26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Wydarzenia

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678910następna
Podejrzewam, że nastąpiła pomyłka co do źródła, z którego pochodzi to zdjęcie.
2017-04-26 16:59:10 (9 lat temu)
Ciekawe, czy to ten sam statek?
2017-01-05 22:21:20 (9 lat temu)
E, sorry, już widzę, że nie. Na moim zdjęciu jest podobna jednostka m/v Elektra
2017-01-05 22:28:55 (9 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Kapitalna seria zdjęć! niektóre tematy, np. Brama nr 2 od strajku sierpniowego do dziś, prawie nam się już "domknęły"
2017-01-12 13:03:31 (9 lat temu)
do Pomuchelskopp: Dzięki ale tu wspomnę, że cała zasługa w Marku autorze tych zdjęć oraz temu, że chce mu się mi je podsyłać do skanowania bym potem mógł je tutaj zaprezentować.
2017-01-13 07:34:52 (9 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
ul. Łagiewniki, widok od skrzyżowania z ul. Heweliusza w kierunku kościoła św. Jakuba i Placu Solidarności
2017-02-10 12:09:49 (9 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
ul. Heweliusza, widok w kierunku Rajskiej (i Dworca Głównego)
2017-02-10 12:10:57 (9 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-02-10 12:10:59 (9 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Ul. Gnilna, widok w kierunku Aksamitnej
2017-02-10 12:06:02 (9 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Plac przy Rajskiej/Gnilnej, obecnie w tym miejscu stoi Galeria Madison
2017-02-10 12:07:50 (9 lat temu)
do Pomuchelskopp: Dziękuję za wszystkie przypisania :-)
2017-02-10 16:18:50 (9 lat temu)
Zdaje się, to były tereny ZPC Bałtyk ale pewności nie mam.
2017-02-23 10:27:11 (9 lat temu)
tang
 
Zagadka. Wagon 01040 był wtedy oznaczony moim rokiem urodzenia. Ile lat skończę w tym roku?
2017-02-26 22:33:34 (9 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+3 głosów:3
Byłbym za usunięciem, to jest propagandowa szmira bez większej wartości dla FP, poza tym mamy już bardzo podobne ujęcia albo
2017-04-26 12:10:21 (9 lat temu)
Wolwro
 
Znak z przekreślonym "P" to oznacza koniec parkingu?
2017-04-26 12:29:40 (9 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Ciekawe czy Czesi zdjęcia z zajęcia Zaolzia przez naszą armię też nazywają propagandową szmirą ?:)
2017-04-26 12:42:37 (9 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Z niem. Schmiere. Kicz.
2017-04-26 17:42:52 (9 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+8 głosów:8
Zdjęcie z Muzeum II WŚ wa u nas dyskusja czy wywalić....ciekawą droga idziemy
2017-04-26 19:49:36 (9 lat temu)
fantom
 
+4 głosów:4
Informuję że dziś w nocy na skutek demokratycznego głosowania, ku uciesze jednych i smutkowi drugich, powyższe zdjęcie ocalało w zbiorach FP. Tak więc rozsądek historyczny jednych, wziął górę nad uprzedzeniami drugich.
I nikt tutaj nie propaguje treści które owo zdjęcie niesie. Po prostu taka była historia i wyrzucanie zdjęć które ją dokumentowały do kosza pod rozmaitymi pretekstami - tej historii ani o trochę nie zmieni. Czy byśmy tego chcieli, czy nie.
To tyle na koniec.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2017-04-28 11:12:33 (9 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Jeśli to propagandowa szmira to usuwam. Myślałem że taka była historia.
2017-04-26 12:14:09 (9 lat temu)
esski
 
+2 głosów:2
do Pomuchelskopp: Podobne acz nie identyczne. 5 X 1939 też odbyła się, gdzie indziej, powielana tysiącem zdjęc - szmira.
2017-04-26 12:18:53 (9 lat temu)
do Pomuchelskopp: Jedyne zdjęcie na którym widać gostka z małą, ręczną kamerą, filmującą wodza, proszę państwa, małe ręczne kamery, dostępne były dopiero pod koniec l. szcześćdziesiątych XX w. w 1939 roku to musiał być jakiś unikat, wyprodukowany tylko na potrzeby władzy.Tak więc nie taka "propagandowa szmira"....
2017-04-26 18:01:24 (9 lat temu)
do Wolwro: Przekreślone P oznaczało zakaz parkowania
2017-04-26 22:04:38 (9 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
do Desperado: Miałem na myśli, że zdjęcie ma niewielką wartość historyczną (bo jest jednym z niezliczonej liczby zdjęć zrobionych Hitlerowi tego dnia) a praktycznie żadnej wartości dokumentacyjnej jeśli chodzi o architekturę ul. Długiej. Ale oczywiście, wyraziłem tylko swoje zdanie, a decyzja czy zdjęcie warto zostawić, należy do Was.
2017-04-26 16:54:49 (9 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Desperado: O ile wiem..to nie...Niekturzy narzekaja, niekturzy to odbieraja jako historie..i dla niekturych to jest tylko ciekawostka...i niekturzy o tym wogule nic niewiedza...Wtedy, w 1938 r. byl dla nas najwiekszym wrogiem kto inny....
2017-04-26 17:46:56 (9 lat temu)
Desperado
 
