| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (17)
Najbliższe obiekty nieistniejące
PHU Elbud
118
m
Wrocław
Przedszkole "Pitagoras"
155
m
Wrocław
Zakłady Produkcyjno-Remontowe Ener...
193
m
Wrocław
Kościół Ducha Świętego (stary)
270
m
Wrocław
Zakłady piekarnicze
303
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Nyska 64

Obiekt obecnie nie istnieje
Dawniej: Ośrodek badawczo-rozwojowy gospodarki remontowej energetyki
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Licho
 
+1 głosów:1
Idzie do piachu. FPP będzie tu stawiać kolejny etap osiedla „Moderno” (na razie złozyli wniosek o PnB).
2018-04-04 18:15:00 (8 lat temu)
Na tym skwerze z samochodami czy w miejscu baraku? (p.s. brakujace dane już są w api, więcej w mailu napiszę)
2018-12-03 08:35:26 (7 lat temu)
Licho
 
Pojawiła się ekipa rozbiórkowa.
2019-01-11 22:44:57 (7 lat temu)
do Neo[EZN]: Na całości widocznego terenu między szkołą i starszymi budynkami osiedla – czyli w miejscu tego budyneczku z czerwonym parkingiem, tych baraków i tego placu z samochodami. Po lewej przy płocie widać przełożoną jakiś czas temu sieć ciepłowniczą.
(PS daty dalej nie ma :-))
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: P.S.
2018-12-03 09:13:31 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Corvus monedula: Barak już ogrodzili - pewnie w ciągu kilkunastu dni rozpocznie się rozbiórka.
2018-12-05 12:05:41 (7 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Widziałem wczoraj, że jakieś wykopki na tym terenie się odbywają – wykopy liniiowe, jak pod jakąś instalację, być może jakieś kolejne przekładki kolizji.
2018-12-05 12:52:42 (7 lat temu)
Już nie ma kawałka tego piętrowego "baraku" z żółtym dachem, jutro zrobię fotki z ziemi bo dziś już mi na to zabraknie światła dziennego (choć w sumie nocne powinno wystarczyć).
2019-01-18 13:19:23 (7 lat temu)
do Neo[EZN]: Tam, gdzie koparka się przymierzała, czy od innego miejsca zaczęli?

PS. Pozdrowienia dla Agatki, jednym tramwajem do pracy jechaliśmy po tej sesji :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2019-01-18 13:41:46 (7 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Dużo nie ugryźli.
Spokojnie przy tym oświetleniu, które tam jest, można robić wieczorne w ręki ;-) (nie, nie zrobiłem)
2019-01-18 22:37:42 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Corvus monedula: Tam gdzie się przymierzała :) czyli od prawej. A z tego baraku na lewo od niego zdzierali dzisiaj zewnętrzne pokrycie. Agatka wspominała mi wczoraj o tym spotkaniu i starcie z jednego przystanku (mecie chyba też ;) - mówiła że "pewnie mnie nie pamięta" ale po chwili dodała "a może pamięta... w końcu razem w zajezdni byliśmy" :) Za chwilę prześlę pozdrowienia :) Widzisz, my się jeszcze nie spotkaliśmy na ulicy ale już jakiś postęp w tym kierunku został uczyniony.
2019-01-18 14:24:49 (7 lat temu)
do Neo[EZN]: Eeee, nie z przystanku. Z zacisznego poręcznego kącika nieopodal, jedno z ulubionych lądowisk. Kiedyś była sesja gdzie indziej faktycznie z przystanku, bo to jedyne godziwe miejsce w okolicy, a z przystanku praktycznie nikt nie korzysta.

Dbasz o to, żeby wszyscy Fotopoloanie rozpoznawali Agatkę :-)
2019-01-18 14:31:39 (7 lat temu)
Mikrob
 
Kask ubrałeś?
2019-01-19 18:46:41 (7 lat temu)
do Mikrob: Nie trzeba było bo przez płot zdjęcie robiłem ale kask jest w domu na wszelki wypadek, parę razy się przydał :)
2019-01-19 18:50:38 (7 lat temu)
Licho
 
A chciałem napisać, że fajnie wygląda bez przedniej ściany :-)

