: Poczekaj jeszcze parę dni. Zobaczymy.
2024-09-18 11:24:14 (rok temu)
max
 
+3 głosów:3
do pewu: No widzisz? I nie trzeba było (na szczęście) się z tym śpieszyć :))
2024-09-22 11:32:40 (rok temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: To jest czas UTC czyli 18,20 UTC to 20,20
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2024-09-18 20:43:00 (rok temu)
do Wacław Grabkowski: Teraz 623cm jest.
2024-09-19 05:01:12 (rok temu)
do mamik: Tak, masz rację, już się połapałem.
2024-09-19 12:57:29 (rok temu)
do Wacław Grabkowski: Trestno na chwilę obecna 595cm i spada.
2024-09-21 19:02:03 (rok temu)
do Wacław Grabkowski: Poldery podraciborskie zrobiły robotę.
2024-09-22 19:32:36 (rok temu)
pewu
 
+1 głosów:1
do max: Całe szczęście, że Wrocka powódź nie dosięgła :) Tym niemniej, moje 3 gr: szukając za parę lat tematu Powódź 2024 z zamysłem znalezienia jej skutków, fajnie by było móc zobaczyć je wszystkie, niekoniecznie tylko te katastrofalne :)
2024-09-23 15:35:31 (rok temu)
zygmunt_ra
 
+4 głosów:4
do pewu: Zgrupowanie tych zdjęć na pewno ma sens z pkt widzenia celów portalu i nie trzeba używać słowa "powódź", której w zasadzie we Wrocławiu nie było - niemniej można np. stworzyć tam podobiekt Wysoka Woda - Wrocław 2024 albo Fala powodziowa - Wrocław 2024.
2024-09-23 15:53:43 (rok temu)
max
 
+5 głosów:5
do pewu: Propozycja zygmunta ra jest dobra.
2024-09-23 16:31:57 (rok temu)
do zygmunt_ra: Tak, ja zrobiłem coś podobnego dla Bystrzycy - - będzie można dodać tę galerię jako podobiekt tej wrocławskiej.
2024-09-23 17:29:31 (rok temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do zygmunt_ra: Utworzyłem obiekt. Przy okazji dziękuję pewu.
Sprawdźcie, czy ten krzyżyk jest potrzebny?
2024-09-23 20:21:57 (rok temu)
max
 
+3 głosów:3
do Wacław Grabkowski: Krzyżyk niepotrzebny. "Fala powodziowa" to raczej z kategorii "Wydarzenia" więc wiadomo - było, minęło.
2024-09-23 20:49:59 (rok temu)
Fala powodziowa - Wrocław 2024 - dopisałem.
2024-09-30 09:37:53 (rok temu)
Curz
 
+1 głosów:1
3:36 to na mój gust Curie-Skłodowskiej od mostu Zwierzynieckiego w kierunku Placu Grunwaldzkiego, potem chyba jest przystanek Kliniki, ale zaraz potem jest ujęcie przystanku na Dyrekcyjnej, pod budynkiem Dyrekcji PKP.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Nowe informacje
2025-11-17 09:55:46 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-11-17 15:55:52 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
Przy wyjeździe z pętli Cmentarz Grabiszyński widać jeszcze mur okalający dawny cmentarz.
11:20 - czemu tramwaj jedzie z otwartymi drzwiami?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: drzwi
2025-11-17 15:57:16 (7 miesięcy temu)
mirekjot
 
+3 głosów:3
Super filmik. Prawdziwe czerwone enki, jeszcze nietkniete reka szalonych spawaczy. 4N 1446 - stan fabryczny, rocznik 1962 (ostatni rok produkcji enek). Doczepa 4ND 3732 troche starsza (rocznik 1958). Drzwi na klamki, latem otwarte, bo gorac, wskoczyc lub wyskoczyc w czasie jazdy tez sie dalo. Dzis nie do pomyslenia. Jezdzilo sie takimi w Szczecinie, zanim przyszly te pozniejsze modernizacje i cala przyjemnosc znikla. Ech, czasy...
2025-11-17 16:06:46 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
Fragment od 7:58 to stara pętla "Krzyki" - z okna widać na wprost ul. Krzycką i tramwaj jadący od strony Kleciny (na filmie od lewej).
Fragment 10:00 - 10:25 (wsiadanie niewidomego) to przystanek przy Orlej a potem jazda ul. Powstańców Śl. w kierunku Świdnickiej którą oglądamy od 10:41.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-11-18 01:56:51 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
1:20 - szkoda, że nie wsiedli z kamerą do tej "9" jadącej na Gaj - zobaczylibyśmy w końcu tą trasę "widmo" pomiędzy Ślężną a Borowską .... było tak blisko a wsiedli niestety do 16 :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2025-11-18 02:00:28 (7 miesięcy temu)
HMarek
 
