| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Antoni Piotr Korzeniewski
17
2.Ewqa100
10
3.TW40
1
4.user
1
5.Schomberg
1
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.ireneusz1966
10
2.Eugeniusz S.
7
3.yani
5
4.Desperado
5
5.Ewqa100
4
6.bonczek_hydroforgroup
3
7.fantom
3
8.Cristoforo
2
9.Wincenty Miros
2
10.fck
2
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Fonik1
12
2.chrzan233
3
3.Jac64
2
4.Mariusz Brzeziński
1
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
1826
2.Joanna Syrenka
1571
3.Bogdan JS
1373
4.vetinari
1356
5.cm
1142
6.Wacław Grabkowski
1067
7.Tomiko
1049
8.ireneusz1966
1003
9.chrzan233
950
10. legion
948

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...151152153154155156157158159160161...3183731838następna
Sterlinga 5
Łódź
mag
Skrondolny
+1 głosów:1
Kamienica zbudowana w 1895r. dla Adolfa Keilicha
2026-05-26 21:55:45 (28 dni temu)
Sterlinga 7
Łódź
mag
Kamienica wybudowana dla Stanisława Świecińskiego w 1895
2026-05-26 21:44:33 (28 dni temu)
Pomnik Batalionów Chłopskich i Ludowego Związku Kobiet
Warszawa
Bogdan JS
ala
+1 głosów:1
Autorzy: Agnieszka Świerzowicz-Maślaniec, Marek Maślaniec.
2026-05-26 21:40:02 (28 dni temu)
Sterlinga 3
Łódź
mag
Skrondolny
+3 głosów:3
Kamienica w 1900 roku dla Izraela i Leonii Poznańskich, chociaż musiała być później rozbudowana (na planie są 2 piętra licząc parter i 6 osi zamiast obecnych 12)
2026-05-26 21:34:43 (28 dni temu)
Targowa 51
Łódź
bonczek_hydroforgroup
Skrondolny
+4 głosów:4
Kamienica wybudowana w latach 1896-1897 dla Erdmana Reinholda Arndta
2026-05-26 21:31:03 (28 dni temu)
Tama na Żylicy
Szczyrk
4elza
ulec
+1 głosów:1
2026-05-26 20:59:26 (28 dni temu)
Połonina Wetlińska
Wetlina
4elza
ulec
+1 głosów:1
To są Bieszczady nie Beskid Śląski. Poł. Wetlińska z Caryńskiej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-05-26 20:53:31 (28 dni temu)
Autobusy w Legnicy
da signa
da signa
+2 głosów:2
Tablica rejestracyjna wskazuje , że autobus jest wiekowy.
2026-05-26 20:12:16 (28 dni temu)
polskup
+3 głosów:3
do da signa: Żeby nie powiedzieć: zeszłowiekowy, a wręcz z zeszłego tysiąclecia :)
2026-05-26 20:16:42 (28 dni temu)
Woj11
+3 głosów:3
do polskup: Wiek ma dojrzały. W chwili focenia ten Neoplan miał 27 lat
2026-05-26 20:18:35 (28 dni temu)
polskup
+1 głosów:1
do Woj11: Jak na autobus, to wręcz podeszły.
2026-05-26 20:20:15 (28 dni temu)
Woj11
+3 głosów:3
do polskup: No coż to przykład sukcesu polskiej medycyny. Kilka reanimacji, parę udanych przeszczepów i na koniec chirurg plastyczny. Jednym zdaniem Panowie Mechanicy czapki z głów
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2026-05-26 20:27:59 (28 dni temu)
do Woj11: Łomatko! To ma milion dwieście na liczniku. Za 7500 to nawet jako domek na działce by się nadał. Gwoli ścisłości, to nie ten ze zdjęcia, ale jego brat z zajezdni, ten z linku.
2026-05-26 20:49:04 (28 dni temu)
Wiadukt nad ul. Złotoryjską / Legnica
Legnica
da signa
da signa
+2 głosów:2
Założyłam obiekt wiaduktu, przypisałam do trasy S3 . Nie wiem, jak go oznaczyć, żeby wskoczył na "swoje" miejsce na liście obiektów.
2026-05-26 07:14:28 (28 dni temu)
polskup
+4 głosów:4
do da signa: Nie wiedziałem, że są takie oznaczenia, ale się dowiedziałem. I w ciągu 5 minut z ignoranta stałem się ekspertem :) A piszę to dlatego, że oznaczenia u nas są po części do kitu. Ponieważ symbole te powinny różnić się w zależności od rodzaju budowli inżynieryjnej. I tak:
WS – wiadukt w ciągu drogi ekspresowej
WA – wiadukt w ciągu autostrady
WD – wiadukt drogowy nad daną drogą
MS – most w ciągu drogi ekspresowej
MA – most w ciągu autostrady
WK – wiadukt kolejowy nad daną drogą
ES – estakada w ciągu drogi ekspresowej
EA – estakada w ciągu autostrady
TS – tunel w ciągu drogi ekspresowej