(balans bieli na światło dzienne ustawiony?)
2019-01-24 21:41:58 (7 lat temu)
do Licho: Wczoraj "obdarli ze skórki", myślałem że dziś nie zdążę a jednak... :) Balans bieli jest na auto - kiedyś balansowałem do bieli nocne zdjęcia ale jak poczytałem o tym jak mocno ucięte jest widmo światła z takiej lampy to pozostałem przy zastanych barwach.
2019-01-24 23:04:17 (7 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Coś sobie to auto nie radzi (i nie jest to przypadłość tylko Nikona). Auto w RawTherapee praktycznie niweluje ten okropny żółty zafarb. Alternatywnie nieźle się sprawdza balans ustawiony na światło żarowe – pozostaje żółtawe, ale zaczyna być widac, że oświetlone obiekty mają jakieś kolory.
2019-01-24 23:24:43 (7 lat temu)
cm
 
do Licho: A czy da się jakoś zdjąć ten nieszczęsny żółty z już wykonanych zdjęć? Zrobiłem kiedyś serię nocnych fotek, która została zmasakrowana lampami sodowymi.
2019-01-25 09:09:19 (7 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do cm: Zawsze się da, z lepszym lub gorszym skutkiem. Przy czym nigdy nie uzyska się kolorów takich, jak w dzień – widmo lamp sodowych jest strasznie „dziurawe”. Jeśli zdjęcia są w RAW to balans bieli się ustawia przy wywoływaniu. Jeśli są tylko w JPG – pole do manewru jest mniejsze, ale program graficzny może kolory skorygować. Spróbowałem pobawić się tym Twoim zdjęciem chwilę w GIMP-ie – narzędzie „Color temperature” agresywność tej żółci zmniejsza, ale całkiem się jej wyeliminować nie da. Przy czym na Twoim zdjęciu już w takiej wersji jaka jest na stronie lampy sodowe aż tak bardzo nie dają o sobie znać.
2019-01-25 11:11:23 (7 lat temu)
cm
 
do Licho: Dziękuję za odpowiedź. Ponieważ robię zdjęcia od razu w jpg, więc pierwszy sposób odpada. Jak rozumiem, można zmniejszyć temperaturę barw (czy to jest to samo, co nasycenie?) łącznie dla wszystkich kolorów? Nie ma jakichś opcji zmniejszania natężenia wybranego zakresu widma? Mam dostęp do PS, ale nigdy nie zagłębiałem się w problematykę barw.
2019-01-25 12:30:37 (7 lat temu)
Licho
 
do cm: Upraszczając temperatora barwowa to przesunięcie w kierunku żółci lub niebieskiego.
Jestem pewien, że w PS (jak i dowolnym innym sensownym programie graficznym) można takie zmiany wprowadzić dla wybranych fragmentów zdjęcia – ale dla całego zakresu widma.
No i jeszcze jedna uwaga – dodatkowym ograniczeniem skuteczności takich korekt są mieszane źródła światła. Jeśli się przeholuje z odżółcaniem tego, co jest oświetlone światłem sodowym inne miejsca, oświetlone światłem białym, zrobią się niebieskie. Co niekoniecznie jest porządanym efektem, acz czasem może być akceptowalnym kompromisem.
2019-01-25 12:40:14 (7 lat temu)
Licho
 
W poniedziałek albo sobotę ostatni kawałek Elbudu poległ.
2019-02-12 22:14:48 (7 lat temu)
do Licho: Wczoraj po południu już go nie było.
2019-02-12 22:15:17 (7 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Dlatego piszę, że wczoraj albo w sobotę – w piątek wieczorem był.
2019-02-12 22:16:08 (7 lat temu)
Przeszli jak burza!
2019-02-01 10:28:06 (7 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Skoro „wyburzą każdy obiekt w każdym miejscu” to co mieli zrobić :-)
2019-02-01 11:33:14 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
7 Dyskusji (ostatnia 7 lat temu)
Rozbiórka budynku biurowego przy ulicy Nyskiej, jeszcze ze 3 dni robocze i będzie po nim.
Ostatnie chwile biurowca.
2013
-
2019
2013
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
Nyska 64 na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Glogow Glogow ulica 4 budynek szkoły wiadukt trzebnica hilgi pałac tyszkiewiczów rymanów-zdrój SUPRAŚL chemia pawiilon Zmigrod Zmigrod Legnicka 24 Hel poręby kupieńskie Hel GRAJCAREK GRAJCAREK Borowskiego 21, Gorzów Strumykowy zakątek Nalewki dalmierz handel uliczny wigierski park wasilczyki Strumykowa 28 tartak płociczno wigry pszczyna pszczyna czarna sędziszowska długi targ tramwaje tramwaje bratkowice bratkowice