| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.da signa
75
2.Przemo375
45
3.morganghost
26
4.ZPKSoft
23
5.ireneusz1966
22
6.piotr brzezina
21
7.Jac64
19
8.Nemezis
19
9.4elza
18
10.Antoni Piotr Korzeniewski
17
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.Antoni Piotr Korzeniewski
36
2.Desperado
34
3.4elza
30
4.Ewqa100
23
5.Mariusz Brzeziński
23
6.mar
22
7.da signa
21
8.esski
21
9.Dana
20
10.Cristoforo
19
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Jac64
143
2.Neo[EZN]
141
3.Bogdan JS
65
4.vetinari
50
5.ireneusz1966
49
6.sawickimarcin
27
7.Jazzek
20
8.ZPKSoft
20
9.Fonik1
12
10.piotr brzezina
8
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
1826
2.Joanna Syrenka
1571
3.Bogdan JS
1438
4.vetinari
1406
5.cm
1142
6.Wacław Grabkowski
1067
7.ireneusz1966
1052
8.Tomiko
1049
9.chrzan233
954
10. legion
948

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...193194195196197198199200201202203...3184131842następna
Pomnik poległych w I wojnie światowej
Pielgrzymka
Ksew
da signa
+2 głosów:2
Zdjęcie do obrócenia.
2026-05-20 19:25:57 (miesiąc temu)
Zespół Szkół Specjalnych nr 6
Łódź
sawickimarcin
Dziękuję Niewidzialnej Ręce ale muszę Ją poprawić ... Widoczny obiekt to NIE jest Sejmik ... Ale nawet to mylne przypisanie podpowiedziało mi lokalizację ... :) Nowa lokalizacja jest już poprawiona. Dziękuję.
2026-05-20 19:22:06 (miesiąc temu)
Pomnik Kazimierza Pułaskiego na kopcu
Krynica-Zdrój
Ewqa100
Dana
+1 głosów:1
Podmiana
2026-05-20 18:59:53 (miesiąc temu)
Traugutta 131
Wrocław
Wacław Grabkowski
Wacław Grabkowski
+2 głosów:2
Ta kamienica wpadła mi w oko, ma jakiś wyjątkowy ryt. Jej wyjątkowość i urok nagle otworzyły wspomnienia.
Przypomniałem sobie, że kiedyś w 1981 r. poznałem w Wiedniu pasjonata architektury Dymitra Sozyko, który przynosił mi artykuły do czasopisma "Głos Polonii".
Oczywiście On opisywał to, co mu leżało na sercu ✍️
2026-05-20 18:40:17 (miesiąc temu)
Willa "Antonina"
Rabka-Zdrój
Dana
To zdjęcie już jest, nieco mniejsze, ale szerszy kadr - proponuję zostawić oba.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2026-05-20 18:38:28 (miesiąc temu)
Witraże
Gliwice
Knefel
Knefel
+1 głosów:1
Gdzie mogła znajdować się siedziba towarzystwa Hut i Kopalń w Gliwicach, w której znajdowały się te witraże?
2023-07-14 23:26:58 (2 lata temu)
do Knefel: Tu masz opis prawego witraża
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 1234
2023-07-14 23:50:29 (2 lata temu)
gliwicjus
+1 głosów:1
do Knefel: To obecny Instytut Metalurgii Żelaza przy ul. Karola Miarki.
2024-12-07 14:17:41 (rok temu)
Witraże były przeznaczone do siedziby Towarzystwa (tak są opisywane - w trybie niedokonanym), ale nie wiadomo, czy się tam kiedykolwiek znalazły, np.:

Dlatego cały czas to mieliśmy w NN. Jeśli jest dowód, to można przypisać.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2024-12-07 15:00:35 (rok temu)
do Krzyś_: Powróciło do NN.
2024-12-07 15:06:53 (rok temu)
2024-12-07 15:08:36 (rok temu)
do Krzyś_: Pracowałem w swoim czasie w IMŻ i ta sprawa była tam wielokrotnie poruszana. Starsi pracownicy mówili, że po wojnie witraże zostały wyjęte z ram i przewiezione do muzeum do Bytomia.
2024-12-07 15:13:24 (rok temu)
do gliwicjus: Ale były widoczne na zewnątrz, czy prezentowane tylko w środku? Może po kształcie otworów będzie można wnioskować (znamy wymiary: wys. 260, szer. 100)? Możemy przypisać równolegle do Instytutu i do NN.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2024-12-07 15:22:32 (rok temu)
do Krzyś_: Postaram się poszperać w dokumentach. Ale jest też prawdopodobne, że zdjęcia wykonano w warsztacie - po wykonaniu witraży.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2024-12-07 15:23:36 (rok temu)
do Krzyś_: Hall główny, po przeciwległej stronie od wejścia. Po wejściu do hallu głównego widzisz przed sobą, w ścianie przeciwległej do wejścia, pionowe okna, obecnie ze zwykłymi szybami. Tam były te witraże.
2024-12-07 15:35:27 (rok temu)
do Krzyś_: Tu jest informacja, że chodzi o klatkę schodową i te witraże były poboczne wobec głównego - Fryderyka Wielkiego