do Curz: Racja, to Curie-Skłodowskiej.
2025-11-17 10:06:24 (7 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Curz: Poprawiłem.
2025-11-17 10:51:09 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
do Jazzek: Wtedy drzwi jeszcze były ręcznie zamykane (widoczne są nawet uchwyty od wewnątrz) - w upalną pogodę po prostu ich nie zamykano dla lepszego przewiewu, jak mniemam.
2025-11-18 02:20:28 (7 miesięcy temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Niezupelnie nie wsiedli, bo 9ke zagral ten sam sklad, co w dalszej czesci filmu gral 16ke :)
2025-11-18 09:40:22 (7 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Też tego żałuję, niewiele brakowało no i pętla na Gaju była mniej wtedy "obłożona" tramwajami niż ta na Hallera czy na Powstańców Śląskich więc łatwiej było film kręcić ale może była mniej ciekawa :) Mnie zastanawia krótki fragment z lusterkiem - 6:53 - czy ktoś wie gdzie to jest?
2025-11-18 10:03:24 (7 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Ciekawe są te boczne tablice z trasą - trochę podobne do tych niemieckich z czasów "Breslau".
2025-11-18 10:04:33 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do mirekjot: No tak - oni w ogóle kombinowali z tymi ujęciami, bo niby tą samą scenę kręcili z różnych stron w różnych miejscach. Nie trzymali się też ówczesnej trasy "16" rzucając ją po całym mieście.
2025-11-18 16:19:22 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: 6:53 to ulica Kościuszki - mniej więcej tutaj
2025-11-18 16:11:48 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Kościuszki jest już od 6:45, te okna: - tak to zmontowane, że wsiadają na Świerczewskiego, a wysiadają na Kościuszki. Poprawiłem opis wg wskazówek Zygmunta, zweryfikujcie proszę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-11-19 10:28:07 (7 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Jak dla mnie ok, tylko mała korekta - od 10:00 przystanek Orla to jest wzdłuż Powstańców Śl. a nie Karkonoskiej.
2025-11-19 17:27:31 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Racja, Orla zawsze mi się myli z Sowią :)
2025-11-19 17:34:17 (7 miesięcy temu)
Można zbaranieć od tej pogody we Wrocławiu.
Mam niemieckie urządzenie za oknem ze ślipkiem w pokoju, zwykły polski termometr za oknem, a także info z komórki.
Wychodząc z domu nie wiadomo jak się ubrać. Chyba mam szacun w kamienicy, bo niekiedy doradzam sąsiadkom, za co są dla mnie bardzo miłe :)
2026-01-16 19:42:38 (5 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Ja ubieram się prawie tak samo na +5 jak i -10. Najgorzej z ubieraniem jest w miesiącach przejściowych - kwietniu i październiku a zwłaszcza w kwietniu kiedy to rano potrafi być 0 stopni a po południu +18 albo i więcej. ... a dla miłośników ciepła prognozy niestety nie są dobre na przyszły weekend i kolejne dni choć jak to bywa w miesiącach zimowych najbardziej "oberwie" wschód Polski.
2026-01-16 22:26:06 (5 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
387 Dyskusji (ostatnia 20 dni temu)
2006
-
2006
2006
-
2006
2006
-
2006
2006
-
2006
2006
-
2006
2006
-
2006
2006
-
2008
2007
-
2009
2008
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2010
2009
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2012
2011
-
2012
Odra Górna - obiekty i wydarzenia
STR.1 10
57
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica