do maj: Co do przypisania do ulicy, to jednak nie powinno to wisieć w powietrzu, bo jakieś otoczenie widać, a Dereniowa jest z drugiej strony wypatrzonego przez Ciebie domu, więc przypisanie tylko do niego mało co mówi. Poza tym dla mnie ten domek, to tylko tło zasługujące co najwyżej na znacznik. Na jezdni to nie separatory, tylko odbicie w koleinie wypełnionej wodą ;)
Kolega Łukszto lubi dodawać wiele ujęć bardzo podobnych do siebie, więc trudno czasem wyłapać dubla, a ja już zobojętniałem na to. Niech sam uzna, które usunąć.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
Mam zdjęcia z tej górki z marca, kiedy była jeszcze poza ogrodzeniem budowy, i pożegnalne zdjęcia górki po przesunięciu ogrodzenia. Po cichu liczyłem na to, że ją zostawią. Zimą już kawałek jej uszczknięto, ale podobno była to inicjatywa właściciela terenu, a teraz to ma związek z budową tunelu.
Nagle okazało się, zdjęcia stały się historyczne. Miałem i mam zamiar dodać je wkrótce. Górka miała prawie 60 lat, a dla mnie była od zawsze...
do blaggio.: A ja żałuję, że nigdy na nią nie wszedłem. Tyle razy przejeżdżałem albo przechodziłem obok i zawsze odkładałem to "na potem", "przy okazji". No to już nie będzie okazji.
Witam, mam malą uwage. Nierób nowych obiektów dla swojich zdjięć. Lódź jest dobrze oznakowana obiektami na naszej mapie i w naszej databazy. Jeźeli masz zdjięcie konkretnego obiektu, i wiesz gdzie się onen obiekt znajduje, naprz jak ten powaźej, znajdź, czy sprawdź czy istnieje obiekt, albo za pomocą konkretnej ulicy. Na głównej stronie Lódzi jest po lewej stronie dzial "Ulice" po jego otworzeniu masz moźliwoścz ulice znaleźcz. naprz. spis alfabeticzny. Kiedy znajdzieś konkretną ulice, po lewej jest spis obiektów w tej ulicy. Albo za pomocą mapy OSM, która teź jest na głównej stronie Miasta Lódź. I moźna wykorzystać okno wyszukywarky, biale okno po prawej z napisem znajdź. I jeźeli niedajeś rade dodaj swoje zdjięcie do tego dzialu
i wyraźnie w komentarzu zaznać, źe zdjięcie niejest doeditowane, i ktoś się zabierze za robote ☺ Nik uczony z nieba niespadl, i zapoznanie się z zaulkami editowania chce poprostu troche czasu. Pozdrawiam ahoooooj Franta
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
Moje gratulacje Marcinie, super że udało się ogarnąć dodawanie zdjęć. Życzę powodzenia, i tak jak pisałem, pisz w komentarzach lub na forum ogólnym wszelkie wątpliwości. Będziemy działać.
Do Marcin: Utworzyłem obiekt przedszkola. To jest róg ulicy Sierakowskiego, nie Brzóski.
Adres w użyciu jest przy Sierakowskiego, ale budynek stoi też przy Olsztyńskiej i wejście główne jest od tej ulicy, więc obiekt przypisany jest do obu ulic. Do Olsztyńskiej również z adresem (nieużywanym, bo taki jest) po to, by znalazł się na swoim miejscu wśród innych obiektów przy tej ulicy (bez adresu byłby na początku).
Zależnie od tego, z której strony jest zdjęcie, można wybrać ulicę w oknie edycji zdjęcia klikając w wyraz "rozwiń" w "Ścieżki przypisań - rozwiń". Tu wybrałem Olsztyńską.
W takim "rogowym" obiekcie mającym nazwę własną (przedszkole), żeby nie było wątpliwości, jaki jest używany adres, adres ten dopisany jest w nazwie obiektu.