| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Głęboka 7

Tondo

OBIEKTY - Głęboka 7

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
1 subskrypcja
Obraz na blasze miedzianej, przedstawiający Trójcę Świętą. Na rewersie znajduje się blaszka miedziana z wytłoczonym napisem: IOH: LAGOSCH: SE NAT: ET:CVPR:TESCH:1723. Napis odnosi się do Jana Jagosza, cieszyńskiego kotlarza-mosiężnika. Drugi pamiątkowy zapis, również na odwrocie, został wykonany czarna farbą, jest słabo czytelny, wymienia rok 1772. Został odczytany częściowo i odnosi się do Wincentego Jagosza, pełniącego funkcję sekretarza w którymś z cieszyńskich urzędów. Daty (1723 i 1772) mogą oznaczać np. budowę lub odbudowę domu po pożarze Cieszyna (1720 r.) lub jego przebudowę w roku 1772. Obiekt został jeszcze częściowo uchwycony na starych widokówkach i jest widoczny np. tu - (przed podcieniami
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
To jest zagadka!
2016-11-09 21:39:56 (9 lat temu)
stoik
 
piszę to co widzę. nieco przez nawiązanie do podobnych obrazów. nic nie wskazuje ma istnienie gołąbka. w dawnym malarstwie sakralnym były pewne ustalone sceny.
2016-11-12 16:02:57 (9 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
2018-02-08 21:25:14 (8 lat temu)
do czesil: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-11-09 22:36:27 (9 lat temu)
Stenek
 
do czesil: Tak to wygląda po przeróbce:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2016-11-09 22:57:23 (9 lat temu)
stoik
 
do czesil: ja tu widzę po lewej Jezusa, a po prawej Boga Ojca.
2016-11-10 10:40:23 (9 lat temu)
Stenek
 
do Stenek: Widać dwie postacie, jedna po lewej, a druga po prawej, w górnym prawym rogu:
Dziś już tego obrazu tam nie ma, tak?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2016-11-09 23:00:22 (9 lat temu)
Stenek
 
do stoik: W takim razie Duch Święty jest pośrodku, chyba w postaci gołębicy, stąd niewyraźnie to widać
2016-11-10 20:25:13 (9 lat temu)
do Stenek: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-11-11 18:58:04 (9 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: A co Ty piszesz Ojgen, myślisz, że nie wiem, nie słyszałem nigdy o Trójcy Świętej???????
Stoik napisał o dwóch Osobach Bożych, więc ja dopisałem trzecią. Czy wówczas to nie jest wg Ciebie Trójca Święta?
2016-11-11 19:34:07 (9 lat temu)
do Stenek: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-11-11 19:44:01 (9 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: No to odpowiadaj Czesilowi, nie mnie, proste. Bo mnie to po prostu zdziwiło, że piszesz mi to, co już wiem ;)
2016-11-11 20:08:26 (9 lat temu)
stoik
 
do stoik: światło na oświecenie pogan - Michał Anioł jako jeden z pierwszych ukazał świętych w pełnej naturze. na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej. poprzez kolejne wieki zamalowywano nagość, czy to listkiem, czy tez rąbkami szaty. renesans działał w nawiązaniu do sztuki antycznej, gdzie ciało było naturalnym tworzywem dla artystów. chcę przez to powiedzieć, że poprzez ten ikoniczny pryzmat - nie widzę gołąbka :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: asdfg
2016-11-12 16:11:32 (9 lat temu)
grzegorzem
 
+1 głosów:1
do czesil: Tak, czytałem już. Bardzo dobrze, że można go znów oglądać.
2018-02-08 22:13:14 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do czesil: Wczoraj tam szedlem i niezauwaźylem, tandeta ze mnie..Ale...tlusty cztwartek rzadzil mojim umyslem. Mialem pelne rece paczków...Oczy zaklejone lukrem i w glowie tylko te przysmaky....:-)
2018-02-09 07:52:46 (8 lat temu)
do vetinari: A ja różą i adwokatem :)
2018-02-09 09:22:41 (8 lat temu)
do YouPiter: Bita śmietana i z platkami róźy..i orzechowe tam teź mialem, i jagodziane, czekoladowe, z makiem, citrinowe...poprostu bylo u nas wczoraj 30 paczków..dziśaj pozostal....tylko jeden....
2018-02-09 09:29:02 (8 lat temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
do vetinari: A Ty nie na drzemce ?
2018-02-09 09:38:59 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do vetinari: Obżartuchy ;-)
2018-02-09 09:54:42 (8 lat temu)
do YouPiter: Za chwile....
2018-02-09 10:33:59 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Ja mialem tylko jeden. Ale!!!! Starsza córka prubuje wprowadzać w Ostrawie miedzi kolgami niekture polskie zwyczaje...wiec dla tego kupilem tyle paczków. W Ostrawie, na slynnej Stodolní ulicy

Byl wczoraj w jednej z restauracii Tlusty cztwartek..dodam jeścze ciekawostke..oprócz paczków sie tam podawaly i slynne cieszyńskie kanapky z sledziem....
2018-02-09 10:37:58 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Oooo, nareszcie coś dla mnie ;-)
2018-02-09 12:26:04 (8 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Wypadałoby założyć podobiekt z opisem, który można zaczerpnąć z OX.pl
2018-02-12 20:12:30 (8 lat temu)
2 Dyskusje (ostatnia 8 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: karpacz karpacz gdańsk, skarpowa jelenia góra jelenia góra dworzec bobolice gdańska łódź Bobolice bobolice boboloice gdańska 61 zwałka zwałka wrocław wrocław Czerniaków rynek duszniki kiełczów Czerniaków salwator plac piastowski 31 Przeczyca Dębica Jasło Jasło Ppieścirogi stare rynek duszniki Salwatorska pieścirogi Hermsdorf Hermsdorf rynek duszniki Zawadka Brzostecka Zawadka Brzostecka myszyniec stary