Str. 143-144
2024-12-07 15:35:59 (rok temu)
do Krzyś_: Pytanie skąd autorka ma tę informację, bo to, że tak jest w Nysie nie świadczy, że tak samo było w Gliwicach. Wystarczy udać się do IMŻ i zrobić wizję lokalną. Uważam, że były w hallu głównym budynku - miejscu najbardziej reprezentacyjnym. Dociekliwi mogą zmierzyć wymiary okien w hallu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2024-12-07 15:56:51 (rok temu)
do gliwicjus: Może klatką schodową został nazwany hall, westybul. Takie witraże, jeszcze z Fryderykiem, musiały być w miejscu reprezentacyjnym.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2024-12-07 18:02:25 (rok temu)
do Krzyś_: Nie wiem czy ten temat został już wyjaśniony, bo dalej widzę jeden witraż w nn. Brakuje też pozostałych witraży w tym miejscu. Jak wskazano witraże były przygotowane dla stowarzyszenia mającego siedzibę w tym właśnie budynku. Mieściły się na klatce schodowej (treppenhaus). Przygotowałem kompilację wszystkich witraży zgodnie z ustawieniem oryginalnym. Pierwszy obraz przedstawia oryginalne witraże. Dwa są w kolorze, reszta czarno-biała. W ramach eksperymentu drugie zdjęcie przedstawia wszystkie witraże pokolorowane. Pokazuje to wyraźniej nieprawdopodobne piękno tej instalacji. Oczywiście druga wersja trochę może się różnić od oryginału.
2026-05-20 18:22:44 (miesiąc temu)
Fabryka armatury i pomp
Trzebinia
mag
Po lewej Wieża Wodna, stoi do dziś. W tle 3-piętrowa kamienica naprzeciw dworca PKP, widoczna biała ściana szczytowa, zburzona ok. 1980 r. Za domem z oknami komin przemysłowy ul. Ochronkowa, stoi do dziś. Widok z zakrętu ul. Dworcowej w stronę ronda.
2026-05-20 17:08:27 (miesiąc temu)
Była nie w tym miejscu, tylko na prawo od zakrętu ul. Dworcowej w stronę ronda. Na jej miejscu Niemcy w 1940-41 wybudowali Gumiwerke Trzebinia, po wojnie Zakłady Konfekcji i Sprzętu Technicznego "Gumownia". Tu gdzie grupa hal, jedna opisana Valeo. Patrz komentarz mój do zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie, odniesienie
2026-05-20 17:13:58 (miesiąc temu)
ul. Towarowa
Bytom
McAron
Pozwoliłem sobie na podmianę bo tamte ...
2026-05-19 16:45:01 (miesiąc temu)
McAron
+1 głosów:1
Bóg zapłać
2026-05-19 17:30:47 (miesiąc temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Ok, ale też kupiłeś z aukcji ?
2026-05-19 17:42:15 (miesiąc temu)
do Michał. K: Znalezione, nie kupione
2026-05-20 16:47:18 (miesiąc temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : 🤣
2026-05-20 17:11:09 (miesiąc temu)
Piekarska 43
Bytom
mar
Piękna pocztówka.
2026-05-20 16:51:57 (miesiąc temu)
Wnętrze
Bytom
Rafał Eckiert (Beuther)
elot360
+1 głosów:1
Czy na terenie obiektu można było swobodnie robić zdjęcia? Pytam, bo w ogłoszeniu o nocy muzeów z PLK było napisane o "niekorzystaniu z telefonów komórkowych na terenie obiektów", dosłownie to intepretując jeśli ktoś przyszedł z aparatem to miał farta a jeśli ktoś był Tik Tokerem to miał pecha. W każdym razie, gdyby nie fakt że tego dnia byłem w zupełnie innym miejscu, ten zapis regulaminu mnie totalnie zniechęcił bo to wyglądało jak zaproszenie na "popatrzenie sobie" ale bez możliwości zrobienia sobie pamiątek. A jednocześnie widziałem w sieci że pojawiło się mnóstwo zdjęć z odświeżonego wnętrza nastawni i poczułem się trochę wprowadzony w błąd
2026-05-20 13:55:38 (miesiąc temu)
polskup
+2 głosów:2
do elot360: Bardzo często ogłoszenia takich imprez zawierają klauzulę o zakazie fotografowania, a potem, na miejscu, okazuje się, że to nieprawda, albo że chodzi o coś zupełnie innego. W noc muzeów poszedłem na zwiedzanie Centrali PKP PLK. Zapisy, dowody osobiste, budynek strzeżony, monitoring, sokiści nie odstępujący nas na krok itp. i informacja, że przewodnik powie, gdzie można robić zdjęcia. Na miejscu okazało się, że to wszystko lipa, 2 chłopaków załapało się z partyzanta, a zakazem fotografowania chodziło tylko o to, że przewodnik nie chce potem siebie oglądać na youtubie :) Więc prośba, żeby go nie filmować. Można było focić wszędzie i wszystko, gdzie byliśmy. Z detalami. To samo w innych instytucjach, także w ubiegłych latach. W hucie, ministerstwie tym czy owym.
2026-05-20 14:12:42 (miesiąc temu)
Można było robić fotki ,wiele osób robiło fotki, nawet w internecie są, to już obiekt zabytkowy,nie użytkowany już od 2022 roku, a co najciekawsze urządzenia oryginalne z przed 1945 użytkowane do 2022 roku z modernizacjami.
2026-05-20 16:30:07 (miesiąc temu)
2026-05-20 16:34:50 (miesiąc temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...193194195196197198199200201202203...3184131842następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Orłowicza 6 janczewo sambor sambor siedlce siedlce Rathaushof Hel stacja pkp Hel stacja Hel Hel Władysławowo stacja piastów 28 nowa ruda Gorzów Wielkopolski Friedeberger namysłów ursus ursus Ursus Ursus Ursus basen sokoliki Rothenburg Szprotawa rok 1064 Kazimierz Dolny chropaczów kościół chropaczów chropaczów Puławska Puławska poznań 28 czerwca katowice katowice wielkopolskie niezide wielkopolskie