+4 głosów:4
do Pomuchelskopp: Ja chyba dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź i nie miałem o nią pretensji :) Ja tylko rozważam problem nieco szerzej. Jak ludzie reagują na takie zdjęcia ? Z wydanego ostatnio albumu o Opolu wyleciało zdjęcie Hitlerowców z hakenkreuzami. Uznano, że nie należy go do albumu wstawiać. I z tym trudno mi się zgodzić, bo musiałbym zaprzeczyć historii mojego miasta. Wielu Opolan nazywa nadal Ślązaków "Szkopami, Szwabami", nie mając o nich bladego pojęcia. Nie wiedząc, że walczyli w Powstaniach Śląskich, że ich rodziny walczyły o choć trochę polskości na Opolszczyźnie. Dlatego dla mnie każde zdjęcie Opola jest cenne. nawet te, których nie akceptuje bardzo wielu mieszkańców :)
2017-04-26 18:25:56 (9 lat temu)
grgrz
 
do Dariusz Łukasik: Ręczne kamery , nie koniecznie poręczne, Niemcy używali od połowy lat 25 .Wynalazek Prószyńskiego był stosowany do robienia filmów z okopów I WŚ.
2017-04-27 19:17:18 (9 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Desperado: Wielu już było np Herod ,Neron,Hitler, Stalin i wielu innych chcieli być bogami a zostali trutniami.
2017-04-26 20:40:04 (9 lat temu)
do Desperado: Było też wielu, którzy walczyli po drugiej stronie. Na przykład na tym pomniku poświęconym niemieckim żołnierzom na cmentarzu w twierdzy Modlin jest wiele polskich nazwisk , pytanie tylko skąd pochodzili poszczególni żołnierze. Nigdy nie należy generalizować bo nic nie jest tylko czarne albo białe.
2017-04-26 21:56:02 (9 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Może czas najwyższy powołać jakiś Wydział Propagandy FP?
Miałbym kilka typów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki
2017-04-26 20:18:56 (9 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Podyskutować zawsze można póki nikt się błotem nie obrzuca a głosy na zdjęcie już zostały oddane więc demokratycznie wybraliśmy kierunek.
2017-04-26 20:29:12 (9 lat temu)
grgrz
 
do bonczek_hydroforgroup: Do muzeum tego typu jako tako to zdjęcie pasuje ,dp FP nie do końca.
2017-04-27 19:20:35 (9 lat temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
do Rado-NDM: Taka jest nasza historia i trzeba ją szanować. Bracia mojej babci najpierw byli w wojsku CK a za chwilę już w Legionach Piłsudskiego. W tym samym czasie inny dziadek w wojsku pruskim aby po wojnie bić się w trzech Powstaniach Śląskich po stronie śląskiej. Szli do wojska bo musieli ale potem wybrali inna drogę, bo mogli. Nasza historia nie jest łatwa ale innej nie mamy.
2017-04-26 22:01:35 (9 lat temu)
Wolwro
 
do Pomuchelskopp: A, zakaz. Dzięki.za odpowiedź.
2017-04-26 22:22:56 (9 lat temu)
do grgrz: Tu był wyjątek, z przodu jechał samochód z "wielką" kamerą, a tu filmowano tylko zbliżenia twarzy wodza, potem było to pięknie montowane, ujęcia z kamer i włączane do emisji.Miałem na myśli produkcję masową i dla wszystkich, w czasach które dotyczy komentarz był exclusiv - technik, produkt, dostępny nielicznym, przynajmniej w Europie, bo w USA w tym czasie już nie, tj. ta przepaść która nas dzieli.
2017-04-27 19:23:39 (9 lat temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Na niektórych zdjęciach z wizyty widać jak filmują z ręki tłum . Angole szybciej filmowali przy użyciu ręcznych kamer niż amerykanie . A tanie, to długo po wojnie tego typu sprzęt był drogi.
2017-04-27 19:35:17 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
91 Dyskusji (ostatnia 9 lat temu)
Kolejna platforma wiertnicza wypływa z portu po remoncie w Gdańskiej Stoczni Remontowej. Na pierwszym planie dachy osiedla Tysiąclecie.
Nazywany największym żaglowcem na świecie Wind Surf o wymiarach 182 m. dl. i 20 m. szer. wpływa przy pomocy holowników do gdańskiego portu. Na pierwszym plan...
1646
-
1908
1646
-
1919
1912
-
1939
1919
-
2015
2007
-
2015
Wydarzenia - obiekty i wydarzenia
1734
2010
2011
2011
następna
Wydarzenia w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: rostarzewo Kazimierz Dolny Kazimierz Dolny warszawa zachodnia warszawa zachodnia Drzewica fabryczna obóz pracy szkolna kraków, bydgoska kraków, bydgoska libusza Łomża muzeum Rawicz Sarnowa Łomża Łomża Bazylika w Łowiczu gliwice gliwice gotyckie kościoły Goleniów Goleniów radymno noniewicza Poznań Poznań tvp tvp tvp tvp tvp tvp Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu ul. Chmielna 36 przytoczna