24.06.2026 - naprawiono problem z niewczytywaniem zdjęć (pokazywały się dopiero po odświeżeniu strony).
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Wydarzenia

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678910następna
Hellrid
 
+1 głosów:1
Taki rysunek to wizja fantastyczna, mija się z celem wrzucanie tego do NN - najlepiej przesunąć zdjęcie pod wydarzenie z 1807.
2015-07-12 14:49:49 (10 lat temu)
grgrz
 
do Hellrid: Może i wizja a może przedstawia to jakieś umocnienia , jak uważacie że należy je umieścić w wydarzeniach i pozostałe z tej serii też , to proszę o to..... Yanka .........pliz ;))
2015-07-13 10:11:03 (10 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do grgrz: A co ja tu mogę ;) Tak w ogóle niemal cała seria rysunków "Siege de Dantzick" to luźna oprawa wizualna zdobyczy wojsk napoleońskich.
2015-07-13 10:32:47 (10 lat temu)
Z prawej kościół św. Elżbiety
2015-07-22 06:59:23 (10 lat temu)
W opisie jest błąd. Budynek widoczny z lewej nie był hotelem i nie stał przy Elisabethwall, tylko przy Stadtgraben 5. W ogóle, przypisanie obiektu do ul. Wały Jagiellońskie jest dyskusyjne, gdyż oficjalny adres kościoła św. Elżbiety to ul. Elżbietańska 1.
2015-07-23 08:42:41 (10 lat temu)
do Pomuchelskopp: W latach "komuny" ten placyk z względu na duży obiekt (niewidoczny) z prawej strony oraz kościołem św. Elżbiety, zwany był placem między Bogiem a "Prawdą".
2015-07-22 10:28:02 (10 lat temu)
do Pomuchelskopp: Kościół jest dobrze zlokalizowany, natomiast jeśli obiekt ma ileś tam stron (a ma) i widoki są kojarzone nie tylko z konkretnym adresem, to ma też i kilka przypisań. W powyższym przypadku zadziałał automat przypisujący do Wałów a nie do Elżbietańskiej. Grunwaldzka biegnie przez 3 dzielnice i jeśli nikt tego odpowiednio nie oznaczy z automatu przypisana będzie do Oliwy. Taki tu mechanizm na FP jest. Co do budynku wedle mnie hotelowego, to właściwie cóż to było ?
2015-07-27 21:09:59 (10 lat temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Kamienica mieszkalna ze sklepem na parterze
2015-07-27 22:01:40 (10 lat temu)
Javas
 
Zdjęcie zostało zrobione na Górze Gradowej na Majdanie przy Budynku Radiostacji (nowych koszar).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Brak
2015-07-28 20:16:50 (10 lat temu)
Kropka owłosienia pod wąsem, niemożliwe. Angielski oficer z hiszpańskim wąsikiem? Paproch na zdjęciu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2015-10-21 19:40:33 (10 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2015-10-21 19:52:43 (10 lat temu)
† KC
 
do Javas: Dzieki za wlasciwe przypisanie
2015-10-21 18:50:01 (10 lat temu)
grgrz
 
2015-07-28 22:36:43 (10 lat temu)
Nie ma tu ani kawałka Wałów Jagiellońskich, wszystkie widoczne budynki znajdowały się przy Stadtgraben = Podwalu Grodzkim
2015-07-29 12:47:54 (10 lat temu)
Do opisu można dodać nazwisko trzeciego Anglika, tego pośrodku: sir Walter Cowan, kontradmirał, dowodzący brytyjskimi okrętami na Bałtyku.
2015-07-30 11:13:03 (10 lat temu)
† KC
 
do grgrz: Aaaale patent, ale masz OKO! Przenies je prosze w wolnej chwili. Wydawcy sa jak by moja specjalnoscia a na inne detale nr ulic, szyldy itp zaczalem zwracac uwage stosunkowo nie tak dawno czyli w momencie umieszczenia pierwszej pocztowki na FP. Domyslilem sie ze ludzie z "tematu" sa wyczuleni na detale dlatego tez zanim cos umieszcze to staram sie wydusic co sie da, dzieki
2015-07-28 23:05:45 (10 lat temu)
grgrz
 
do † KC: Do przenoszenia i poprawiania są inni ( ja tu tylko oglądam i się zachwycam ...ale nie wszystkim).Poproś Yanka
2015-07-28 23:12:07 (10 lat temu)
Akurat 'S. - H." cumował przy Nabrzeżu Zwycięstwa a nie Pokoju.
2015-08-24 22:41:42 (10 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Pozwoliłem sobie na dopisanie w podpisie pod zdjęciem, nazwisko autora tego ołtarza :)
2016-01-07 10:52:04 (10 lat temu)
kakaa
 
