26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Wydarzenia

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678910następna
† Yanek
 
+6 głosów:6
Widoczny na zdjęciu wysoki mur, to pozostałość po dawnym Domu Poprawy czyli Zuchthausie działającym w tym miejscu w latach 1633 - 1822. Po wyburzeniu części zakładu karnego, rozpoczeto w 1839 r. budowę nowych obiektów z przeznaczeniem na Königliches Garnison-Lazarett № 2 (Królewski Szpital Garnizonowy nr 2). W roku 1926 obiekt ten został przekazany polskim władzom pocztowym gdzie utworzono Pocztę Polską w WMG
2011-03-17 09:03:00 (15 lat temu)
wito,
 
...die stark befestigte - mocno umocniona poczta polska :) Landespolizei strzelała z armat ?
2010-01-30 22:40:09 (16 lat temu)
Julo
 
do wito,: Z armat, z armat. To co widać nie wygląda na katapultę ani balistę... ;-)
Oprócz Schutzpolizei w natrciu brały udział jednostki SS Wachsturmbann \"E\" i SS-Heimwehr Danzig. O godzinie 11 atakujący dostali dwa działa 7,5 cm Le.IG 18, a między godz. 15 a 17 dodatkowo haubicę 105 mm. To, co widać na zdjęciu to na moje oko właśnie 10,5 cm leichte FeldHaubitze18.
2010-10-06 09:08:23 (15 lat temu)
do Julo: Na moje oko to też 105 mm haubica.
2010-10-06 11:14:42 (15 lat temu)
PAX
 
Przy okazji festynu zaprezentowano nowy niskopodłogowy tramwaj Swing 120 NaG. Do końca 2011 roku na torach Gdańska, będzie 35 nowych wozów tego typu.
2010-10-03 13:26:15 (15 lat temu)
pawulon
 
A ta dziewczyna na pierwszym planie przyszła zobaczyć fotografa ;-))
2010-10-03 16:03:11 (15 lat temu)
† Yanek
 
+2 głosów:2
Zapewne jest to pokaz, parada 1. Leibhusaren Regiment (Regiment Huzarów Śmierci Nr 1), wchodzącej w skład 1. Leibhusaren Brigade, stacjonującego we Wrzeszczu a której Wilhelm II był szefem w latach 1888-1918. Parada ta odbyła się na polu na Zaspie, późniejszym terenie lotniska. Notabene, mimo istniejącego po wojnie lotniska cywilnego, część tegoż, w dalszym ciągu należała do wojska i jeszcze pod koniec lat 60-tych, gdzieś w okolicy obecnego \"Praktikera\" i d. bazy WPTiSBK na ul. Kołobrzeskiej, były stanowiska ćwiczebne \"Niebieskich Beretów\" stacjonujących właśnie w jednostce na ul. Słowackiego
2011-03-16 21:42:02 (15 lat temu)
† Yanek
 
+2 głosów:2
Biorąc pod uwagę, że dawny pas startowy, to obecna ulica Jana Pawła II to jak na mój gust byłoby najbliżej. Hmm, tylko że to są setki hektarów !!!!!!!!. Sądzę że to nie było daleko od koszar więc też gdzieś w okolicach obecnej ul. Hynka. Nie wiem czy sie w ogóle da, to tak bardzo, bardzo konkretnie zlokalizować.
2011-03-16 22:36:02 (15 lat temu)
do † Yanek: W końcu jakiś spec od Gdańska :) Lotnisko zajmowało dość spory teren. Do jakiej ulicy można by to przypisać?
2011-03-16 22:16:49 (15 lat temu)
Czemu "środowiska lokatorskie" (czymkolwiek miałyby być) protestują przeciw ECS?
2011-05-17 09:58:50 (15 lat temu)
mamik
 
Ani murowania ani kamienia tu nie widać.
2011-05-17 11:19:21 (15 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
Zdjęcie jak zdjęcie ale uważam, że jeżeli zakłada się jakiś obiekt - w tym wypadku wydarzenie, to warto kilka słów skrobnąć w jego opisie...Gdyby nie dyskusja pod fotografią nie wiedziałbym o co kaman...
2011-05-17 20:38:05 (15 lat temu)
do Jarosław Dubowski: To raczej dość trudna odpowiedź. rada Miejska zwiększa czynsze a jednocześnie prowadzi kilka dość bizantyjskich inwestycji. Znając dotychczasowe "osiągnięcia" w przekraczaniu budżetu, na 300 mln sie zapewne nie skończy
2011-05-17 10:22:23 (15 lat temu)
do † Yanek: Czyli opcja "komuno wróć"...
2011-05-17 11:36:58 (15 lat temu)
ŁAPA
 
do mamik: Nie widać, bo wmurowanie oglądali Komorowski, prezydent Gdańska, biskup i parę innych osób. Gdańszczan trzymano na jakieś 400 metrów od wydarzenia.
2011-05-17 20:30:11 (15 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do bonczek_hydroforgroup: Ja bym zobaczył zdjęcia z terenu budowy zamiast jakiejś szamotaniny.
2011-05-17 20:48:12 (15 lat temu)
mamik
 
do mamik: A jakieś zdjęcia na budowie można zrobić
2011-05-17 20:52:57 (15 lat temu)
do mamik: Zrobić zdjęcia nie ma problemu, bo niemal na wszystkich gdańsko-bizantyjskich inwestycjach są porobione specjalne platformy by to umożliwić. Tutaj wystarczy przejść przez słynną bramę nr 2 a raczej jej marne resztki i idąc w stronę sali BHP mieć u płota po lewej stronie taki właśnie podest.
2011-05-17 21:01:39 (15 lat temu)
mamik
 
