26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Jaz "Małgorzata" i przepompownia

Dawniej: Pumpstation; Margarethen Muehle - Młyn Małgorzaty
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Co to za most w tle?
2015-01-11 20:09:20 (11 lat temu)
Niemożliwe, to nie jest Park Wschodni.
2015-10-18 20:02:32 (10 lat temu)
Znam każdy zakątek parku od pięćdziesięciu lat. Przy Baranim Skoku łowiłem okonie, a na zalanych łąkach łapałem na siatkę szczupaki. Ponadto mój ojciec dzierżawił łąkę w Parku Wschodnim i wielokrotnie zbierałem z nim siano. To jest kraina, którą strzegę pamięcią :)
2015-10-18 20:10:01 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
To w tle to nie śluza Szczytniki a widoczny pomost należy do jednej z przystani kajakowych Na Grobli ?
2015-10-18 20:33:48 (10 lat temu)
W pocztówkowej wersji zdjęcie ma opis "Ohlepartie bei Ostpark" - czyli fragment Oławy obok Parku Wschodniego. Samo zdjęcie przedstawia jaz "Małgorzata" i przystań w zatoczce, która widoczna jest wraz z cyplem na tym zdjęciu
2015-10-26 13:17:15 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Zatoczka była w miejscu tych garaży.

Zasypano ją w 1970-1972 r. Przy brzegu znajdował się pomost do cumowania tych małych płaskodennych stateczków.
Ponadto dowiedziałem się, że w pobliżu domu Rakowiecka 76

w kanale prowadzącym od rzeki Oławy cumował płaskodenny stateczek. Pamiętam ten kanał, ale nie wiem czy jeszcze istnieje.
2015-10-28 21:00:11 (10 lat temu)
Anneob
 
Piękne przedwojenne zdjęcie. Jedno z nielicznych na których widać (choć częściowo) Zatokę Oławy nazywaną często, po wojnie, Zatoką Widokową. W tle, Jaz Małgorzaty. Nieco w prawo, prawą część zatoki. Do dziś (ok.2009) zachowały się drzewa. Po prawej - Zatoka (fragment). Na dole, pomost w pobliżu krat wylotowych wytwórni Schirdewana. Po wojnie rosły tu trzciny, wikliny, tataraki i tzw. pałki. Zatokę widać (b. marnie), ale jednak, na zdjęciu zimowym z lat 50.

2020-11-06 19:17:24 (5 lat temu)
Licho
 
do bonczek_hydroforgroup: Wygląda na Barani Skok.
2015-01-11 20:25:37 (11 lat temu)
do Licho: Hmm.... ale tam nie ma takiego rozlewiska.
2015-01-11 23:43:44 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Sporo zasypali. Na twoim zdjęciu lotniczym dobrze widać. Ja tu rzadko bywałem, ale popytam tubylców, kiedy zasypali zatoczkę.
2015-10-26 23:11:13 (10 lat temu)
2015-10-18 20:38:19 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Park Wschodni jest w kształcie ryby od tego trzeba zacząć ,,wywód" :)
2015-10-18 20:58:54 (10 lat temu)
do Cristoforo: Dziękuję, teraz już wiem, gdzie to było. Widok od kładki. Jednak chciałbym zaznaczyć, że stąd do Parku Wschodniego w linii prostej jest 2 km 200 m. Trzeba stamtąd odpisać.
2015-10-26 16:36:49 (10 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Cristoforo: Nieźle :)
2015-10-26 22:03:50 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Też podziwiam Cristoforo :)
Zwłaszcza, że kominy mogą stać na terenie browaru Haasego.
2015-10-26 22:09:34 (10 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Przy okazji dowiedziałem się co było w miejscu tego klepiska obok stacji pogotowia :) Ciekawe kiedy zasypali ten fragment Oławy?
2015-10-26 22:30:41 (10 lat temu)
do Wacław Grabkowski: No no, brawo. Ciekawe, że zatoczka była rysowana jeszcze na mapach z końca lat 70. i pewnie nowszych też ale pewnie nikt nie zorientował się o takiej, dosyć niewielkiej, korekcie koryta rzeki.
2015-10-30 19:07:33 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+4 głosów:4
A na lądowisku nasza znakomita kawka ;)
2019-04-16 10:11:17 (7 lat temu)
Corvus monedula
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Nie, nie. Kawka jest w powietrzu :-)
2019-04-23 12:57:32 (7 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
Wózek "parasolka" dla Tereski.
2020-11-14 21:10:58 (5 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
Dodam iż przypisanie, jednoczesne przypisanie do ulicy jak i do obiektu jest nadzwyczaj zbędne. widok przedstawia jakieś tam rury, zapewne przepompowinię.. dopisanie do ulicy tego widoku jak i innych przyszlych zdjęć jest zbędne.. to takie nasze swojskie zbędne masło maślane.zatem.. obiekt.. i to wszystko... ulice, jakakolwiek by nie była, zostaw ... niech sobie leży nietknięta..
2022-02-18 00:40:02 (4 lata temu)
Bogdan JS
 
+3 głosów:3
John Lennon i Paul McCartney ?
2026-03-03 15:55:17 (3 miesiące temu)
Anneob
 
+4 głosów:4
Wszyscy (ówczesna młodzież) byliśmy zainspirowani tym angielskim zespołem. Muzyką, grafiką, zdjęciami, strojami i teledyskami z koncertów. Stąd fryzury do brwi, żaboty, marynarki na cztery guziki czy wysokie obcasy.
2026-03-03 17:29:23 (3 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Anneob: Widać tu nawet nawiązanie do słynnego zdjęcia z Abbey Road ;)
2026-03-03 22:03:40 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
1984. Przepompownia Lewarowa Małgorzata. Widok od kanału derywacyjnego.
Przepompownia przy jazie "Małgorzata".
1930
-
1955
1930
-
1965
1957
-
1965
1965
-
1965
1965
-
1965
1979
-
1986
1979
-
1993
1986
-
1993
1993
-
2001
1998
-
2001
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Orzechow Orzechow sandomierz katedra kamienica pod sowami kamienica pod sowami sandomierz katedra brukowa warszawa kijowska warszawa lublin 1940 sklep gs stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus