| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.da signa
72
2.Nemezis
50
3.Przemo375
45
4.piotr brzezina
41
5.ulec
31
6.ireneusz1966
28
7.kodens79
27
8.Antoni Piotr Korzeniewski
21
9.marek45
20
10.verbensis
20
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.labeo7
95
2.Desperado
69
3.Antoni Piotr Korzeniewski
67
4.Mariusz Brzeziński
53
5.Rafał T
51
6.da signa
51
7.esski
45
8.TW40
43
9.Antoni Piotr Korzeniewski
33
10.Dana
31
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.ireneusz1966
46
2.Tomiko
21
3.sawickimarcin
20
4.maj
14
5.vetinari
8
6.Marek W
7
7.Jazzek
4
8.Fonik1
4
9.da signa
3
10.Krzysiek99
1
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
1584
2.Joanna Syrenka
1445
3.Bogdan JS
1238
4.cm
1142
5.vetinari
1138
6.Wacław Grabkowski
1052
7. legion
947
8.Tomiko
910
9.ireneusz1966
725
10.marjallo
658

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...7273747576777879808182...3183231833następna
I Oddział PKO BP
Rzeszów
da signa
Dopisałam architektów.
2026-06-09 08:25:30 (13 dni temu)
Ząbkowska 12
Warszawa
yani
Ta kapliczka już nie istnieje?
2026-06-01 07:33:05 (21 dni temu)
do 4elza: Skąd taka hipoteza? Na GSV są jej zdjęcia z marca 2024 + info że na obecną chwilę podwórko nie jest dostępne dla przechodni z ulicy.
2026-06-01 07:56:24 (21 dni temu)
do Jarosław Dubowski: Tu wygląda nieco inaczej, odniosłam wrażenie, że została tylko wnęka z Matką Bożą...
2026-06-09 08:10:05 (13 dni temu)
da signa
+1 głosów:1
do 4elza: Ta jest na fasadzie kamienicy, jak w opisie zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2026-06-09 08:16:28 (13 dni temu)
do da signa: A, ok, dzięki.
2026-06-09 08:24:21 (13 dni temu)
Wnętrze browaru
Zwierzyniec
Sebek Harkot
Poobcinane i dopisalem do wnętrz browaru ☺
2026-06-09 08:14:24 (13 dni temu)
Ząbkowska 12
Warszawa
da signa
ZPKSoft
+2 głosów:2
Jedni stawiają znicze a drudzy ... flaszki.
2018-07-10 10:48:41 (7 lat temu)
yani
+2 głosów:2
do ZPKSoft:
Jeśli flaszka nie pusta, to może w ofierze?
2018-07-10 14:27:14 (7 lat temu)
fantom
+2 głosów:2
do yani: Raczej od ofiary.
2018-07-10 14:28:15 (7 lat temu)
4elza
+3 głosów:3
do fantom: Od ofiary byłaby pusta ;-)
2026-06-09 08:08:31 (13 dni temu)
Most im. Marszałka Józefa Piłsudskiego /Białobrzegi - Falęcice/
Białobrzegi
Andrzej G
Korekta opisu.
2026-06-08 13:39:17 (14 dni temu)
do yani: W 1940 r. drewniane przęsło już stało i było przejezdne. Z tym, że gdy Niemcy je budowali nie usuwali betonowego zwalonego przęsła a tutaj jest czysto.
Np.:
2026-06-08 14:10:03 (14 dni temu)
do marjallo:
Ale wygląda na to, że Niemcy później wysadzili resztki betonowego przęsła i postawili nowe drewniane, znacznie solidniejsze niż pierwsze:
2026-06-08 14:12:39 (14 dni temu)
Wymiana - lepsza jakość i wiekszy rozmiar.
2026-06-08 15:11:26 (14 dni temu)
do yani: To solidniejsze postawili Polscy saperzy w marcu/kwietniu 1945 r. wcześniej wysadzając pozostałości żelbetowego przęsła.
Czyli tutaj najprawdopodobniej będzie początek 1945 r.
2026-06-08 17:28:58 (14 dni temu)
do marjallo:
Czyli kilka datowań do korekty. Czy tu: w takim razie też 1945?
2026-06-08 17:36:40 (14 dni temu)
Skorygowałem datację i opis.
2026-06-08 17:41:14 (14 dni temu)
marjallo
+2 głosów:2
do yani: Myślę, że na razie może zostać tak jak jest.
Tamto najprawdopodobniej również 1945.
Co więcej, wysadzone były trzy przęsła mostu żelbetowego przed odbudową w 1951 r.

Czyli chronologicznie od lat 30
Drewniany most (zburzony w ok. 1936)
Żelbetowy (wybudowany 1936 r.)
Polscy saperzy wysadzili przęsło 8 września 1939 r.
Niemcy wybudowali most pontonowy wrzesień 1939 r.
Niemcy wybudowali most tymczasowy drewniany w śladzie mostu drewnianego przedwojennego wrzesień 1939 r.
Niemcy budują przęsło z drewna w miejscu wysadzonego październik 1939 r. (Niemcy wycofując sie wysadzili go w styczniu 1945 r.)
W 1945 r. w styczniu mniej więcej na wysokości domku dróżnika Polacy budują tymczasową przeprawę drewnianą. Sroga zima i kry poważnie go naruszają.
9 kwietnia 1945 r. odbudowane zostaje przęsło drewniane mostu żelbetowego (to solidniejsze) - uszkodzone 14 stycznia 1946 przez kry lodowe - odbudowano je 24 stycznia 1946 r.
W kwietniu 1950 r. przystąpiono do odbudowy mostu żelbetowego (przęsła wysadzonego i dwóch sąsiednich) (zatem oryginalne przedwojenne jest tylko pierwsze od północy)
Na czas odbudowy od wschodu powstał most pomocniczy drewniano metalowy (nitowany)
Most odbudowano 21 października 1951 r.

Jak coś jeszcze mi się przypomni to opiszę.
2026-06-08 20:17:41 (14 dni temu)
do marjallo:
Dzięki za informacje! Muszę nadmienić, iż z tym mostem jestem chyba związany emocjonalnie. :)) Jego widok znam od dziecka i uważam, że to najpiękniejszy most w Polsce. Jeszcze do niedawna miałem posiadłość na wysokim brzegu Pilicy, z której rozciągał się widok na Białobrzegi i na ten most...
2026-06-08 23:04:34 (14 dni temu)
do yani: O fajnie :) Niestety został trochę zbrukany we wczesnych latach postkomuny.
Przykryto kostkę asfaltem i zmieniono barierki na te syfiaste które są obecnie.
2026-06-09 07:57:32 (13 dni temu)
Szkoła Podstawowa nr 71 im. Zesłańców Sybiru
Wrocław
da signa
da signa
+1 głosów:1
Szkoła zmieniła patrona, skorygowalam.
2026-06-09 07:48:10 (13 dni temu)
Dolina 57
Bydgoszcz
labeo7
bydgoszczak
+1 głosów:1
2026-06-09 07:38:22 (13 dni temu)
Kładka na wydmach
Międzyzdroje
TW40
4elza
+3 głosów:3
Założyłam podobiekt, przypisałam zdjęcia.
2026-06-09 07:22:51 (13 dni temu)
Teatralna 22-26
Wrocław
bonczek_hydroforgroup
da signa
+2 głosów:2
Podmiana na szerszy kadr.
2026-06-09 07:17:22 (13 dni temu)
Pawilon wschodni
Międzyzdroje
Mariusz Brzeziński
4elza
+2 głosów:2
Pawilon prawy, czy lewy to pojęcia względne, nazwałabym je wschodni i zachodni.
2026-06-09 06:56:03 (13 dni temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...7273747576777879808182...3183231833następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Paderewski malczewskiego 16B, Jelenia Góra kaplica huberta kaplica kaplica jędrzejów jędrzejów kaplica kaplica kaplica kaplica dubiecko dubiecko końskie altana racibórz dzieje końskie końskie westerplatte radoszyve nowy sącz szkoła baranów sandomierski danziger hoff lotnicze pólwieś witoszów górny witoszów górny wrzeszcz wrzeszcz warszawa plac bankowy dworzec dworzec gazownia gdańsk panorama\ nikifor międzyrzecze rynek