Z przejściami dla zwierząt jeszcze czegoś nie łapię:
PZD – przejście dla zwierząt (dolne)
PZG – przejście dla zwierząt (górne, tzw. ekodukt), ale
PE (Przejście Ekologiczne) – obiekty o charakterze leśnym/naturalnym.
PG (Przejście Górne) – szerokie wiadukty porośnięte roślinnością, tzw. zielone mosty.
PD (Przejście Dolne) – tunele, estakady lub poszerzone przepusty pod drogą

A u nas każdy wiadukt to WD, a przejście dla zwierząt to PE-4, choć moim zdaniem powinno być PG vel PZG.
Liczba to oczywiście kilometr drogi.
Może znajdzie się ktoś, kto wyjaśni te niuanse?
W każdym razie tu będzie WS. Kilometr do ustalenia.
2026-05-26 08:43:30 (28 dni temu)
da signa
+1 głosów:1
do polskup: Pięknie wszystko wytłumaczone. Symbol wpisałam, liczę, że kilometry też ktoś mi podpowie.
2026-05-26 09:56:03 (28 dni temu)
blaggio.
+1 głosów:1
do polskup: A skąd brać informacje o numerach tych obiektów dla wszystkich dróg A i S. Czy jest to na tyle dostępne, by każdy mógł zastosować taką nomenklaturę i w związku z tym wpasować się w układ? Bo jeśli nie jest to łatwe, to szkoda upierać się przy tym, bo i tak będzie bałagan.
2026-05-26 20:24:05 (28 dni temu)
polskup
+2 głosów:2
do blaggio.: Numer to kilometr bieżący drogi. Ja się nie upieram przy tym systemie. Da signa postawiła problem, więc przewąchałem temat, nie bez wątpliwości. Rzeczywiście nie znalazłem jednoznacznego wytłumaczenia, tylko rozmaite strzępy opisów. Mnie się nie podoba jedno - drogi podobnie jak tory powinny, jeśli w ogóle, mieć uporządkowane obiekty według rosnącego kilometrażu, a nie pogrupowane w obiekty i te dopiero wg kilometrażu (a tak będzie, jeśli na początku będzie symbol literowy).
2026-05-26 20:32:55 (28 dni temu)
Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej
Częstochowa
fantom
Jest też i taka wersja z pieczątką łódzkiego Litzmannstadt getto
2021-11-07 13:51:49 (4 lata temu)
do Woj11: Możliwe że to Łódź, dopisuję.
2021-11-07 13:56:46 (4 lata temu)
Opaski a nie gwiazdy - czyli GG.
2021-11-07 14:03:07 (4 lata temu)
Myślałem, że coś konsumuje, a tu zapewne Niemiec daje gwizdkiem sygnał do zrobienia zdjęcia :)
2022-07-20 08:15:42 (3 lata temu)
ViribusUnitis
+3 głosów:3
Witam. Szanowni Panstwo, nasunelo mi sie pewne pytanie. Skad pewnosc ze sa to opaski gettowe? Patrze na zdjecie tych mezczyzn, i zastanawiam sie, czy napewno sa to mieszkancy getta... Wygladaja na dosc dobrze odzywionych, i (oprocz jednego) dosc dobrze ubranych i obutych. Czapki, szaliki, rekawice, grube palta i cieple buty. Wszystko wyglada na dobrego gatunku, i na calkiem nowe, oprocz kurtki czlowieka po prawej. Patrzac na pozostalych trzech nazwalbym ich dobrze sytuowanymi, jak na tamte czasy. I oprocz czlowieka w podartej kurtce, pozostali maja malo semickie rysy, raczej slowianskie, ewentualnie germanskie. Czy moze byc tak, ze te opaski nie sa opaskami gettowymi, a opaskami jakiegos rodzaju sluzby porzadkowej? Wydaje sie, ze na wozie jest choinka. Czy moglobyc tak, ze ci mezczyzni maja jakies opaski, ktore z daleka daja znac, ze wykonuja jakas prace/maja prawo przebywac na terenie/etc? Wydaje mi sie, ze to sa albo jacys podwykonawcy, albo pracownicy, ale mam watpliwosci czy ci ludzie w tym czasie podlegaja uwiezieniu w getcie lub obozie pracy.
Prosze o podpowiedz. Przyznam sie, ze jakkolwiek lubie historie, i stara fotografie, to nie mam na ten temat wiedzy, nie nazwalabym sie nawet "amatorem" jesli chodzi o wiedze historyczna. Gdy czytam Panstwa komentarze, to wrecz nie moge zrozumiec skad szanowni Panstwo to wszystko wiedza:) Jestem zatem pewien, ze ktos bedzie potrafil wyjasnic, czy opisana przeze mnie powyzej teoria byla prawdopodobna czy nie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
edycja: dodam jeszcze jeden szczegol - prosze zwrocic uwage, jak dwoch z tych mezczyzn ma niedbale zalozone te opaski. Nie tylko stoja przy tym zolnierzu, ale sa na terenie obiektu na ktorym uzbrojonych zolnierzy sa dziesiatki. Wydaje sie, ze tak niedbale zalozenie opasek, byloby nieslychana wrecz beztroska, na ktora nie moglby sobie pozwolic mieszkaniec jakiegokolwiek getta.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatkowe informacje
2025-01-19 04:41:40 (rok temu)
Marcin Bajor
+2 głosów:2
do ViribusUnitis: To są opaski żydowskie, a nie gettowe. Żydzi mieli obowiązek je nosić jeszcze przed powstaniem jakiegokolwiek getta. Co do "niedbałości". Ci na zdjęciu poniżej też nie mają wyprasowanych w kant