do † Yanek: Zdjęcia słynnej bramy nr 2 też nie mamy swoją drogą
2011-05-17 21:08:38 (15 lat temu)
do mamik: Spoko, jakieś będą. Nie Ja to ŁAPA zrobi (albo już ma) albo PAX albo i sam tam trafię (a trafiam czasami) i pstryknę. Mam tez z rozpoczęcia budowy ECS ze stycznia, bo teraz to tylko erekcja formalna była :)). Rozpracowuję też Salę BHP i wydzieliłem ją jako obiekt ze Stoczni i dzięki temu do Sali BHP będzie okazja dołączyć wiele plansz fotografii wystawowych. Będzie gicio ;)
2011-05-17 21:27:55 (15 lat temu)
mamik
 
do † Yanek: Przed chwilą sali jeszcze nie było ;-)
2011-05-17 21:30:43 (15 lat temu)
ŁAPA
 
do † Yanek: Ja jeszcze nie mam, ale spoko. Nie od razu Rzym zbudowano:)
2011-05-18 13:40:18 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
Rekwizyty z epoki.. Popielniczką powinien być luksfer:)
2011-05-18 12:48:09 (15 lat temu)
ŁAPA
 
Można przypisać do ulicy Powroźniczej 3;)
2011-06-28 23:40:21 (14 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Zdjęcie to może nie jest jakoś szczególnie urokliwe itp ale ma za to jedną wyjątkową zaletę. Takiego ujęcia nie znajdziecie nigdzie na jakimkolwiek portalu. Powód jest prosty, zostało wykonane ze strychu domu w którym mieszkam a jedynym dysponentem klucza jest .... moja małżonka. Specjalnie dla FOTOPOLSKI z moich zasobów.
2011-06-25 23:25:47 (15 lat temu)
esski
 
A ja jestem kominiarzem w tym rejonie, jutro zamieszczę fotkę z tego miejsca :) Tyle, że z dachu.
2011-06-26 02:23:14 (15 lat temu)
do esski : Ho ho, to miejsca na uchwycenie niektórych ujęć wręcz niebywałe :))
2011-06-26 09:45:55 (15 lat temu)
ŁAPA
 
Dlaczego to zdjęcie jest przypisane do budowy hotelu, a nie już do hotelu. Nie widać na nim żadnych prac budowlanych.
2011-06-28 23:38:32 (14 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do ŁAPA: To jest bodaj czas już po odbiorze, w czasie rozruchu ale na pewno, przed pierwszymi gośćmi. Ponadto jeszcze wnoszono do wnętrza wiele różnych elementów wyposażenia, dokonywano jeszcze różne poprawki a jeszcze dodać należy, iż dwie "pseudobramy" (od Długiego Targu i Ogarnej) ukończono dopiero we wrześniu czyli kilkanaście tygodni po tym jak nastąpiło oficjalne otwarcie. Poza tym uważam iż dopóki nie ma zgody na użytkowanie, obiekt jest cały czas w budowie. I tak zdaje się właśnie było kiedy zdjęcie robione było.
2011-06-29 07:08:48 (14 lat temu)
I to by było na razie na tyle :)))
2011-06-25 23:07:41 (15 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Ze starego hotelu JANTAR pozostała jedynie właśnie ta ściana szczytowa, zaś z budynku Powroźnicza 3, ściana od podwórza. Zatem jeśli miałaby to być adaptacja, to trzeba byłoby to zestawić ze słynną bajką o gotowaniu zupy z kamienia ;)
2011-06-25 23:39:11 (15 lat temu)
do † Yanek: Na tyle w sensie odnowienia ?
2011-06-25 23:11:07 (15 lat temu)
do Wiesław Smyk: Odnośnie serii zdjęć z budowy hotelu ;)
2011-06-25 23:13:12 (15 lat temu)
pawulon
 
do † Yanek: Ja mam do Ciebie pytanie, czy ten budynek został teraz zbudowany czy tylko zaadoptowany na Hotel Radisson. Jeśli zaadoptowany to powinieneś zmienić nazwę obiektu bo to nie jest budowa, jeśli jednak został wybudowany to co innego, nazwa jest ok.
2011-06-25 23:31:57 (15 lat temu)
pawulon
 
do † Yanek: Ty to wiesz, ja tego nie wiedziałem więc zadałem pytanie. Dziękuję za odpowiedź.
2011-06-26 01:01:11 (15 lat temu)
do pawulon: Jest pytanie, jest odpowiedź ... choć nie zawsze ;)
2011-06-26 10:08:16 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
91 Dyskusji (ostatnia 14 lat temu)
Kolejna platforma wiertnicza wypływa z portu po remoncie w Gdańskiej Stoczni Remontowej. Na pierwszym planie dachy osiedla Tysiąclecie.
Nazywany największym żaglowcem na świecie Wind Surf o wymiarach 182 m. dl. i 20 m. szer. wpływa przy pomocy holowników do gdańskiego portu. Na pierwszym plan...
1646
-
1908
1646
-
1919
1912
-
1939
1919
-
2015
2007
-
2015
Wydarzenia - obiekty i wydarzenia
1734
2010
2011
2011
następna
Wydarzenia w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Bukowiec pałac Bukowiec pałac muszyna sanok sanok sanok sanok Gryfino Gryfino teatr guliwer bugaj czemierniki Zachem bydgoszc bydgoszc Krakow Paulinska Krakow Piasek Krakow Wislna Krakow Paulinska Pilgramsdorf Krakow Dunajewskiego Pilgramsdorf grybów krużlowa plan radomia nowy sącz nowy sącz Pawia 6 Toruń Rynek kostrzyn gorzowska gliwice gliwice krużlowa rostarzewo Kazimierz Dolny