| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...5758596061626364656667...3183031831następna
Stary Targ 8
Cieszyn
vetinari
Po lewej masarnia u Bettera, po prawej na rogu Mleczarnia! Mleko kosztowało w PRL 2,6 za litr, ale często kupowano je do własnych baniek na mleko, dopiero potem weszły w obrót szklane butelki litrowe oraz ćwierć litrowe, takie małe, do nalewania śmietany, były też tam sery itp Skoczów do dziś to potęga mleczna, mam w Warszawie masełko SOBIK ze Skoczowa, i to w baaaardzo wielu sklepach, także Carefoury te duże i małe też go mają
2026-06-11 18:26:19 (10 dni temu)
Stary Targ 1
Cieszyn
vetinari
Tego tu nie widać, ale w trotuarze, pod oknami knajpy TARGOWA, była metalowa płyta zakrywająca szyb prowadzący do głębokich piwnic, bo takie tam są. Nie raz nie dwa widziałem, jak klapę zdejmowano, auto z beczkami piwa stało na ulicy i beczki jedna po drugiej spuszczano do piwnicy. Cos kojarzę, że była tam specjalna niby winda, a właściwie takie jakby szyny, po których w kontrolowany sposób beczki szły w dół ii w górę. Był czas (lata 80/90 XX w) , że w tych piwnicach były sale dla gości. Nie raz nie dwa, słuchałem tam jazzu, który w atmosferze zapachu piwnicy, piwa i papierosów miał swój jedyny i NIEpowtarzalny nastrój, ale to se uź ne vrati pane Havranku :-(
PS - pamiętam z lat 70 XX w koncerty Jazzowe w starej piwnicy pod Muzeum Cieszyna, oj tam były balety jazzowe !!!!!!!! Często grał tam Franta Schulhauser z Cz. Cieszyna i dawał takieg CZADU, że piwnica się trzęsła w posadach. Kolego mój, Janek, załatwiał kelnego z restauracji Pod Jeleniem, który sprzedawał gościom przekąski i coś mocniejszego za kołnierz, ech, to były CZASY wolnego jazzu w Cieszynie! Kiedyś targaliśmy w dół do tej piwnicy pianino! To była jazda bez trzymanki, pełen hardcore, no, grubo było, ale się udało. Kto dziś pamięta jazz pod Muzeum ??????? Wtedy też unikatowe nagrania jazzowe były promowane przez warszawskie wydawnictwo muzyczne pn. Biały Kruk Czarnego Krążka? czy jakoś tak, to były PEREŁKI MUZYCZNE !!!!!!!!!!!!!! Ech,,,,,,,,,,,,,,,,,,, kaj sóm te czasy ?!??????????
2026-06-11 18:23:15 (10 dni temu)
Stary Targ 1
Cieszyn
vetinari
Ciekawe wspomnienia można tu snuć: po prawej neon RUCH, to był największy kiosk RUCH -u z prasą w Cieszynie, potem zdaje się miał nawet status MPiK - dziś eMPIK. Nieco dalej duży sklep meblowy WPHW MEBLE (Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Handlu Wewnętrznego). Tak było: tu były WYŁĄCZNIE meble gotowe! Żadnego skręcania w domu, najwyżej jakieś komponenty do złączenia i skręcenia, ale wszystko było gotowe, moda na skręcanie przyszła dopiero po PRL-u, o ile dobrze pamiętam. To był powód, dla którego mebli w sklepie nie było zbyt wiele, a kupowło się raczej to co było czyli właśnie rzucili na sklep, niż to , co się chciało. Widać tu chyba kolejkę do tego meblowego? Taki sam sklep meblowy był na Zamkowej, blisko skrzyżowania z Michejdy. Wnoszenie gotowych mebli to był nie lada wyczyn, szczegółnie w nowych i ciasnych blokach, ale ekipy miały sposoby - nosiło się te meble w kilka osób na specjalnych szerokich pasach, dzięki czemu nie było to zbyt ciężkie a pozwalało manewrować gabarytem na klatkach schodowych. Tapczany nie raz nie dwa nie mieściły się na zakrętach na schodach, więc cza było je nadrzucać ponad galandrę aby wogóle przeszły dalej ..........