Proszę zwrócić uwagę, że są to robotnicy. Z reguły były to osoby o lepszym od innych zdrowiu, lepiej odżywione itd. Ci, którzy nie byli zdolni do pracy, kończyli pod murem, albo w wagonie do obozu. Robotnik, nawet przymusowy musi być jakoś ubrany i odżywiony - Niemcy ich potrzebowali, nawet jak byli żydami.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawki
2025-02-09 00:59:32 (rok temu)
Marcin Bajor
+2 głosów:2
W sumie znalazłem chyba lokalizację. To są zajęte przez Niemców przedwojenne koszary 7 Pułku Artylerii Lekkiej. Na portalu jest inne zdjęcie zrobione dokładnie w tym samym miejscu. Przy czym tam kamera jest zwrócona w lewo.

2026-05-26 00:42:12 (29 dni temu)
do Marcin Bajor: Pewne podobieństwo jest. Wątpliwość tylko budzi ten widoczny na zdjęciu uskok elewacji.
2026-05-26 08:56:28 (28 dni temu)
Marcin Bajor
+1 głosów:1
do fantom: Właśnie przy ostatnim wejściu jest taki uskok. Istnieje nawet do dziś.
2026-05-26 11:30:49 (28 dni temu)
do Marcin Bajor: Z czystej ciekawości i bez zadnego podtekstu. Jaka jest różnica pomiędzy opaską gettową a żydowską?
2026-05-26 13:20:00 (28 dni temu)
Marcin Bajor
+2 głosów:2
do Woj11: Wyjaśniłem to. To był taki skrót myślowy. Kolega wyżej napisał "opaski gettowe" zakładając, że są to mieszkańcy getta. Ja sprostowałem, że te opaski żydzi nosili zawsze i wszędzie, nie tylko w getcie. Nie wydaje mi się, żeby opaski w getcie czymś się wyróżniały.
2026-05-26 13:31:22 (28 dni temu)
do Marcin Bajor: Ok. Dzięki
2026-05-26 13:45:11 (28 dni temu)
fantom
+2 głosów:2
do Marcin Bajor: Jeśli masz na myśli to miejsce:
to by nawet pasowało.
Przypisuję fotkę. Dzięki.
2026-05-26 18:44:54 (28 dni temu)
Marcin Bajor
+1 głosów:1
do fantom: Tak, to miejsce miałem na myśli.
2026-05-26 20:28:52 (28 dni temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...151152153154155156157158159160161...3183731838następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: leszno leszno białuty bałuty taabern most most rytel rytel lublin lublin brochów brochów Px48-3914 Px48-3914 huta marty warszawa wiejska aleje munin putka złota złota plac niepodległości plac niepodległości kwiska Chmielna 73 Warszawa teatr mały kwiaton lwów pomnik smołki lwów pomnik smoł sulejów sulejow most Warszawa mazowiecka mazowiecka 20 Warszawa petersburska