Dziękuję.
2016-01-07 11:00:00 (10 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
W tle budynki przy ul. Meissnera 6 (z lewej) i 10 (za ołtarzem)
2016-01-07 13:05:02 (10 lat temu)
Raczej "Dowódca sił alianckich w Gdańsku, gen. Richard Haking, dekoruje jednego ze swoich podkomendnych".
2016-04-21 14:53:38 (10 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
To jest na Wałach Jagiellońskich, w czasie parady wojsk angielskich i francuskich, zapewne tej samej co . W centrum foty rzeczywiście gen. R. Haking, ale o krok przed nim idzie też dowódca kontyngentu francuskiego
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodałem link
2016-04-21 14:47:26 (10 lat temu)
do Pomuchelskopp: Bardzo dziękuję :)
2016-04-21 14:51:24 (10 lat temu)
Te podpisy na stronie Imperial War Museum musiał płodzić jakiś Polak, bo Brytyjczyk raczej nie pisałby "Elisabeth" przez Z zamiast S :-(
2016-05-05 19:13:18 (10 lat temu)
do Pomuchelskopp: Swoją drogą, mógłby mnie ktoś oświecić, którzy z tych panów na fotce mają włoskie mundury?
2016-05-05 19:14:44 (10 lat temu)
grgrz
 
do Pomuchelskopp: Ten po prawej to jakiś włoski major ,chyba.
2016-05-05 22:04:40 (10 lat temu)
W podpisie sporo rzeczy dyskusyjnych. Budynek Nowego Ratusza dziś ma adres Wały Jagiellońskie 1, wtedy był przy Am Generalkommando i nie był jeszcze siedzibą Wysokiego Komisarza LN. Również określanie oddziałów Ententy jako sił okupacyjnych wydaje mi się kontrowersyjne.
2016-05-04 08:51:13 (10 lat temu)
do Pomuchelskopp: Podpis jest przetłumaczeniem oryginalnego angielskiego. Z doświadczenia wiem, że różnie z nimi jest. Byłbym wdzięczny gdybyś go poprawił o ile są w nim błędy :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2016-05-04 11:26:44 (10 lat temu)
do Desperado: Jest sporo zdjęć z tymi wojskami Ententy. Może umiałbyś założyć "Wydarzenie" o nazwie "1920 - pobyt wojsk angielskich i francuskich w Gdańsku"? bo ja nie mogę dojść, jak to się robi, a przydałoby się, dla uporządkowania tematu.
2016-05-05 14:31:13 (10 lat temu)
do Pomuchelskopp: To jest dobry pomysł :) Starałem się i doszedłem do wniosku, że nie mam albo umiejętności albo uprawnień. Wolałbym aby prawdą okazało się to drugie :)
2016-05-05 17:33:26 (10 lat temu)
do Desperado: No to poczekamy aż znajdzie się ktoś z wymaganymi uprawnieniami :)
2016-05-05 18:09:02 (10 lat temu)
grgrz
 
do Pomuchelskopp: Nie zdążyłem ,ktoś już temat założył :))
2016-05-05 18:20:46 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
91 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Kolejna platforma wiertnicza wypływa z portu po remoncie w Gdańskiej Stoczni Remontowej. Na pierwszym planie dachy osiedla Tysiąclecie.
Nazywany największym żaglowcem na świecie Wind Surf o wymiarach 182 m. dl. i 20 m. szer. wpływa przy pomocy holowników do gdańskiego portu. Na pierwszym plan...
1646
-
1908
1646
-
1919
1912
-
1939
1919
-
2015
2007
-
2015
Wydarzenia - obiekty i wydarzenia
1734
2010
2011
2011
następna
Wydarzenia w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: KOSTRZYM MOLKTPLATZ KOSTRZYM MOLKEPLATZ wrocław wrocław mural Branitz dziwnó lutynia lutynia przejazd 11 strzałowa toruń strzałowa służewska 3 most wygoda gądó gądó pasaż wiecha zurawica toruń koszary toruń podgórska toruń podgórska toruń kujawska toruń łódzka gassy Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio ciche zbiczno tarnów, jasna rogów dworzec tarnów tarnów