2026-06-11 18:14:05 (10 dni temu)
Rozbrat 32
Warszawa
verbensis
ala
2026-06-11 17:45:38 (10 dni temu)
ala
2026-06-11 17:45:46 (10 dni temu)
Zdjęcia lotnicze
Ślęza
Columba livia
Obiekt na potrzeby właściciela działki niedaleko. Różne są plotki, ale wg mnie obok powstaje rondo i "obwodnica Bielan", a to czyni tę działkę dobrym miejscem na sklepy, a budynek tworzy dobrą osłonę od hałasu z drogi... Mówi się, że właściciel chce przetrzymywać jakieś swoje rzeczy...
2026-06-11 13:42:21 (11 dni temu)
mamik
+1 głosów:1
do jens: Budynek gospodarczy w zabudowie zagrodowej
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-06-11 14:01:32 (11 dni temu)
Tak mamik, to samo jest napisane na tablicy, ale informacje docierają inne, w tym od inwestora.
2026-06-11 17:39:25 (10 dni temu)
Wnętrza
Chwalęcin
da signa
da signa
+1 głosów:1
Podmiana na wyraźniejszy skan.
2026-06-11 16:13:46 (11 dni temu)
ry. Rynek
Gniezno
mag
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-06-11 09:27:16 (11 dni temu)
Dana
+1 głosów:1
To jest dubel i raczej gorszy od wcześniej dodanego
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2026-06-11 09:30:34 (11 dni temu)
do Dana : Datownie myślę że początek wieku
2026-06-11 09:35:32 (11 dni temu)
do Jazzek: Poszukam jeszcze innych zdjęć dla porównania. To zdjęcie po zmianie niemieckiego opisu było jeszcze przez długie lata na pocztówkach II RP, więc datowania można spotkać najprzeróżniejsze.
2026-06-11 09:48:55 (11 dni temu)
yani
+1 głosów:1
do Dana :
Tu szerszy kadr, zwłaszcza z prawej strony. I jakość tu moim zdaniem lepsza - można odczytać szyldy na sklepach.
2026-06-11 12:13:24 (11 dni temu)
do yani: A może i racja :)
2026-06-11 13:32:54 (11 dni temu)
do Dana :
:)
2026-06-11 13:37:48 (11 dni temu)
do yani: Dodałam na chwilę dla porównania jeszcze jeden skan, niestety mocno "upaprany"- jeżeli odpada, to zaraz skieruję go do kosza.
2026-06-11 14:06:59 (11 dni temu)
do Dana :
"Twoje" ma najlepszą jakość, ale niestety "upaprane". Proponuję je podmienić zamiast tego: , ale powyższe też zostawić.
2026-06-11 14:41:58 (11 dni temu)
do yani: Gotowe :)
2026-06-11 14:46:23 (11 dni temu)
do Dana :
:)
2026-06-11 14:46:37 (11 dni temu)
ry. Rynek
Gniezno
McAron
Dana
+1 głosów:1
Datowanie do poprawy, są jeszcze niemieckie napisy na szyldach, a więc najdalej do 1919, proponuję 1916-1919.
2026-06-11 09:36:40 (11 dni temu)
Dana
+1 głosów:1
Podmiana
2026-06-11 14:44:39 (11 dni temu)
Jezioro Pilchowickie
Pilchowice
Dariusz Łukasik
polskup
+1 głosów:1
Pewnie! Fotografowanie się nie podoba, a sami filmujemy :) Nikt go zresztą w tym hełmofonie nie pozna. A kład nie jest daną wrażliwą.
2026-06-11 14:29:48 (11 dni temu)
Autobusy w Krakowie
Kraków
4elza
yani
+1 głosów:1
Znaczniki.
2026-06-11 13:25:37 (11 dni temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...5758596061626364656667...3183031831następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: tschirne Żagań Żagań czerna czerna Sołtysowice łuków łuków Sołtysowice mapy lubawka pl.bernardyński warszawa pl.bernardyński warszawa wilanów wilanów rynek duszniki grębów grębów konstatynów Osice Miłocin łódź rynek fabryczny łódź plac katedralny łódź rynek fabryczny częstochowa częstochowa łódź plac szpitalny łódź, plac szpitalny Hoffmanowej 19 Rzeszów łódź, plac szpitalny lotnicze lotnicze traugutta 70 Świętokrzyski urząd wojewódzki traugutta traugutta